Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek az igaz szerelemről❤ fórum

Idézetek az igaz szerelemről❤ (fórumjáték)


2022. máj. 27. 16:58

Tedd szívedre kezedet, és gondolj egyikére ama perceknek, melyben egyetlen szó nélkül szerel­met vallunk a választottnak, hol nézünk anélkül, hogy látnánk s úgy érezzük, mintha vele eggyé olvadtunk volna, s szívünkből szívébe öntöttük át azon érzelmeket, melyeknek szavakat adni nem lehet. Feledjük, hogy saját énünk van, s mindenre tekintet nélkül, mellőzve önmagunk fölötti jogunkat is, nem vagyunk más, mint az ő lényének egy része.


Radnay Erna

2022. máj. 27. 16:58

Létezik egy kötelék. Nem látható, nem hallható és nem is tapintható. Csak érezni lehet. Már abban a pillanatban érzed, mikor először megpillantod azt a bizonyos valakit, és bizony onnantól kezdve érezni is fogod.


Kollár Betti

2022. febr. 23. 14:08

Nem kell túlkomplikálni. Ha egy férfi látni akar, ő keres. Ha veled akar lenni, megteszi. Nem egy nőnek kell őrült módjára, tíz körömmel belekapaszkodva mindent feláldozni. Csak ésszel. Egyébként is, akinek a figyelméért harcolni kell, az már rég nem jó. A legjobb dolgok maguktól jönnek. Erőlködés, játszmák, és buta hisztériák nélkül, tisztán, csak úgy belehuppannak az öledbe, amikor nem is számítasz rá. De ha elmegy, hagyd. Ha megteszi, fogadd el. Aki elmegy, az nem a tiéd. Aki elmegy, az sosem ért ide igazán. Majd jön olyan, aki fél percet sem tud lélegezni nélküled, mert annyira kellesz neki. Levegőt fog kapni, meg minden, de csak igazán akkor él, ha mellette vagy - és ezzel te sem leszel másképp. Feltöltöd és feltölt téged. Támogat és melletted áll. Harcoltok mindennel, együtt, és erőt merítetek egymásból. Mert ami jó, az valami ilyesmi. Ott aztán nem lesz megalázkodás, vagy épp önfeladás. Csak az van, hogy hisztek egymásban, és húztok előre. Az összes többi csak gyerekes és szükségtelen játszma.


Oravecz Nóra

2022. febr. 23. 14:07

Ha valaki találkozik az igazival, azt egyszerűen tudja. Másra sem tud gondolni. Ő a legjobb barátod és a lelki társad is egyben. Alig várod, hogy vele élhesd le hátralévő életed. Senki és semmi más nem fogható hozzá.


Így jártam anyátokkal c. film

2022. febr. 23. 14:07

Évekig harcoltam a saját szívem ellen, mert féltem a bánattól, a csalódástól és a szenvedéstől. Mindig tudtam, hogy az igazi szerelem mindezek fölött áll, és hogy még meghalni is jobb, mint szerelem nélkül élni. (...) Ha csupa szenvedés és csalódás és magány az ára, akkor is megéri szerelmesnek lenni.


Paulo Coelho

2022. febr. 22. 07:34
Ha az ember szeret, látja azt, amiben őszintén gyönyörködni tud. Akkor is, ha a felszíni tulajdonságok esetleg nem tűnnek vonzónak. Szeressünk mögé! Szeressünk fölé! Ott mindig van valami, ami nagyrabecsülésünkre és csodálatunkra méltó.
2022. febr. 18. 10:42

Megtehetnéd - a kedvemért -

Hogy lábujjhegyen távozol.

Halkan csukod az ajtót életemre.

Elmész szépen, és nem kukucskálsz,

Nem kell, hogy lássad, mennyire fájsz.


Szabó Győző Gyula

2022. febr. 12. 20:38

Ha a holtomiglan-holtodiglannak volt valaha értelme, és valaha biztos volt, mi élő tanúi vagyunk annak, mi maradt meg ebből az értelemből, s talán egyszer holt tanúi leszünk annak is, hogy az igazi szerelem a halálon túl is tart és él.


Szobotka Tibor

2022. febr. 12. 20:38

Nincs kétféle szerelem... vagy tulajdonképpen igen, mégiscsak kétféle van: azoknak a szerelme, akik egész mindenségükkel szeretnek és azoké, akik csak a szerelemnek a fölöslegük egy részét adják oda. Isten ments meg engem a szívnek ettől a zsugoriságától.


Romain Rolland

2022. febr. 10. 15:52
"Életünk egy energiarendszer. Ha semmi jó nem történik benne, az a te hibád. Ha majd egyszer felismered, hogy a befektetett energia alakítja a körülményeidet, akkor már nem leszel áldozat."
2022. febr. 10. 15:52
"Mindig van választásunk: hol vagyunk, kivel találkozunk, mit mondunk, hogyan reagálunk, megválaszthatjuk a foglalkozásunkat, a munkahelyünket, a házastársunkat és a gondolatainkat. Minél előbb felismerjük, hogy van választásunk, annál előbb kezdhetünk teljes életet élni."
2022. febr. 10. 15:52

A szerelem olyan, mint a fa: magától növekszik, mély gyökeret ereszt egész valónkba és gyakran tovább zöldül a szív romjain.

Victor Hugo

2022. febr. 10. 15:52

Az igazi szerelemnek megvannak a maga előérzetei és tudja, hogy a szerelem szerelmet gerjeszt.

Honoré de Balzac

2022. febr. 7. 20:38

Jó vagy azokhoz, akiket szeretsz. Jó akarsz lenni azokhoz, akiket szeretsz, mert tudod, hogy akármilyen sok időt töltesz is valakivel, a végén úgy érzed majd, hogy nem voltál eleget vele.

Stephen King

2022. jan. 31. 17:06

Egyik szemem sír, a másik pedig nevet,

A lelkem tükrödôzik a szememben mert Szívem szeret

Valóra vált egy hôn áhított vágyalom

A magányos estéimen a szobám plafontját pasztázom

Hátha téged látlak onnan vissza mosolyogni

Csakmert veled kedvesem még nem tudtam betelni

Te vagy a legfényesebb csillag életem sötét egén,

Néha eltöprengek rajta hátha elfelejteném azt hogy ki az aki életben tart engem, tudom szerelmem érted nem kell majd másnak lennem . *.*

2022. jan. 31. 17:06
Ez egy vallomás! Most elmondom mit akarok! Hogy velem legyél mindig, én már csak ezért kaparok! Semmit sem tagadok, le írom mit érzek! Mert mikor nem vagy velem én belűről vérzek! Semmit sem érek, Nélküled a világon! Csak mond azt hogy szeretsz! Hidd el hogy kivárom! Miattad letettem minden egyes rosszat! Rajtad kivül más lány nem érdekel! Az álom az Te vagy, bármit megteszek érted! Szeretlek életem!!! Remélem érzed..
2022. jan. 29. 20:45

A szívemmel és az eszemmel akarlak szeretni. Ha e kettő külön úton jár, hazugságokat szül.


Jókai Lajos

2022. jan. 29. 20:41

Te vagy az út

Amit az jár végig veled

Aki adni sose fél, aki nem hibákat keres

Önzetlenül csak szeret

Pusztán azért, mert élsz.


Kowalsky meg a Vega

2022. jan. 29. 20:40

Ez is olyan érdekes dolog, hogy az ember valamilyen ok miatt beleszeret valakibe, vagy azt hiszi, hogy beleszeretett, és akkor hozzákopik, s a végén olyan mértékben azonosul vele, hogy saját testének egy másik részének tartja: ha neki van valami baja, akkor az nekem fáj, és fordítva. Ez csudálatos dolog.


Körmendi János

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook