Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idegösszeomlás / mintha más irányítaná a testét..? fórum

Idegösszeomlás / mintha más irányítaná a testét..? (beszélgetős fórum)


17. pteri (válaszként erre: 6. - Norbi8106)
2022. ápr. 11. 20:54
Volt ismerősöm, akinek sürgősségin orvos mondta, hogy stressz okozza a bajàt és ideggyenge. Ő meg rà is hagyta, hogy tényleg stresszes. Mikor màsodjàra vitte be a mentő, akkor meg leszidtàk miért nem jött előbb, nem volt rosszul ekkora agydaganattal? Persze ezt nem tudhatod te sem , ő sem, hogy nàla stressz v.komolyabb, azért kellene jó orvos.
16. pteri
2022. ápr. 11. 20:46
Ha ez új dolog nàla, lehet egy fiatalkori demencia ( nagymamàmnàl pont így kezdődött), vagy agydaganat. Az idegösszeomlàs nem ilyen. Meg kellene kérdezni a csalàdtagjait, ők mit észlelnek és valaki vigye orvoshoz minél előbb,mielőtt nagyobb baj lesz.
15. 9370250d08 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. ápr. 11. 20:40

Inkább úgy fogalmaznék, hogy egyre több az idegrendszert is érintő probléma.


A jóléti társadalomban ez elterjedtebb, de manapság fejlettebbek a diagnosztikai módszerek is, összességében több információ áll rendelkezésünkre, és jóval túlterheltebb az idegrendszerünk is.


Sokan sajnáltatják magukat persze, és szinte divat lett depressziósnak, pánikbetegnek és szorongónak lenni, de a szakorvosok azért vannak, hogy felállítsák a diagnózist, ha vki rosszul érzi magát annak oka van. Reméljük, hogy csak figyelemre vágyik, de szervi probléma is lehet.

Mindenesetre a mozgás, kikapcsolódás, csak segíthet.

2022. ápr. 11. 20:32

Dolgozik, alszik, egyeb tunet?


Mindenképpen dokihoz vinném, bár ha nem akar magán segíteni nehéz lesz. Ha lelkiismeretes és szakmailag is jó a háziorvos, akár ő is tud tanácsot adni, de 1 rendes pszichiáter is kivizsgálja a szervi okokat is.

13. birebora (válaszként erre: 1. - Norbi8106)
2022. ápr. 11. 09:13
Ez nagyon rosszul hangzik. Mindenképpen szakember kell. Neurológus, pszichiáter.
12. philippagregory (válaszként erre: 11. - Norbi8106)
2022. ápr. 11. 08:24
Mindenképpen kisérd el orvoshoz, szervi ok is lehet a háttérben.
11. Norbi8106 (válaszként erre: 9. - Krisztikrisz)
2022. ápr. 11. 00:11

Sokat van egyedül, + gyerekekkel...

Felnőtt kapcsolatai, amennyire tudom, nem nagyon vannak, azaz nagyon ritkán van felnőtt társaságban...


Egyébként ezek is jó tippek voltak...


De mi az, hogy köd borítja az elméjét? Mi ebből a kiút?

10. Amaunet (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. ápr. 10. 23:46

Egyetértek.


Nem fejtem ki, mert sokan nekem ugranának, hogy milyen lelketlen vagyok.

9. krisztikrisz (válaszként erre: 6. - Norbi8106)
2022. ápr. 10. 23:34
Szerintem belső elidegenedés lehet az oka. Nem magányos? Vannak normális kapcsolatai? A problémáktól már nem látja a kiutat és olyan, mintha köd borítaná az elméjét, legalábbis én erre tippelek.
8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. ápr. 10. 23:09
Egyetértek.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Norbi8106)
2022. ápr. 10. 22:52
Nem tudom. Neorulógushoz kellene elkísérni esetleg.
6. Norbi8106 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. ápr. 10. 22:08

Az biztos, hogy ideggyenge, azt gondolom...

Az is, hogy pörög hülyeségeken egész nap is, akár...

A problémákat generálja...


Mondjuk igaz az elfoglaltságos gondolat is...


De mégis mi váltja ki ezt belőle ilyen szinten... azért ezt félelmetes volt látni.

5. tien (válaszként erre: 2. - Tien)
2022. ápr. 10. 22:03

Jav:derealizáció


sok hasonló tünet.

4. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Norbi8106)
2022. ápr. 10. 21:54
Érdekes. Nem találkoztam hasonlóval.
2022. ápr. 10. 21:53

Én amit gondolok, sokaknak nem fog tetszeni.


Azt gondolom, hogy egyre több az ideggyenge ember. Állandóan hülyeségeken pörögnek, meg sem próbálnak megoldani problémákat, illetve abból is problémát csinálnak ami nem is probléma.


Ahelyett, hogy tennék a dolgukat, azon gondolkodnak, hogy tudják magukat leginkább sajnáltatni. Nem értem, hogy miért jó ennek a rengeteg embernek, hogy ha sajnálják őket.


Ha egy költözés és a minden napokkal járó stressz ilyet vált ki egy emberből, akkor az sosem volt normális.


Nagyon fontos információ, hogy nem idős ember. A szülei mit csináltak vele? Milyen a társasága, hogy azt gondolja, hogy bele kell rokkanni egy bevásárlásba akár, vagy abba, hogy be kell mennie dolgozni?


Ahelyett, hogy ilyenekkel foglalkozik, keressen magának egy értelmes elfoglaltságot. Sportoljon, túrázzon, olvasson, legyenek céljai, érezze jól magát.

2. tien
2022. ápr. 10. 21:53

Ennek a két kifejezésnek nèzz utána ( nem tudok linket beszúrni )

1.Agyköd

2.Deperszonalizáció/derealáció

2022. ápr. 10. 21:37

Sziasztok!


Ismerősről van szó, nő.


Ma találkoztam vele, olyan, mintha nem aludt volna 3 napja, azt mondja, aludt...

Stresszes az élete, költözés, stb... Szóval sok a megoldatlan probléma...



Ma viszont, amikor találkoztunk, mintha egy teljesen más személy állt volna előttem. Mint egy idegen.

Kívülről olyan, mint akinek a testét más irányítja..

Pl bizonyos tárgyakra nézve (lakásban) kérdezi, nem tudod, mióta van itt, vagy nem tudod, ezt mire használják?

Akkor.. Nem tudod, az emberek hogy vásárolnak be? Hogy lehet bevásárolni, ő nem tud, nem is érti...

Mondom neki, olyan, mintha nem is te lennél, erre ő... ő is így érzi...

De nem fejezi be a mondatokat, mintha folyamatosan gondolkodna, fel-alá mászkál, azt mondja, rosszul van, de nem tudja, mi a baja, nem tudja, mit érez...

És nagyjából mindenre azt mondja, nem tudja...

Azt sem tudja, hogyan lehet így folytatni az eddigi életét, mi a megoldás...


Számomra olyan, mintha egy rossz horror filmet látnék, olyan, mintha valami identitás (tudom, vicces) átvette volna felette a hatalmat és nem tudja, mi van vele, stb.. Vagy csak részlegesen.

Bevásárol, nap, mint nap, ismeri a tárgyakat... De most "hülyeségeket" beszél és mondjuk engem felismer, de olyasmi, mintha idegen lennék...

Félelmetes ezt látni, ilyet nem láttam soha...


Ki mit gondol, esetleg hasonlóval találkoztatok már?

Nem idős emberről van szó...


Egyelőre én nem tudok segíteni, amíg el nem érem újra, de addig is kíváncsi vagyok, ki mit gondol, esetleg tapasztalt-e hasonlót?


Köszi szépen, szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook