Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Időskori bőrelváltozás fórum

Időskori bőrelváltozás (beszélgetős fórum)


2014. aug. 8. 08:39

z idő előrehaladtával bőrünk velünk együtt öregszik, és ezt nem csak a ráncok jelzik. A legtöbb ember esetében foltok, szeplők, és apró elszíneződések is jelzik az idő múlását. Bár nem köztudott, sok kezelhető közülük – persze ezért a hiúbbaknak a pénztárcájukba kell nyúlniuk.

A bőrön megjelenő foltokat mindenki ismeri


Ha nem is saját bőrén találkozott velük, látott már olyan idősebb embereket, akiknek az arcát barnás vagy pirosas pöttyök és foltok tarkították. Ezek közül a legtöbb nem betegséget jelez, és egy kis idő ráfordításával akár el is lehet őket tüntetni.


Az egyik leggyakoribb formája ezeknek az elváltozásoknak a májfolt. Ezek a nagyobb méretű, barna színű bőrterületek leginkább a kézen, a háton és az arcon jelennek meg.


Ehhez hasonló a seborrheás keratosis, vagyis az öregségi folt, amelyet a melanin túltermelődése okoz. Ugyancsak idősebb korban jelennek meg a piros angiómák, amelyek pici, vörös pöttyök, leginkább a törzsön. Ezek az kellemetlen foltok nem betegségre utalnak, csupán a kor előrehaladtára, és orvosi segítséggel sikerrel kezelhetőek.


Mikor gondolhatunk betegségre?


Aggódni akkor kell, ha a bőrön felfedezett elváltozások véreznek, vagy csak nagyon lassan vagy egyáltalán nem gyógyulnak meg. Ez a két tünet ugyanis akár rákra is utalhat, és ebben az esetben mindenképpen javasolt egy orvos véleményének a kikérése is.


Egyéb, kóros elváltozásra utalhat még a viszketés, a fájdalom, vagy a körvonalak gyakori változása is.

2014. aug. 6. 23:13
71éves nagyapám meg van róla győződve, hogy bőrrákja van. A kézfején ilyen pirosas-barnás pötty szerű elváltozások vannak ami néha viszket neki. Holnap megy dokihoz de mondtam neki, hogy ez sztem nem rák. A korral jár vagy amire még gondolni merek; ekcéma. Tudom itt senki sem táv-diagnoszta de szerintetek lehet akár rosszindulatú elváltozás is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook