Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ideiglenes személyivel utazhatok-e Londonba repülővel? fórum

Ideiglenes személyivel utazhatok-e Londonba repülővel? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 25. 01:07
Sikerult megtudni? nehezen tudom elkepzelni, hogy a repteren beengednek...Ha kiderult, legyszi ird meg. Nekem utlevelem + szig is van, ha az egyiket elvesztem, a masik meg mindig megvan. Ha most nem is kell, azert erdemes utlevelet csinaltatni, hogy legyen ha kell.
15. Tempest (válaszként erre: 14. - Vikucka)
2013. máj. 24. 23:17
Most az egy napos 39.000, a három napos 29.000, nekem teljesíthetetlen ez most. :(
14. vikucka (válaszként erre: 7. - Tempest)
2013. máj. 24. 23:11
Nekem 2 éve 15 ezer volt, 5 évre és 4 nap alatt kész volt.
2013. máj. 24. 22:21

Itt van a rendőrség közleménye, de repülésnél én biztos rákérdeznék a légitársaságtól, vagy hívd fel a konzulátust, kellemetlen lenne, ha esetleg Londonból küldenének vissza.

Milyen úti okmánnyal lehet külföldre menni? Melyik személyi igazolvány jó a határátlépéshez? A régi, keményfedeles? Az újabb, a puhafedeles? A kártya formájú? Az ideiglenes?



A külföldre utazáshoz szükséges okmányokat Magyarországon törvény határozza meg. A törvény (1998 évi. XII. Tv. a külföldre utazásról 1.§. (3). bek.) alapján a külföldre utazás joga érvényes úti okmánnyal gyakorolható. A magyar állampolgár érvényes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolhatja a külföldre utazás jogát az Európai Gazdasági Térségről szóló egyezményben részes tagállam területére történő beutazáskor és a tagállamok közötti utazás során, valamint ha azt nemzetközi szerződés lehetővé teszi.

Tehát az az okmány, amely jó a határátlépéshez -az útlevél és -a személyi igazolvány (régi és új típusú egyaránt; puha fedeles, kemény fedeles, a kártya formátumú és még az ideiglenes is).

12. unikorn (válaszként erre: 1. - Tempest)
2013. máj. 24. 21:53
Hívd fel a repteret és megmondják.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Tempest)
2013. máj. 24. 21:50
Itt nincs sehol, hogy ideiglenes, csak az, hogy utazhatnál érvényes személyi igazolvánnyal.
2013. máj. 24. 21:47

Nem hiszen érvényes személyi okmánnyal lehet csak, ami nem jár le x időn belül. az ideiglenes meg szerintem 1 hónapnál tovább nem érvényes.

Én biztos csináltatnék sürgősséggel inkább egy útlevelet.

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Tempest)
2013. máj. 24. 21:35
Azért én eleresztenék 1-2 telefont is. Biztos ami fix.
8. Tempest (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2013. máj. 24. 21:27
huhh hát az nagy öröm ha így van köszönöm :)
7. Tempest (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2013. máj. 24. 21:25
még nem mertem megvenni a repjegyet pont azért mert egyáltalán nincs más papírom csak ez az ideiglenes személyi, váratlanul jött a lehetőség, és már nincs időm megvárni h elkészüljön a végleges ( 20 nap) , a gyorsított eljárású útlevél meg nagyon drága ( 39.000.ft) azt sajnos nem tudom kiváltani.
2013. máj. 24. 21:21

"Az Európai Gazdasági Térség tagállamai (az EU-tagállamok + Izland, Liechtenstein és Norvégia), illetve Svájc területére a beutazás, illetve ezen államok területén történő utazás érvényes magyar személyazonosító igazolvány birtokában, útlevél nélkül is lehetséges.


A személyazonosító igazolvánnyal történő utazás joga az összes forgalomban lévő személyazonosító igazolvány típussal, azaz:


* az 1991. április 1-je előtt kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel);

* az 1991. április 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel);

* a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag), illetve

* a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolható."



[link]

5. emagdi (válaszként erre: 3. - Tempest)
2013. máj. 24. 21:19

az gáz, ha ott sem tudtak biztosat mondani:((


de az is probléma lehet, hogy ugye a repülőjegynél be kellett regisztrálnod az utazási okmányod számát, ha londonba mész, és ha leellenőrzik és nem egyezik, az probléma lehet


remélem sikerül megoldanod!

2013. máj. 24. 21:17
En is nemre szavaznek.
3. Tempest (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2013. máj. 24. 21:17
Ma csináltattam mert elhagytam a másikat, és csütön mennék Londonba. Az okmány irodás nő annyit mondott hogy : elméletileg. Vagyis fogalma sem volt igazából. :(
2013. máj. 24. 21:14

szerintem nem.

de kérdezz rá az okmányirodában.

2013. máj. 24. 21:12
Ideiglenes személyivel ( hasonlóan néz ki mint a lakcímkártya, fényképes ) utazhatok -e Londonba, repülővel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook