Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idős vagy fiatal lélek vagy? fórum

Idős vagy fiatal lélek vagy? (beszélgetős fórum)


2018. aug. 2. 07:45
A gondolkodásom hol ilyen hol olyan, de hogy a lelkem?
14. apeeng (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. júl. 31. 11:41

a kérdés nagyon jó, főleg, ha tudjuk, mi is az a lélek..


fiatalon bizony érezhetjük azt, hogy nagyon elegünk van mindenből...de ez nem öreg lélek..olyan ugyanis nincs.

2018. júl. 31. 11:16
mikor hogy érzem magam :)
2018. júl. 31. 11:15
Én is azt érzem ,is-is :) mikor hogy :)
2018. júl. 31. 10:22
Talán mindkettö.:)
10. barai
2018. júl. 31. 08:42
Is-is:)
9. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - 4ad0c7ae6b)
2018. júl. 31. 08:24

Ismereteim szerint:

- újjászületés = amikor az ateistából hívő lesz valaki

- újra születés = az ismételt leszületések sorozata


- Fiatal lélek, amely még viszonylag kevés alkalommal született le, tehát a földi létről és a világ dolgairól szerzett tapasztalatai még igen gyérek, ezért a "tiszta lélek" állapotának eléréséhez még nagyon messze áll

- Öreg lélek, amelyik már nagyon sokszor leszületett, nagyon sok tapasztalattal, mély, belső tudással rendelkezik, és ha még nem is tökéletesen tiszta és megvilágosult, de igen-igen közel áll hozzá


Valami ilyen különbséget érzek, tudok a két fogalom között, bár nem igazán tudom, sikerült-e úgy megfogalmaznom, hogy érteni, érzékelni lehessen a különbségeket.

Vélemények???

2018. júl. 31. 08:06
Fiatal
7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. júl. 31. 07:21
Bocsi! A kérdezőnek írtam, az előző hsz. második bekezdését, és nem VersEmbernek!
6. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - VersEmber)
2018. júl. 31. 07:20

Egyetértek!

Az, hogy valaki öreg-lélek, vagy fiatal lélek: ezt a kifejezést valami egészen más téren, az élet teljesen más területére vonatkozóan használjuk.


Az, hogy most éppen valamibe belefáradtál, hogy valami miatt unod az egész életedet úgy ahogy van, és úgy érzed magad mint egy 100 éves aggastyán... egy "öreg lélek" sohasem fogja magát így érezni! :))

5. VersEmber (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. júl. 31. 00:13
Nagy-nagy butaságot kérdezel.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. júl. 31. 00:02

Szerintem összekevered a bölcsességet a megkeseredettséggel.

Van az az eset, mikor valaki olyan bölcsességgel, átlátással kezeli az életében a döntéseit, hogy az úgy tűnik veleszületett.

És van az, mikor szintén fiatalon, de olyan kiábrándultan és csalódottan fordul minden és mindenki felé (mérgezve azokat is a negatív látásmódjával), hogy azt gondolnánk azt egy teljes élet tapasztalatai során szerezte.

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. júl. 30. 23:32

Huuu, nekem errol vtak mar latomasaim.az egyik:

Kb.10 evvel ezelott az egyik baratunk ultette be a kislanyat az autoba, epp a bizti ulest kototte be. Es amikor integettek, megjelent egy oreg manyus ,osz fejjel.

Alig akartam hinni a szememnek, aztan kesobb mas is volt kicsit a kislany. Passz...

2018. júl. 30. 23:09
Szia :) Mivel én vallom, hogy újjászületünk, ezért a lélek öreg (emberi viszonylatban). Szerintem a lélek az, ami mi vagyunk, a testünk meg mint egy ruha, minden életünkben másmilyen :)
2018. júl. 30. 22:56
Napokban sokat gondolkodtam erről, mivel úgy érzem megfáradt, megkeseredett öregember lettem, holott csak 31 éves vagyok...Sokan mondják, hogy a lélek nem öregszik csak a test, és sok öreg fiatalnak érzi magát, mivel a lelke fiatal marad. De vajon fordítva létezik ? Fiatal testbe öreg lélek ? Mit gondoltok erről ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook