Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazságtalanság a vizsgán.. fórum

Igazságtalanság a vizsgán.. (beszélgetős fórum)

1 2
51. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - C671b9ecbd)
2012. júl. 1. 10:34

Én szigorlaton voltam úgy, hogy mindaddig elégedett lettem volna a jegyemmel, amíg az egyik tanár meg nem kérdezte a másiktól, hogy miért ad ilyen rossz jegyet, hiszen mindent elmondtam? Végig hallgattam a vitájukat, majd az a tanár aki szerint mindent elmondtam elnézést kért, nem tud mit tenni, stb. a másik meg beírta a rosszabb jegyet.


Ez van, ez ellen nincs mit tenni...

50. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 1. - Hellgirl35)
2012. jún. 30. 22:23
Ha komoly a továbbtanulási szándék,érettségizz újra máshol.Most még frissen benned van az anyag,nem lehet gond.De ne gondold,hogy felsőbb helyeken nincs ilyen...:)
49. 91d4989ab9 (válaszként erre: 47. - Hellgirl35)
2012. jún. 30. 15:52
jaja, de főleg a rossz tanulóé, mert elvágja magaelőtt a lehetőségeket
48. 91d4989ab9 (válaszként erre: 46. - C671b9ecbd)
2012. jún. 30. 15:51

szerintem az első esetben a tanár azt hitte hogy lapcseréztél vagy puskáztál:D


a többi meg teljesen érthető hogy szigoruak, azért nagyon nem mindegy hogy egy állatnak a lépét veszed ki vagy a máját:D



egy kis motivácio senkinek sem árt, tanulni nehéz és sok könnyebb dolgot lehet helyette csinálni:D

2012. jún. 29. 18:40
Köszönöm mindenkinek a bíztatást,már egy kicsit megnyugodtam,bár számomra érthetetlen,hogy miért ilyen valaki..ha én tanár lennék inkább büszke lennék arra,úgy tanítottam meg a tanulóimat,hogy 5-ösre vizsgáznak.Szerintem az a tanár szégyene is,ha csak rossz tanulók vannak!
46. c671b9ecbd (válaszként erre: 1. - Hellgirl35)
2012. jún. 29. 08:40

Ha egy konkrét helyre szeretnél felvételizni és csak az a néhány pont hiányzott volna, jövőre kérheted abból a tárgyból egy javító érettségi vizsgát. Akkor teljesen más tanárhoz kerülsz.

Én a kémia 4-est javította anno 5-re fel így. Nem kell már külön suliba járni mellette, csak mikor az érettségire kell jelentkezni, le kell adni a papírt. Várost választhatsz, h hol szeretnél vizsgázni, de a sulit és a tanárt majd ők választják ki.

Másrészt az egyetemen ennél durvább dolgok is szoktak történni. Nálam pl egyszer a fizika tanár nem kedvelt. Tök könnyű tételt húztam,szépen kidolgoztam. Mikor kimentem hozzá ezt szóban is elmondani, kikapta a kezemből a tételt, elolvasás nélkül összegyűrte, kidobta a kukába és mondta h jöjjek vissza máskor.

Állatanatómia tanár is első körben mindenkit megbuktatott ill. a 200 főből kb 2-3 fő ment át. Majd második körben kb az egy harmada, harmadik körben a fele. A másik fele meg jövőre kezdhette előröl.

Ezek ellen nem tudsz mit tenni.

Sokszor sajnos nem a tudás számít.

jah, pl statisztika tanár meg közölte, hogy ha az évközben Zh-k nem sikerülnek vkinek (ha mindent 4-es felett írtad meg mentesülsz az évvégi szóbeli vizsga alól) szal ha a Zh-k nem sikerülnek akkor szóbelin ő senkit nem enged át, úgyis tud olyat kérdezni, hogy nem tudjunk rá felelni.

Bocs, nem elriasztani szerettelek volna. Persze vannak pl potya tárgyak, ahol még a tanár is kimegy a teremből és simán a könyvből ki lehetett másolni a tételt.

Az egyetem egy más világ és tudni kell kezelni ezeket a dolgokat. Másrészt talán az ember legszebb évei és "jó buli" az egész.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Hellgirl35)
2012. jún. 29. 08:18

És így nem lesz elég pontotd a tovább tanuláshoz?

Ha igen, akkor hagyd az egészet! Ilyen tanár mindenhol van, inkább tréningezd a lelkedet:)


Felesleges bármin gondolkodni, hogy mit lehet tenni ellene, csak az energiádat ölöd bele, de eredménye nem lesz.

44. 91d4989ab9 (válaszként erre: 43. - Pen80)
2012. jún. 28. 06:44
mert fegyelmezetlen vagyol azért, nem tudom mit kell röhögnöd egy ilyen komoly témán, rossz vagy:D
43. Pen80 (válaszként erre: 41. - 91d4989ab9)
2012. jún. 28. 00:46
Nem bírom abbahagyni a röhögést, ha felébred a lány, te altatod vissza :DD
42. 91d4989ab9 (válaszként erre: 40. - Pen80)
2012. jún. 28. 00:40
de vazze ez biológija:D
41. 91d4989ab9 (válaszként erre: 39. - Pen80)
2012. jún. 28. 00:40
dehogynem, a végén adtak egy gombot nyomogassam és mivel tizből tizszer megnyomtam kivágtak alkalmatlenság miatt
40. Pen80 (válaszként erre: 38. - 91d4989ab9)
2012. jún. 28. 00:39
ja, tényleg, bocs, sose ment jól a földrajz...
39. Pen80 (válaszként erre: 37. - 91d4989ab9)
2012. jún. 28. 00:38
de így nem voltál hozzá túlképzett? :))
2012. jún. 28. 00:35
kölönben is a hat első és két második az már 10 osztály:D
37. 91d4989ab9 (válaszként erre: 36. - Pen80)
2012. jún. 28. 00:34
azt csak az öncsi élcsi rajzcsimba hazudtam hogy felvegyenek megélhetési politika szakra:d
36. Pen80 (válaszként erre: 35. - 91d4989ab9)
2012. jún. 28. 00:12
naaaa, én úgy emlékeztem, hogy 6 első, két második... :D
2012. jún. 28. 00:11

meg azért nekem könnyű, mert csak nyóc osztájom van:D


az is mind az első


ugyhogy vót két tanítónénim és kész:D

34. Pen80 (válaszként erre: 33. - 91d4989ab9)
2012. jún. 28. 00:04
:DDD
33. 91d4989ab9 (válaszként erre: 32. - Pen80)
2012. jún. 28. 00:03

jaja beleszórok egy kilogramm csillámport is, meg ugye be se megyek vizsgázni:D


no stress, no problem

32. Pen80 (válaszként erre: 31. - 91d4989ab9)
2012. jún. 27. 23:59
mindegy az, csak a szemed úúúúúúúúúúgy csillogjon :D
31. 91d4989ab9 (válaszként erre: 30. - Pen80)
2012. jún. 27. 23:56
ja azzal a három fogammal, mi?:D
30. Pen80 (válaszként erre: 29. - 91d4989ab9)
2012. jún. 27. 23:53
biztos mindig bedobtad a tuti bájmosolyodat :))
2012. jún. 27. 23:51

úristen én hol éltem eddig, nekem soha sehol egy szemét tanárom sem volt:D


bár olyan volt akit sokan szemétnek tartottak de velem teljesen korrekt volt mindig


lehet hogy az se mindegy hogy milyen a vizsgázó? hát passz

2012. jún. 27. 23:22
Tudom, hogy nagyon nehéz feldolgozni, hogy egy önző tanár ennyire semmibe veszi az embert és azt a sok energiát és időt, amit a tanulásba fektetett.. végzős főiskolás vagyok, már túl vagyok egy jó pár vizsgán és ilyen jellegű megpróbáltatáson.. a mai napig nagyon nehezen viselem az ilyen igazságtalanságokat, és napokig bőgök meg depressziós vagyok utána.. de hidd el, egy vizsga sem ér annyit, hogy tönkretedd magad miatta, annak a szemét tanárnak meg ne add meg az örömöt, hogy elkeseredettnek lásson.. gondolj arra, hogy majd Te megmutatod, hogy egy 4es magyar érettségivel is többre viszed az életben, mint az a tanár, akinek az a legnagyobb öröme, hogy szemétkedhet.. fel a fejjel!
27. -Mimi-
2012. jún. 27. 22:40

Szerintem egy magyar 4-es nem olyan rossz! ;-) Nagyon ügyes vagy, ne hagyd, hogy egy ilyen alak elvegye a kedved! Ettől még simán tovább tudsz tanulni, kár ezen rágódni.


Egyébként én a történelem érettségivel szívtam meg de nagyon! Szerettem a törit, nagyon jó tanárom volt. Szuper vázlatot diktált mindig amiből fel lehetett készülni rendesen az érettségire is. Szóval a nagy napon kihúztam azt az 1 tételt amit szívből utáltam... Elkezdtem a mondandómat, beszéltem már vagy 3-4 perce amikor közbe kérdezett. Na én erre totál szétcsúsztam és mondtam neki, hogy engedje had folytassam és akkor talán beugrik az a rész is amit ő kérdezett. Erre totál begőzölt, hogy vagy avval folytatom amit ő kérdezett vagy ne is folytassam. Szerintem ott abban a pillanatban én már azt se tudtam fiú vagyok vagy lány... A lényeg, hogy póttételt húzatott velem! Velem, aki végig szín jeles szintfelmérőket írtam! Évközben néha becsúszott egy-egy 3-as is röpdogánál vagy feleléskor de az összes szintfelmérőre rendesen felkészültem, mind 5-ös volt. Értem én, hogy mire én sorra kerültem már tiszta ideg volt mert finoman szólva is nagyon gyengén szerepelt az osztály de akkor sem rajtam kellett volna leverni! A póttételt elmondtam neki szóról szóra ahogy ő kívánta. Ekkor már egész kisimult feje volt és mosolyogva megszólalt, hogy: "látod milyen butus vagy, ha ez most elsőre megy 5-ös lehetett volna de mivel póttétel így sajnos csak 2-est tudok adni". Ez van... Feldolgozni azóta se tudtam...

26. 91d4989ab9 (válaszként erre: 24. - Hellgirl35)
2012. jún. 27. 22:02

szerintem is beszélj vele bár a jegyen semmit nem tudsz már változtatni ez tuti,


ha beszélsz vele ne legyél számonkérő inkább csak érdeklődj hogy mi hiányzott, stb, indokolhatod azzal hogy gondolkozol az emelten vagy javitani szeretnél belőle jövőre



bár szerintem a magyar 4es nem egy rossz jegy, még továbbtanuláshoz sem:D

2012. jún. 27. 21:59
csak szinte hibátlan felelettel kaphattál volna ötöst, valószinűleg nem volt az, vagy kevés volt, vagy az előadásmód nem volt jó, vagy kérdezgetnie kellett... nem csak a tartalmat pontozzák ilyenkor , elővan irva hogy mire mennyi pontot adhat
24. hellgirl35 (válaszként erre: 23. - Kitrákotty)
2012. jún. 27. 21:53
Átnéztem az írásbelit,azzal minden rendben volt.Még nem kérdeztem a tanárt,de szeretném..
23. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Hellgirl35)
2012. jún. 27. 21:49

Az írásbeli dolgozat megtekintése után van lehetőség észrevételt benyújtani (ha számszaki hiba történt, vagy egyéb javítási eltérést tapasztalsz, ezért kérdeztem, hogy megtekintetted-e? nem csak a pontszámot, a dolgozatot is)


A szóbeli vizsgán ha maximális 50 pontot kapsz, akkor 123 lett volna, és 120-tól ötös.

szóval ha nehéz volt a tétel, akkor elképzelhető, hogy valamit hiányolt a tanár, amit nem mondtál el, pedig kellett volna...

másrészt a tanár pontjaival egyet kellett értsen a vizsgabizottság is, a végén, nem egyedül értékeli, tehát a bizottság többi tagja észlelt volna igazságtalanságot, biztosan szólt volna....


Nem kérdezted a vizsga után a tanárt, hogy miért lett 4-es, és mit várt volna még?

2012. jún. 27. 21:49

Ne keseregj, sajnos ez van, vannak ilyenek, szerencsére tapasztalataim szerint a tanárok/oktatók kisebb része éli ki ebben saját nyomorúságát.

A továbbtanulástól ez ne vegye el a kedved! Ott is vannak genyók meg brutál jófejek, mint mindenhol. Le kell carni. Ha tanulsz és tudod is (mert a kettő felsőbb szinten nem mindig fedi egymást) akkor meglesz az eredménye, lehet nem elsőre, de meglesz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook