Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz, hogy januártól nem kell fizetni a nagycsaládosoknak kommunális adót és súlyadót? fórum

Igaz, hogy januártól nem kell fizetni a nagycsaládosoknak kommunális adót és súlyadót? (tudásbázis kérdés)

18. fdóri
2010. márc. 7. 20:30

"rendszeres gyermek védelmi, lakás fenntartási támogatás "

Egyébként ezeket nem csak a naagycsaládosok igényelhetik tudtommal.

17. fdóri (válaszként erre: 13. - 083c00e999)
2010. márc. 7. 20:29
Ez nem így van. A férjem dolgozik,én most gyesen vagyok, de amikor még gyedet kaptam, akkor os belefértünk volna. Mondom, VOLNA.
2010. jan. 12. 21:03

Úgy hogy nem kell a nagycsaládosoktól sajnálni mert

a látszat csal. Nem részesülnek több támogatásban ha a család havi bevétele 180-200ezer forint már semmiféle támogatást nem kapunk.Mi is 5-en vagyunk

csak az ebéd kedvezményes.

15. 083c00e999 (válaszként erre: 14. - Boszorka42)
2010. jan. 12. 20:54
Meghaladja, úgy, hogy mi sem vagyunk jogosultak(:
2010. jan. 12. 20:52
Ép tegnap néztem hogy a lakás fenntartási támogatásnál az 1 főre 42500ft számolnak a gyermekvédelminél pontosan nem tudom de kb 38000ft. Te is kitudod számolni ha nem haladja meg akkor meg kell igényelni. Én sajnos nem kapom.
13. 083c00e999 (válaszként erre: 12. - Boszorka42)
2010. jan. 12. 20:42

Csak akkor járnak ezek a dolgok, ha minimálbéren vagy munkanélkülin vagy. Különben nem jár.

Tehát egy átlagkereső, nagycsaládosnak nem jár.

12. boszorka42 (válaszként erre: 11. - 083c00e999)
2010. jan. 12. 20:41
Attól függ hogy mennyit keresel mert kell hozzá kereseti igazolás.
11. 083c00e999 (válaszként erre: 10. - Boszorka42)
2010. jan. 12. 19:57

"rendszeres gyermek védelmi, lakás fenntartási támogatás "


Aki dolgozik, ezeket nem tudja igénybevenni.

2010. jan. 12. 19:53
Én se hallottam még róla,de aki nagycsaládos és dolgozik az nem miden támogatást tud igénybe venni. Gondolok az ingyenes étkezés, rendszeres gyermek védelmi, lakás fenntartási támogatás stb..
9. kefekötőke (válaszként erre: 8. - 9379ff445f)
2010. jan. 12. 08:53

Magyarországon szeretnek az emberek más zsebében túrkálni.

Ilona kommentjét sem kell mindjárt lesöpörni az asztalról.Van igazság a mondandójában.

Az elosztással van baj nálunk,úgy értem :azt mondjuk "nagycsaládos",akkor ez azonnali mindenkire kiterjedő úgynevezett előnyöket jelentsen akár a 2 gyereket becsületben,tisztaságban és sajnos néha szűkösségben nevelő családokkal szemben.

Nem akarok itt politikát belekeverni de aki nyitott szemmel jár ,látja egyes pártok éppen az egyre iparszerűen elszaporított családok szavazataira utaznak válaszások idején.

A kérdés feletevés úgy volt: tényleg nem kell súlyadót fizetni a nagycsaládosoknak?

Képzeljük csak el,januártól egyes ,illetve minden nagycsalád a porcelánkrisztus fogantyús öreg mercivel mennyivel olcsóbban tud Ausztriába lomizni,vagy köztéri bronzszobrot gyűjteni,esetleg a mounikasou megnézése után üzemben lévő vasuti biztosítóberendezés rézkábelját elvágni!

Itt kéne rendet rakni,ja és nem a segélyek,mega jogos előnyök,hanem a tisztességes fizetésekkel kéne megoldani a szociális problámákat.

8. 9379ff445f (válaszként erre: 3. - Ilona76)
2010. jan. 11. 22:41
miért, úgy gondolod, hogy a 3 vagy több gyermekes családok dúskálnak az anyagi javakban?
2010. jan. 11. 22:30

Igazatok van, de mégsem fogalmaztok túl szépen. Én nem beszélnék így senkiről, aki egy, vagy netán egy gyereket sem vállal. Ezt mindenki maga tudja.

Egy 4 gyerekes anyuka.

2009. jan. 5. 18:53

Igazatok van!!!

1 fiam van, az nem magyar állampolgár???

2009. jan. 4. 21:44

Én is fel vagyok háborodva, hogy az 1 és 2 gyerekes család nem család az állam szemében. Miért érek én kevesebbet aki két gyereket nevel tisztességesen, mint aki 3 vagy 4 gyereket vállal. Sokszor nem is a szeretet, hanem a pénz miatt. Fúj. Elnézést kérek előre is azoktól a nagycsaládosoktól akikre ez nem vonatkozik.

Én a saját városomban elég magas kommunális adót fizetek (Csongrád megye), mellé még a súlyadó elég jól mellbevág anyagilag. A nagyfiam egyetemista, az sem ingyen van.

Ha kedvezményről beszélünk akkor úgy fer, ha nem csak a nagycsaládosok kapnak hanem minden olyan család aki gyereket nevel.

4. pintyőke72 (válaszként erre: 3. - Ilona76)
2009. jan. 4. 20:35

Én sem sajnálok tőlük semmilyen támogatást, de azért kell az én gyerekmnek pl 20 ezes jegyzetet venni az egyetemen,h ők ingyen kaphassák meg ugyanazt. Nna!

Nem kell már több kedvezmény. De ez is csak vélemény.

2009. jan. 4. 17:59
Hát elég felháborító lenne ha már ezért sem kellene fizetniük!Így is nagyon sok mindent teljesen ingyen vagy nagy kedvezménnyel kapnak meg.Félreértés ne essék,nem sajnálom tőlük,csak gondolni kellene az egy és kétgyermekes családokra is akik mindenért teljes árat fizetnek,és a szülők nem dúskálnak az anyagi javakban!
2009. jan. 4. 17:47
Én ilyenről még nem hallottam.
2009. jan. 4. 17:46
Igaz hogy januártól nem kell fizetni a nagycsaládosoknak kommunálisadót és súlyadót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook