Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek az Őszinteségről! fórum

Idézetek az Őszinteségről! (fórumjáték)

1 2
2017. febr. 11. 22:08
Bántó módon senkit félre ne vezess; jámboran s méltányosan gondolkodj, s ha szólsz eképpen szóljál.
2016. márc. 12. 20:10
Minden ember gyarló, az őszinteség rég kihalt,
2015. jún. 25. 11:12
a hazug embert elobb utolerik,mint a santa kutyat!
2013. ápr. 12. 08:58
A fikció: hazugságba bújtatott igazság. - Stephen King
2012. aug. 12. 14:05

Tulajdonképpen akarják-e az emberek, hogy mások őszinték legyenek velük, szembesítsék őket a saját gondolataikkal? Ez lehet az őszinteség egyik oldala, hogy mikor mondják meg a másiknak, hogy tetszik nekik, megkívánták, mindig megdobban a szívük, ha meglátják? Vagy tudomásukra hozzák, hogy visszataszítónak találják, viszolyognak az ápolatlan a külsejétől, unalmasnak tartják a stílusát, nevetségesnek az öltözködését, esetleg úgy érzik, hogy az a másik kifejezetten az idegeikre megy? Mikor mondják a másiknak, hogy keresztezi az érdekeiket, és ha lehet, akkor hagyjon fel ezzel? Mikor mondják meg a főnökünknek, hogy hülyeségeket beszél, és mikor a szomszédasszonynak, hogy nem szívesen hallgatják, ahogy a férjével veszekszik, vagy a gyereket egrecíroztatja.?

Az őszinteség másik oldala lehet, amit magukról, a gondolataikról, vagy a múltjukról mondanak el másoknak. Nagyon sokszor elég néhány kulcsszót bevetni, és már őszintének tűnik. Úgy éreztem... Azt gondoltam... Megmondom őszintén... A lelkiismeretem azt diktálta, hogy... És mi az, amit valójában adnak? Semmiképpen nem őszinteséget. Legfeljebb annak az illúzióját.

2012. aug. 12. 14:05

Őszinteség... Milyen gyakran hangoztatott fogalom! Sok reglapon felbukkan, mint az önjellemzés része, vagy mint a partner tulajdonsága iránti igény. De ki tudja pontosan, mit is jelent? Vagy legalább azt, mit akar érteni rajta?

Miből tudja megállapítani rólam valaki, hogy őszinte vagyok, vagy sem? És egyáltalán miben kellene annak megnyilvánulnia? Honnan tudja, amit írok, mondok, teszek, azt őszinte meggyőződésből teszem, vagy tapintatból, számításból, jól begyakorlott póz részeként, esetleg a saját önbecsapásom áldozata vagyok?

2012. aug. 12. 14:03

A felnőtt ember arca sohasem lehet olyan őszinte, mint a kisgyermeké, éppen azért, mert a világ tükörrendszerében kialakult az egója, s innen kezdve - anélkül, hogy ezt észrevenné - tudathasadásos állapotban él; nem akkor mosolyog, amikor kívül, nem akkor ásít, sír, unatkozik, gyűlöl, tombol, szeret, követel, vagy közönyös kívül, mint belül. És ez nem csupán akkor van, ha mások is ott vannak, akkor is, ha nincs ott senki. A kifelé nézés és a kifelé élés az ego legerősebb pillantása: ő maga is tükrökből állt össze, s örökké e tükröknek akar megfelelni. Igazi arcát csak akkor mutatja az ember, ha önfeledtté válik. Ha dühében kiborul, ha végső kétségbeesésében felzokog, ha fájdalmában felüvölt, vagy valami ellenálhatatlan kényszernek engedelmeskedve, hangosan röhögni kezd. Mindig akkor, ha túlcsordul a pohár - ha az ego hatalma megtörik."

(Müller Péter: Boldogság)

36. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 26. - Bd8f0b56fe)
2012. aug. 6. 10:54

Szia Emyke!

Mondok egy példát.

Valaki azt mondta nekem, hogy örökölt egy nagy házat egy bácsitól, s közben lefelé nézett... tudom (tudtam), hogy ő és férje tele vannak pénzzel (igaz, megdolgoztak érte, meg örököltek is a szülőktől). A bácsi nem volt neki rokona. Igaz, mikor nem tudta magát ellátni, nyilván akkor segített valamit (ételt vitt neki, gondolom).

2012. aug. 5. 16:34

Fogadd a bántásokat gőg és szavak nélkül,

És válj meg tőlük könnyű szívvel!

Az ilyen emberek helyett csak jobbak jönnek!


A szeretet gyönyörű szó, szép érzés,

Mely összefog kezeket,

összeköt lelkeket,

S gyógyítja az élet által okozott sebeket....

2012. aug. 5. 16:34
"A legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte, akkor ezzel mások visszaélhetnek. Pedig ez nem így van. Egy: Ha én őszinte vagyok, és kimondom, ami velem történt, megszabadulok a tehertől. Kettő: ha valaki ezt így vagy úgy kiferdíti, és elmondja másnak, ...
2012. aug. 5. 16:34

Az őszinteség a legcsodálatosabb dolog a világon!!,-merj az lenni és életed sokkal könnyebb lesz!"

-Nem kell kegyes hazugságokban élned!.......-Soha ne érdekeljen a negatív dolog,-pozitívan gondolkodj és meglátod szebb lesz a holnapod!..Tedd félre a neg...

2012. aug. 5. 16:33
"a legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte, akkor ezzel mások visszaélhetnek. Pedig ez nem így van. Ha én őszinte vagyok, és kimondom, ami velem történt, megszabadulok a teher...
2012. aug. 5. 16:33

ajánlom Kedves !


Mire gondolok?


Csak arra, hogy az érzelem dolgaiban nincs tanács.

Ezt én is sejtettem, homályosan.

S mikor ott ültem szemközt veled, rosszkedvűen éreztem, hogy ez az út hiábavaló volt.


Egyáltalán nincs "tanács" az életben.

Min...

2012. aug. 5. 16:33

"A legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte,

akkor ezzel mások visszaélhetnek.

Pedig ez nem így van.

Ha én őszinte vagyok, és kimondom,

ami velem történt, megszabadulok a tehertől.

Egy. Kettő: ha valaki ezt így vagy úgy kiferdíti,

és elm...

29. bd8f0b56fe (válaszként erre: 25. - Rochlitz Szilveszterné)
2012. aug. 5. 16:32
A legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte, akkor ezzel mások visszaélhetnek. Pedig ez nem így van. Ha én őszinte vagyok, és kimondom, ami velem történt, megszabadulok a tehertől. Egy. Kettő: ha valaki ezt így vagy úgy kiferdíti, és elmondja másnak,...
2012. aug. 5. 16:32
A szerelem csak tőmondatokban tudja közölni magát. Mikor a szerelem magyarázkodni kezd, cáfol vagy rábeszél, már nem szerelem, hanem emberi ügylet és szomorú végzet.
2012. aug. 5. 16:32

Kell, hogy a dolgokat megbocsássuk,

így változhatunk boldoggá mérhetetlen,

s életünk során ha jön a perc, bú-alázott,

akkor is - ugye? - együtt sírunk mi ketten.

Paul Verlaine

26. bd8f0b56fe (válaszként erre: 25. - Rochlitz Szilveszterné)
2012. aug. 5. 16:21

Szia Ági néni!


Szerintem sem mond igazat,az aki lesütött szemel mond valamit,fel szembe nézni a tényekkel.

Sajnos én is tapasztaltam mar sokszor a valóságban is és itt is hogy nagyon sok hazug ember van,és mar én is csalódtam emberkékben régebben vakon megbíztam bennük,de most vége.Nagyon nehezen bízom meg bárkiben is,ez van.

2012. aug. 5. 13:57

Ha valaki beszélgetés közben lesüti a szemét - akkor az szerintem NEM mond igazat. Én kétszer találkoztam ilyennel, és utána gondolkoztam, hogy vajon őszinte volt vagy hazudott? Nálam az a baj, hogy mindenkinek mindent elhiszek.

Mit gondolsz erről Emykém?

2012. júl. 21. 16:59
Érdekes tapasztalatom, hogy a chaten az emberek sokkal hamarabb megosztják vadidegenekkel a problémájukat. Elég hozzá pár kedves szó, egy kis odafigyelés, hogy máris a nyakadba zúdítsák a problémáikat. És egyre többen vannak, akik így ismerkednek. Ez biztosan kortünet, hiszen a technika fejlődésével kitágult a tér, olyan emberekkel is találkozhatunk, akikkel enélkül valószínűleg sosem futnánk össze. Békéscsabai „beszélget” sopronival, budapesti amszterdamival és így tovább. A lehetőségek száma végtelen. Sokan ettől remélik a boldogság kék madarának megtalálását. Biztosan van erre is példa, az ismeretségi körömben nem egy fordult már elő. A saját sógornőmet is az egyik chates barátom vette el, és jól, boldogan élnek,
2012. júl. 21. 16:59
Érdekes tapasztalatom, hogy a chaten az emberek sokkal hamarabb megosztják vadidegenekkel a problémájukat. Elég hozzá pár kedves szó, egy kis odafigyelés, hogy máris a nyakadba zúdítsák a problémáikat. És egyre többen vannak, akik így ismerkednek. Ez biztosan kortünet, hiszen a technika fejlődésével kitágult a tér, olyan emberekkel is találkozhatunk, akikkel enélkül valószínűleg sosem futnánk össze. Békéscsabai „beszélget” sopronival, budapesti amszterdamival és így tovább. A lehetőségek száma végtelen. Sokan ettől remélik a boldogság kék madarának megtalálását. Biztosan van erre is példa, az ismeretségi körömben nem egy fordult már elő.
2012. júl. 21. 16:58
A mindennapi életben valamivel egyszerűbb a dolgunk. Ha a szemébe nézünk az illetőnek, elárulja a tekintete. Ha beszélgetsz valakivel, és látványosan kerüli a tekinteted, valószínű, hogy takargatnivalója van. Ha mesél valamit, és közben balra felfelé néz gondolkodás közben (az ő szemszögéből balra, tehát neked jobbra), akkor az emlékeiben kutat, igazat mond. Ha viszont fantáziál, akkor jobbra felfelé néz, mert akkor találja ki, amit mond, nincs valóságalapja a dolognak. (Az agyféltekék működésével hozható ez összefüggésbe.) Jól megfigyelhető ez a gyerekeknél, de a felnőtteknél is így van. Majd csak próbáld ki. :)
2012. júl. 21. 16:57
Ha valaki folyton-folyvást hazudozik, előbb-utóbb belekeveredik a saját hazugságaiba, és nem fogja tudni, hogy kinek mit mondott. Mégis vannak ilyen notórius hazudozók. Hogyan tudjuk felismerni őket?
2012. júl. 21. 16:57
Őszinteség… ha megkérdezed az embereket, hogy mi számukra a legfontosabb erények egyike, legtöbbjük biztosan az őszinteséget említi. De mi is az őszinteség? A legegyszerűbb definíció talán az: mindig igazat mondani. Ha mélyen a lelkünkbe nézünk: hányszor és hányszor kerültünk, kerülünk olyan szituációba, amikor nem tudunk, nem lehet az igazat mondani! Vagy azért, mert az igazsággal megbántanánk mást, vagy azért, mert szégyelljük az igazságot, vagy azért, mert érdekünk fűződik ahhoz, hogy elhallgassuk az igazat.
2012. júl. 21. 16:54

"Az őszinteség nem azt jelenti, hogy mindent kimondunk,

amit gondolunk, hanem azt, hogy meggondolunk

mindent, amit kimondunk."

(Hypolite De Livry)

2012. júl. 21. 16:53

"Az idő - Túl lassú azoknak, akik várnak, túl gyors azoknak,


akik félnek, túl hosszú azoknak, akik gyászolnak,

túl rövid azoknak, akik örvendnek. Ám azoknak,

akik szeretnek, az idő nem számít."

(Henry van Dyke)

2012. júl. 10. 18:38
Azt mondom, hogy a család szeretetet és őszinteséget jelent. Azt mondom, hogy a családot senki sem határozhatja meg: senki sem döntheti el, hogy két, három, négy vagy tíz szív dobban egyszerre. Azt mondom, hogy minden olyan életforma, amely a szíved ellen való, előbb-utóbb elpusztít téged.
2012. júl. 10. 18:38
Őszintének lenni, azt mondják, nehéz. Az emberek nem mernek őszinték lenni, mert úgy tartják, akkor sérülnek. Én az őszinteséget fegyverként használom a mindennapok kommunikációjában. Ha hazudnék magamnak, akármilyen dolgommal kapcsolatban, akkor hazugságot sugároznék az engem körülvevő emberek felé is. Tehát az engem körülvevő emberek is főleg ilyenek lennének. Ez nekem rövid távon lehet jó, hosszú távon azonban nem. Azzal ámítanám magam, milyen sok jó ember vesz körül.
2012. júl. 10. 18:37
Az éjszaka őszinteséget parancsol a lélekre.
2012. júl. 10. 18:37
A test ellen kétféleképpen lehet védekezni: kicsapongással, vagy gyáva, hiú és sértődött aszkézissel. Egyiket sem bírja, dacosan és végzetesen felel mindkét sértésre. A test csak az őszinteséget bírja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook