Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz az, hogy a diólevélből főzött tea jót tesz a hajnak? És tényleg vöröses árnyalatot ad a hajnak? fórum

Igaz az, hogy a diólevélből főzött tea jót tesz a hajnak? És tényleg vöröses árnyalatot ad a hajnak? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 23. 00:44

Mindenképp befogja a hajat? Azt olvastam, hogy hajhullás ellen ez a legjobb szer! Ezért nagyon szeretném használni, viszont nem szeretnék barna hajat, mert világos van. Ha nem áztatom egy napig felhasználás előtt, csak 10percig, akkor nem fogja befogni?

Köszönöm!

6. Chiron (válaszként erre: 1. - Sysyhoney)
2011. aug. 4. 17:28

Személyesen nem próbáltam, de a nagymamám mindig diófőzetben mosta a haját-, ami kimondottan szép csokibarna volt. Ha jól emlékszem, akkor a zöld dió burkát is belefőzte. Dió szüretelésekor mindig gondja volt, hogy kiszárítson megfelelő mennyiségű dió levelet és dióburkot erre a célra. Mikor erőteljesen szürkülni kezdett abbahagyta. Személyes tapasztalatom a kamilla főzettel van. Kiskoromban az anyukám mindig abba fürdetett bennünket és azzal is mosta a hajunkat, egészen addig, míg elkezdtünk iskolába járni. Amíg kamillateában fürödtünk és mostunk hajat, aranyszőke leányzó voltam, ami a kihagyás után másfél év alatt teljesen bebarnult, és úgy is maradt.

A régi öregek hittek ebben, és használták is ezeket a praktikákat. Azt gondolom, hogy a siker kulcsa a kitartásban rejtőzik. Mindig minden alkalommal abba kell mosni a hajat, hogy hatása legyen. Nem csak néha.

2011. aug. 4. 17:21
Ha csak barnás árnyalata lesz a hajamnak akkor nincs sok értelme mert amúgy is barna vagyok:D
4. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 3. - Hajnalfény73)
2011. aug. 4. 17:17
Barnás árnyalatot ad neki.
2011. aug. 4. 17:14
Én azt olvastam, hogy korpásodás ellen jó, illetve ha tovább hagyod a fejbőrön, akkor serkenti a hajnövekedést.
2. c3e28a071f (válaszként erre: 1. - Sysyhoney)
2011. aug. 4. 17:13
nem,én már próbáltam!
2011. aug. 4. 17:12
Igaz az, hogy a diólevélből főzött tea jót tesz a hajnak? És tényleg vöröses árnyalatot ad neki(a hajnak)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook