Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Időskori jogosítvány fórum

Időskori jogosítvány (beszélgetős fórum)


25. syria (válaszként erre: 24. - 1f317180b7)
2013. aug. 16. 15:27

Szerencse, hogy nem áll hatalmadban ezt elintézni.


Nem lehet fűnyíróelv szerűen hozni szabályokat, mert az emberek nem egyformák. Sok 20-40 évestől elvenném a jogosítványt, olyan könnyelműek.

Ugyanakkor a 70-80 évesek pedig fokozott körültekintéssel kompenzálnak.

Persze ez alól is van kivétel, pont a 82 éves szomszédom. Ismerem az érrendszeri betegségeit; tudom, hogy amikor egy ismerősét szállította kórházba kontrollra, annyira rosszul lett, hogy infúzióra kötötték! A hülyéje meg pár óra múlva saját felelősségére hazavezette az autót!

És a háziorvosa most adta meg neki újabb 2 évre(!) a jogosítványt. Rebesgetik, hogy valami boríték is szerepet játszhatott. Na, a bajok itt kezdődnek. :(

2013. aug. 16. 14:52

Betiltanám! Nem olyan jó már a reflexük!

Olyan 68 év után nem adnék senkinek sem vagy csak nagyon alapos felülvizsgálattal.

23. 2104cc91e8 (válaszként erre: 21. - CILUSKA)
2013. jún. 23. 20:49

Sajnálom kedves Ciluska :(


Nem állítottam, hogy a fiatalabbak között nincs aki "veszélyesen" vezet, de ha valakinek a családtagja tudja azt, hogy mennyire bizonytalan az

idős rokon, akkor az Ő és a köz védelmében

-szerintem- meg kell beszélni azt az orvossal!!


Ha az orvos mondja, hogy ne szóljanak bele a rokonok, akkor egyedül a dokié a felelősség!!!

22. andi6020 (válaszként erre: 7. - Murva)
2013. jún. 23. 18:23
Vicces gondolat :)
21. CILUSKA (válaszként erre: 16. - 2104cc91e8)
2013. jún. 23. 17:44

Engem sajnos már elgázoltak egyszer.

Én 40 éves voltam, a vezető hasonló korú.

20. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Zsazsanéni)
2013. jún. 23. 14:08
A 80-as korosztály tényleg nem a fákra csavarodik fel. Ők általában az elsőbbséget felejtik el megadni, nem kisodródnak. Nemrég egy bácsi egy komplett családot ütött el a zebrán nálunk.:/
2013. jún. 23. 14:04

Nem hiszem, hogy van olyan fix kor, ami fölött már nem jó, ha vezetnek az emberek, de nagyon sok idős vezető veszélyesen vezet. Nem venném el a jogsit, de 65 felett rendkívüli PÀV-ra küldenék mindenkut. Akinek van vmi kezelésre szoruló betegsége, pl. magas vérnyomás, cukorbaj stb. őket is.

Hiába megfontoltak, ha nem látnak, nem tudnak figyelni...

2013. jún. 23. 13:57
Az én jogosítványomon 69-ben száradt rá TINTA.Azóta olyan helyzetben is voltam,hogy az ifjonc vezető nem tudta felmérni az előzést,ha nem veszem le a gázt,akkor találkozunk.Biciklivel is közlekedek,az sem piskóta,szoktam az ifjúnak mondani,hogy anyádék még tervbe sem vettek,nekem már jogsim volt.Ja és nem oda hordtam a fizumat a pótvizsgákra,hanem elsőre átmentem.Igaz a vizsgáztatónak annyi volt a hozzáfűzni valója,hogy"Remélem első útja nem Pestre vezet!Anyám 54 éves volt,mikor megtanult vezetni,na az sem odahordta volna a fizuját a pótvizsgára,elsőre átment.Van aki fiatalon is alkalmatlan a közlekedésre,vagy 10-szer próbálkozik,a fék helyett a gázra lép.Általában nem a 80-s korosztály landol az út menti fán.Óvatos,mert haza szeretne érni.Látásnak,vérnyomásnak rendbe kell érni.hallani nem fontos,mert némelyik ifjonc úgy döngeti a hangszórót,hogy képtelen a mentő szírénáját is meghallani.Autópályánál nagyon figyelni kell a jelzést,s van ahol nem is egyértelmű.Van felénk is aki 90 éves és simán közlekedik biciklivel.
17. 00301065a7 (válaszként erre: 15. - 2104cc91e8)
2013. jún. 23. 13:14

Igen, de az még a kisebbik baj, ha tömegközlekednek, de ha tompán beülnek kocsiba, mások életével is játszanak. Vagyis jobban. Nemrég egy 86 éves nénike lépett ki egy faluban este sötétben, nem zebránál valaki kocsija elé, persze már késő volt. A néni meghalt és hiába esélye sem volt kikerülni a vezetőnek, egy életre ott marad benne ez a tragédia...

Amúgy ennél rosszabb csak, amikor biciklivel közlekednek, meg amikor 2-en 3-an megállnak a zebra közepén trécselni, aztán se előre, se hátra.

És hány olyan van, hogy ilyen kisöregek nem ismerik (fel) a közlekedési táblákat, vagy, hogy autópályán szemben mennek a forgalommal... Szóval szerintem nem kell 80 felett volán mögé ülni.

16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 13. - CILUSKA)
2013. jún. 23. 13:07

Kedves Ciluska, a fiatalság hevében mindenhová gyorsan akar érni az ember :))


De mi lenne, ha -Ne adj Isten- téged gázolna

el egy rossz reflexekkel bíró, idős vezető??

2013. jún. 23. 13:02

Igen, sajnos a kor előrehaladtával romlik:

a látás,

a hallás,

a reflexek,

az emlékezet,

és ez mind-mind balesetveszélyes, nemcsak a mellette

ülőre, de önmagára és a vétlen közlekedőkre is!!


Nem vitatkozni akarok, de mi van azokkal akik nem

tudnak "tömegközlekedni", de jogosítványuk/autójuk sincs??

2013. jún. 23. 07:52
Én 80 évben korlátoznám a vezetést, akkor is, ha valaki tök jó állapotban van. Félelmetes, hogy ilyen idősek mit művelnek sokszor az utakat - leginkább a lassú reflexek meg a rosszabb látás miatt.
2013. jún. 23. 00:04

Az hogy ki - hogyan vezet, az nemcsak a kortól függ.

Az idősek általában megfontoltabbak, lassabbak.

Nekem 40 éve van jogosítványom.

Fiatalabb koromban több koccanásos balesetem volt, idősebb koromban egy sem...

Egyébként én szinte mindenki mellett (utasként) egy kicsit félek.

Én másképp itélem meg az adott forgalmi szituációt.

Azért nem veszik el senkitől a jogosítványt, mert idős!

Sok idős ember nem tud már "tömegközlekedni" = nem tud felszállni a buszra, vonatra.

Egyetelen lehetősége marad, az autó.

12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 11. - 2104cc91e8)
2013. jún. 22. 23:01
Meg persze az is számít, hogy életében mennyit (hány évet) és milyen minőségben vezetett (úgy értem:úrvezetői vagy hivatásos jogosítványa volt-e)
11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - 2104cc91e8)
2013. jún. 22. 22:59
Ja, és hány éves??
10. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - Murva)
2013. jún. 22. 22:59
Kicsoda Ő neked??
9. murva (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2013. jún. 22. 22:47
Igen igazad van,rossz gondolat volt csak sajnálom is őt mert látom,hogy mit jelent ez neki az ő szemszögéből nézve.
8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 7. - Murva)
2013. jún. 22. 22:29

Én meg lehet, hogy csúnyán válaszolok, ha megkérdem:

Miért a falusiak élete kevesebbet ér??


De természetesen nem akarok goromba lenni, csak

a válasz: Nincs olyan jogosítvány!

2013. jún. 22. 22:24
Lehet,hogy buta kérdés,de van olyan jogosítvány amivel mondjuk helyben azaz a faluban vezethet?
6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4. - Murva)
2013. jún. 22. 22:21

Nincs rá semmi biztosíték, de, ha egy bizonytalan

vezetőnek nem adja meg a jogosítványt, azzal

-esetleg- életeket menthet, szerintem arra esküdött fel az orvos!!

Ez nem tisztességtelen, hanem elővigyázatosság!

5. murva (válaszként erre: 3. - Adlene)
2013. jún. 22. 22:19
Na igen ezt szeretnénk kivédeni,hogy ne kelljen ahhoz egy balesetnek bekövetkeznie,hogy lemondjon a vezetésről.
4. murva (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2013. jún. 22. 22:17
Mi a biztosíték rá?,hogy az orvos nem fogja megmondani neki,hogy szóltak,hogy......,mert egy kicsit tisztességtelen,hogy a háta mögött intézkednek,de sajnos neki hiába mondják,hogy hagyja abba a vezetést.
2013. jún. 22. 22:15

Nálunk is ez volt. Végül nagyapa magától lemondott a vezetésről, 84 évesen, amikor volt egy nagyon kemény majdnem- baleset.

De halálfélelme volt mellette mindenkinek akkor már hosszú évek óta.


Bár mondhatnám, hogy a nagybátyám mellett- kb. most 55 éves- már 30 éve halálfélelmem van, és nem tudom, ki vehetné le a jogsiját.. De jó lenne, ha megtennék.

2013. jún. 22. 22:09
Beszélni kellene az orvosával annak, aki mellette ül.
2013. jún. 22. 22:07
Szerintetek mit lehet tenni amikor az idős ember ragaszkodik az autó vezetéshez és már nagyon veszélyesen vezet,mert az orvos megcsinálja a reflex,szem ,vérnyomi vizsgálatot és érvényesíti a jogsit,mert ő nem ül mellette és nem tudja,hogy vezet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook