Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Időnként nagyobbat dobban a szívem? Lehet, hogy szívritmus zavarom van? fórum

Időnként nagyobbat dobban a szívem? Lehet, hogy szívritmus zavarom van? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. okt. 24. 01:03
Most leszek 29 decemberben. Supraventrikulári tachikardiám van ( nem biztos, hogy jól írtam). Kb 16 éves koromban kezdődött. Én is tudom, hogy sokféle ritmuszavaz létezik, és hogy vkinek jó a 24 órás monitor, nekem sajnos nem mutatott ki semmit.
6. botond75 (válaszként erre: 5. - Eva1229)
2006. okt. 24. 00:57

Szivritmuszavarra millio variacio van. Ezek kozul az egyik a tied. Nem biztos hogy a masike is ugyanaz.Nem mindenki erzi a ritmuszavart, es a 24 oras monitor is azert van, hogy nagyobb esellyel kimutathato legyen.

Fiatal vagy. WPW-d van?

2006. okt. 23. 23:21
Én pont tegnap voltam kórházban ezzel a problámával. Nekem olyan ritmuszavarom van, amit nem tudok néha magamnak leállítani, ilyenkor irány a kórház és jobb esetben csak infúziót és vénás injekciót kapok, rosszabb esetben kiütnek. Egyébként nekem sem találták évekig, hogy pontosan milyen tipusú ritmuszavarom van még a 24 órás holter monitor sem segített. Ezt ugyanis csak éppen akkor tudják megállapítani amikor ritmuszavarod van!
2006. okt. 23. 14:30
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz: ha felmerül benned a betegség, akkor mirevársz még? Megvárod, míg esetleg lesz valami komolyabb? Futás a kardiológiára! :)
2006. okt. 23. 01:10

Ha nagyobbat dobban a szived az mindenkeppen egy extra szivdobbanas.Ha surun erzed(naponta tobbszor)Akkor esetleg erdemes Egy EKG. Ha edesanyadnak is van, a hajlam fennallhat nalad is.

Nagyon sok szivritmuszavar van, de a legtobb konnyen megoldhato, egyensulyban tarthato.Ha az EKG nem mutat semmit, szoktak egy 24 oras EKG keszuleket feltenni. igy nagyobb esely van elkapni azokat a szivdobbanasokat.

2006. okt. 21. 20:25
Szerinted ezt majd itt valaki megtávgyógyászkodja neked? A kardiológiai problémák annál sokkal komolyabbak, mintsem itt kitotózzuk neked, hogy van-e valami bajod. Szerintem menj el a dokihoz egy EKG-ra, nem is fáj és néhány perc alatt megkaphatod a megnyugtató választ vagy a szükséges segítséget.
2006. okt. 21. 17:37
Biztos dilis vagyok, de úgy érzem időnként nagyobbat dobban a szívem. Anyukámnak szívritmus zavara van.Lehet hogy nekem is?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook