Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idős beteg gondozása a végstádiumban. Hogyan? fórum

Idős beteg gondozása a végstádiumban. Hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. aszparagusz (válaszként erre: 33. - Globus)
2020. jan. 11. 11:10

Tavalyi tapasztalat: gyógytornászra Budapesten 4-5 hét a várakozás.

Magánban: pár nap.

2020. jan. 11. 08:12
Kitartást! Ölellek!
35. Regin_a (válaszként erre: 27. - Regret)
2020. jan. 10. 23:57

megszámolni nem tudom hányszor kértem bocsánatot, hányszor gondoltam végig mit csinálhattam volna még"


Igy van, igy érzem sokszor én is :(

2020. jan. 10. 21:18
Ja, ezt nem tudtam. De akkor jelentkezek a dokinál, mert csak jobb neki is ha vki olyan látja el aki ért is ahhoz amit csinál. Köszönöm szépen a tanácsokat meg az együttérzést, sokat segítettetek! <3
33. globus (válaszként erre: 29. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 19:50
Nem neked kell gyógytornászt szerezned! Jelentkezz zárójelentésével a háziorvosnál, ő rendeli meg a gyógytornászt. Valószínűleg nem tud azonnal kezdeni, mert ez is előjegyzéssel megy, de szerencsés esetben néhány nap múlva indulhat. Otthonápolást is elrendelhet a háziorvos, kaphat lakásában infúziót, vagy felmérik, pontosan mire van szüksége. Megfelelő gyógyászati segédeszközöket tudnak adni kölcsön, amit nem kell megvenned. Sokat segítenek! Kitartás. Legyetek hozzá türelmesek, tudom, nehéz, de nem fogjátok megbánni.
2020. jan. 10. 19:42
Mély szeretettel és türelemmel. 😞
2020. jan. 10. 16:43
Köszönöm, megnézem. Amint tudunk megteszünk érte, intéztük már neki az idősek otthonát is, de azt szerintem ő már nem éri meg hogy bekerüljön. Lehet hogy kegyetlenség ilyet mondani, de remélem minél gyorsabban elmegy, hogy ne szenvedjen túl sokáig. :(
30. Amaunet (válaszként erre: 29. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 16:25

Szia!

Itt találsz segítséget abban, hogy hogyan ápolhatod, mozgathatod a fekvőbeteget:

[link]

2020. jan. 10. 16:12
Ugyanebben a helyzetben vagyunk mi is az édesanyámmal. Nagyanyám egyik napról a másikra hirtelen lerobbant, mondjuk már nem is kell csodálkozni rajta, 91 éves. De két héttel ezelőttig még egész tűrhető állapotba volt, evett, ivott magától, wc-re eltudott menni egyedül, de aztán most 2 hete kapott egy bélgyulladást, hasmenése volt, kiszáradt, rosszul lett, nekiesett valaminek, aztán teljesen összezúzta magát, úgy kellett összevarrni száját, állát. Most két hét után hazaadták a kórházból, de rémisztő ahogy kinéz, rá se ismerni, napok alatt éveket öregedett. Enni nem akar, csak a vizet kéri folyamatosan. Pelenkázzuk mert wc-re nem tudjuk kivinni, mozgatni kéne, mert gyógytornát írtak elő neki, de azt se tudom hogy nyúljak hozzá. Akárhol érintem, fáj neki. Egy faluban honnan szerezzek gyógytornászt? Nem is értem miért adták ilyen állapotban haza, napjai lehetnek hátra. De ha nem tudok lediktálni egy falatot se a száján, éhen fog halni, annál rosszabb halál meg a világon nincs. Valaki mondja már meg plíz hogy mit lehet csinálni ebben a helyzetben? Miért nincs egy hospice ház Szegeden vagy Szentesen? Erre én vagyok felkészülve, végignézzem a nagyanyám haldoklását.
28. semleges (válaszként erre: 27. - Regret)
2019. jan. 5. 11:20
Megtettél mindent, ne okold magad.
27. Regret
2019. jan. 4. 21:30

Nemrég mentem át ezen teljesen egyedül. Anyukám már évekkel korábban meghalt (cukor, kóma). 18' Októberben nagyi is elment. Kórházban. Annyi vígaszom van, hogy még előtte nem sokkal bementem, és megköszöntem mindent neki. Én sajnos nem tudtam azt kimutatni, hogy nagyon hálás vagyok. Nem tudtam, úgy igazán átkarolni, vagy megsimogatni. Dolgoztam, mellette ápoltam, pelenkáztam, mostam, bevásároltam. Enni nem akart, inni nem akart. Lelkileg nagyon padlón voltam. Háziorvos érdemben nem segített, kórház érdemben nem segített, csak infúzióval max. Sokszor idegeskedtem ami nagyira is kihatással volt, amit nagyon sajnálok, és akkor nem értettem meg, hogy ez egy betegség, egy állapot amiről nem tehet. Amit ő is szeretné ha nem lenne, és tehernek gondolja az állapotát. Azóta kérem a bocsánatát, hogy nem tettem többet, nem voltam kedvesebb, türelmesebb, hogy sokat idegeskedtem. Itthagyott. Jól tette. Ezzel még tudott nekem segíteni, hogy nem kellett évekig pelenkázni, és a demencia, és meszesedés miatt mérgelődnöm. Nagyon nehéz dolog. Aki ápolt már valószínűleg tudja. Azt mondják ne okoljam magam, amit lehetett megtettem. Kötelességem megtettem, és a világ egyik legnehezebb munkája az idősápolás.


Én ettől független megszámolni nem tudom hányszor kértem bocsánatot, hányszor gondoltam végig mit csinálhattam volna még. Ha minden nap mosolygok még ha erőltetve is, leplezve lelkileg mennyire össze vagyok törve, változott volna e valami. Sajnos a családból senki sem maradt, aki segíthetett volna, vagy akinek elmondhattam volna mekkora teher is ez. Úgy gondoltam ki írom magamból , hátha segít.


Üzenet fentre:


Drága kis tündér, ha ezt fentről olvasod, nagyon sajnálom, hogy nem tettem, nem tudtam többet tenni érted. A kórházban amikor utoljára megsimogattam az arcod nem tudtam elmondani mekkora teher van rajtam lelkileg, fizikailag. Egyszerűen nem bírtam egyedül, bocsáss meg nekem. Anyuval, és papával most már jó helyen vagy. Én pedig megpróbálok rendes életet élni. Olyat amire büszke leszel, ha lenézel.


Köszönök mindent

26. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 23. - Globus)
2015. jún. 25. 21:06
Folyamatosan adtam kávéskanállal a vizet, teát, húslevest. Az orvos ennyit tanácsolt.
2015. jún. 25. 20:56
Az én dédim is ennyi idős volt. Egyik nap még rendben volt, másik nap nem kelt fel, mert nem érezte jól magát, harmadik naptól nem evett, nem ivott, utána három napig haldoklott, és meghalt végül. Azt hiszem, 90 évet megélni nem olyan rossz dolog. 90 évet betegség nélkül úgy, hogy három napig haldokolsz, egy páran kiegyeznének vele, miközben kisgyerekek betegednek meg, egyre több a rákos, vagy szívinfarktusban elhunyt fiatal apuka. Lehet, hogy nem fogsz ezért szeretni, de eljött az ő ideje is, mivel mindenkinek meg kell halni egyszer. Én nagyon örülnék, ha eddig élhetnék, és senki nem akarná meghosszabbítani a szenvedéseimet, amikor már magatehetetlenül fekszem a saját... szóval érted. Biztosítsd a szeretetedről, mást nem tehetsz.
24. globus (válaszként erre: 23. - Globus)
2015. jún. 25. 20:49
Minél előbb kérjétek, mert elképzelhető, hogy nem tudják azonnal az ellátást megkezdeni.
23. globus (válaszként erre: 1. - Babus28)
2015. jún. 25. 20:46

Beszéljetek a háziorvossal. Ha nem tud enni-inni, otthonápolási szolgálatot rendelnek ki, és például kaphat infúziót. Tudjuk, hogy nem fogja ez meggyógyítani, de folyadékpótláshoz joga van az utolsó percig. Adnak segítséget fekvőbeteg gondozásában is. Olyan tanácsokat, amelyek megkönnyítik a beteg perceit, fájdalmain segítenek. Bőrét ledörzsölni, felfrissíteni, felfekvéseket megelőzni, nyugtalanságát megszüntetni. Vegyétek igénybe!

Legfontosabb, hogy legyetek hozzá nagyon türelmesek, nem tehet az állapotáról. Sok szerencsét, és kitartást kívánok.

22. Channa* (válaszként erre: 1. - Babus28)
2015. jún. 25. 19:53

Jól érzem, hogy aggódsz?

Nagyon kedves vagy! Tudod te, hogy mit kell tenned....

Én nem tudok mit szólni az egészhez, mert több minden is történhet.

Sok erőt és még több szeretet kívánok neked!

2015. jún. 25. 17:39

Sajnos nem tudok vigasztalót írni.

Nehéz ezzel a helyzettel szembenézni.

De még mindig jobb otthon, mint egy elhagyatott kórházi ágyon idegenek között!

Még akkor is, ha ti zárjátok le a szemét,

ti kulcsoljátok össze a kezét,

ti kötitek fel az állát.

20. Babus28 (válaszként erre: 19. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 25. 17:34
köszönöm. :( sajnos ez már így csak szenvedés(mindenkinek)
2015. jún. 25. 15:40
Még egy jótanács: ha már csak egy kiskanálnyi folyadékot tud lenyelni; a szájára tegyetek vizes ruhát; így nem szárad ki a nyelve és nem duzzad meg, illetve nem csúszik hátra... különben belefullad. Az arcát is töröljétek át... verejtékezni fog :(
2015. jún. 25. 15:00

hát ha hirtelen nem akar nagyon enni inni, az azt jelenti hogy érzi hogy lassan nyugovóra tér. ahogy írták, békességet teremteni, ellátni (ha néha kicsit erőszakosan is, de tisztába tenni, hogy a méltósága amennyire lehet megmaradjon


apu is így ment el, először hirtelen kóma, aztán éber de teljes bénultság, majd vissza kóma és elaludt. egyre kevesebbet evett. mi mondjuk azt a nutridrinket adtuk neki meg vizet. de aztán azt se kérte. szépen lelassult minden.


nem egyszerű dolog. tudom de ÉRTE meg kell tenni.

17. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 16. - Babus28)
2015. jún. 25. 11:52
Azért írjál majd késôbb...
2015. jún. 25. 11:43
köszönöm mindenkinek!
2015. jún. 25. 11:30
Türelemmel, szeretettel, empátiával, kedvesen, tisztelettel.
2015. jún. 25. 11:26

Nehéz olvasmány..

[link]

13. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 12. - Babus28)
2015. jún. 25. 11:08

Abban, hogy csendben, békében, szeretetben távozik. Nagyon nehéz! Örökre megváltozik az eddigi életed, ahogy láttad, tapasztaltad.

Mindenhez másképp fogsz viszonyulni.

12. Babus28 (válaszként erre: 11. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 25. 11:04
részvétem :( sajnos a maminak már 50 éve csak 1 veséje van,ezért már nem tudjunk mibe bízzunk :(
2015. jún. 25. 11:03
Néhány hónappal ezelôtt végigéltem. Nála 7 hétig tartott.
2015. jún. 25. 11:02
napok,hónapok? :(
2015. jún. 25. 11:02
Békességet teremteni körülötte, amennyire lehet, és megtenni, amit még lehet. Ennyit tudtok tenni! Így tudjátok a saját lelketekben is békével elengedni.
2015. jún. 25. 11:01

Ez már exitálás.

Lassul a szervezet mûködése.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook