Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz, hogy amig a gyermeked nincs 1 éves, nem mehetsz el hivatalosan dolgozni? Hol lehet ennek utánna nézni? fórum

Igaz, hogy amig a gyermeked nincs 1 éves, nem mehetsz el hivatalosan dolgozni? Hol lehet ennek utánna nézni? (tudásbázis kérdés)

2008. júl. 21. 15:47
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!!!!
2008. júl. 20. 18:05

Most néztem meg az adatlapod, sírva olvastam a naplódat. Szörnyű ami veletek történt tavaly. Kegyetlen az élet, az egyik kezével símogat, a másikkal dúrván arcul üt.

Most már látom, hogy nagyon fiatal vagy, és még iskola időben lettél várandós, ebből következtetem, hogy a gyed-ed ugyan annyi mint a gyes, mert alanyi jogon kaptad meg.

Tégy legjobb belátásod szerint, a pénz itt ilyen szempontból nem mérvadó, hiszen a gyesed összege is ugyan annyi lesz mint amennyit most kapsz.

Én sok sikert kívánok!!

2008. júl. 20. 17:52

Szia

Dus hozzászólása teljesen korrekt. De jól gondold meg, hogy vissza mész e dolgozni, mert a gyed a gyermeked két éves koráig jár, ami azért "jóval" magasabb összeg a gyes bruttó kb 27000 ft os összegéhez képest. Szóval ha nem valami vezető pozícióba készülsz elmenni, havi több száz ezer forintos összegért akkor inkább maradj otthon, a picinek is jót tesz ha anyukája neveli, nem pedig egy bölcsöde, vagy nagymama.

A kisbabád érdekeit is tartsd szem előtt, hogy valóban megéri e visszamenni dolgozni

4. dus
2008. júl. 20. 17:14

"GYED mellett semmiféle munkavégzésre nincsen lehetőség. Az egyetlen megoldás, amennyiben mégis dolgozni szeretnénk, hogy az anyuka lemond a GYED-rõl és helyette igényli a GYES-t, mert itt már adottak a lehetőségek a munkavégzésre. A gyedre azok nem jogosultak, akik munkát végeznek, azon belül is megkapják a teljes fizetésüket, vagy rendszeres pénzellátásban részesülnek.


A támogatás mellett a szülő, a gyermek egy éves koráig nem dolgozhat. Egy éves kora után már időkorlátozás nélkül dolgozhat. Ennek megvalósulását ösztönzi az a 2006 január elsejétől életbe lépő rendelkezés, miszerint az anyukák a gyermek 1 éves kora után, a GYES megtartásával napi 8 órában dolgozhatnak, és a gyermek 3 éves koráig – tehát amíg a GYES jár – felmondási védelem illeti meg őket."


A neten találtam: [link]

2008. júl. 20. 17:12

ha itt nem találsz választ akkor szerintem a munkaügyi hivatalban kérdezd meg.

4órásban vagy 8 órában szeretnél dolgozni?

Gyest kaphatja pl nyugdíjas nagymama vagy férjed. De azt hogy mikortól lehet dolgozni azt nem tudom. Én nem hallottam eddig korhatárról.

2008. júl. 20. 17:08
Ha valaki tud, légyszi segitsen!! Köszi!!!
2008. júl. 20. 17:08
Igaz, hogy amig a gyermeked nincs 1 éves, nem mehetsz el hivatalosan dolgozni? Hol lehet ennek utánna nézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook