Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz az, hogy ebben az évben csak az dolgozhat akinek szakmája van?Még a takaritónönek is papir kell? fórum

Igaz az, hogy ebben az évben csak az dolgozhat akinek szakmája van?Még a takaritónönek is papir kell? (tudásbázis kérdés)

1 2
23. gerna
2007. aug. 10. 07:59

Lehet ám tanulni is! csak nem árt meg...


OKJ-szám 31 7899 03



A képzés célja A takarítók megismertetése a lakó- és munkakörnyezet tisztítása és tisztán tartása során alkalmazott technológiával, tisztító anyagok tulajdonságaival, gépekkel, eszközökkel elméleti és gyakorlati képzés során.


Főbb témakörök: Anyagismeret, (kémiai, fizikai alapfogalmak tisztítószerek, hatásmechanizmusuk); technológiai sorrend, takarítás gépei, eszközök); munka- és egészségvédelem; tűzvédelem; környezetvédelem; kommunikáció; takarítási gyakorlat.



Ma már nem újságpapírral és használt pelenkával takarítanak, nem árt, ha ért hozzá az ember.

Jelentkezés feltétele 8. évfolyam elvégzésével tanúsított alapfokú iskolai végzettség

2007. júl. 20. 01:29
Akkor nem sokan fognak dolgozni-
2007. júl. 16. 11:25

nagyon félreolvastál valamit!

a kérdést gondold át, ennek így semmi értelme!

már bocs!

2007. júl. 16. 10:18
Nem, de munkahely sincs. :))
19. LoLiNa
2007. júl. 16. 05:30
lassan már a levegővételhez is diploma kell, mégsincs a fél országnak munkahelye. hiába a papír,ha nem tudnak elhelyezkedni
2007. jún. 19. 10:28
Nem tudom
2007. jún. 8. 21:04
Úgy tudom igen kell valami tanfolyamot végezniük.
2007. jún. 5. 13:49
Nem hiszem
2007. máj. 18. 21:28

Nem tudom pontosan,hogy Magyarországon mik a szabályok,de nálunk az unió kapcsán januártól sok minden változott e téren.

Ilyen formán,hogy nem dolgozhat,akinek nincs szakmája,nem igaz.Itt az van,ha az adott munkáról,amiben dolgozik,nincs szakképesítése,a munkakönyvbe csak az kerülhet be,hogy szakképzetlen munkás.De napról napra változnak a dolgok,nagy a zûrzavar,még maguk a megyei munkaügyi hivatalnokok sem tudják sokszor,hogy mi van.:-((

14. aebal
2007. máj. 16. 15:20
szerintem nem
13. opál
2007. máj. 2. 08:19

Amikor én voltam pályaválasztó az érettségi semmit sem számított a szakmunka viszont aranyat ért. Ma fordult a kocka és így ellehetetlenítík az ember boldogulását az életben.

Átképzés elképzelhettetlen az érettségi hosszadalmas és igazából nem az a tudás szükséges ahhoz az "elfoglaltsághoz" amit végezni szeretnék!!!

Akkor mi a megoldás???

12. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Negerne)
2007. ápr. 29. 11:05
pedig ezt már akkor is oktatták,amikor én választottam pályát. annak már 18 éve. nem mai dolog. az más kérdés hogy általában azok a fiatalok kerültek oda,akiket sehova nem vettek fel,mert olyan gyenge volt a tanulmányi átlaguk.
11. d@nu (válaszként erre: 10. - Mici30)
2007. ápr. 29. 10:51
Milyen igaz, sajnos... Sosem volt papírom a munkámról, hogy mit fogok csinálni, ha vissza kell mennem dolgozni? :/
10. mici30
2007. ápr. 29. 08:08
Sziasztok !! hát igen ez így van én fodrász vagyok,és kiakartam próbálni egy másik munkakört és mivel nem volt papírom nem lehetett !!! szorul a hurok nagyon
2007. ápr. 27. 15:10

Ha tanulsz azért nem alkalmaznak, ha nem tanulsz azért, csak azt nem értem, hogy az ezelötti időkben érettségivel eltudtak végezni (sőt számítógép nélkül) amit ma 1-2 diplomával végeznek. Különféle pozíció megnevezéseken, meg röhögnöm kell pl, takarítónó=humánerőforrás kisegítő asszisztens.

Gyakorlat nélkül nem alkalmaznak, de így nem is lesz. Na de nem is folytatom mert csak felhúzom magam. Mindenkinek szeretetteljes szép napot kívánok!!!

2007. ápr. 23. 15:25
Sajnos igen kell a végzettség. Hiába van gyakorlatod ha papírod nincs. Ha van papírod akkor az se számít ha nem értesz a munkádhoz. A gyakorlat és a tapasztalat ma már semmit sem ér. Csak a képesítési papír a lényeg. Én munkanélküli vagyok, számlázni kellett volna, csináltam, de ez nem számít. Nem is feleltem meg az elbeszélgetésen.
2007. márc. 5. 09:15
Így van. A lányom továbbtanulási papírjai között olvastuk van olyan szak is hogy házvezetőnő.:) Még ilyet sem hallottam, de már ez is iskolához kötött.
6. d@nu
2007. febr. 25. 13:30
Én is úgy tudom, hogy szükséges a munkához kapcsolódó végzettség. Szerintem továbbra sem minden helyen fogják ezt figyelembe venni, de eddig azért sok esetben elég volt a tapasztalat is, és ennek most vége. Minden esetre ha megnéz az ember néhány álláshirdetést, hát igen "mókásak" a feltételek.
2007. febr. 21. 11:46
Szintén nem tudom, csak annyit, hogy pl. vállalkozóként ha felveszem a tevékenységi köreim közé a takarítást, adhatok róla szlát, ha takarítottam, és ez így nem igényel képesítést. Nagyon sok ilyen kör van, de tudom, hogy a takarítónői végzettséget - papírral, nagyon sok ilyen cég megköveteli. Nagyon komoly vizsga, illemtantól kezdve a különböző felületek tisztíthatósági kémiáján keresztül egy csomó mindenből számonkérnek. Vállalkozóként alkalmazhatok szakképzetlen embert, de pl. most már a futárkodást is tanítják a postán! Valami papírt is adnak róla, de szerintem ez röhej...ez az egész röhej...vicc ez az ország...
4. sculli (válaszként erre: 3. - Engi_ke)
2007. febr. 18. 16:14
Azt én is tudom de arra gondolok,hogy törvény szerint,gondolom az UNIÓ miatt csak papirral alkalmazhatnak.
2007. febr. 18. 16:07
Nem hinnem,aki megakar elni az dolgozik,mint egy allat.
2007. febr. 18. 16:06
passz...
2007. febr. 18. 16:03
Igaz az, hogy ebben az évben csak az dolgozhat akinek szakmája van?Még a takaritónönek is papir kell?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook