Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ideiglenes lakcímkártya fórum

Ideiglenes lakcímkártya (beszélgetős fórum)


2012. szept. 22. 18:35
Kérdésem az lenne, hogy lesz-e valamilyen hátrányom abból, hogy csak tartózkodási címmel rendelkezem, nincs állandó lakcímem?
2009. júl. 28. 19:09

Hát, eddig akárhányszor csináltattam lakcímkártyát (ideiglenes lakcím-változás, egyszer meg el is lopták), mindig megkaptam azonnal. Pedig csináltattam Zalaegerszegen, Debrecenben és Sopronban is.

Egyébként elvileg az egész országban egységes kell legyen. És azonnal kéne mennie a dolognak, mert elég ciki, hogy régen a könyvesbe csak beírták, lepecsételték és már vihetted is, most meg várni kéne rá...

Saját véleményem, hogy csak akkor postázzák, ha elromlott a gép, amin csinálnák...

Más a helyzet persze, ha a személyit is csináltatod, nem csak a lakcímigazolót. Annak valóban 1-2 hét az átfutása...

6. Pomi
2009. júl. 28. 15:18
köszönöm a hozzászólásokat. Igen nekünk is a bankhoz kellene hitel miatt. Emiatt is érdekel, hogy mennyi az átfutási ideje az ügynek.
5. geridina (válaszként erre: 4. - Szankuviki)
2009. júl. 28. 15:11
Így van, azzal igazolod, hogy mi lesz az ideiglenes címed, míg megkapod a kártyádat. Ezzel akkár kölcsönt is vehetsz fel, ugyanolyan értékű, mintha a kártya lenne nálad.
2009. júl. 28. 15:07
Nálunk, amikor kitöltöttük a kérő lapot akkor egy részét én kaptam meg annak.Így azzal igazolhattam hogy hol lakom, és a rendes kártyát pedig kb. 2 hét múlva postázták.Addig pedig az a "papírlap" volt ami hivatalosan le volt pecsételve.
3. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Pomi)
2009. júl. 28. 15:06
Nekem ott a helyszínen azonnal kinyomtatta, lesütötte, stb, megkaptam a csinos kis kártyát. 10 perc volt max. az egész.
2. geridina (válaszként erre: 1. - Pomi)
2009. júl. 28. 15:04

Szia.

Nálunk az okmányiroda kb 2 hét alatt küldi ki az ügyfélnek.

Én nem szoktam hozzá friss tulajdoni lapot kérni, nehogy már ekkora költségekbe verjük az ügyfelet. Én megnézem a takarneten és kész. VAgy a népesség nyilvántartásban és annyi. Dehát mindehol máshogy csinálják.

1. Pomi
2009. júl. 28. 15:02

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy az ideiglenes lakcímkártyát azonnal kiadják-e az okmányirodában, vagy kipostázzák? Ha nem azonnal, akkor mennyi idő múlva kapja az ember kézhez? Csak friss tulajdoni lapot lehet csatolni a kérelemhez. Sajna zárva van ma az okmányiroda, emiatt fordulok hozzátok a kérdésemmel.

Előre is köszi a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook