Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz-e vagy tévhit, hogy ha a kismama sokat simogatja a terhesség alatt a hasát, az koraszülést okozhat? fórum

Igaz-e vagy tévhit, hogy ha a kismama sokat simogatja a terhesség alatt a hasát, az koraszülést okozhat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
81. lily3
2007. nov. 10. 20:46
Első gondolatom:ekkora baromságot!
2007. okt. 30. 17:49

Sziasztok!

Nekem az orvosom szólt mikor látta,hogy vizsgálat után amíg beszélek vele automatikusan simiztem a hasamat.Azt mondta görcsöket okozhat.

79. g.g
2007. okt. 29. 13:54
Igaz.!! Mivel vérbőség alakulhat ki a simogatás hatására.
2007. okt. 25. 18:35

ppiiccii!


Vegre valaki, aki ezt irja. Nekem is okozottb gorcsoket a simike, ha a pocimnak eppen olyanja volt. Biztos, hogy van, aki hajlamosabb erre.

2007. okt. 25. 18:23

Ha nem is koraszülést, de igenis görcsöket okoz az, ha sokat símogatja a kismama a hasát. Ez nem egy vélemény, hanem tény.

Pl. gondoljatok csak bele (akik már szültek), amikor a szülés végénél esetleg nem jöttek a fájások, nem véletlenül símogatja az orvos a kismama hasát. Ezzel ingerli a méhet összehúzódásra.

Tehát aki hülyeségnek gondolja, az nem árt ha megfogadja egy tapasztalt szülésznő tanácsát.

2007. okt. 25. 16:37
Ilyen hülyeséget! Akkor minden kisgyerkőc koraszülött lenne, hiszen a kismamák sokszor ösztönösen is simogatják a pocijukat...
2007. okt. 25. 15:03
én ilyet még nem is hallotam!!!
74. edek
2007. okt. 25. 14:59
nem igaz!!!
2007. szept. 13. 15:31

Ha koraszülést okozna,szerintem 100 terhességből 99 koraszüléshez vezetne.Én állandóan simogatom,már szinte nem is tudatosul bennem,automatikusan jön,hogy mindig ott jár a kezem.

Most 38 hetesek vagyunk,de esze ágában nincs megtapasztalni milyen is idekint...

2007. szept. 13. 10:10
Ez csak tévhit.
2007. szept. 13. 09:41
Ha babát fogok várni, biztos fogom simogatni a hasamat.
2007. szept. 13. 09:35

Sztem lehet simogatni a pocit, az erőteljes masszázst kell kerülni, mert az beindithatja a szülést.

Egyébként pl. menstruáló nőnél vérbőséget okozhat az erőteljes masszázs, de a simizés ott sem jelent gondot, sőt, nekem még jót is szokott tenni.

69. DODICA (válaszként erre: 68. - Narina)
2007. júl. 14. 09:30

Igen, időközben rájöttem, hogy persze, ha akar, megfordulhat még a baba. :))


Kissé gyorsan írtam le azt, hogy nincs helye, de valójában arra gondoltam, hogy a pocak simogatása miatt nem hinném, hogy visszafordulna egy baba.


Igaz, vannak, akik az utolsó pillanatban fordulnak be, de ha már egyszer "fejre állt" egy bébi, akkor vissza szerintem már nem fog. Az utolsó pillanatban avló befordulást általában némi rásegítés szokta megelőzni.


Én azt hallottam, a babák nagyon is jól tudják, miért farosak netán, annak is megvan az oka, s nem is biztos, hogy lökdösni kell őket fejjel lefelé... Nem tudom, nekem szerencsére ilyen gondom nem volt.

68. narina (válaszként erre: 67. - DODICA)
2007. júl. 13. 23:24
Van és pedig onnan tudom ,hogy amikor a harmadik babámat szültem a nővérek,orvosok ajánlották egy már akkor császármetszésre váró kismamának akin ez segített.De biztosan tudod,hogy sokszor szülés előtt pár nappal v.mi oknál fogva a baba megfordul és ezét műtétet kell végrehajtani,( na persze ez nem feltétlenül a körkörös simogatástól következhet be)a tény,hogy van ráhelyük a kismanóknak.
67. DODICA (válaszként erre: 65. - Narina)
2007. júl. 13. 08:54
Én nem hinném, hogy akkor van még rá helye. :)
2007. júl. 12. 18:16

Én is hallottam már ezt.Én végig simogattam a hasamat és mégis ráhúzott a Kisfiam a pocakban egy hetet.De könyörgöm olyan jó érzés,valahogy csak ki kell annak a picinek fejeznünk,hogy örülünk neki és,hogy mennyire szeretjük.

Tehát az én véleményem csak bátran.De ez az én véleményem.:)))))

65. narina
2007. júl. 12. 15:50
Nem igaz,azt viszont hallottam,hogy az utolsó hetekben nem szabad körkörösen simogatni mert a már beékelődött baba megfordul.A faros babánál viszont kimondottan ajánlott.
64. vapi
2007. júl. 12. 10:54

Nem igaz. Ha simogatja a pocót, a baba állítólag még "okosabb",fejlődésben előre haladott lesz a többihez képest. Hát ez lehet,de ki tudja...

Ha simogatod, így kommunikálsz vele.Ált. szeretik a pocaklakók:)A szeretet sose árt.

2007. júl. 7. 13:12
Szerintem is:-) És én tsak vicceltem a túl erőssel:-)
2007. júl. 7. 12:47
Tévhit.
2007. júl. 7. 11:46
Hát, hacsak nem túl erősen simigatja...
2007. júl. 6. 23:04
Ez csak valami régi hókuszpókusz... a simogatás, szeretgetés senkinek sem árt, igy hát a picinek sem, sőt... Ő már odabent egy kis egyéniség, és így már kapcsolatba lehet vele kerülni (szerintem)... én nagyon- nagyon sokat simiztem a hasam (vesz. terhes voltam) és 4710.gr.-mal született a kisfiam, aki még késett is...
2007. júl. 6. 20:18

Ez nem igaz.

Minél többet simogatod a pocakod,annál közelebb kerülsz a kicsihez.

2007. júl. 6. 20:09
Úristen! Kitől hallottad ezt a baromságot?
2007. júl. 6. 17:40
Én sokat simiztem a hasam és mégis 1 héttel később jött a baba!
56. nyau82
2007. jún. 27. 15:24
én sokat simizem,de még nem éreztem semmiféle összehúzódást!!!lehet, hogy nem is tudom, hogy az milyen, mert első babám.de válaszul mindig rugizik, és ezt nem tudom kihagyni!
55. contu
2007. jún. 27. 15:13
Az orvosomm szerint ez igaz. Azt mondta, hogy pont akkor szokták javasolni, amikor már be kéne indulnia a szülésnek. Méhösszehúzódásokat okoz.
54. LoLiNa
2007. jún. 27. 14:16
nekem gyakran bekeményedett a pocakom tőle, így nem nagyon wolt xabad simizni :-( pedig az egyik legjobb dolog, mit tehet egy kismama, míg meg nem foghatja a picurkát :-)
2007. máj. 30. 22:34
A simogatás méhösszehúzodásokat okozhat,ezért nem javasolják,a simizést!!De szerintem ez mindenkinél változó,a végefelé már engedélyezett a simi:)))!!!
2007. máj. 30. 21:52
Nem tudom megmondani, hogy mennyire igaz, de én már vetéltem 2x (6 és 18 hetesen) nem simogattam a pocakom, de a 3. terhességemnél a dokim tiltotta, hogy simizzem a pocit. Apa is csak oda tette a kezét, vagy az arcát hajtotta oda mikor rúgott. És még így is volt problémánk 22 és 35 hetesen, végül 38+5 naposan született meg a fiam.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook