Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek az Őszinteségről! fórum

Idézetek az Őszinteségről! (fórumjáték)

1 2
2012. júl. 10. 18:36
"Ha az életed párjával vagy a gyermekeiddel sem vagy képes teljes őszinteségre, akkor a lelkedben nagy háborúk dúlnak és a kapcsolataid halálra vannak ítélve.( ismeretlem)
2012. júl. 10. 18:35
Nagy erőforrásoknak kell rejleniük elménkben és szívünkben ahhoz, hogy méltányoljuk az őszinteséget akkor is, ha megsebez minket, vagy hogy őszinték legyünk anélkül, hogy őszinteségünk sértő volna. Kevés ember elég gerinces ahhoz, hogy elviselje és megmondja az igazat.
2012. júl. 10. 18:34

Az őszinteség virága - A látszatharmóniától ... A belső békéig

A vidámság látszata mögé rejti gondjait. Az apróbojtorján az őszinteség virága, amely elfogadtatja velünk saját személyiségünket.

2012. júl. 10. 18:34
Az őszinteség: szívünk megnyitása. Roppant kevés az őszinte ember, s akit annak látunk, többnyire az is csak színleli, hogy a mások bizalmát megnyerje.
2012. júl. 10. 18:32
" Az őszinteség sohasem nevetséges, mindig tiszteletreméltó." Charlotte Bronte
2012. júl. 10. 18:32

"Ha szeretlek, meglátom benned azt, akit te is csak ritkán látsz. Ha szeretsz, olyan titkokat tudsz kihozni belőlem, melyekről én magam sem tudtam."

Müller Péter

2012. júl. 10. 18:27

ŐSZINTESÉG



Már voltam botránkoztató

s botránytól rettegő is;

tudom, hogy néha bűn a szó,

a hallgatás megőriz,


de inkább vádoltam magam,

mint hogy megbújva éljek,

mig beragyognak súlyosan

megérdemelt erények.


Válaszoltam mindenkinek:

mikor, miben hibáztam.

De nem sok jóságban hiszek

- s nem minden lázadásban.

2012. júl. 10. 18:27
a világon semmi nem olyan nehéz, mint az őszinteség..."
2012. júl. 10. 18:26
A felnőtt ember arca sohasem lehet olyan őszinte, mint a kisgyermeké, éppen azért, mert a világ tükörrendszerében kialakult az egója, s innen kezdve - anélkül, hogy ezt észrevenné - tudathasadásos állapotban él; nem akkor mosolyog, amikor kívül, nem akkor ásít, sír, unatkozik, gyűlöl, tombol, szeret, követel, vagy közönyös kívül, mint belül. És ez nem csupán akkor van, ha mások is ott vannak, akkor is, ha nincs ott senki. A kifelé nézés és a kifelé élés az ego legerősebb pillantása: ő maga is tükrökből állt össze, s örökké e tükröknek akar megfelelni. Igazi arcát csak akkor mutatja az ember, ha önfeledtté válik. Ha dühében kiborul, ha végső kétségbeesésében felzokog, ha fájdalmában felüvölt, vagy valami ellenálhatatlan kényszernek engedelmeskedve, hangosan röhögni kezd. Mindig akkor, ha túlcsordul a pohár - ha az ego hatalma megtörik.” (Müller Péter: Boldogság)
2012. júl. 10. 18:25

Életünket, e törékeny és fenyegetett épületet önmagunknak kell hordoznunk, megváltásunk titka saját lelkünkben van, és önmegvalósításunkkal nem várhatunk holnapig, mert már a tegnapi nap is késő volt.


Varnus Xavér

2012. júl. 10. 18:24
"Az őszinteség: szívünk megnyitása. Roppant kevés az őszinte ember, s akit annak látunk, többnyire az is csak színleli, hogy a mások bizalmát megnyerje."La Rochefoucauld: Maximák
2012. júl. 10. 18:19
“A barátság az égvilágon semmit nem követel, kivéve egyvalamit: őszinteséget. Csak ezt az egyet, de ez nem kevés.” (Ingmar Bergman)
2012. júl. 10. 18:19
Minél őszintébbek és nyitottabbak vagyunk, annál kevésbé fogunk félni, mert nincs takargatnivalónk mások előtt, ezért azt gondolom, minél őszintébb valaki, annál magabiztosabbá válik.” (Dalai Láma)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook