Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igazi barátság? fórum

Igazi barátság? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 15. 05:46

Mária vagyok.

sajnos a barátság nem mindig jön össze.

én is barátnak véltem valakit de sajnos nem jött össze.

próbáltam írni neki de nekem se jön válasz.

én nem szoktam eröltetni a dolgot .

tudomásul veszem hogy ez nem barátság .

bár eleinte ő azt mondta hogy jó barát.

de úgy látom csalodni kellet mint már anyiszor !!!

17. Binky (válaszként erre: 16. - Breki lány)
2011. jan. 5. 09:29

Ez teljesen természetes, én is rettenetes dühös voltam, konkrétan megmondtam neki, hogy egy p.cs@, legalábbis ahogy viselkedett akkor, az azt mutatta. Több hónapos mosolyszünet mindkét részről.

Én a helyedben küldenék egy dühös levelet, aztán hagynám a fenébe. Ha nem kap a fejéhez, hogy elveszíthet egy ilyen jó barátot, az már tényleg az ő baja. Viszont hiszek a megbocsátásban, és szerintem adott esetben te is vágysz az ő közeledésére, ergo te sem adtad még fel.

16. Breki lány (válaszként erre: 15. - Ailen Zia)
2011. jan. 5. 00:54

Igen, velem is ez pont ez van. Nálunk is pont ez volt,h én vártam,h szóljon mikor ér rá, mert azt mondta elfoglalt, nincs 5 perce se találkozni, összefutni, de még egy sms-t, egy levelet se írt nekem. Aztán látom,h itt bulizik, ott bulizik. És nem tudom elmondani mennyire rosszul esik, mert mi is a legjobb barátok voltunk sokáig, csak egymásra számíthattunk.

Most olyan dolgokat tesz a többiekkel meg, amit velem már régóta nem ,mint az állítólagos barátjával.

És nem akarok megbántani senkit, de nekem az a változat nem jött be,h ha majd "mások" tovább állnak, akkor ott legyek és tárt karokkal várjam, mert ez kicsit olyan, mint a "ha nincs ló, jó a szamár is" lenne. És fordított esetbe én se várnám el,h tárt karokkal fogadjon az akivel előtte hónapokig, évekig nem foglalkoztam. Lehet,h ez most gonosznak tűnt, de nem hinném,h ez egy igaz barátság, csak annyit mondok,h nekem ez nem menne, de el se várnám a másiktól.

15. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Breki lány)
2011. jan. 4. 11:32

Van, illetve inkább volt. Most pont azt csinálja, hogy nem létezek, mert nem ír vissza 1 hónapja egy sort sem! Na jóóóó, új évkor vagy mikor írt egy sms-t! De ettől most érezzem magam jobban? Egyszer teszteltem őt. Nem írtam neki semmit egész álló nyáron semmit, se sms, se levél, se telefon. Vajon mondom mikor tűnik neki fel? Hát augusztus végén írt egy sms-t, hogy mizu velem, rég nem hallott felőlem. Ehe mondom, eszébe jutottam! De hát azután megint azt játszotta, hogy semmi, nem keres. Ha én nem írtam volna neki az idén levelet, ő semmit nem írt volna magától! Az egyik közösségi oldalon még csak be sem képes jelölni hónapok óta. Teszem hozzá, remekül szórakozik az új barátaival, képekkel is bizonyítva!


Én arra jutottam, hogy semmit nem lehet tenni! Őt tartottam a legjobb barátnőmnek idáig, ő volt a bizalmasom, de már nem mondanám őt barátnak. A barátoknak vannak közös élményeik is. Nekünk évek óta semmi azon kívül, hogy 2-szer kb találkoztunk 3 órára.


Szerintem hagyjad őt te is figyelmen kívül! S ha keres valami módon, ne ájulj el tőle, hogy méltóztatott rád időt szánni! Ne fuss te se olyan szekér után ami nem vesz fel... Én már nem futok.

2011. jan. 4. 08:40
szerintem nehéz igaz őszinte barátot találni volt egy akibe meg bíztam de ő hamar át váltott pedig eleinte ő is igaz barátnak mondta magát de sajnos vége lett legalább is az ő részéről én még mindig baráti szeretettel gondolok rá és hiányzik a beszélgetése de ugy látom fel kell adnom
13. Binky (válaszként erre: 12. - Arcansas)
2011. jan. 3. 21:30
Nem lehet minden tökéletes. A barátság pont egy olyan emberi kapcsolat, amit erősítenek ezek a 'kilengések'. Van, hogy engem is fárasztanak a barátaim és fordítva. Egy jó barát megérzi az ilyet és hátralép. Aztán ugyanott folytatják, ahol abbahagyták, idővel. Néha persze elmúlnak a személyiség változásával a közös pontok, így sokszor megszakad a kapcsolat.
2011. jan. 3. 15:44

"Majd ha rájön milyen emberekkel próbál haverkodni, vissza fog hozzád találni."

Ha egy barátságba vissza kell találni,szerintem az már rég rossz....Szerintem ez veszett fejsze,ill én tuti nem próbálkoznék már...

Minden jót!

2011. jan. 3. 05:24
nagy kincs..és létezik:)
10. Breki lány (válaszként erre: 9. - Binky)
2011. jan. 3. 00:26
Köszönöm. :)
9. Binky (válaszként erre: 8. - Breki lány)
2011. jan. 2. 22:44
Majd ha rájön milyen emberekkel próbál haverkodni, vissza fog hozzád találni. Akkor azért alaposan leckéztesd meg. Igazából a türelmen kívül nem tudok mit tanácsolni:(
2011. jan. 2. 22:19
Igazából az is a gondom,hogy mindig csak én kérdezem,hogy mi van vele, fél éve nem keres és ha mégis ráér és összefutunk,akkor se tudunk már úgy elbeszélgetni egymással. Egyszer már nyáron volt egy "összezörrenésünk" de akkor azt hittem,hogy mindent megbeszéltünk és lehetünk újra olyan jó barátok, mint egykor. És az is nagyon zavar,hogy tudom,olyan emberrel barátkozik most aki meg sem érdemli, mert a háta mögött kibeszéli,és lehordja mindennek. És mi pedig eddig úgy voltunk mint két tojás. Most pedig én arra várok,hogy végre legyen egy kis időnk egymásra,hogy találkozzunk,és tudom,én se vagyok egy angyal és nekem is vannak hibáim,ezzel tisztába vagyok, de úgy gondolom,hogy mégse ezt érdemlem. Vagy legalább annyit,hogy akkor beszéljük meg és akkor mondjunk "ítéletet". Mert ennél a "nem tudom,h mi lesz állapotnál" még ez is jobb.....
7. Binky (válaszként erre: 5. - Binky)
2011. jan. 2. 22:07

Hozzá kell tennem, hogy ehhez azért két fél kell:) Hiába voltam vérig sértve, aggódtam érte, és elég volt azt kimondani, hogy sajnálom, és másnap már minden rendben volt, és borultunk egymás nyakába.


Hagyd kicsit, távolodjon, aztán majd visszatér.

6. Afrodita (válaszként erre: 1. - Breki lány)
2011. jan. 2. 22:06

Szia!


Én is ebben a cipőben járok... 25 éves barátság volt, ami megszakadt.. Pont úgy, ahogy Te is leírtad.. Egy ideig bántott nagyon, aztán már elfogadtam.. Én megtettem mindent, hogy tovább működhessen, de ehhez is, akárcsak egy házassághoz, két ember kell... Erőszakkal meg nem lehet rávenni senkit..

Engedd el, és lépj tovább, keress olyat, aki elfogadja és akarja a baráti jobbodat!:-)) Sok sikert!

5. Binky (válaszként erre: 1. - Breki lány)
2011. jan. 2. 22:05

Szia!

Sajnálom, ami van veled, én is éltem már át ezt, nem vidám.

Ami nálunk probléma volt, az az, hogy önismereti válságba került a barátnőm, és ezért 'szakított' velem, hanyagolt, mert egy korábbi állapotára, a múltjára, csalódásaira etc. emlékeztettem. Ez van, előfordul, nem igazán tudod befolyásolni.

Lett ebből egy óriási összeveszés, kiközösítés, a poklot járhatta meg, de akkor meg is érdemelte, ahogy viselkedett. Rendbejött lelkileg, bocsánatot kért és sírva borult a nyakunkba. Életemben először és remélhetőleg utoljára mondtam neki akkor valami nagyon csúnyát, mégis minden ami történt megerősített minket, ma már sokkal jobb a kapcsolatunk, sőt... :)

Azóta beszélünk és ott vagyunk egymásnak.

4. Andi622 (válaszként erre: 1. - Breki lány)
2011. jan. 2. 22:01

Azt mondják, hogy találkozunk emberekkel hosszabb-rövidebb ideig, és ha már valamelyiküknek nincs szüksége a másikra, tehát már nincs mit átadniuk egymásnak, akkor eltávolodnak egymástól.

Ha nagyon kedves még mindig számodra az a barát, akkor próbálkozz. :)

3. bige
2011. jan. 2. 22:00

Kedves Breki lány! Az igazi barátságban nincsenek időpontok, határok. Az igazi barát az, aki elnéző a másikkal szemben, aki szereti a másikat akkor is, ha félresiklik, és készen áll, ha a "mások" már továbbálltak. Ehhez Te még nagyon fiatal vagy, de hidd el így van. Nekem van egy 48 éve barátnőm, és bizony évek teltek el, hogy nem találkoztunk, sose volt fontos, hogy üdvözlő lapokat küldözgessünk egymásnak ( akkor még nem volt sms, meg internet:) ) , mégis mikor találkoztunk olyan volt, mintha tegnap váltunk volna el. ..és tudom, hogy bármikor hozzáfordulhattam volna, és viszont.

Valamiért nyilván kellenek neki az új kapcsolatok, ezért mellőz Téged. ha igazi barátja van - ne haragudj rá ezért, majd visszatér Hozzád

2011. jan. 2. 21:56

Szia.) semmit, barátságot nem lehet erőltetni, az vagy őszinte és van,vagy nincs, ..

Ezek szerint a részéről nem volt ez őszinte,vagy közben megromlott valami miatt..

2011. jan. 2. 21:54
Ti mit csinálnátok,ha lenne egy barátotok,akivel régebben nagyon jóba voltatok,de most mintha nem is léteznél,olyan veled. Azt veszed észre,hogy neked mindig azt mondja,nem ér rá veled találkozni, elfoglalt,de aztán meglátsz egy képet,ahol épp bulizik olyan emberekkel akik fele annyit se tettek érte mint te,aztán megint hasonló képeket látsz, de tudod,hogy nem mondhatsz semmit, mert ha csak rákérdeznél,akkor máris te lennél a szemét,aki nem örül annak,hogy néha kikapcsolódik a barátja. Mindenki azt mondja,hogy én mindent megtettem érte és felejtsem el,többet nem tehetek, de valahogy nem megy. Nagyon rosszul esik,és nem tudom mit tudnék csinálni, mert nem tudok vele még rendesen leülni és beszélni se. Szerintetek mit lehet még tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook