Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ideiglenes lakcím esetén a bejelentettnek milyen jogai lesznek? fórum

Ideiglenes lakcím esetén a bejelentettnek milyen jogai lesznek? (tudásbázis kérdés)


30. Fisica (válaszként erre: 29. - Df1e1c376c)
2020. jún. 21. 18:06
A földhivatalok pár éve férnek hozzá a lakcím nyílvántartáshoz. Az írásod alapján ez egy régebbi történet. Egyébként meg a földhivatal felé is az ügyfélnek kell jelezni a változást mert csak akkor ellenőriznek címet ha közvetlen ügyfél. Egy osztatlan közös esetén nem tudnak 2-300 címet ellenőrizni és így sok esetben nem jó helyre megy. Visszajött levelet ellenőrzik, így kiküldik a jó címre, de egy következő ügy esetén újra a rossz címre fog menni, mert a hivatal önhatalmúlag nem írhatja át.
29. df1e1c376c (válaszként erre: 18. - Fisica)
2020. jún. 21. 17:52
Apám kb. 20-35 évvel a valós költözés után jelentkezett át az oreganyam címéről, régi lakhelyéről, de utána még 10 évvel is a másik városba mentek a levelek pont a földhivataltol. Amiben az volt a különösen vicces, hogy a fizikailag egy emelet választotta el őket a lakcím nyilvántartott.
2020. jún. 21. 17:44
Semmi joga nem lesz.
2020. jún. 21. 17:38

Jog semmi.

Kijelenteni pedig csak annyi, hogy te, mint tulaj bemész a hivatalba, leírod, hogy 30 napja semmit nem tudsz róla és kijelentik.

Az állandó címére pedig kapni fog egy értesítést, hogy fiktivvé nyilvánították az ideiglenes lakcímét.

26. Bless the child (válaszként erre: 17. - R.Eszter)
2020. jún. 21. 17:04
Ebből már nem mászol ki🙃
25. Fisica (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. jún. 21. 17:04
Mi minden esetben tartózkodási helyre küldjük, kivéve ha a kérelemben más szerepel. Szokott is gond lenni belőle, mert jön a telefon " én nem a tartózkodási helyemen tartózkodok". Jogszabály ezt írja elő. Nekem is bosszantó amikor a leveleim az állandó lakhelyemre mennek.
24. globus (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2020. jún. 21. 16:58
Jó kis gabaly lett itt. Oké, 1 az enyém, de a többi is furcsa 🤣
23. andi6020 (válaszként erre: 17. - R.Eszter)
2020. jún. 21. 16:57
Medve anyám...
22. R.Eszter (válaszként erre: 19. - Channa*)
2020. jún. 21. 16:55

Hidd el, tapasztalatból mondom, nem olyan könnyű kijelenteni valakit egy lakásból, még akkor sem, ha csak ideiglenesen van bejelentve.


De tudom mit, én kérek elnézést, hogy azt tanácsoltam, forduljon szakemberhez.

21. Channa* (válaszként erre: 18. - Fisica)
2020. jún. 21. 16:53

Hát én nem vettem észre.


Amikor a lakást vettük, akkor sem arra címre küldték, ami be volt jelentve, hanem a már megvásárolt ingatlan címére.


Egyébként van olyan önkormányzati dolgozó, illetve okmányirodában teljesen elfogadott, hogy valakinek az édesanyja doktorként született, holott ilyen nem létezik, mert a doktorit csak jóval később szerzi meg az ember. Ennek ellenére simán beírják a személyibe, hogy anyja születési neve dr. Tóth Emese.


Tehát, ennyit a hivatalokról...

20. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. jún. 21. 16:52
Kijárási tilalom vagy szigorúbb korlátozás esetén a bejelentett helyen kell lenni. Ahol a zártkertünk van, sok az állandó lakó. Covid előtt egy utcában volt 1 bejelentett személy, amikor jött a kijárási korlátozás, lett közel 50. A kiköltözött fiatalok papíron szülőknél laktak bent a városban. Ezen kívül sanszos hogy önkormányzati választási körzetek is át fognak rajzolódni, mert más helyeken is változott a lakosságszám.
19. Channa* (válaszként erre: 17. - R.Eszter)
2020. jún. 21. 16:50

Jaja, ezt biztos azért nem tudom, mert nekem csak egy nickem van és arról csak én írok.


Persze, az összes ügyvéd ingyen dolgozik, és érdemes egy amúgy ingyenes dologból egy több tízezres költségbe vernie magát az illetőnek. Szuper ötlet!

18. Fisica (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. jún. 21. 16:32
Vannak hivatalok ahol levél küldése előtt a lakcím nyilvántartásban megnézik a címet (földhivatal tuti), és automatikusan a tartózkodási helyre küldik a levelet, anélkül, hogy bejelentette volna.
17. R.Eszter (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. jún. 21. 16:30

Alfyorova a húgom, tőlem kérdezte, hogy mit kell tenni és azt írta, amit én mondtam. Mivel dolgoztam önkormányzatnál jó pár éve, neki mondtam el amit gondolok a dologról. Utána már bekapcsolódtam a fórumba, mert érdekel a téma.


Az ügyvédhez fordulás nem egy ördögtől való dolog!

Ez is munkatapasztalatom.

16. Channa* (válaszként erre: 11. - R.Eszter)
2020. jún. 21. 16:21

Tehát, két neved van és nem tudod, hogy mit írtál ezzel és mit azzal. Semmi gond. Pont ennyit tudsz egy lakcím bejelentésről is.

Szép is lenne, ha ügyvédet fogadnánk ehhez is.


Ha van kedve bejelenti az illetőt a lakásába, ha nincs nem. Ha megengedte és már nem akarja, akkor kijelenti és kész.


Attól, hogy valaki bejelentkezik egy lakásba, nem jelenti azt, hogy automatikusan odamennek a levelei, stb., ez csak abban az esetben fog megtörténni, ha leadja az új címet.

15. Bless the child (válaszként erre: 11. - R.Eszter)
2020. jún. 21. 16:21
Most akkor te r.eszter vagy alfyorova vagy? Vigyazni kell a több regekkel🤔
14. Channa* (válaszként erre: 8. - Alfyorova)
2020. jún. 21. 16:18

A lakhatási jogot az államnak kellene biztosítania és nem egy-egy lakás tulajdonosának.


Simán kijelenthet bárkit a tulajdonos, és nem számít, ha az illetőnek nem lesz lakcíme. Ez az ő problémája, és csak akkor, ha új lakcímkártyát csináltat.

2020. jún. 21. 16:02
Az ideiglenes lakcím a rendszerben 5 évig él, utána megszűnik, de ha az illetőnél ott a lakcímkártya, senki sem foglalkozik vele hogy ellenőrizgesse, pedig rajta van a dátum, hogy meddig érvényes.
2020. jún. 21. 16:00
Pl. Kezdeményezhet mindenféle segélyt az ideglenes cím iránti önkormányzatnál. Utazási kedvezményt kaphat stb.
11. R.Eszter (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2020. jún. 21. 15:54

Kedves Andi6020!


A felvetésem arra vonatkozott, hogy mi a jogi helyzet akkor, ha az állandó bejelentett lakcím megszűnik, közben pedig ideiglenesen be van jelentve a fórumindító lakásába. Számtalan jogkérdést vet fel, mert a lakhatáshoz mindenkinek van joga.

A legjobb tanácsot adtam: forduljon szakemberhez (jogászhoz) a fórumindító, mert szerintem ennek nagyon komoly következményei is lehetnek. A kijelentés (adott esetben kényszerkijelentés) pedig nem olyan egyszerű, mint ahogy azt egyesek gondolják.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Alfyorova)
2020. jún. 21. 15:41
Ideiglenes lakcíme csak annak lehet, akinek állandó is van.
9. Bless the child (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. jún. 21. 15:09
Semmit nem jelent
2020. jún. 21. 15:07

Én a helyedben feltétlenül beszélnék egy ügyvéddel, mert én úgy tudom, hogy nem olyan könnyű valakit kijelenteni a lakásból, még akkor sem, ha ideiglenesként van bejelentve.

Csak egy példa:ha időközben valamiért elveszíti az állandó bejelentett lakcímét akkor mi lesz a helyzet?Mert van az un. lakhatási jog. Én nem vagyok jogász, nem tudok neked segíteni, de szerintem ez nem olyan egyszerű kérdés.

7. globus (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. jún. 21. 14:40

Akkor jó.

Az állandóra bejelentettnek viszont biztosan van vonzata, pl. gépkocsi súlyadó, kötelező egyből több lenne. Nem szólva az utazási kedvezményről...

Nyilván ha mi feldobjuk a talpunkat és nem kezelünk ide érkezett leveleket, hivatalos ügyeket, akkor muszáj lesz rendezni a dolgokat.

Ha így vesszük, albérletbe is ritkán szoktak bejelentkezni.

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. jún. 21. 14:36

Gyakorlatban szerintem semmivel.

Az ideiglenes lakcím pár (2?) évig él, aztán megszűnik.

Gy 24 éve lakik itt és tavaly jelentkezett be, igaz állandóra.

2020. jún. 21. 13:30
Nem rólam szól a fórum, de megragadom az alkalmat: ha valaki a saját tulajdonú lakásában hosszú távra csak ideiglenesen jelentkezik be - állandója másutt van, ez mivel jár(hat)? És mi van, ha egyáltalán nincs bejelentve a sajátba, ahol életvitelszerűen tartózkodik?
2020. jún. 21. 13:23
Semmilyen. Csak macerás ha oda mennek a levelek, ha ott kopogtat a végrehajtó, ha ott keresi a rendőrség. Én nem engedném.
3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 21. 12:56
Semmilyen. Bármikor a tudta nélkül kijelentheted.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 21. 12:43
Semmilyen jogai nem lesznek.
2020. jún. 21. 12:34
Ismerősöm szeretne hozzám ideiglenesen bejelentkezni. Számomra ez esetleg jár valami hátránnyal? Ezzel milyen jogai lesznek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook