Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igazság az olajos hajpakolásokról fórum

Igazság az olajos hajpakolásokról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Igazság az olajos hajpakolásokról

1 2
21. Alya (válaszként erre: 16. - Vivvv)
2014. ápr. 28. 16:40
Miért gondolod, hogy veszítenél vele? Félsz, hogy hullana? Annyiféle növényi olaj van, talán akkor próbálj ki mást. A mandula is nagyon jó. Magas az E vitamin tartalma, mint a ricinusnak, csak a mandula könnyebb, kevésbé tapadós.
20. Alya (válaszként erre: 18. - Juditka23)
2014. ápr. 28. 16:36
A fejedre nem ajánlanám, hogy többet tégy mint egy evőkanál. Néhány órába nem fulladnak bele a hajhagymák, csak sokkal nehezebb lesz kimosnod. A hosszára is mehet 1-2 ek. Önts a tenyeredbe és az ujjbegyeiddel szépen fésülős, óvatos mozdulatokkal vidd fel a fejbőrödre, simogasd bele a hajadba. Emberfüggő kinek mi válik be, én háromszor nem csinálnám, de a kettőtől még semmi bajom nem volt. Zsírosíthatja a hajat a túl sok olajozás. Persze, a lényeg, hogy hőt termel. De zacskóval azért ne aludj minden olajozáskor. :))
2014. ápr. 28. 14:37
ja es en zacskot tettem a fejemre :D bekötöttem azt is az aljan, az is jo nem igaz?
2014. ápr. 28. 14:34
de akkor kenhetem bövebben a hajböröm is az olivaolajjal? ugy mint Ti a ricinaolajat? Es akkor en is heti 2-3 szor kiprobalom :))
2014. ápr. 28. 14:24
Miert veszitenel vele?
16. Vivvv
2014. ápr. 28. 14:17

Jó cikk. Egyszer már használtam ricinusolajat, de akkor nem használt érthető módon, ugyanis a cikk írójához hasonlóan én is tönkretettem a hajamat a szőkítéssel. Csak a vágás segített.


Egy ideje felötlött bennem, hogy újra próbálkoznék a ricinusolajjal a már egészséges hajamon, de nem is tudom hogy meg merjem - e próbálni. Talán csak veszítenék vele.

2014. ápr. 28. 13:55

ja akkor jo!!!! :D akkor az olivaolajat hasznalom, mert az van itthon :D


nekem vekonyszalu a hajam es sose no :P szoval kivancsi leszek :))

14. Alya (válaszként erre: 11. - Juditka23)
2014. ápr. 28. 13:26
Igen, attól is. Az olívát is az egyik legjobb hajnövesztőnek tartják, feltéve, ha szereted az illatát. Keverheted ricinussal is, hogy hatásosabb legyen.
2014. ápr. 28. 13:24
most nezem neten a kepeket a ricinus olajrol es a hajat dobta ki, hogy mennyit nö tole : ) beszerzek en is :))
12. Alya
2014. ápr. 28. 13:23

Alapos, jó cikk lett! Én is nagyjából 3 éve olajozom a hajam, és soha nem értettem, miért hullik az emberek haja tőle, holott éppen az ellenkezőjének kellene lennie. A fejbőrömre mindig kenek olajat,mert nekem bevált és tényleg gyorsabban nő tőle. Az ujjaimmal viszek fel egy kis mennyiséget és belemasszírozom. A hosszára is felesleges a sok, max csillogjon tőle, de ne legyen nedves. Ha sok soron mosod át, a sampon káros anyagai kivisznek minden olajat, nedvességet a haj belsejéből és száraz marad utána.

Én akár egy napot is rajta hagyom zuhanysapka nélkül. Persze emberfüggő is kinek mi válik be. A göndör/hullámos/vékony hajra több olaj kell, többet vesz fel ellenben a vastag/egyenessel.

2014. ápr. 28. 12:57
de egyebkent ha heti ketszer olivaolajat teszek a hajamra mint a cikk szerint, attol is nöhet?
10. c4851bb5de (válaszként erre: 9. - T *-*)
2014. ápr. 28. 10:36
Értem, szóval pusztán a növesztés miatt, ördögi kör! :)
9. t *-* (válaszként erre: 7. - C4851bb5de)
2014. ápr. 28. 10:29

Ja és azért mosom heti 2-szer legalább, mert ennyiszer minimum szeretem használni az olajat.

És ha már olajozom, akkor természetes, hogy megmosom :)

Szoktam persze szünetet tartani pl. nyáron.

Olyankor csak a hosszra szoktam kókuszolajat, vagy avokádóolajat fölvinni.

Az avokádóolaj is valami isteni, és az bőrre is nagyon jó!

8. t *-* (válaszként erre: 7. - C4851bb5de)
2014. ápr. 28. 10:27

Több mint 12 éve használom a ricinusolajat hajnövesztésre.

Régen mikor legelőször hallottam róla és elkezdtem, váll fölött érő tépett volt a hajam. Megnövesztettem derékig egyhosszra,aztán levágattam fokozatosra, hogy a hossza maradjon, csak tépett fazonja legyen, majd még jobban tépettre, majd megint növesztetettem és most hátközép alá ér.

Sűrűn is vágatom, anyukám fodrász.

Így összes centit nem tudok neked írni :)

De ha intenzvíen használom, havi 3-4 centit nő tőle.

Szerintem nagyban hozzájárult ahhoz, hogy pl. szülés után ne hulljon a hajam, mint sok kismamának.

Bátran ajánlom mindenkinek, mert tényleg jó!

7. c4851bb5de (válaszként erre: 6. - T *-*)
2014. ápr. 28. 10:13

Miért kell egy hosszú hajat heti 2* mosni?

Én egyszer mosom meg, és vállalható.


összességében mennyit nőtt a hajad, mióta olajozod? :)

6. t *-* (válaszként erre: 3. - C4851bb5de)
2014. ápr. 28. 10:07

Hajat amúgy is mosnék heti 2 alkalommal, és ha éjszakára kenem föl, akkor még plusz időt sem vesz el.

A fölvitel nem egy hosszadalmas folyamat, még az alapos bemasszírozással sem.

Mondjuk szerencsém, hogy itthon dolgozom, ezért napközben is belefér.

Amikor szeretném, hogy nőjjön még gyorsabban, akkor szoktam heti 3-szor, illetve tavasszal és télen szoktam intenzívebb időszakot tartani.

Imádom a hatását, ennyit nekem bőven megér :)

2014. ápr. 28. 09:48
szia, hasznos volt :) mindenkepp kiprobalom... epp gondolkoztam, hogy kellene valami olivaolaj a hajamra mostmar tudom, hogy hogy kezdjek neki :)
2014. ápr. 28. 09:40
Annyit szeretnék a cikkhez hozzáfűzni, hogy az olajos pakolás előtt érdemes megnedvesíteni a hajat, hogy a haj külső rétege könnyebben megnyíljon.
3. c4851bb5de (válaszként erre: 2. - T *-*)
2014. ápr. 28. 09:38
Heti 2-3 alkalom? Mást csinálsz ezen kívűl? :)
2014. ápr. 28. 09:35

Szia!

Nekem nagyon bevált, hogy bőséges ricinusolajjal kenjem a fejbőrőm, és a teljes hajhosszt.

Nem tapasztaltam, hogy jobban hullana tőle a hajam, sőt.

Pedig én aztán tényleg sokat viszek föl, és előre melegítem az olajat.

Fejbőrömbe masszírozom be először, és utána viszem föl a teljes hosszra.

Ha nem éjszaka van rajta, akkor van itthon kis hajbúrám, azalatt szoktam melegíteni folyamatosan.

Átlagban 8-10 órát hagyom a hajamon és heti 2-3 alkalommal használom a ricinusolajat hajmosás előtt.

Havi 3-4 centit nő a hajam tőle.

Ngyon sok jó olaj van amik ápolnak, de hajnövesztéshez szerintem a ricinusolaj a legjobb, mert tényleg intenzíven nő tőle a haj.

Hajhosszra szoktam még avokádóolajat, kókuszolajat is kenni.

Sikeres hajnövesztést kívánok!

2014. ápr. 28. 09:08
Akik foglalkoznak a hajnövesztéssel és hajápolással, egész biztosan hallottak már a növényi olajok és zsírok hajjal szembeni jótékony hatásáról. Azonban miután bele is vágnak egy-egy ilyen hajpakolás elkészítésébe, a dolog nem mindig a kívánt eredményt hozza el, sőt... Van, hogy visszájára sül el, és marékszámra hullik ki a haja az embernek, mikor lemossa az olajat. Most szeretném veletek megosztani a saját tapasztalataimat ezekről a pakolásokról, ugyanis tényleg nagyon hasznos dolgok, csak tudni kell velük bánni.

Ugrás a teljes írásra: Igazság az olajos hajpakolásokról
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook