Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IgE allergiateszt vérből.Mit tudsz róla? fórum

IgE allergiateszt vérből.Mit tudsz róla? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 9. 20:14

Vérből megállapították, hogy a Total IgE szintem nagyon magas, 387 lett. Nem értem, hogy ennek ellenére a bőrgyógyászom miért nem kéri az allergiatesztet??? Ezen akar spórolni?!

Ja, nem írtam, hogy krónikus csalánkiütésem van, így bőrteszt nem végezhető.

8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2010. márc. 19. 11:27
nincs mit! akkor ki azzal a mandulával! :)
7. ritamoto (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2010. márc. 19. 07:35
Ja, azt nem írtam, hogy ősz óta horkol, náthás, be van dugulva az orra.-ezért gondolt a doki allergiára ( is).
6. ritamoto (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2010. márc. 19. 07:34

Kiderült , hogy nem allergiás, negatív lett az eredmény.Így most már csak az orrmandula műtét segíthet.

köszi a választ!:-)

5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Ritamoto)
2010. márc. 19. 07:00
nyilván tudja az orvos, h mit szeretne tudni, így aszerint kérte a vérvizsgálatot. Ha azt a fajta vizsgálatot kérte, ami nekem is volt, akkor az is ki fog derülni, h mire allergiás! A magas IgE pedig igen, azt jelzi, h allergiás.
4. ritamoto (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2010. márc. 18. 07:40
Akkor az biztosan kiderül, hogy allergiás -e, csak az nem, hogy mire?Ha magas az IgE szint akkor allergiás?
2010. márc. 18. 07:38
A kisfiamnak csinálták, most lesz majd meg az eredmény, de nem tudom, hogy milyen allergéneket vizsgálnak , milyen széles körű.Tőle 1 kémcső vért vettek.
2010. márc. 17. 19:40

konkrétan mit szeretnél róla megtudni?

Nekem is csináltak már. Semmi extra, csak levesznek 2 cső vért, és kb. 1 hónap múlva megérkezik az eredmény. Külön van légúti és étel allergia sor.

Amúgy, egy sima vérvizsgálatnál is meg tudják nézni az IgE szintedet (ha csak az érdekel). Az mindig emelkedett, ha allergénnel kontaktol a szervezeted.

Azt a fajta vérvizsgálatot, ami nekem is volt, és ahol konkrétan meg is tudják mondani, h mire vagy allergiás, allergológus kéri.

2010. márc. 17. 17:30
IgE allergiateszt vérből.Mit tudsz róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook