IGA hiány (beszélgetős fórum)


18. cinix (válaszként erre: 15. - Misz)
2011. aug. 23. 11:21

Köszönöm a válaszod és a jó kívánságot is.

Remélem mi is ilyen szerencsések leszünk.

17. cinix (válaszként erre: 16. - Erdeivad)
2011. aug. 23. 11:20

Szia!


Vérvételből állapították meg.

A referencia tartomány 0,45- 2,00

Neki 0,36 IgA-ja van.

Köszönöm a segítségeteket.

Jó, hogy írtad az uszodát, mert terveztem az úszást neki. De így....


Az mitől jobb ha elhozom délben az oviból?


Nem szokott fülgyulladása lenni, "csak" arcüreg gyulladás, és a hányós-hasmenés vírust kapja el mindig.

Meg hát egész évben tüsszög-köhög.

Volt hajhullása is, állítólag a gyulladásoktól.

Orrmanduláját már kivették. A fül-orr gégész a torokmanduláját is javasolja kivetetni.

2011. aug. 23. 00:51
Mennyi az IgA értéke? És hol állapítotték meg? Tudod, hogy ezzel tartósan betegnek minősül és asszem 10 éves koráig Gyesen lehetsz vele. ( kerület függő, de az állam bácsi alapból 50 %-ot térít pl. az ebédből, suliban is és a tankönyvre is vonatkozik meg az utazási költségekre is. Miért? Mert nincs rá gyógyszer és egyetlen ellenszere a megelőzés. Meg kell nézni, hogy milyen alcsoportokra milyen arányban védett ( haematológia - vérvétel) és ha kell oltással ki kell váltani amit lehet.Egyébként nincs a világon olyan gyógyszer, ami a szervezet teljes "nyálkahártyázatát" be tudná vonni. Sok szabadlevegős tevékenység, sport. Uszoda messziről kerülése, a klór azt a keveset is lemarja a nyálkahártyáról, ami esetleg van rajta. Tünetei általában, hogy az átlagnál is többször beteg, krónikus savós középfül gyulladás. Ha ovis, akkor a fertőzéses időszakokban ne hagyd bent ebéd utáni alvásra és szólni kell az óvónőnek, hogy ha van beteg gyerek a csoportban - kicsit folyik az orra is beteg a te gyereked szempontjából - akkor próbálja meg szétválasztani őket szelíden. Nem kell komoly betegségtudatot kialakítani a gyerekben, mert ahogy nő, úgy egyre kevesebb hatása lesz érzékelhető, hisz már nem bújnak olyan közel egymáshoz játék közben. Ha van kédésed írj nyugodtan, mi már a nagyján túl vagyunk, a fiam 8,5 éves , kb 5 éves korában derült ki.
15. misz
2011. aug. 22. 21:51

Bocsánat, kicsit fáradt vagyok. Javítanám magam:


Az én kislányomnak is IgA hiányt diagnosztizáltak 8 hónapos korában. Ez az immunfehérje tényleg a nyálkahártyák védelméért felelős. Ha kevés van belőle, könnyebben betegszenek meg azok a szervek, amiket nyálkahártya von be.

Akkor a kislányom kapott egy általános immunerősítő szert és félévente mentünk kontrollra. A doki azt mondta, hogy 10 éves korára a gyerekek 95%-a "kinövi". A fennmaradó 5%-nak, minden hónapban be kell mennie a kórházba, hogy infúzióban bejuttassák a szervezetükbe a megfelelő adagot. Azt is mondta, teljes életet élnek ők is.


Az én kislányom szerencsére 3 éves korára "kinőtte". 2 és fél évesen került bölcsibe.


Nem hiszem, hogy megoldást jelenete, ha kivennéd az oviból. Olyan komoly betegségtudatot ültetnél el benne, ami pszichésen nagyobb gondot okozhatna, mint amit maga a betegség. Persze a döntést neked kell meghoznod.

Én arra fektettem hangsúlyt, hogy megtanítsam a kislányomat a higiéniás szabályok fokozott betartására.


Kívánom, hogy jól alakuljanak a dolgok és hamar kinője a Te Csemetéd is. :)

14. misz
2011. aug. 22. 21:47

Az én kislányomnak is IgA hiányt diagnosztizáltak 8 hónapos korában. Ez az immunfehérje tényleg a nyálkahártyák védelméért felelős. Ha kevés van belőle, könnyebben betegszenek meg azok a szervek, amiket nyálkahártya von be.

Akkor kapott egy általános immunerősítő szert és félévente mentünk kontrollra. A doki azt mondta, ha 10 éves korára a gyereke 95%-a "kinövi". A fennmaradó 5%-nak, minden hónapban be kell mennie a kórházba, hogy infúzióban bejuttassák a szervezetébe a megfelelő adagot. Azt is mondta, teljes életet élnek ők is.


Az én kislányom szerencsére 3 éves korára "kinőtte". 2 és fél évesen került bölcsibe.


Nem hiszem, hogy megoldást jelenete, ha kivennéd az oviból. Olyan komoly betegségtudatot ültetnél el benne, ami pszichésen nagyobb gondot okozhatna, mint amit maga a betegség. Persze a döntést neked kell meghoznod.


Kívánom, hogy jól alakuljanak a dolgok és hamar kinője a Te Csemetéd is. :)

2011. aug. 22. 18:29
szia.nálunk is volt ilyen.szakorvos írt fel egy kifejezetten erre kitalált immunerősítő szurit.elég drága de ha felírják olcsóbb.ha te kéred kb 18000 forint.nekünk bevállt.ajánlom nektek is.szinte alig beteg a gyerkőc.
12. cinix
2011. aug. 22. 18:26

Köszi a választ, ez megnyugtató...

Remélem nekünk is jól alakul majd.

2011. aug. 22. 17:03
10 ből 8 gyereket akartam írni:O)
10. b99048cdfc (válaszként erre: 9. - Cinix)
2011. aug. 22. 17:03
Hát szerintem az ovodából nem tudod kivonni egy életre. Persze hogy járt. nem kaptunk rá semmi különöset. Pár év alatt fokozatosan kinövi. Szerintem 10-8 gyereknek van ilyen csak nem kerül felszínre,ne aggódj.
9. cinix (válaszként erre: 8. - B99048cdfc)
2011. aug. 22. 16:03

Köszönöm a választ. Mikorra nőtte ki? Járt óvodába?

Mit kapott/tettetek a gyógyulás érdekében?

Mire kell odafigyelnem? Jobb vagy rosszabb ha közösségbe jár?

2011. aug. 22. 15:47
Nekünk szekretoros IGA hiányunk volt. Azt mondták akkor,hogy a nyálából hiányzik ez az anyag ami megszűrné a bacikat. Állandóan beteg volt. Most már 13 éves szépen kinőtte:O)
2011. aug. 22. 14:28

A gyrmekorvos azt mondta, 65% az esélye, hogy pár év múlva kinövi. Egyébként 0,36 az értéke ,az alsó határ 0,40.

Mit lehet tenni?

Segít, ha kiveszem az óvodából?

6. Várhegyi Márton (válaszként erre: 5. - Cinix)
2011. aug. 22. 14:24
Azt jelenti, hogy gyakoribbak, mint a nem IgA-hiányos emberekben. Egyáltalán nem jelenti, hogy biztosan lesz autoimmun megbetegedése.
5. cinix (válaszként erre: 3. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 22. 14:22

Igen szelektív IgA hiányról van szó.


Az mit jelent, hogy gyakoribbak az autoimmun megbetegedések? Várható, hogy megbetegszik ilyesmiben?

2011. aug. 22. 14:21

A gyermekorvosa immunerősítőket javasolt, valamint egy Klion nevezetű gyógyszert, ami (utána néztem) antibiotikum. Azt nem szeretném, hogy kapjon többet.

A fül-orr gégész torok mandula kivételt javasolt ( orr mandulája már nincs meg), de a torok mandulájával nem szokott gond lenni.

3. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Cinix)
2011. aug. 22. 14:06

(Gondolom, szelektív IgA-hiányról, nem pedig hyper-IgM szindrómáról, agammaglobulinaemiáról vagy egyéb, alacsony IgA-szinttel járó immunhiányos betegségről van szó.)


Ez az immunglobulin-típus főleg a nyálkahártyák védelméért felelős, hiányában gyakoribbak a légúti és emésztőrendszeri fertőzések.

Általában tünetmentes vagy csak enyhe tünetekkel jár, viszont gyakoribbak az autoimmun megbetegedések.

2011. aug. 22. 14:00

Orvos nem mondott semmit, hogy mit tegyél, vagy hogy kell-e bármit is tenned?

Hallottam már róla, de az tehéntej-fehérje intoleranciával kapcsolatosan derült ki, így erre vonatkozóan kellett neki diétát tartania.

2011. aug. 22. 13:55

Most állapították ezt meg óvodás kislányomnál.

Tudtok róla valamit? Esetleg volt ilyen nálatok?

Tapasztalatokra és tanácsokra lenne szükségem.

Fogalmam sincs, hogy mit tegyek.

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook