Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősen, betegen családban vagy otthonban képzeled a jövődet? fórum

Idősen, betegen családban vagy otthonban képzeled a jövődet? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
390. epreke (válaszként erre: 388. - Derby22)
2017. nov. 26. 10:06
Tényleg aranyos vagy, utánanézek. Nyitott vagyok mindenre... :) ami könnyebbé teszi mind az ápoltunk és a család dolgát is! Még azért mindig találtam jó megoldást! Tulajdonképpen nagyon sokszor nagyon jó emberekkel hoz össze a sors... És az ápoltunk is hála az égnek nagyon türelmes és jóindulatú, pedig a helyében én nem tudom hogyan tudnám elviselni azokat a betegségeket amikkel szembe kell néznie !Képzeld, nem tudunk úgy eljönni tőle, hogy ne mondja "köszönöm szépen a gondoskodást, vigyázzatok magatokra", 88 éves, parkinson,tumor, csontritkulás, teljes inkontinencia, lábra állni sem tud már...
389. Derby22 (válaszként erre: 384. - Bjudit55)
2017. nov. 26. 09:30
Ugye nem gondolsz marhaságokat??? Az életed végigdolgozod,Kijár a gondoskodás Neked is, és mindenkinek kijár a méltóságteljes befejezés.
388. Derby22
2017. nov. 26. 09:27
Bocsi ez Eperkének szólt
387. Derby22 (válaszként erre: 384. - Bjudit55)
2017. nov. 26. 09:27
Kérj ajánló levelet és kérdezd meg a korábbi foglalkoztatót mi volt a tapasztalata. Vagy ha az Éváéktól kérsz segítséget őt kérdezd mert ők felelősséget vállalnak a gondozókért.
386. Derby22 (válaszként erre: 385. - Epreke)
2017. nov. 26. 09:25
Az általam ajánlott oldalon valóban kell egyszeri 5 ezret fizetni de ott olyan megbízható ápolók vannak akiket leellenőriztek..általában 6-8 ezer a napi díjuk... ez igaz de 24 órás szolgálattal...pont ezért lett létrehozva és az egyszeri regisztrációs díj nem olyan vészes ha megfelelő segítséget kap az ember. Egyszer én is belefutottam az egyik kerületi állami szolgáltatóba ahol a vezetőség kiszervezett bennünket nekünk mondtak egy napidíjat de a duplájáért helyeztek szolgálatba a többit naponta lesápolták amint megtudtam otthagytam őket. az óránkénti 85 ezer sok még az óránkénti 8500 is ennyi a napidíj nem az óradíj... illetve amennyiben nem 24 órás a szolgálat akkor 1500 ft az óradíj ez az általánosan elfogadott. Ennél csak akkor több ha nagyon nehéz a szolgálat de napi 10 ezernél akkor sem több.. de még ajánlok egyet az Empátiabalatin ott Galla Éva a vezető, ők nem kérnek regisztrációs díjat.Szakoktató a profiljuk okj-s képzéssel képzik a gondozókat és tőlük is találkoztam már jó gondozóval. Mindent nem tudok róluk...
385. epreke (válaszként erre: 383. - Derby22)
2017. nov. 26. 09:04
Köszönöm a jótanácsota szándékot! Találtam egy ilyen oldalt, napi 1 órára kérnek 81.500.- Ft-ot és Budapest :) Találtam egy másik oldalt ahol egy olyan ápoló ajánlgatja magát akivel volt szerencsénk a kórházi bentfekvés alatt megtapasztalni hogy ő hogyan is ápol :) (teljesen kiakadtunk tőle a férjemmel). Egy másik oldalon az adatbázist csak akkor tudom megnézni ha előbb fizetek. :) De nem adom fel, keresem a lehetőségeket.... !!! Azért aranyos vagy , köszönöm, mindennek utánanézek. :)
384. bjudit55 (válaszként erre: 380. - Epreke)
2017. nov. 26. 08:56
Na igen. Magam részéről egyedül ennek a hiányától félek ha tehetetlen állapotba kerülök. nem tudom mikor jön el az idő, de csak reménykedni tudok hogy a gondozásnak, ápolásnak ez a része is megoldódik addigra. Másik megoldás, ha módomban áll úgy kell intéznem hogy eddig az állapotig ne jussak el.
383. Derby22 (válaszként erre: 381. - Epreke)
2017. nov. 25. 19:03
Ajánlani tudom a betegapolonenik.hu itt kereshetsz betegápolót nem drágább mint az otthon.. az ápolók ellenőrzöttek és kb annyi mintha az otthont fizetnéd csak rendes gondozásban részesülnek..
382. Derby22
2017. nov. 25. 18:56
ha az étkezésnél a nyelés kezd problémás lenni akkor turmixolni kell olyan shake szerűre. Tejjel húsleves alaplével, almalével vagy más szűrt lével, Attól függ milyen típusú ételt kap. keveset és könnyűt mert mér nem olyan a tápanyag felszívódás és fekvő betegnek nem jó a megterhelt gyomor... Én a süteményt is leturmixolom egy kis tejjel mert nagyon szeretik de főzelékeket hússal vagy levesfélét szóval bármit könnyen meg tudnak így enni.
381. epreke (válaszként erre: 372. - Derby22)
2017. nov. 25. 18:42
mi igényeltük, de már ez kevés...idősotthont pedig szeretnénk elkerülni... a kettő között nincs semmi megoldás... meglátogattunk egy párat , de nem tudtak és nem tudtam meggyőzni magamat arról, hogy jó lesz...a döntés az idősotthon mellett.
380. epreke (válaszként erre: 377. - Bjudit55)
2017. nov. 25. 18:32
Hát igen , ezeket nem csinálják, és csak 8-16 óra között jönnek (legalábbis nálunk)... Az az idősotthon és az önkormányzati között nincs semmi megoldás... csak a feketén fizetett házigondozó... már ha megtudja valaki fizetni... Nagyon-nagy igény lenne rá.. véleményem szerint.
379. Derby22
2017. nov. 25. 13:10
Egyik alkalommal a háziorvos mesélte, hogy a betegének a jehova tanúi járnak segíteni az ágyba kényszerült idős betegének és minden jót elmondott róla..örültem is mert ritka az ilyen segítő szándék... később egyembe jutott és rákérdeztem hogy van a beteg. kiderült kiédesgették a vagyonkáját és bedugták elfekvőbe... sok ehhez hasonló miatt az emberek nem mernek hinni a jószándékba sem.. bár igen kevés van... minden esetre a tao intézményesített formáját valahogy az idősek ellátásának megoldására kellene költeni. Mert a prevenció fontos az emberek mozgás szegény életmódja miatt sok a betegség szövődménye ez ok, de a már kialakult helyzetet is kezelni kellene. Nem vagyok a kultúra ellen sem a port ellen, de első az ember és az emberi méltóság.
378. Derby22 (válaszként erre: 375. - LadyBird 2015)
2017. nov. 25. 12:59
:-(
377. bjudit55 (válaszként erre: 375. - LadyBird 2015)
2017. nov. 25. 12:11
Nálunk jár, az önkormányzat fizeti, a gondozottnak nem kerül semmibe. De ő nem etet, és nem pelenkáz. Pedig sok idős embernek erre is szüksége lenne.
376. bjudit55 (válaszként erre: 372. - Derby22)
2017. nov. 25. 12:09
Ez eléggé köztudott szerintem. Inkább akkor válik égetővé a probléma, mikor etetni és pelenkázni kell valakit, mint lentebb írtam.
375. LadyBird 2015 (válaszként erre: 372. - Derby22)
2017. nov. 25. 11:56
Szerencsés vagy, hogy ilyen tapasztalatod van! Nagyon sok helyen mindez csak elmélet... Jár, jár, csak nem jut...
374. LadyBird 2015 (válaszként erre: 353. - Ab61752c45)
2017. nov. 25. 11:54
Az inzulinozás a legkönnyebb! Ne félj tőle. A mostani inzulinpen tűk már nagyon vékonyak és kicsik. Van belőle többféle nagyság és vastagság, ki kell kísérletezni, hogy melyik lesz a megfelelő. Egyszerre egy fajtából csak néhányat kell felíratni, és eltenni a megfelelőt. Utána a dokihoz és a gyógyszertárba mindig vigyétek magatokkal a kis cimkéjét, mert a gyógyszerész ugyanarra a kódra is többfélét ad ki. Ha a diabetest megállapították, és mondjuk napi négy szúrásra szorul, akkor ezt a pent a cukorgondozóban ingyen megkapjátok, és a vércukormérőt is! Néhány gyártónak így is igen megéri... Csak ezt kérni kell, mert nem mindenütt ajánlják fel!
2017. nov. 25. 11:29
Idősen, egészségesen, a családdal egyészséges közelségben és távolságban, otthon. Ha már nem megy egyedül, eladjuk a lakást, és beköltözünk valami jóféle idősek otthonába ;)
372. Derby22 (válaszként erre: 370. - Bjudit55)
2017. nov. 25. 11:00
mindig mondom mert sokan nem tudják, az önkormányzatoknak kell biztosítani a betegek és idősek szociális ellátását erre vannak a szociális gondozók, akik segítenek ha az ember lerobban bevásárlásban tisztálkodásban háztartási munkákban. Igényelni kell nem szabad szégyellni!!!
371. bjudit55 (válaszként erre: 369. - Derby22)
2017. nov. 25. 10:29
Látod van aki megtalálja a lehetőséget, van aki nem.
370. bjudit55 (válaszként erre: 368. - 31bc25d879)
2017. nov. 25. 10:29
Igen, szerintem mind így szeretnék távozni. Főleg idősödő korban időnként gondol erre az ember. nem tagadom, még én is így 2 rákos megbetegedés után. Mivel megjártam a poklot, nagyon hálás lennék a Jó istennek ha békében vinne el. nekem nincs aki gondozzon, pénzem sincs hogy színvonalas helyre bevonuljak. Az ilyenek tényleg csak a jó Isten könyörületében vagy a szerencsében bízhatnak.
369. Derby22 (válaszként erre: 367. - Bjudit55)
2017. nov. 25. 10:26
Ennyi pénzért azért már ápolót is lehet találni.. igaz az ellátása ezen felül van de ha összeszámolják az egyéb plusz költségeket ugyanott van csak jobb ellátásban részesült..
2017. nov. 25. 10:19

A kérdésre válaszolva: tudom, hogy nem kívánság műsor, de hirtelen összeesve és meghalva. Szeressen annyira a jó Isten, hogy így legyen, vagy elaludva. Este lefekszem és többé nem ébredek fel.


Sokaknak sajnos még azért is meg kell szenvedni, hogy meghaljanak:(

367. bjudit55 (válaszként erre: 345. - Guruljka)
2017. nov. 25. 10:02
Vagy csak egyszerűen fél, nem látják majd el rendesen. Néhány embert nőt és férfit is ismertem akik bekerültek, és mikor már pelenkázni és etetni kellett őket, nem voltak becsülettel ellátva. Egyik sem. Pedig mind máshol volt intézetben. A legutóbbi bácsi után havi 200 ezret kellett fizetni, mégis kimarta a fenekét a pelenka, éhezett, 2 hónap alatt el is távozott. A szobatársai öreg bácsik mesélték el a feleségének, hogyan szenvedett a férje. De ők sem tehettek semmit, csak várták az ugyanolyan sorsot és imádkoztak, hogy mielőbb aludjanak el szenvedés nélkül. Ennek híre megy.
366. Derby22
2017. nov. 25. 09:59
[link] itt látható mindkét eset [link]
365. Derby22
2017. nov. 25. 09:53
remélem érthetően magyaráztam el.
364. Derby22
2017. nov. 25. 09:53

Az inzulinozás nem nagy ördöngösség határozott kézzel kell a bőr alá a zsírszövetbe bejuttatni, van róla video ha gondolod nézd meg. Egy a titka ne sajnálkozz mert bizonytalan kézzel ha csinálod akkor fog fájni, vagy kifolyik és még egy, a köldök közvetlen közelébe ne add mert ott futnak össze az erek és bevérzik kb 3 ujjnyira kezd el beadni.

Van vérhígító is amit hasonlóan kell beadni. egyik másik készítmény olyan gyarta töltésű hogy levegős vagy elgörbül a tű, erre is oda kell figyelni. Kis dőlt szögbe állítod a kezed lendületből add be és szép egyenletes mozdulattal told be a folyadékot. ne egy nagy löketbe mert visszafolyik. Én így csinálom nem szokott bekékülni és ritkán folyik vissza..

363. Derby22 (válaszként erre: 355. - Mária 54)
2017. nov. 25. 09:45
Látjátok máris van értelme annak amit írtam, sokak vannak hasonló helyzetben de nem tudják kit kérjenek meg kihez forduljanak még pénzért sem ezért ajánlom, ha ismertek szakembereket akik a saját lakókörzetükben vállalják hogy kimennek házhoz, akkor a maltai honlapon regisztráljanak ott a betegekkel egymásra találnak és sok más hasznos infó is van a honlapon. Az üzemeltető a két félre bízza a bonyolítást. Meg kell adni nevet elérhetőséget, hol milyen körzetben miben tudna a beteg rendelkezésére állni.. aki igénybe venné csak felhívja és kész. Most bővíti a profilt.. szóval így is lehet segíteni...
362. Derby22 (válaszként erre: 348. - Derby22)
2017. nov. 25. 09:38
Sok idős beteg nem tudja elhagyni a lakását ha egy fodrászt mani/pedikűröst vagy masszőrt, egyebet vagy szakápolót kellene felkeresni mondjuk egy injekció infúzió stb miatt. Azon az oldalon, amiről alább írtam, az Eszter mindenki regisztrálhat az adott szakágban aki vállalja hogy házhoz viszi a szolgáltatást, a regisztráció ingyenes és mindenki körzetében akad aki igénybe venné.. csak a beteg nem tudja kit kell hívni és adott szolgáltató sem tudja hol van rá szükség.. szóval akit érdekel az írja meg oda hol melyik körzetben menne a beteghez. Sok esetben nagy segítség lenne szegény időseknek..
361. Mária 54 (válaszként erre: 356. - Epreke)
2017. nov. 25. 06:42
Elismerésem. Én csak 4 évig bírtam.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook