Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz lehet-e az, vagy félreértés, hogy közüzemű számlatartozással is a BAR listára lehet kerülni? fórum

Igaz lehet-e az, vagy félreértés, hogy közüzemű számlatartozással is a BAR listára lehet kerülni? (tudásbázis kérdés)

13. zsuzso100 (válaszként erre: 12. - Betti125)
2009. febr. 25. 17:43

Persze, lehet rendezve az egyenleged, de azt is látják, hogy nem pontosan fizető adós vagy, késel a befizetéssel.

De ez persze nem az a BAR lista, csak talán azért ragadt rá, mert emiatt is elutasíthatják a hitelfelvételt.

12. betti125 (válaszként erre: 9. - Zsuzso100)
2009. febr. 25. 15:53
Értem. De szerintem a közüzemi számlán rajt van, hogy van-e elmaradásod vagy nem. Mert úgye nem csak a bizonylatot kérik, hanem a számlát. Ott láthatja a a bank. Nyilván szerintem nincs tartva.
11. 75bb1970ba (válaszként erre: 9. - Zsuzso100)
2009. febr. 25. 15:21
Erre viszont a megoldás, hogy nyitsz valamelyik banknál lakossági számlát, állandó megbízást adsz a közüzemi számlák levonására, és meg van oldva a gondod. Nem kell figyelni a fizetési határidőket, megoldja a bank.
2009. febr. 25. 15:18
BAR listára csak banki adósok kerülhetnek fel. Valamit félreértettél. Az viszont más kérdés, hogy a bankok hitelbírálatnál kérni szokták a közüzemi számlákról szóló befizetést, és ha el vagy maradva, akkor nem kapsz hitelt. De ettől még nem kerülsz BAR listára.
2009. febr. 25. 14:50

Nem nekem volt. Hanem el akartunk adni egy autót, és a vevőt ilyen alapon elutasították.

Mondom, nem tudok részleteket, mert nem én intéztem, de ezt mondták nekik. Hogy ha bekérnek közüzemi számlát, akkor nézik azt is, hogy időbe fizeted-e be, mondjuk 3 hónapra visszamenőleg, mert ha nem, akkor nem vagy pontos fizető.

Én soha nem nézem a határidőt, nem fogok egy hónapban 3x sorban állni a postán.

De ha hitelt akarok majd felvenni, akkor kénytelen leszek erre figyelni.

8. betti125 (válaszként erre: 7. - Zsuzso100)
2009. febr. 25. 10:21
Zsuzso hol tapasztaltad, tapasztaltátok? Bankban vagy merre?
2009. febr. 24. 19:12
Pedig ha már többen is tapasztaltuk...lehet benne valami. Lehet, hogy nem BAR a hivatalos elnevezése, csak mivel ehhez hasonlatos, ezt is így tartják számon a köznyelvben.
2009. febr. 24. 18:45
Ez hülyeség! A BAR lista a bankközi adósokat tartja nyilván. Semmi köze a közüzemi számlához. Ha valakit elutasított a bank az tuti nem azért volt, mert felteték a BAR-ra közüzemi tartozás miatt. Esetleg, ha banknak tartozik. BAR=banközi adóslista és csak a banki adósok vannak rajt.
2009. febr. 24. 06:40

Igen, fel lehet kerülni így is. De szerintem nem 1-2 hetes, hanem több hónapos tartozás után! Nekünk mindig túlszámlázzák a gázt, befizetek nyárra vagy 15-20 e ft többletet. És mindig csak azért fizetem be, hogy nehogy feltegyenek. Bár lehet, ha bemennék és szólnék akkor levennék...amit az éves leolvasáskor meg is tesznek...szóval ott csücsül náluk pár hónapot a pénzem. :(

És tényleg nem szólnak róla, ha rátettek. De tuti, hogy elötte felszólítanak, hogy fizess!

2009. febr. 24. 06:28
Úgy tudom, hogy van kétféle BAR-lista. Talán aktív és passzív, és aki késik a közüzemi befizetéssel, annak az igénylését is elutasíthatják. Mi autóeladásnál jártunk így, ezért nem tudták megvenni.
2009. febr. 24. 04:56

Az szerintem elég érdekes, ha egy elmaradás miatt BAR listára kerül valaki. De gondolom, hogy az elmaradást rövid időn belől rendezi az illető. Akkor ezek szerint én is listás vagyok, mert a 45ezres fűtés számlámat csak 2 hetes késéssel tudm befizetni!?


A hosszú idős elmaradásosok akkor már nem is kerülnek fel rá?


Ez szerintem hülyeség!

2009. febr. 23. 22:07
Igen! Én tudok olyat aki telefonszámla tartozás miatt került fel. A mi házunkat akarta megvenni, és a hitelbírálatnál derült ki. Ő sem tudott róla.
2009. febr. 23. 22:04
Igaz lehet e az, vagy félreértés, hogy közüzemű számlatartozással is a BAR listára lehet kerüklni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook