Főoldal » Írások » Szépség & Egészség témák » Igazság az olajos hajpakolásokról

Igazság az olajos hajpakolásokról


Akik foglalkoznak a hajnövesztéssel és hajápolással, egész biztosan hallottak már a növényi olajok és zsírok hajjal szembeni jótékony hatásáról. Azonban miután bele is vágnak egy-egy ilyen hajpakolás elkészítésébe, a dolog nem mindig a kívánt eredményt hozza el, sőt... Van, hogy visszájára sül el, és marékszámra hullik ki a haja az embernek, mikor lemossa az olajat. Most szeretném veletek megosztani a saját tapasztalataimat ezekről a pakolásokról, ugyanis tényleg nagyon hasznos dolgok, csak tudni kell velük bánni.
Igazság az olajos hajpakolásokról

Jómagam már lassan harmadik éve foglalkozom aktívan a hajnövesztéssel. Engedjetek meg nekem egy kis személyes felvezetőt...

3 évvel ezelőtt vállig érő hajam volt, feketére festett. Platinaszőke akartam lenni, és otthon szőkítőpor+hidrogén kombóval szépen elkezdtem világosítgatni a hajam. Volt olyan is, hogy hetente kétszer is szőkítettem. A végére már sikerült egy csibesárga hajszínt elérnem, de a hajam már akkor is iszonyú állapotban volt, az utolsó szőkítés után pedig konkrétan leégett az egész. Körülbelül 8-10 centit vágtunk le belőle, de ami megmaradt, az is egy szénakazal volt. Már akkor is a hajam volt a mindenem, szóval enyhén szólva érzékenyen érintett a dolog. Akkor döntöttem el, hogy komolyan fogok foglalkozni a hajápolással és növesztéssel. Az interneten kutakodva az elsők közt találtam rá az olajos hajpakolásokra.


3 év alatt sokféle olajat kipróbáltam már, sokféle módon vittem fel őket a hajamra, változó ideig hagytam rajta, stb... Mostanra sikerült kitapasztalnom, hogy hogyan lehet elérni a kívánt hatást, és hogy ne hulljon ki annyi haja az embernek egy-egy mosás alkalmával, amennyiből egy parókát is össze lehetne már hozni.


Ricinusolaj, olívaolaj, argánolaj, kókuszolaj, mandulaolaj...

Azt hiszem, ezek a legismertebbek. Ezek közül a ricinushoz, az olívához, és a kókuszhoz volt eddig szerencsém. Én személy szerint az olívaolajat kedvelem legjobban. Mindegyik olajból a legjobb az extra szűz, így az olívából is. Az ára is kedvező a többi olajhoz képest, a bőrt is szépíti (kívülről és belülről egyaránt), gyakran használom a konyhában is.


Csak a hajhosszra, vagy mehet a fejbőrre is?

Szigorúan csak a hajhosszra, főleg ha vékonyszálú hajad van! Az olajtól nem jut oxigénhez a fejbőr és a hajhagymák, ezáltal lemosáskor tapasztalhatod, hogy elég sok hajszál fog a kezedben maradni. Maximum annyit szoktam csinálni, hogy ha a kezem olajos marad miután belemasszíroztam a hajhosszba az olajat, utána átmasszírozom a fejbőrömet is az olajos kezemmel. Viszont azt, hogy vakoljátok az olajat a hajtőre, felejtsétek el!


De akkor mi a helyzet a ricinus hajnövesztő hatásával, ha nem lehet a fejbőrre kenni?

Jogos kérdés. Ahogy fentebb írtam, körülbelül egy teáskanálnyi mennyiséget szétkensz a tenyereden, és ezt belemasszírozod a fejbőrödbe. A ricinussal kell vigyázni leginkább, ugyanis nagyon sűrű, ezáltal méginkább eltömíti a hajhagymákat. Ez egy olyan olaj, amiről nagyon megoszlanak a vélemények. Van aki szerint semmit nem ér hajnövesztés szempontjából, de ismerek olyanokat is, akiknek bevált. Én is sokszor belefogtam már a ricinusos hajnövesztésbe, de sosem láttam eredményét.


A kevesebb néha több!

Tehát az olajat a hajhosszra visszük fel. Átfésüljük, átmasszírozzuk a kezünkkel. A lényeg, hogy ezt sem kell literszámra vakolni. Elég, ha maximum 2-3 evőkanálnyit szétkensz rajta (hajhossztól függően). Ha tocsog az olaj a hajadon, sokkal nehezebb másnap lemosni, és fenn áll a veszélye, hogy mosás után még olajos marad itt-ott. Én már jártam így, nem is egyszer, pedig igazán csekély mennyiséget viszek fel mindig. Nem mellesleg pedig a nagyobb mennyiséget úgysem bírja beszívni a haj, szóval pocsékba megy, mert lemosod.


Fent van az olaj a hajamon. Ezután?

Ezután jól összegumizod, vagy befonod, hogy a hajszálak szorosan legyenek és tartsák a nedvességet, benedvesítsék egymást. Ezután át lehet melegíteni hajszárítóval, bár szerintem nem feltétlen szükséges. Utána zuhanysapka. Vagy akár fóliával is betekerhetjük, az még jobb. Fogunk egy törülközőt, és azt is feltekerjük a fejünkre. Így dunsztoljuk a hajunkat. Miért is kell ez? A fólia alatt hő és pára termelődik, ezáltal a hajszál külső rétege megnyílik a melegtől és a nedvességtől, így sokkal több tápanyagot képes beszívni.


Mennyi ideig hagyjam rajta?

Akár aludni is lehet benne, bár szerintem nem ajánlatos. Néha én is szoktam, ha nincs arra időm napközben, hogy legalább 4-5 órát rajta hagyjam. Ne felejtsük el, hogy a dunsztolás alatt szintén kevesebb oxigénhez jut a fejbőrünk. Ahhoz, hogy a hajunk beszívja az olajat, elegendő maximum 6 óra, fölösleges lenne egy éjszakáig fullasztani szegény hajhagymáinkat.


Ha mindent jól csináltunk, a törülköző és a fólia levétele után azt tapasztaljuk, hogy a hajunk szinte az összes olajat beszívta. Ezután samponnal megmossuk (ha úgy érezzük, hogy egyszer kevés, lehet kétszer is), utána balzsam, vagy bolti pakolás, vagy akármi, tetszés szerint. Most már csak a szárítás van hátra. Ha igazán puha hajat akartok, a hajszárítót a legkisebb fokozaton használjátok mindig, vagy hagyjátok magától megszáradni, amikor csak van időtök.


Egy ilyen olajos pakolást 2 hetente egyszer érdemes végezni. Hosszútávon nagyon jól meg lehet vele előzni a gyors hajtöredezést, és a haj kiszáradását. Remélem, hasznos volt számodra a cikkem :)




Írta: ~Fluttershy, 2014. április 28. 09:08
Fórumozz a témáról: Igazság az olajos hajpakolásokról fórum (eddig 51 hozzászólás)

Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook