Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Igazán finom téli kovászos uborka receptre lenne szükségem. Olyat keresek, ami finom savanykás lesz! Tudtok ilyen receptet? fórum

Igazán finom téli kovászos uborka receptre lenne szükségem. Olyat keresek, ami finom savanykás lesz! Tudtok ilyen receptet? (tudásbázis kérdés)


8. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Mariska607)
2012. aug. 1. 09:53
A krumplis változatot ismerem :) - ezt nem.
2012. aug. 1. 07:54

Levan írva a receptembe a címe:VIZESUBORKA TÉLIRE

kattincs oda éveken kereszül készitettem nagyon finom.. Probáld ki.

2012. júl. 31. 15:28
Kovászos uborkát többször készitettem télire. Kenyér helyett, lisztet tettem az üveg aljára!!! 1 literes üvegekbe raktam, a tetejét lazán!!! kötöttem le, az aljára pedig peremes alátéteket tettem. Szeptember végén, október elején készitetem el. Garázsban egy polcon, nem tul világos,nem tul meleg helyen. Tettem bele sót, f.hagymát, kaprot, egész borsot,szőlőlevelet és 2-2 lisztet! Minden esetben tökéletes lett!
2012. júl. 30. 16:54

Azt ugyan nem tudom meddig állna el, de nekem a nyár végén készített kovászos uborka még karácsony tájékán is finom ropogós.

Igaz, én 1 evőkanálnyi ecetet is teszek mindig bele - nem tudom van-e jelentősége, talán ezért ropogós? -Így tanultam egy péktől.

Befőttes üvegekben a hűtőben tárolom és még nem volt ideje megromlani sohasem. :)

Polcon lehet, hogy nem állna el... :((

4. an-Drea (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 14:02

Igen...így szoktuk....de nem külön külön főzzük a levet. Átszűröm..beleteszem egy lábosba, annyit, h. minden üveg félig legyen. Felforralom, nem melegítem, hanem forralom, és literenként , teáskanál szalicilt dobunk bele. Egyet rottyan, és visszaöntjük.

A többi stimmelt.

2012. júl. 30. 13:59

Hasonló kérdésemre ezt kaptam. Még nem próbáltam ki.


Kovászos uborka - télire

Én ugyanúgy készítem, mint a nyárit, csak az elrakás ad plusz munkát. Ebben az esetben viszont csak maximum 10-12 cm-es uborkákat teszek el, mert egyrészt azt tudom gazdaságosan a kisebb üvegekbe berakni, illetve azok még nem annyira magvasak. Amikor megérett az üvegben (ilyenkor pláne nem tűző napon érlelem, hogy ne legyen puha, plötyi), akkor leszedem a kenyeret róla, az uborkákat leöblítem, hogy ne maradjon rajta morzsa, ez fontos! Elosztom az uborkákat a kisebb üvegekbe. A levet egy edényben 2szer 3-szor sűrű szűrőn átszűröm. Ahány kisüveg uborkám lett, annyiszor fél deci lét kiveszek egy edénybe és ezt a lét külön megmelegítem. Erre azért van szükség, mert a szalicil vagy nátrium a meleg lében gyorsan feloldódik. Szóval a felmelegítetett lébe beleteszek annyiszor 1 csipet (nem kell több!) tartósítószert, amennyi a tele üveg uborkám. Langyosra kevergetem és rá is öntöm szépen elosztva az üvegekre. Ezután felöntöm a maradék hideg lével, úgy hogy ellepje. Az üvegre celefánt vagy folpackot és csavaros tetőt teszek. Ilyenkor még csúnya zavaros az üvegben, mintha tejben úszkálnának az uborkák, de pár nap alatt teljesen leüllepedik a lisztes rész, és ugyanúgy fog kinézni, mint a csemege.


Nem kell félni a nátrium benzoáttól! Ugyanolyan jól tartósít, mint a szalicil és nem káros az egészségre!


A kovászosuborkára mindenképp kell tartósítszer, különben tovább erjed és megromlik!

2012. júl. 30. 13:57
Nélkülözhető. Legalább is még sosem raktunk bele... kapor só, kenyér, víz..simán megkovászolni, aztán a levet szalicillel felfőzni, visszaönteni, lezárni, és télen előszedni :)
2012. júl. 30. 13:46
Sajnos tormám az nincs, egyébként az nagyon fontos hozzávaló, vagy nélkülözhető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook