Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idős, beteg ember - hol van a legjobb helyen? Otthonában vagy intézményben? fórum

Idős, beteg ember - hol van a legjobb helyen? Otthonában vagy intézményben? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
80. l.luiselotte (válaszként erre: 72. - Nyamitörp)
2019. febr. 25. 10:47

nálunk is ez volt. Fel sem merült, hogy anyukámat otthonba kellene adni. Igaz fizikai sérülése volt, de 6 évig szolgáltam ki ( ezt a legjobb szivel irom, söt az akkor még 20 év körüli fiam is, a mamája kedvéért mindent megtett, hát nekem nem éppen .. - vagy látja hogy nem vagyok rászorulva, de néha azért nagyon jól esne)

Szerintem aki meg tudja tenni, ápolja otthon idős rokonait

79. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2019. febr. 25. 10:25

Na igen...

Van, ahol megbecsülik az embereket akkor is, ha megöregedtek.

Van, ahol nem jó megöregedni. :( Itt pl.

78. Guruljka (válaszként erre: 71. - Mezei Virág)
2019. febr. 25. 03:07

Igazából az is egy jó példa, amit Németországban láttam.

Kisváros, három hasonló több emeletes ház állt egymás mellett. Az volt a fura, hogy minden ablakon hasonlóak voltak a függönyök.

Kiderült, hogy idősek lakóházai. Mindenkinek önálló lakása van, de közös az orvosi felügyelet és a nővéri ellátás, szintén szervezett a szociális segítség.

Gondolom, az addigi lakásukat erre a megoldásra cserélték.

Én megtenném öregkoromra, ha lenne ilyen lehetőség.

77. Nyamitörp (válaszként erre: 75. - Ab61752c45)
2019. febr. 23. 16:34
Nem mondtam, hogy várd el, de ebbe a lányodnak is lesz beleszólása, szerintem. Ha ő is úgy látja, hogy nem tud gondozni, akkor nyilván találtok majd más megoldást.
2019. febr. 23. 16:25

Ha a családtagok nem tudják vagy nem is akarják gondozni, nyilván jobb neki egy megfelelő otthonban.

Vagy fogadnak mellé egy megbízható gondozónőt.

75. ab61752c45 (válaszként erre: 74. - Nyamitörp)
2019. febr. 23. 15:14
egy lányom van.hogy várhatnám el tőle,hogy költözzön Pestről a faluba,hagyja ott a munkáját?főleg ha addigra gyereke is lesz?
74. Nyamitörp (válaszként erre: 73. - Ab61752c45)
2019. febr. 23. 15:05
Nálunk természetes volt, hogy összefog a család. Mindenki abban segített, amiben tudott.
73. ab61752c45 (válaszként erre: 72. - Nyamitörp)
2019. febr. 23. 14:49
én megmondtam,engem tegyenek be,ha olyan leszek.kitől várhatnám el,hogy otthagyja a munkáját,költözzön haza?
72. Nyamitörp (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2019. febr. 23. 14:41

Sokan vannak ezen a véleményen, hogy nem akarják a családot terhelni.

Mi otthon ápoltuk Anyukámat. Nem mondom, hogy könnyű volt, de nem volt teher. Inkább ápolnám még akár életem végéig, csak velünk lenne még. Én nagyon örülök neki, hogy elfogadta segítségünket.

71. Mezei Virág (válaszként erre: 70. - Ab61752c45)
2019. febr. 23. 10:19

És akkor takaríttok utána? :(

Nálunk még nincs igazából megoldva egy emberséges idős ellátási rendszer. Pedig kéne...

70. ab61752c45 (válaszként erre: 41. - Spinneli)
2019. febr. 23. 09:49
én ezzel egyet is értek,bár én már nyugdíjas vagyok,de mit csináljunk,az anyám nem hajlandó a pelenkát fölvenni,csak szid,hogy majd te is leszel öreg.mikor az anyja haldoklott,a húgom kiment hozzá a kertbe,mert csak kapált,mondta,hogy a mama meg fog halni.nem szólt semmit,tovább kapált.
69. syria (válaszként erre: 65. - Lillahanna)
2019. febr. 23. 09:36
Jó későn válaszolok. Igen, jogszabály alapján kérték, talán még most is érvényes. Én se értettem, de ez van.
68. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Mmacus)
2016. okt. 21. 16:17
Jól döntöttetek úgy élt ahogy ő akart és ott ahol ő akarta.
2014. jan. 11. 15:49
*ki szeretne ismeretlen kornyezetben, idegen, idos, beteg emberekkel elni?*
66. syria (válaszként erre: 1. - Mmacus)
2014. jan. 11. 15:34

A legjobb módon jártál el.


Hasonlón mentem keresztül. Anyukám csak 2,5 évet bírt ki az idősek otthonában, pedig naponta látogattuk. Igaz, ő a 88. évében távozott közülünk.

Muszáj volt ezt a (szerintem kegyetlen) megoldást választani, mert más módon nem tudtuk azt a 24 órás felügyeletet biztosítani, amit a főleg mentális (mert a fizikai még megjárta) állapota igényelt.


Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Nem ültetted át az idős fát. S ez a legfontosabb. Szerintem.

2013. aug. 21. 20:28
Segítséget kérek, ha valaki tudja, kérem válaszoljon: édesanyám egy időseket gondozó intézetben van, ahol arra kötelezik, hogy állandó lakcímként jelennkezzen be az intézet címére.Valóban kötelezhetik erre? mi az ide vonatkozó jogszabály?
64. alfoldi13 (válaszként erre: 63. - Kretalin)
2013. febr. 28. 15:26
ha párszor öt tíz év eltelik és ez még aktuális lesz elgondolkodom én is de ma még inkább ezen a vállaláson hogy esetleg még befogadnánk egy időset mi is néha gondolkodunk külön ehhez persze már itt minden adott volna....már ,de utána mindig elhessegetjük a gondolatot..pedig egészen biztos vagyok egy idős otthonnál sokkalta jobb ez
2013. febr. 28. 14:26

SZERETŐ NAGYMAMÁKKAL ÉS NAGYPAPÁKKAL ÖSSZE KÖLTÖZNÉNK. FŐ A CSALÁD A GONDOSKODÁS, ÉS A MINDENNAPI NYUGODT ÉLET. SZERETŐ KÖZÉPKORÚ HÁZASPÁR. Idős embereknek - a korukhoz szükséges mindennapi biztonság Szerető családnál.

Családunk bármely tagjának megbetegedése, életvitelének megváltozása hatással van mindennapjainkra. Gyakran ilyenkor döbbenünk rá, hogy beteg/idős hozzátartozónknak gondoskodásra van szüksége.

Amennyiben családtagja otthoni betegellátást, felügyeletet igényel, hívjon bennünket.

Igény szerint segítünk családtagjának a napi életvitelében, egészségügyi ellátásában.

Napi ötszöri fő étkezés a saját konyhánkban az igények szerint készült ételekkel

Mosás, vasalás, varrás, takarítás

Ruhával ágyneművel, és a tisztálkodáshoz szükséges eszközökkel való ellátás

24 órás ápolói ügyelet, háziorvosi ellátás, szakorvoshoz és kórházi ellátáshoz jutás.

Várjuk mindazok jelentkezését, akik életük hátralévő részét családias othonunk által nyújtott biztonságban, szeretetben és körültekintő gondoskodás mellett kívánják eltölteni. Azok jelentkezésére is számítunk, akik csak átmeneti időre vendégeskednének nálunk

2013. őszétől indulhat.TELEFON :+3630860-9535

2013. febr. 23. 15:53

SZERETŐ NAGYMAMÁKKAL ÉS NAGYPAPÁKKAL ÖSSZE KÖLTÖZNÉNK. FŐ A CSALÁD A GONDOSKODÁS, ÉS A MINDENNAPI NYUGODT ÉLET. SZERETŐ KÖZÉPKORÚ HÁZASPÁR. Idős embereknek - a korukhoz szükséges mindennapi biztonság Szerető családnál.

Családunk bármely tagjának megbetegedése, életvitelének megváltozása hatással van mindennapjainkra. Gyakran ilyenkor döbbenünk rá, hogy beteg/idős hozzátartozónknak gondoskodásra van szüksége.

Amennyiben családtagja otthoni betegellátást, felügyeletet igényel, hívjon bennünket.

Igény szerint segítünk családtagjának a napi életvitelében, egészségügyi ellátásában.

Napi ötszöri fő étkezés a saját konyhánkban az igények szerint készült ételekkel

Mosás, vasalás, varrás, takarítás

Ruhával ágyneművel, és a tisztálkodáshoz szükséges eszközökkel való ellátás

24 órás ápolói ügyelet, háziorvosi ellátás, szakorvoshoz és kórházi ellátáshoz jutás.

Várjuk mindazok jelentkezését, akik életük hátralévő részét családias othonunk által nyújtott biztonságban, szeretetben és körültekintő gondoskodás mellett kívánják eltölteni. Azok jelentkezésére is számítunk, akik csak átmeneti időre vendégeskednének nálunk

2013. őszétől indulhat.TELEFON :+3630860-9535

2013. jan. 17. 08:30

Attól függ-ahol van rá idő, és állapotának megfelelő segítséget kap.

A közhiedelemmel ellentétben ez a legtöbb esetben nem a család, de ezzel szerintem nincs is baj.


Én idős emberként biztosan nem terhelném a gyerekeimet azzal, hogy ilyen szinten ellássanak.

2013. jan. 17. 08:21
Intézményben, ha jól bánnak vele.
59. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - Mmacus)
2012. dec. 3. 07:29
Ott, ahol szeretik, ápolják, gondozzák, foglalkoznak vele. Sajnos ez sokaknak nem a saját otthonuk, családi környezetük. Szomorú, de ez van.
58. Wéber Ferencné (válaszként erre: 57. - Évi-)
2012. aug. 15. 17:43
Idősotthoni tapasztalatom már volt,ahonnan 2év után visszaköltöztem saját otthonomba.Akkor ma már belátom meggondolatlan kijelentésem volt,hogy soha többé idősotthon. Azonban az egészségi állapotomban történt változás okán segítséget remélve egy másik időskori ellátási formát választottam szintén idős beteg férjemmel. Nyugdíjas Apartmanházi ellátási formát. 2hónapja költöztünk BP-ről Sopronba a Gold Apartman házba.Az ellátás súlyos hiányossága miatt csomagolunk vissza otthonunkba BP-re.Soha többé intézeti gondozást NEM fogunk igénybe venni. Nevezhetjük bárminek,különbség SEMMI!
57. Évi- (válaszként erre: 56. - Évi-)
2012. aug. 7. 22:30
Nem tudom településenként mennyire változó, de nagyon nagy eltérések nem lehetnek.
56. Évi- (válaszként erre: 15. - 3b41f6053f)
2012. aug. 7. 22:29
Nem tudom válaszolt-e már vki, az Anyukám 60 Ft-ot fizet óránként mint kisnyugdíjas. Ha megkapja az özvegyit ez valamennyit változni fog, de nem jelentősen.
55. Évi-
2012. aug. 7. 22:18
Sziasztok! Az anyukám 77 éves, és fontolgatta, hogy idősek otthonába költözik, mivel apukám két hónapja meghalt. A testvérem ott van vele, de számítani nem tudjuk mennyire tudunk rá, az alkohol...Három hetet dolgoztam idősek otthonában, mint tanuló. Azt szeretném, ha csak végszükség esetén kerülne oda. Most jár hozzá a gondozó, naponta, feliratja, kiváltja a gyógyszereit, esetleg ha kell vmit segíteni a házimunkában (azt elvégezzük,illetve elvégzi Anya) besegít, ami a legfontosabb, meghallgatja beszélget vele. Most ennyi segítségre van szükség. Azt gondolom a házi segítségnyújtás egy ideig még nagy segítségünkre lesz.
2012. aug. 7. 21:32

A Gyúró Ilona otthonról mit tudtok?

Sajnos nagyon rossz tapasztalatom van, margarinos kenyér, üres tea a reggeli, vacsora, havi 160 ezerért, WC papírt, szalvétát vinni kell.Nem hajlandó a szerződésből adni az intézet, a nővérek olyanok, mint a smasszerek.Hova lehet fordulni jogsegélyért?

53. Monroe
2011. nov. 25. 18:36

Hello lányok!

Szépen kérem segítsetek.!!!

Egy barátnőm édesanyját ( 85 éves viszonylag egészséges) szeretné biztonságban tudni, mivel ő a világ távolabbi részén él. Nap, mint nap beszélnek telefonon, nyáron itt vannak 5 hetet, eddig minden télen utazott hozzájuk az anyuka, de az idén, mindenféle kifogással ellenállt(p, a virágokat nincs ki locsolja, stb)

A barátnőm halára aggódja magát, nem tudja, mit tegyen, hogy biztonságba tudja anyukáját.

Szóba jött pl. az ARANYALKONY idősek otthona egyik intézménye, de hezitálnak, mert ebben a gazdasági helyzetben, minden "ilyen befektetés" rizikós.

Az anyuka viszonylag jól van, kicsit szédeleg,de vásárol, főz ellátja magát.A nagy problémája, hogy 85 éves korára nem bírja már az egyedüllétet,( rokon nincs) társaságra vágyik ( idősek klubja kizárva,nem megy sehova( nagyon kontervatív a hölgy) csak a szomszéd öreglányok a társaságai, de az is viszonylagos.)

Én azt mondtam, Idősek otthonába Ne!, mert az ellátás a kezdetben jónak látszik, utána meg lezüllhet ( gyakori az ilyen péda), de lehet, hogy én látom rosszúl.

Kérem adjatok tanácsot, ki mit hallott, milyen otthon, vagy ellétás legyen a viszonylag jó megoldás.

Köszi a segítségeteket nagyon!!!♥ üdv monroe:-)))

2010. aug. 9. 19:27
Helyzettől függ..)
51. Castellina (válaszként erre: 50. - Castellina)
2010. júl. 23. 13:44
ja és vállalom, ha emiatt rosszallást kapok másoktól, tegyék, megérdemlem:))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook