Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz, hogy 2012. július 31-ével bezárják az ország összes krónikus osztályát? fórum

Igaz, hogy 2012. július 31-ével bezárják az ország összes krónikus osztályát? (tudásbázis kérdés)


12. Ardilla (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2012. júl. 5. 22:08

Közben már megjelent a cikk,


hogy az iskoláknak is sürgősen össze kell írni a lóállományukat.


Nem fogom kommentálni, hogy mit gondolok erről.


Meg ide a krónikus osztályok megmaradásával foglalkozunk, de a lólétszám ma fontosabb, szóval nem lesz egyhamar válasz a kérdésre...

11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Ardilla)
2012. júl. 5. 21:31

Hát én ezt a cikket nem értem...

LOVAK??? Fura párhuzam a kórházak és a lovastanya között...


De lehet, hogy a cikkben is említett átszervezésben kéne keresnem a kérdésemre a választ...

2012. júl. 5. 09:44

Lehet, hogy ők se tudnak többet, mint mi.

Meg -tudom, hogy komoly a téma, és elnézést, de nem tudom kihagyni- most mással vannak elfoglalva: [link]

9. 74f8c12b8e (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2012. júl. 5. 07:53
:(((
2012. júl. 5. 07:53
??Nincs itt senki,aki orvos,vagy kórházban dolgozik,vagy bármi biztosnak látszót tud ehhez szólni?
7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Zsazsanéni)
2012. júl. 4. 10:24

Elhiheted, hogy nagypapám sem a kórházi ellátástól van még életben...

Nagymama minden áldott nap megy hozzá. Orvosi engedéllyel a neurológián az intenzív szobába is bejárt, majd az osztályra is minden nap kétszer, ebédeltetni meg vacsoráztatni nagypapát. Sőt, a rehabra is minden nap bement, vitte a pépes cuccot, mert a doki kitalálta, hogy darabosat kell adni nagypapának - na ja, de még a pépeset is fél percig rágja, hogy le tudja nyelni. És a rehab nem is helyben volt, másfél óra buszozás, mégis minden nap a 11:40-essel ment nagyanyám és csak este 6-7 körül ért haza. És azért napi 3 órát zötyögni a buszon gerincbetegen... Volt, hogy lehajolni sem bírt, annyira fájt a gerince.


Szóval mesélni én is tudnék... :(


Akkor már csak azt nem értem, miért mondta ezt a doki??????????????

6. zsazsanéni (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2012. júl. 4. 10:05
Felénk is szabadulnának az öregektől a kórházban.Egy hét után rakták át a krónikus osztályra.Egy jó újságírónak mesélhetnék napokig az ott tapasztaltakról.Szeptemberben jó hidegek voltak és eresztették a nyitott ablakon be a hideget,hátha tüdőgyulladást kap.Onnan több halott jött ki mint élő.A szomszédban volt a bonctan,oda simán csúzdán lehetett volna rakni át.1 hónap után .Ott is kirakták a beteget,ha nem költözött át a túlvilágra.A házi doki nem akarta elhinni,hogy olyan jól felépült,na nem az ottani ellátás miatt.Mikor meséltem neki,hogy ott mi van,nem hitte volna el,hogy ez van.Szabadulnának a munkától,vagy várják ,hogy tejeljen a hozzátartozó.Vagy kellett valamelyik fejesnek a hozzátartozóját begyugni,mert szegény nem bírja a fizetéséből ápolót fogadni,vagy arra is sajnálja a pénzt.Itt ha nem mentek volna a hozzátartozók ápolni,a beteg éhen halt volna.Nem hinném,hogy kormány rendelet lenne,hogy becsukják ezeket az intézményeket,mert az államnak gondoskodni kell a betegről,nem rakhatja az utcára.
2012. júl. 4. 09:48
Bocsi, csak a két gyerek mellett időbe telt leírni, meg egyszer elszállt az egész...
2012. júl. 4. 09:47

A nagypapám megkapta a 3. agyvérzését, elég súlyos az állapota, nem tud mozogni, beszélni, nyelni is csak pépeset vagy folyadékot, de ezeket is nehezen.

Először a neurológián volt, onnan a rehabra vitték (nem tudjuk, miért, hisz minimális esélye volt az állapotjavulásnak), de mivel az állapota tovább romlott, onnan "kirakták", és a krónikusra került.

Tegnap jött vissza a kezelőorvosa a szabadságáról, nagyanyám beszélt vele.

Az orvos egy kormányrendeletet említett, mely szerint a fenti időpontban bezárják az összes krónikust, és kilátásba helyezte, hogy így a nagypapának is mennie kell, lehet, hogy még a dátum előtt.

A stílusát nem is minősítem, legyen elég csak egyetlen mondata: "a kaszás elintézi".


A baj azzal van, hogy egyrészt az ápolási osztály kihalásos alapon működik, így akár évekbe telhet bekerülni (vagy sok kenőpénzbe), másrészt nagypapa mondta még mikor jobban volt kicsit, hogy ha az ápolásira kell mennie, tesz róla, hogy ne kerüljön oda.

Nagyanyámnak volt már infarktusa, szívbeteg, gerincbeteg, magas a vérnyomása, szóval az egészségével, életével játszik, ha hazaviszi nagypapát.

Ez a krónikus jó átmeneti hely lett volna, mert ott bent lehet tartani valakit addig, amíg át nem veszik az ápolásira.

De ha bezárják a krónikust, mi lesz???


Vagy csak kamu az egész, és az orvos ezzel a hazugsággal akart egy üres ágyat teremteni???

2012. júl. 4. 09:45
jól hangzik..:((
2012. júl. 4. 09:41
Hol olvastad,hallottad?
2012. júl. 4. 09:25
Igaz, hogy 2012. július 31-ével bezárják az ország összes krónikus osztályát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook