Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz e, hogy válás előtt az ingóságban kell a két félnek megegyezni? fórum

Igaz e, hogy válás előtt az ingóságban kell a két félnek megegyezni? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 11. 12:37

Köszönöm a válaszaitokat. Okosabb lettem, hála a jó Istenkének nekem nem volt ilyen problémám, így nem is tudom a menetét.

Ismételten köszönöm.

19. Meliga (válaszként erre: 17. - Princes47)
2009. szept. 11. 11:40
alltalanosba irtam :)
18. Szilvóca (válaszként erre: 15. - Princes47)
2009. szept. 11. 11:37
Tök mindegy,hogy válni akar a másik fél ,vagy sem.Ha nem egyezik bele a vállásba azzal max az időt húzza,mert így is úgy is elválasztja őket a bíróság.Ugyan ez volt apukáméknál is.Anyám nem akart válni,meg volt olyan tárgyalás,hogy nem ment el,de ezzel csak a költségeit növelte magának is,meg apámnak is,mert ugye az ügyvédi kiszállási díj.Inkább nyeljen egyet és engedje el,mert nincs értelme ellenállni,mert így is úgy is a bíróság elválasztja őket,és jobban jár mindenki,ha megegyeznek.
17. princes47 (válaszként erre: 16. - Meliga)
2009. szept. 11. 11:07
Mondom nem rólam van szó, nem is a gyermekemről hanem egy közli ismerősömről van szó.
16. Meliga (válaszként erre: 15. - Princes47)
2009. szept. 11. 10:55

Nincs semmi,ha a ferj valni akar es beadja a kerelmet, akkor is elvalasztjak...

Milyen elony van a hazassagban, ami egy kapcsolatban nincs? a papir? vagy a biztos tudat,hogy nehezebben lep le valaki melloled? vagy most,hogy megvan a papir nyugodtan lehet lazitani,nem kell a tarsadra mar annyi figyelmet szentelni? aki menni akar ugy is elmegy,ha van papir ha nincs...legyen az ferfi vagy no

2009. szept. 11. 06:08

Köszi az eddigi válaszokat, és mi van akkor ha a feleség nem akar válni, és nem is akar egyezkedni.

Én igazából a feleség pártján állok. Én házasság párti vagyok, de nem minden áron. Az biztos, hogy sokszor az embernek nyelni kell, de inkább házasságban élni. A végtelenségig azért nem kell türni. Az ilyen megcsalásos dolgot is nagyon nehezen tudom lenyelni. A feleség még mindig abban bizik, hogy visszajön hozzá férj. Az igaz hogyha én lennék ebben a helyzetben én nem tudnék megbocsájtani. Soha nem lennék biztos abban h ez nem történik meg még egyszer. Inkább lennék egyedül, mint örökké rettegni h most ki van a láthatáron. Nem tudom ti hogy vagytok vele?

14. Meliga (válaszként erre: 13. - Szilvóca)
2009. szept. 10. 22:02

igy van :(

ezrt irtam,nem art ha meg tudnak egyezni a felek birosagon kivul es mindent rogzitenek papiron amit a biro jova is hagy.

2009. szept. 10. 21:54
célszerű megegyezni a bíróság kihagyásával,mert ha a bíróság dönt akkor azt hiszem minden ingóság,ingatlan után 6%-ot ki kell csengetni a bíróság fele,hacsak nincs olyan anyagi helyzetben,hogy költségmentességet kapjon,ezt a vállókeresettel együtt kell beadni.
12. danama (válaszként erre: 11. - Princes47)
2009. szept. 10. 21:31

ez is sok mindentől függhet, kié volt a lakás, vagy esetleg a ygerekekkel maradhat-e az anya a lakásban, konkrét dolgok nélkül nem tudok többet segíteni.


de ha mindenben egyett értenek 2 tárgyalás után csaó

2009. szept. 10. 21:20
És akkor el is választják Őket, és a feleségnek fizetnie kell a lakás hanyad részét?
10. danama (válaszként erre: 9. - Princes47)
2009. szept. 10. 21:18
akkor 2 tárgyalás minimum
9. princes47 (válaszként erre: 6. - Danama)
2009. szept. 10. 21:14

Nem rólam van szó, én ismeretségi körömből egy családról ahol két gyermek van és a férj fejét elcsavarta egy férjes egy gyermekes nő.

A férj elköltözött és összeköltözött a nővel.

2009. szept. 10. 21:14
Persze jobb ha megegyeznek,de ha mégsem a bíróság ebben is döntést hozhat. Mi pont olyan házban lakunk,amit a bíróság kényszer eladásra ítélt,mert az egyik fél válni akart, a másik pedig nem. Kifizetni pedig egyik sem tudta a másikat...
7. princes47 (válaszként erre: 4. - Meliga)
2009. szept. 10. 21:11
Hogy érted?
6. danama (válaszként erre: 3. - Princes47)
2009. szept. 10. 21:10
jaj ez nagyon bonyolult mert számít, hogy mióta vagytok házasok, van-e gyerek, meg még sok mindentől
2009. szept. 10. 21:10

az szivas,majd a birosag kirendel egy szakertot

a keresetet beadhatod megegyezes nelkul is,majd az elso targyalason a biro eldonti hogyan tovabb

2009. szept. 10. 21:08
nem art ha megegyeztek
2009. szept. 10. 21:07

Szeretném tudni, hogy először a lakás és egyéb ingósággal a két félnek megegyezni és csak utána lehet csak a válókeresetet beadni.

És mi a teendő, ha az egyik fél nem akar egyezkedni sőt válni sem.

2009. szept. 10. 21:07
szerintem igen
2009. szept. 10. 21:04
Igaz e, hogy válás előtt az ingóságban kell a két félnek megegyezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook