Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz, hogy mindenkinek van lelkitársa valahol a világon? fórum

Igaz, hogy mindenkinek van lelkitársa valahol a világon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. márc. 17. 20:33
Igen igaz! Én már megtaláltam és nagyon boldog vagyok:)
56. Binky
2009. febr. 25. 21:17
a barátnőm nemrég találta meg. több száz km van köztük, nem szerelmek, csak barátok. fiú-lány barátság, és nagyon erős
55. katácskák (válaszként erre: 43. - Apokrif)
2008. nov. 1. 11:13
addig eljutni ... viszont tele van...kellemetlen,könnyes megtapasztalásokkal DE minden fájdalom Átalakul Fénnyé és Világosságá ..stb ahogy TE irtad.Legalábbis nekem igy történt, történik AMIT-AHOGY-AKIVEL-AKIVÉ ÁTÉLED AZ Egységet,CSODÁT, Harmóniát.Békét, MINDENT.. Javíts ki,kérlek ha nem igy van?Köszönöm az Írásaidat, és hogy itt vagy.
2008. aug. 13. 20:43
...ha van ilyen, szeretnék találkozni vele.
2008. aug. 13. 20:36
Tudom és érzem, hogy megtaláltam. Ő a másik felem.
2008. aug. 13. 20:13
én eddig azt hittem megtaláltam,de mostanában vhogy tünni látszik az érzés.honnan tudom meg,hogy "ő" az?
2008. aug. 13. 20:03
tuti biztos:))))))))
2008. aug. 13. 19:58
Gondolkozásra késztet, amiket írtatok. Volt olyan, hogy a férjemmel nem beszéltünk meg dolgot, és mégis tudott róla. Vagy én. "Belelátunk a másik agyába??" Vagy az évek alatt kiismertük egymást? Vagy lélektársak is vagyunk?? Viszont van egy kollégája, céges kirándulás volt, családtagokkal. Találok vele mindig közös témát....De sok más utamba kerülővel is.
2008. aug. 13. 17:20
szerintem igaz...peldaul azt az erzest hogy alig ismerunk valakit..es olyan jo vele beszelgetni...meg szavak nelkul is ertsuk egymast...es olyan mintha mar ismernenk...es semmi keppen nem akarjuk elvesziteni mar....mert nekunk volt szanva...mert a lelkitarsunk...
48. o.andi
2008. ápr. 26. 15:07

probálom hinni hogy ez igy van....

eddig nem találtam meg:-))

sajna:-(

2008. ápr. 10. 07:16
Igen:)))
46. VIKI01
2008. ápr. 9. 23:51

nekem 1ször mindenki az volt(jelenlegit kivéve)

aztán kiderült hogy mégsem!!!! :::))))

45. Deja Vu (válaszként erre: 44. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 28. 11:38
Azt nem tudom a tiéd hol van, az enyém engem nemrég dobott, úgy érzem :-((((
2007. okt. 27. 18:05
Ha van valahol egy lelki társam, nagyon gyorsan jelentkezzen, mert nagy szükségem lenne rá!
2007. okt. 1. 06:24

Szeretnéd tudni, hogyan válhat az ember csillaggá?


Püthagorasz erre azt feleli:

Csak az az ember emelkedhet csillagmagasságokig, aki szeret; csak az találkozhat csillagtársával, akit szeretnek.


Ha két ember egymásra talál, végtelenné tágul a tér, elmosódnak a tengerek, hegyek, sivatagok körvonalai; öröklétnek tűnik az idő.

Ugyanazt látják a világból, amit a csillagok a földre tekintve. Lágyabbá válnak a színek, kellemesebbé a hangok, a vasziliko (Görögoszágban honos nagyon szép és illatos virág; a lélek szimbóluma) illata betölti a mindenséget; fogékonnyá, szárnyalóvá lesz a lélek, megduplázódik a tetterő. Ne edd meg a szíved, hogy a csillagok közé emelkedhess!

Ha szeretünk, és viszontszeretnek én ezt így nevezem: csillagok találkozása.

Aki szeret, önként átlép egy másik, a tértől, időtől, világoktól független dimenzióba, hogy ott találkozzék a szeretett lénnyel, aki az ő kedvéért önként átlépett a tértől, időtől, világoktól mentes dimenzióba.


Életet jelent a csillagok találkozása. Lemondás, fájdalom, keserűség nélküli életet – boldog életet: az ember számára elképzelhető legboldogabbat.

2007. szept. 27. 16:27
"Rüdiger Dahlke, a pszchoszomatikus medicinában nagy tapasztalattal rendelkező orvos és terapeuta, lépésről lépésre ismerteti meg velünk, milyen betegségek származnak a feldolgozatlan, megoldatlan megpróbáltatásokból. Megmutatja, hogyan ragadhatjuk meg az élet válságos korszakaiban rejlő pozitív változási lehetőségeket. Arra biztat, hogy életkorunk minden állomásán tudatosan haladjunk át, az elkerülhetetlen akadályokat fejlődési lehetőségként fogjuk fel, és alakítsuk ki saját szertartásainkat, rítusainkat." /Rüdiger Dahlke: Sorsfordulók/
2007. szept. 27. 16:12

Kedves Castellina!


Most egy kicsit megelőzőm ígéretem ...


Igen, azok még a kettősségek, nem az egységek, amik jelemzőbek a duálokra.


Ahogy több szellemtudomány is tanítja, mi kiképzésen, jobb esetben továbbképzésen vagyunk itt ezen a Föld nevű sárgolyón.


"biztos vagyok benne, hogy ezerszer is jártam már a földön, és még ezerszer visszatérek. Az ember a természet és a Teremtő dialógusa. Más égitesteken ez a dialógus nyilván más szinten folyik. Ami belőlünk még hiányzik, az az önismeret. Ha ez megvan, a többi magától is megvalósul." /J.W. Goethe/


"Az is meggyőződésem, hogy valamennyien kolduló, végtelenből végtelenbe tartó zarándokok vagyunk, s itt a Földön azért gyűjtük alamizsnás szilkénkbe "az élet kenyerét", hogy megosszuk éhező, élet- és halálfélelemtől rémült, beteg embertársainkkal. Persze, ha elutasítják adományunkat, át kell engednünk őket sajátsorsuk végső erejüket követelő beavatásának. Ami végül is gyógyító fájdalom. az ember sohasem a könnyűtől válik lelkében, szellemében gazdagabbá, hanem attól, ami gyötrő, nehéz, a gyémántcsiszoló köszörűkövéhez szorító kényszer. attól válik a gyémánt egy-egy fazettája csillógóvá és símává. Hiszen a cél: "Drágakő a lótuszkehelyben. Aum mani padme hum." S ezt puszta rábeszéléssel, elmélettel sohasem érhetjük el. S a fejlődés fehér foltjainak feltérképezését senki más helyett nem végezhetjük el. Neki magának kell megküzdenie érte, ha érett e maximális transzmutációra." /Szepes Mária - "Ezotéria Nagyasszonya"/

2007. szept. 27. 14:03
Igen igaz! Az enyém itt áll mögöttem egy sodrófával, és nézi hogy mit irok! :-)))
39. Castellina (válaszként erre: 38. - Castellina)
2007. szept. 27. 10:36
Nem kimondottan párkapcsolatra gondolok, hanem barátságra is.
38. Castellina (válaszként erre: 37. - Apokrif)
2007. szept. 27. 10:34
Tehát ez azt jelenti, hogyha a párom visszafog, sőt, úgy érzem mellette nagyobbak a terheim, akkor ő nem a duáltársam? A haladás felgyorsulásán mit értesz? Anyagi? Vagy lelki fejlődést? Lelkileg fejlődni lehet egy olyan társ mellett is, akivel jelenleg gongdjaim lehetnek. Pl nehezen értem meg, sok türelem kell hozzá stb... De ezek lehetnek kihívások is, amik jobbá tesznek. Pl türelmesebbé válok vagy jobban figyelek rá, hogy megértsem. Azért kérdezem ezeket, mert valahogy mindig úgy alakult az életem, hogy akikről úgy éreztem, hogy lelkileg nagy az összhang, valahogy mindig eltüntek az életemből. És mindig olyan emberek kerülnek az utamba, akik kihivást jelentenek nekem. Én ezt úgy értelmezem, hogy könnyű olyan emberrel együttélni, akivel teljes az összhang, nincs benne fejlődés. Nekem bíza még fejlődnöm kell és megkapom hozzá a próbatételt.
2007. szept. 27. 08:11

Lélek-párok – Duál-lelkek


Az Én és a Te párja kifejezi a létezésben rejlő összes különbséget: a szellem és anyag, az ember és a világ, a férfi és a nő, stb. kettősségét.


E párok viszonya, viszonyának milyensége határozza meg a lét minőségét. A fejlődés útján előrehaladt duálok találkozása mindig áldás a földnek.

A duálok együttes eredményei sokszorosan felülmúlják azokat az eredményeket, amelyeket külön-külön érhettek volna el. Az egymásra talált duálok maradandót alkothatnak, s igazi boldogságot élvezhetnek.


Sok esetben titok marad, hogyan és mitől merre alakul egy kapcsolat sorsa. Boldog embernek nevezhetjük azt, aki úgy találja meg a párját, hogy abban eleve „kódolva” van a tartós jó viszony. Aki már a duálfelével találkozott, annak haladása meggyorsul.

36. ördög (válaszként erre: 35. - Apokrif)
2007. szept. 25. 10:18

Köszönöm szépen! Én is úgy gondolom, hogy így van!

Aki néha belekukkan a naplómba, ott megtalálja, hogyan...


Az idézet nagyon jó és igaz!

35. apokrif (válaszként erre: 34. - Ördög)
2007. szept. 25. 06:41

Kedves ördög!


Nem is vagy Te olyan "ördög".

Én is tanúsítani tudom, hogy van ilyen, működik a dolog ....

Csodálatos, ha valakinek megadatik, ha megéli.


"Az élet nem a cél, csak az odavezető út.

Az életet meg kell élni, hogy elérjünk a célhoz."

2007. szept. 24. 15:22
Igen, létezik! Teljesen egyetértek azzal, amit apokrif ír, és tapasztaltam, és újra tapasztalom is! Én a lelki társammal több mint 28 éve találtunk egymásra. Sajnos csak 3 évig élvezhettük, hogy kiegészíthessük egymást. Nagyon ronda körülmények szétválasztottak bennünket, térben, időben, mindenben szétszakítottak bennünket. De sosem szakadt meg a kapcsolatunk, mindig éreztük, tudtuk, hogy van a másik, mi van vele. Most, 25 év után újra közelebb kapcsolatba kerültünk. És ennek még nincs vége! Jó két hét múlva újra találkozunk. És ez tuti, hogy mi lelki társak vagyunk! Különben nem tartanánk itt.
33. czigi2
2007. szept. 24. 13:44

Talán igaz lehet, én sajnos még nem találtam rá pedig megéltem jó pár évet!


"A legfontosabb találkozásokat a lelkek előre megbeszélik mielőtt a testek találkoznának."

32. apokrif (válaszként erre: 30. - Castellina)
2007. szept. 24. 07:50

Kedves Castellina!


Én nem úgy értem, hogy az én Duálpárom vagy Lélekpárom az én "elfojtott énem" vagy a "velem ellentétes temperamentumú emberek társasága" lenne, hanem éppen az ellenkezője ...


Nem csak Adám és Éva példája ismert az irodalomban, vannak indián történetek is a ketté választott emberpárról, kereséstörténetről.


Az én olvasatomban - pontosan az én kiegészítőm, az én másik felem /jobb esetben a jobbik felem :-))) / amit keresek, amit megtalálni vélek.


Én így vélem ..., és szívemből kívánom, hogy - boldogságukra - minél többen találják is meg.

"Sai dem so!"

2007. szept. 18. 23:56
Volt, hogy megismertem egy srácot, erős vonzalmat éreztem írányában, de nem tudtam megmondani miért. Nem tetszett, se külsőleg, se belsőleg. Szinte megőrjített, hogy mi a fene vonz benne. Aztán kiderült a rejtély. Egy napon születtünk.
2007. szept. 18. 23:51
Ezek szerint az én lelki társam az elfojtott énem megtestesítője? Jól értem? Az vicces lenne. Ugyanis nem érzem jól magam a velem ellentétes temperamentumú emberek társaságában. Annál inkám megérzem, ha valaki olyan,mint én. Feltöltődöm mellette. Míg a másik lehúz. Sose az elfojtott énemet keresem a másikban. Ellenkezőleg. Vajon ez miért van?
2007. szept. 14. 06:22

"Időtlen időkig keringtek egymás mellett,

Majd helyet kerestek ahol fejlődni lehet.

Egymás után indultak a nagy útra,

Előbb egyik, majd a másik zuhant az alagútba.


A szárnyas lelkek testgúnyába öltöztek

Csillagok honából földi házba költöztek.

Így a lélek-testvérek egymásról mit se tudtak,

Gyermekek voltak még, nevetve tanultak.


De szívük mélyébe ezer karcot véstek

A szellőként szárnyaló, tovafutó évek.

Útjukon sokáig egyedül haladtak,

Ám eljött az idő, és egymásba botlottak.

Mostantól fogva közös pályán járnak,

Szellemük ezentúl a messzeségbe szárnyal!"

/Huszti Sándor/



"A lélekpárok mitológiai háttere a következő: Annak idején, mikor Isten megteremtette a lelkeket, megharagudott nagyravágyásuk miatt rájuk és kettéválasztotta Őket férfivá és nővé. Ezt a történetet a különböző vallások és mitológiák kis eltéréssel mind-mind elmesélik.


A minket érintő lényeg azonban az, hogy ezek a fél lelkek azóta is keresik az elvesztett párjukat, hogy végre újra kiegészüljenek, teljessé, tökéletessé váljanak."


"Nem tudunk róla, de minden párkapcsolatban azt a rég elvesztett felünket keressük, amelyet úgy hívnak, hogy Lélekpár.

Keresésünk öntudatlan, egyre csak a tökéletest hajtjuk.

Akik eljutottak ehhez a belülről fakadó igényükhöz, azok igen közel állnak ahhoz, hogy megleljék a Lélekpárjukat, mert a vágy már megfogalmazódott. Innen már csak néhány lépés, vagy néhány belső gyakorlat választ el attól, hogy megtörténjen a nagy találkozás Ővele!


Amikor két lélek, kik régen elvesztették egymást, újra összetalálkoznak, igen megörülnek egymásnak és azoknak az érzéseknek, melyeket a másik felük jelenléte kelt.

Erősebb az érzés attól, mint mikor az Anya megleli elveszettnek hitt gyermekét. Ez a kapcsolat ugyanis sokkal mélyebbről jön, mint bármilyen emberi szintű kapcsolat.

Itt a lelkek közös eredete szövi össze a szálakat, és ezért elengedni képtelenség!"

28. 2338dc5334 (válaszként erre: 3. - Teráz)
2007. júl. 31. 21:15
Szabad nagyon irigyelni? Gratulálok hozzá.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook