Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek a különböző véleményekről fórum

Idézetek a különböző véleményekről (fórumjáték)

2021. szept. 10. 22:06

"...A közöny és az önzés globalizációja óriási méreteket öltött..."


Náray Tamás

2018. máj. 27. 10:33

"Ha nem szólok egy szót sem, csupán hallgatlak, tudom, hogy megkönnyebbülsz. Odaadom a figyelmemet. A csendességemet. A tekintetemet. A drága időmet. Tudom, hogy már az is örömmel tölt el, ha végre meghallgat valaki. Megkönnyebbülsz. Bölcs jóság van a figyelemben."


Müller Péter

2018. márc. 5. 16:56
A tévéműsor nem más,mint összekötő elem két reklám között.
2016. márc. 11. 18:59

Mindenki annak nevez, aminek akar, amíg tisztában vagyok azzal, hogy nincs igaza az illetőnek.

.

Harper Lee

2012. szept. 8. 07:21

Az emberek közt nem élnek szentek! Sohasem láttam egyet sem. Nincsenek. Mi szükség van rá, hogy kitaláljuk őket?!


Vaszilij Makarovics Suksi

2012. szept. 8. 07:21

Nincs ármányosabb szövetség, mint ami az álszerelemre épül. Ebből csak boldogtalanság, pusztulás származhat, vagy sótlan, csüggedt tengődés, amit mindennek lehet nevezni, csak életnek nem.


Jurij Trifonov

2012. szept. 7. 18:24

Igazából meggyőzni csak saját magát tudja az ember, amikor immár a vitán kívül, magában szép nyugodtan végiggondolja a dolgokat. Sokszor észre sem vesszük, hogy meggyőztek minket, csak éppen megváltozik a véleményünk.


Mérő László

2012. szept. 7. 18:24

Mi, emberek, hamar eltelünk a szerelemmel. Nem kérünk semmiből, amit túlzottan nagy adagban tálalnak. Tényleg ilyen banálisak lennénk?


Knut Hamsun

2012. szept. 7. 18:24

Csodálatosak!

Áhítattal olvasom!

Könnyezek!

2012. szept. 7. 18:24

Apa a munkában látta a mulatságot. Az ő felfogása ez volt: emberek egyszerűen nincsenek, csak munkások; kivéve a koldusokat meg a nagy urakat. Mindenki a munkáért él. A munka mögött nem látni az embereket.


Makszim Gorkij

2012. szept. 7. 18:24

Meséltem már neked az őrület fogalmáról? Az őrület (...) az, mikor valakik ugyanazt az átkozott dolgot csinálják újra meg újra, meg újra meg újra, azt várva, hogy változzon. Na, ez az őrület. Amikor először ezt mondták nekem, nem is tudom, én azt gondoltam, hogy hazudnak, de... a helyzet az, hogy igazuk volt.


Far Cry

2012. szept. 7. 18:23

Röstelkedve be kell vallani, hogy egy ördög érdekesebb, mint egy angyal. A bűn mindig érdekesebb a jónál. A rendetlenség a rendnél, a zegzugos tér a sima modernségnél, a homály az áttekinthető világosságnál, a kuckó a szobánál.


Popper Péter

2012. szept. 7. 18:23

Ha az ember istenigazában elkezd érvelni, folyton új gondolatai támadnak.


Harry Kemelman

2012. szept. 7. 18:23

Az ember igazában nemcsak személyiség, test és lélek, hanem az elmebaj egy válfaja, amely szövettanilag minősíthetően alakot öltött.


Márai Sándor

2012. szept. 7. 18:23
Nem ismered a férfiakat, de nekem elég részem volt bennük. A férfi csak kétféle használatra jó. Vagy férjhez menni hozzá, s hűséggel, szerelemmel, jósággal, odaadással mellette maradni a szeme lehunytáig, hogy még az utolsó percében se gondoljon egyebet, mint azt, hogy "én drága jó feleségem!"; vagy pedig egy napra vagy egy órára elővenni, azután kirúgni és kiszellőztetni a szobát, s jól megmosakodni. A férfiak hitványságánál csupán a nők aljassága nagyobb.
2012. szept. 7. 18:23

- Ki az erős? (...)

- Az, aki egyedül barangol éjszaka. Pedig fél a sötétben. Az, aki farkas verme előtt várakozik. És reszket, mint a nyúl, hallva az üvöltést. Az, aki elbúcsúzik, aki letérdel, aki összesározza magát. Aki nyakig merül a zavaros folyóban. Aztán a kétségbeesés pillanatában kiterjeszti átfagyott kezét, hogy virágokkal díszítse a haját. Az ilyen ember erős

2012. szept. 7. 18:22

A dolgok nem azért fordulnak jóra, ha jóra fordulnak, mert az embernek valamiféle elképzelése van arról, hogy mi lenne a helyes a jövőre nézve, hanem attól fordulnak a dolgok jóra, hogy az embernek helyes elképzelése van a jelenről, mégpedig olyan elképzelés ez, amely nem pusztán neked jó, hanem jó mindenkinek, azaz nem árt senkinek, tehát jó általában.


Krasznahorkai László

2012. szept. 7. 11:40

A bűvös vonzerő csak az elragadtatott ember képzeletében létezik. Ha van benne annyi lélekjelenlét, hogy elhárítsa az igézetet, és meggyőzze magát, hogy nem is létezik, máris megmenekülhet. Akaraterő és hideg ésszerűség kérdése csupán az egész. Egyiptomban is biztosan akadtak erős, határozott polgárok, akik nem értették, miért imádják mások oly feltétel nélküli csodálattal Kleopátrát.


Pelham Grenville Wodehouse

2012. szept. 7. 11:37

A leghatározottabban az a véleményem, hogy az ember huszonegy éves kora felett hajnali négykor ne keljen ki az ágyból, sőt ébren se legyen. E korai óra komor gondolatokat szül. Huszonegy évesen az ember előtt még ott van az egész élet, bizakodva nézhet a jövőbe. De ha már harmincéves vagy, életed a jövő és a múlt fura keveréke, s csak akkor szabad belegondolni, mit tartogat a számodra, ha ragyog a nap, a világ pedig tele van melegséggel és optimizmussal.


Pelham Grenville Wodehouse

2012. szept. 7. 11:37

Azt hiszem, az életben az egyik legfurcsább dolog az, hogy mik ragadnak meg az ember fejében. Gondolom, az ember megválasztja, miket jegyez meg. Valahogy muszáj választania.


Agatha Christie

2012. szept. 7. 11:36

Múlt nélkül nincs jelen; minden

dolgunk egységes folyamat,

s ugyan mit tudhat mondani,

aki belőle kiszakadt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook