Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz, hogy a Xenon fényszórók miatt megbüntethetnek a rendőrök? fórum

Igaz, hogy a Xenon fényszórók miatt megbüntethetnek a rendőrök? (tudásbázis kérdés)

30. civic(ke) (válaszként erre: 5. - Raistlin Majere)
2010. nov. 1. 15:49
Ja, akkor ha megállít a rendőr, hivatkozzak, Dr Komáromi Endrére? Dehogynem nézik! És tudják! Tudják, hogy melyiken gyári, melyiken nem. Büntetik is. Hogy mondhat ilyet egy ezredes?
2010. nov. 1. 15:31
A kolléganőmék 1 éves Kia C'eed et vettek. 3 héttel azután, h megvették, megállította őket városunkban a rendőr és megbüntette, mert a vezetőoldali szélvédők ( az oldalsó ablakok ) enyhén le voltak sötétítve és nem gyári a xenon fényszóró. kapott egy útvonalengedélyt, ( teljes ledöbbenés )leszerelés, műszaki vizsga. Úgy tudta, h gyári rajta ( benne ) minden, gondolta, majd kiokosítja a rendőrt, kiderült, h nem. Az előző tulaj turbózta az autót... Nem igaz, h a rendőrök nem tudják, mi milyen felszereltséggel jön ki a futószalagról és az új gépeknél azt mondják, hogy biztosan gyári, hagyjuk! Szerintem készültek is rá. Az ablakról nem is tudta, h fóliás, de szépen hővel melegítve leszedték. persze jó pénzért. Szerintem aki autót akar venni, erre nagyon figyeljen oda, mert ha valaki műszaki vizsga után alakítgatja az autóját és abban a városban nincs is rákattanva erre a yard, máshol ( vagy az új tulajnak ) igen kikerekedhet a szeme egy igazoltatás alkalmával.
28. Norcso74 (válaszként erre: 5. - Raistlin Majere)
2010. ápr. 28. 10:24

Sziasztok,


sajnos a közlekedési felügyelet vadászik ezekre az autókra, és ha nincs műbizonylat a xenon szettről bár nem büntetnek, de elég büntetés az, hogy a forgalmit érvénytelenítik, és szerezhetsz útvonalengedélyt, kiszerelheted/szereltetheted a xenont, jelentkezhetsz hatósági műszaki vizsgára, fizethezed érte a pénzt, ja és ha épp valami nem klappol az autódon lehet azt is megjavíttatni...

Mi így jártunk, volt egy-két kellemetlen napunk emiatt. Ilyen hely pl. M3 Miskolc felé Gyöngyös nyugati lehajtója.


Üdv.

Norcso

2008. nov. 21. 17:14
Ez olcsóbb!
2008. nov. 21. 17:13
Nekem H1, 35W, 6000k-s szett kellene... Nézelődök persze neten is, csak hogy képbe legyek kb :)
2008. nov. 21. 17:09
Ezekből is van többfajta, mármint márka. Nem azért írtam, hogy ilyet vegyél, de az pl. jó nagyon. Viszont annyira még mindig nem olcsó 36 körül van. De biztos majd az eladó tájékoztat, hogy milyen lehetőségek vannak.
2008. nov. 21. 17:07
Szettben árulják! Persze nem azért néztem, hogy onnan rendeld, csak hogy kb. milyen árra számíthatsz. Mondok egy példát: H7 H.I.D csomag: tartalmaz 2 db 55W magasfényerejű égőt, trafókat, kábeleket, csatlakozókat. Ennyi.
2008. nov. 21. 17:03
És mit találtál? Én is nézegettem őket, de nem tudom igazából hogy mi van egy szettben és hogy mit kell még mellé megvenni :) Ezért nem akarom netről, hanem autósboltból, ott tudják hogy miket kell még beszerezni...
2008. nov. 21. 16:58
Persze, nyugodtan! Csak azért kérdeztem, mert közben nézegettem, hogy milyen árban vannak most kb. egyes helyeken.
2008. nov. 21. 16:51

Mezőkövesden voltunk egy autósboltban, ott az eladó tudja nekünk hozni rendelésre :)


Majd jövőhéten megint elmegyek, utánaérdeklődök, megrendelem és itt megírom hogy mi hogy volt mi mennyibe kerül majd ha érdekel :)

2008. nov. 21. 16:50
Nagyon szívesen!
2008. nov. 21. 16:49
Honnan rendeled, megkérdezhetem?
2008. nov. 21. 16:48
Nekünk ismerős szerezte, ő is szerelte be cakk-pakk 23, de akkor a bolti ára 45-50 körül volt! És ez a H.I.D fajta.
2008. nov. 21. 16:48
Persze :) Mindenképp olyan állítja majd be aki ért hozzá :) Köszi szépen!
2008. nov. 21. 16:46
Igen ezt ajánlom! De nyugodtan kérdezz rendőrt! Viszont hozzáértővel állítassátok be!
2008. nov. 21. 16:44
Dehogy veszek kínait :) A tiétek mennyibe került? Össszes mindenével együtt ?
14. e642ac5487 (válaszként erre: 11. - 79c4a8a7a1)
2008. nov. 21. 16:42

Akkor te is ezt ajánlod?


Jól van, van mondjuk pár rendőr ismerősöm, kikérem az ő véleményüket is talán, ha összefutok velük.


Csak sürget az idő :) Jön a karácsony aztán ezt még meg is kellene rendelnem :)

2008. nov. 21. 16:40
Nyugodtan megveheted, az ismerősi körünkben mindenkinek van xenonja ez a fajta, és megvannak vele elégedve. És képzeld még senkit nem vágtak meg miatta! De ha lehet akkor ne Kínait vegyél, azok nem megbízhatóak. Tapasztalat!!!
2008. nov. 21. 16:40

Nem értek én ehhez de a barátom ilyen kocsibuzi, jó én is szeretem őket de nem ennyire :)


Azért kérdeztem mert hallottam már ilyesmiről. Az én barátomat már minden szarért megbüntették a rendőrök...helyzetjelző, múltkor a sötétítésbe is belekötöttek, stb...


Nem akarom h emiatt megint csak a büntit kapja, de ha be tudják ezt jól állítani, akkor mindenképp megveszem neki...


Nem is kék az amit szeretne a 6000K-s, még a 8000ben gondolkodott, de nekem az nagyon kék, azért őt tutira szanaszét büntetik.

2008. nov. 21. 16:38
Nekünk is 6000 K van (legjobb), senki nem vakult még meg tőle! Sötétített az üveg is, van róla papír, sőt a sportkormányról is. 17" kerék is van, és hátul fekete kristály lámpa. De eddig a rendőröket csak az érdekelte, hogy mennyibe került a fényezés? Ja és ez többnyire vidéken történt!
10. e642ac5487 (válaszként erre: 4. - 79c4a8a7a1)
2008. nov. 21. 16:34
6000K- ez még fehér...akkor ezt megvehetem?...ajándék lenne...
9. Raistlin Majere (válaszként erre: 6. - E642ac5487)
2008. nov. 21. 16:33
nem büntetnek
2008. nov. 21. 16:33
utólag betett?akkor szerintem gázos lehet,mivel "tuningnak" számít. Ha optikai is...ahogy a sötétített üvegért is szólnak
7. Raistlin Majere (válaszként erre: 3. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 16:33
A gyári is elállítódhat... Az utólag beszerelt is működhet jól...
2008. nov. 21. 16:32

Igen ebben igazad van...szemvakítós ami szarul van beállítva az ok.


De ha minden oké, jól be van állítva akkor?

2008. nov. 21. 16:32
Ezek után mi lesz, ha meglátja a rendőr? Dr. Komáromi Endre ezredes, közlekedésrendészeti főosztályvezető műszaki előírásokkal kapcsolatban szintén a KöHÉM rendeletre hivatkozik: az ezeket megszegők ellen indítanak eljárást. Nem túl könnyen, ugyanis a rendőr feltehetően nem kezd ellenőrizgetni, ha eleve nagy kocsiról van szó, mondván, abban biztosan gyári xenon van. Pedig nem: a borsos árú extráért a prémium kocsiknál sem fizetnek magától értetődően. A xenonos cégnek volt nem egy olyan ügyfele, aki a vadonatúj német luxusautójába tizedáron szereltetett utólagos készletet - természetesen kiegészítő berendezések nélkül. Ha a rendőr nem kezdi firtatni ezek meglétét, csak az izzóból nem is tudja megmondani, gyári-e a beszerelés vagy sem - mondjuk a mosóberendezés hiánya közelről elég szembetűnő... Egy kiskategóriájú vagy régebbi autó már nagyobb feltűnést kelthet kékes fénnyel, hiszen a xenon ezeknél nem annyira elterjedt extra, régen pedig nem is létezett. Ugyanakkor sokat elárul Komáromi ezredes azon megállapítása, hogy a baleseti és intézkedési statisztikák alapján az utólagosan beszerelt, vagy jóváhagyási jellel el nem látott xenon-világítóberendezésekkel kapcsolatos probléma gyakorlatilag nem létezik. Tehát nem nézik a dolgot, a mosót, a szintállítót, semmit.
2008. nov. 21. 16:31
csak a kéket és a zöldet büntetik!
2008. nov. 21. 16:26

büntetnek.és nagyon jól is teszik

ha gyári,akkor nem kell,ők is tudják hogy mihez jár és azok szabályosan vannak beállítva. Ami pedig szabálytalan,igenis büntessék,mert megvakítják a többi sofőrt.

2008. nov. 21. 16:25
Nekünk is van, és papír nincs róla. De amiről kell, arról van műbizonylat. Azért miért kellene büntetni, amivel jobban látod az utat?
2008. nov. 21. 16:18
Segítsetek légyszi! Xenon fényszóróért büntetnek a rendőrök? Kell róla valami papír?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook