Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz lehet, hogy hajvágás után gyorsabban nő a haj? Ha igen, miért? fórum

Igaz lehet, hogy hajvágás után gyorsabban nő a haj? Ha igen, miért? (tudásbázis kérdés)


27. Zamus (válaszként erre: 25. - T.Ili)
2011. febr. 18. 16:45
Köszönöm!
26. Evawitch (válaszként erre: 23. - T.Ili)
2011. febr. 18. 12:45
Olajat kértem. Majd megpróbálom máshol is.
25. t.Ili (válaszként erre: 16. - Zamus)
2011. febr. 18. 07:33

A Vigorance a Yunsey forgalmazza,annak egy termékcsaládja.Csak fodrászkellékeseknél lehet kapni,akik árulnak Yunsey termékeket.Ha épp az a hajápoló nincs náluk,meg lehet rendelni.

Vagy,keress fel egy olyan fodrászt,aki Yunsay festékeket használ,ő is tud szerezni.

Ezek professzionális fodrásztermékek.Lakossági forgalomba nem kaphatók.

24. t.Ili (válaszként erre: 22. - Agis)
2011. febr. 18. 07:17

Sokan még akkor sem hiszik el,hogy nő a hajuk,ha a festett hajon látják a lenövést!:)))

Sőt,van olyan festett hajú,aki azt hiszi,hogy azért van 2 hét alatt egy centis lenövése,mert a fodrász nem jól festette be!:)

Továbbá!Van aki nem érti,mért nem nő a lapockáig érő haja,amikor ő már fél éve nem is fest!:D


Ej!Sorolhatnám!:)

23. t.Ili (válaszként erre: 19. - Evawitch)
2011. febr. 18. 06:55
Ne ricinust kérj,hanem ricinus olajat.:)
22. agis (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2011. febr. 17. 19:56

Kesz szerencse, hogy a haj a hajhagymabol no, es nem a hajszal vege hosszabbodik :D :D :D


Az egeszseges haj azert tunok gyorsabban novonek, mert nincs ami letorjon, ergo ami kino, a fejen is marad.


:D

21. Zamus (válaszként erre: 19. - Evawitch)
2011. febr. 17. 19:48
Én egy kis faluban lakok, mégis adnak annyi ricinust a gyógyszertárban, amennyi csak kell. Biztos találsz te is okyan helyet. Én a ricinust nem szeretem, mert festett a hajam és kioldotta belőle a festéket.
20. Krisztin20 (válaszként erre: 19. - Evawitch)
2011. febr. 17. 14:15
Én ricinust gyógyszertárban szoktam venni, és ugy tudom, hogy általában a gyógyszertárakban árulnak...szerintem kérdezd meg több helyen is, valahol biztos lesz :)
19. Evawitch (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2011. febr. 17. 12:17
Hol lehet venni ricinust? Gyógyszertárban kérdeztem, azt mondták, csak gyógyszer alapanyagként van, nem tudnak adni.
2011. febr. 17. 10:34
Nem szabad azt az 1 cm-t sajnálni! Megyek is ricinust venni, hogy jobban nőjön a hajam!
2011. febr. 17. 10:10
Nem igaz, nem nő gyorsabban tőle a haj, viszont jót tesz a gyakori hajvágás, mert nem lesz töredezett a haj vége. A hajvitaminoktól viszont valóban gyorsabban nő, meg a koffeines sampontól.
16. Zamus (válaszként erre: 12. - 5ef12417a8)
2011. febr. 17. 10:10

Szia! A Vigorance termékeket boltban vagy gyógyszertárban lehet beszerezni?

Én Lady Bánfi hajszeszt használok, sok új hajszálam nőtt tőle.

2011. febr. 17. 09:27

Hát én úgy gondolom, hogy a hosszú haj vége vágás nélkül jobban törik és mivel folyamatos töredezésben van nem nagyon nő pont azért mert a végek elhullanak. Ha levágnak belőle 1-2 centit, akkor mire újra elkezd töredezni, addig úgy tűnik, mintha gyorsabban nőne. Nől az ha törik is, csak nem tűnik fel, mert el is veszted. Ha viszont rendszeresen vágatsz belőle 1 centit (mielőtt elkezdene törni), akkor egészséges marad és láthatóan nőni is fog!

Tudod, nől 2 centit (miután le volt vágva), egészséges, vágatsz belőle 1 centit (hogy egészséges maradjon), a tiszta hasznod 1 centi. Aztán vágás után megint nől az egészséges hajad annyi idő alatt mint előzőleg 2 centit, megint levágatsz egyet, egészséges marad, a tiszta hasznod a kezdetektől 2 cm és így tovább.

Szerintem.

2011. febr. 17. 09:25

Az attól függ mivel vágják a hajat? Ollóval,akkor

egészséges a vége. Ha pengével akkor kiszálkásodik.

Nekem így tették tönkre a hajvégemet alig tudtam helyre hozni! Ne engedjétek hogy pengével vágja a fodrász és a ritkításnál se mindegy milyen eszközt használ a fodrász.

13. kacago325 (válaszként erre: 9. - Nepumok)
2011. febr. 17. 09:23
Lehet hülye kérdés,de hogy hennázod?
2011. febr. 17. 08:41
Nekem is az a véleményem, ha rendszeresen vágják a hajat, azzal arra késztetik, hogy jobban nőjön. Hülye hasonlat, de a fű is gyorsabban nő, ha vágják!:) Azonban lenne pár tippem, hogyan gyorsítsd meg kicsit a folyamatot: én kb. 5-6 hetente megyek fodrászhoz festetés céljából, és ilyenkor mindig vág kicsit a hajamból (persze a fodrászra is kell figyelni, mert van aki nagyon szeret játszani az ollóval!). Van egy nagyon jó hajszesz, amit úgy keress a boltban, hogy ZETA hajszesz (még utána nézek a pontos nevének), nekem nagyon sokat segített. Aztán van VIGORANCE termékcsaládnak a "serum" elnevezésű hajápolója. Nedves és száraz hajra egyaránt jó (én hajszárítás előtt kenem át vele a hajam, és pár cseppet még teszek néha a hajszárítás után is a végére). Olyan mint az olaj, de a hajad olyan természetes lesz tőle, mint még soha. Nem nehezíti el, gyönyörű lesz a fénye, és nem fog törni! A sógornőmnek már hosszú haja volt, amikor nekem még rövid és elkezdtem növeszteni, és két év alatt beértem, pedig nem sokat jár fodrászhoz vágatni! Remélem sikerült jó tippeket adnom. Ha nem sikerül rátalálnod a termékekre, utánanézek, hol szerezheted be.
11. 859d58d4d8 (válaszként erre: 3. - Hidewatch)
2011. febr. 17. 07:55
Pontosan!
10. 859d58d4d8 (válaszként erre: 1. - L.agnes)
2011. febr. 17. 07:55
Nem nő gyorsabban, csak szebb, egészségesebb lesz a vége!
2011. febr. 17. 01:12

Régebben sokszor rendszeresen vágtam a hajam. Sosem nőtt meg, legfeljebb a hátam közepéig és mindig töredezett volt a vége. Amióta hennázom, azóta megindult és nem is töredezik. Azóta már a ..., a derekam alá ér és a mennyisége is több lett.

Igen, a hajhagyma állapotától függ a haj növekedése és egészsége.

2011. febr. 16. 22:54
Én nagyon ritkán vágatok hajat (évente, kétévente). a hajam ezalatt minimum 10-12 centit nő (kétévente a dupláját). szerintem ez alkati-genetikai dolog csak
7. t.Ili (válaszként erre: 1. - L.agnes)
2011. febr. 16. 22:54

Igaz!

Két havonta egy centit kell vágatni belőle!

Az átlagosan növő haj még így is 2 cm hosszabbodik a két hónap alatt!

2011. febr. 16. 22:44
köszönöm a válaszokat :)
2011. febr. 16. 22:39
nem igaz. a haj növekedése nem a hosszának a vágásától függ, hanem a hajhagyma állapota. fésülködj rendesen, mindennap reggel és este, ápold és óvd a hajadat, különösen figyelj oda h a fésű masszirozza át jól a fejbőrödet, az segit a hajhagymák karbantartásában.
2011. febr. 16. 22:30
Valahogy az enyém nem akar gyorsabban nőni, hiába van levágva. Csak azért vágatom, mert el van töredezve a vége, amúgy ilyen célból, hogy jobban nőjön, nem. Eljön az idő amikor levágatom és úgy marad, attól félek :D
3. hidewatch (válaszként erre: 1. - L.agnes)
2011. febr. 16. 22:21
Nem igaz, annyi, hogy kevésbé törik, így jobban megőrzi a hosszát, és erősebb a szálak vége, így úgy tűnhet, hogy gyorsabban nő, hiszen egy töredezett haj nem hosszabbodik olyan ütemben, mint ami nem töredezett, de szerintem ennyi.
2011. febr. 16. 22:15
Nem igaz. A rövid hajon jobban látszik, ha nő.
2011. febr. 16. 22:12
Igaz lehet, hogy hajvágás után gyorsabban nő a haj? Ha igen, miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook