Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idegesítő szomszédok fórum

Idegesítő szomszédok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. okt. 12. 10:11
Nektek is voltak/vannak olyan szomszédaitok, aki minden apróság miatt "leveleznek"?
2013. aug. 2. 08:30
lehetetlen hogy nem lehet semmit sem csinálni szólni kell a helyi jegyzőnek... ő alkothat rendeletet... arra vonatkozólag hogy hogy kell egy ilyen házban lakni
2013. aug. 2. 08:27
nálunk az alattunk lévő orrdít mert szemetes a teresza jé a minek is... ez egy 10 emeletes épület... bárki rásöpörhette... viszont igen a vizet én burítottam ki egyből szóltam is és mondtam hogy jóvá teszem... mi a farancér kell cirkuszolni... őmiattuk én meg nem tudok aludni mert csúnyán beszélnek és kiabálnak... és nagyon felhallatszik a különbség hogy ők minden nap ezt csinálják én egyszer csináltam akkor sem direkt...
2013. aug. 2. 08:18
nálunk sem jobb ... én a 3. on lakok az alattun élők bácsi gaj piásak vagy bolondok állandóan veszekdenek csúnyán beszélnek..... én ma véletelenül leburítottam a felmosó vizet....
2013. ápr. 4. 17:50
Szerintem nem csak a kilencediken..
2013. márc. 21. 15:22

Nálunk is hasonló a helyzet bizonyos szinten.. Igaz, én sohase tagatam, hogy azért mi hangosak is vagyunk a 3 gyerekkel.. De alattunk is egy ilyen paranoiás vénasszony lakik az öregedő szingli lányáva.. Ők is azzal vannak elfoglalva, hogy mikor jövünk-megyünk, lesnek, és olyanokba is belekötnek, amit nem tudok elkerülni: mosás, fürdés, wc-lehúzás, stb... Nem értik meg, hogy ahol 5 ember van, ráadásul gyerekek, ott 6-8x annyit mosunk, wécézünk, stb..


A kisfiam abban a korban van - 2,5 év - amikor azért is hangos sírásban tör ki, ha éppen a nővére véletlenül előbb nyomja le a kilincset, vagy a bátyja nem jó lépcsőfokra lép szerinte.. Hát ez ilyen kor, nem vitás, néha nekem is idegesítő, de azért valahol mégis természetes.. Ezért meg ilyenekért meg iszonyat dolgokat terjeszt rólunk az utcába, hogy milyen szörnyű, agyament gyerekkínzó állatok vagyunk..

Nem merem már a gyerekeket a kertbe se leengedni, mert ott is beléjük kötnek. Ha fent vannak az a baj, hogy hallani a lábukat, ha meg lent lennének, akkor meg abba is belekötnek..


Nem veszik észre, hogy sokszor már tényleg azért idegbetegek kissé a gyerekek is, mert érzik ezt az állandó feszültséget...


Ami ebben tényleg furcsa, hogy nekik - főleg az öregasszonynak - nincs más dolga. Mert ha lenne, nem foglalkozna a zajokkal. Én is hallom a szomszédaimat, de szinte fel se fogom a zajokat, mert megvan a dolgom, az életem..

2011. júl. 13. 16:23
1996 ban Budapestről leköltöztem Kisnémedibe egy kertes házba egy kis nyugalomért viszont de ez sajnos nem így történt a szomszédunkkal egy ideig jól megvoltunk az útobi években viszont kész pokol az élet egy pár évvel ezelőtt rám rúgták a kert kaput feljelentést tettem de vissza kelet vonom mert majdnem még én voltam a hibás hogy birtokomba behatolt a szomszéd. Volt olyan eset is mikor minden hülyének,sárga laposnak titulált ,mert ideg gondozói kezelés alatt vagyok. Nem tetszését fejezi ki ha a Házból a kertbe ki megyek mert őt zavarja azt hiszi hogy azt nézem hogy fürdik,eszik ebből kifolyólag volt nézet eltérésünk voltam a Jegyzőnél,Polgár mester úrnál mind vállát vonja és még az ő szemükben is én vagyok a szemét az unokáim nem mernek kimenni a házból mert ö nekik is szol. Kérem segítsen kihez hova forduljak jog orvoslatért mert a rendőrségen haverok vannak nem mehetek hivatalba se akkor ki szolgál nekem igazságot.Jogszolgálatot is megkerestem ma de ők csak annyit modtak menyek a rendőrökhöz mit tegyek.A szomszéd megmondta addig csinálja míg el nem megyek tanácsaitokat várok.
2011. jún. 4. 23:30

Sziasztok!


Mi is belecsöppentünk a dolgok lényegébe.Mi is megvettük első otthonunkat.2 szobás lakás,a lakótelepen.Az egyik falszomszéd állandó jelleggel üvölt a gyerekeivel.Itt nem is a jogossággal van a gond,vagy néha-néha hangosabban szól rájuk,mert esetlegesen alkalmi süketek.NEM!Alpári stílusban ordibál velük:reggel 6 és 7 óra között,valamint délután,mikor megjönnek a suliból,és este,fürdés után.Most már serdülők a gyerkőcök,néha egymással is ordibálnak,néha az anyjukkal és azon gondolkozom,hogy ha néhány év múlva megkérdezi a kislányom,hogy:Anya,szomszéd néni miért kiabál ilyen csúnyán a gyerekeivel?-Akkor mit is válaszoljak?

Nem szereti őket?!Vagy alapjáraton ennyire gyogyósok?!-Nem tudom....

2011. jún. 4. 23:29

Sziasztok!


Mi i belecsöppentünk a dolgok lényegébe.Mi is megvettük első otthonunkat.2 szobás lakás,a lakótelepen.Az egyik falszomszéd állandó jelleggel üvölt a gyerekeivel.Itt nem is a jogossággal van a gond,vagy néha-néha hangosabban szól rájuk,mert esetlegesen alkalmi süketek.NEM!Alpári stílusban ordibál velük:reggel 6 és 7 óra között,valamint délután,mikor megjönnek a suliból,és este,fürdés után.Most már serdülők a gyerkőcök,néha egymással is ordibálnak,néha az anyjukkal és azon gondolkozom,hogy ha néhány év múlva megkérdezi a kislányom,hogy:Anya,szomszéd néni miért kiabál ilyen csúnyán a gyerekeivel?-Akkor mit is válaszoljak?

Nem szereti őket?!Vagy alapjáraton ennyire gyogyósok?!-Nem tudom....

2011. márc. 19. 10:04

Sziasztok!


Sajnos látom, sokak küzdenek zajos és zavaró szomszédokkal. Mi sem vagyunk kivételek a párommal. Nagy álmokkal telve költöztünk be 1 éve egy társasház második emeletén lévő, egyébként tágas és kedves lakásba: az első lakásunkba. Alattunk egy nyugdíjas házaspár lakik, rossz a hallásuk. De már nem tudom azt mondani, hogy "csak" süket, de nem rosszindulatú emberek. Igenis rosszak, megkeseredett emberek. Éjjel-nappal őket hallgatjuk: ha telefonálnak, ha beszélgetnek, ha a tévét üvöltetik. A néni elmondta: nem hajlandó használni a hallókészülékét, pedig egyébként van neki. Többször szóltunk már nekik, nincs hatása. Hiába beszéltük meg, hogy este 9 után már lehetőleg legyen csend. Igazán éppen este 9 után aktívak, akár hajnalig üvölt a tévé, amit mi iszonyú zúgásként élünk meg. Persze reggel már korán (6-7 órakor) rádióznak, kiabálnak egymásnak (nem egymással; ők így beszélgetnek).

Nem tudom már, mikor nem rájuk ébredtem fel. Mindegy, hogy hétvége van vagy hétköznap. Ma reggel is rájuk ébredtem, a párom még próbált aludni, én már feladtam. A közös képviselő nemcsak demens és süket, mint az alattunk élők, de ráadásul nagy szövetségese is nekik. Hiába szólok neki. Mellesleg a társasháznak nincs SZMSZ-e sem, szóval még hivatkozni sincs mire. Nonszensz!

Őrület, hogy 1 éve ezzel élünk együtt. Komolyan mondom, megkeseredett az életünk. Most is üvölt a bácsi éppen a telefonba, miközben e sorokat írom...

Remélem, valahogy megoldódnak majd a dolgok.

Nem akarom jogi útra terelni a helyzetet, de félek: lassan nincs más lehetőségem.


Csendes, fiatal pár vagyunk; nagyon durván betáblázott héttel. Sokszor egymásra sincs időnk, az hogy jól kialudjuk magunkat fontos lenne; noha csak távoli ideál.


Köszönöm, hogy meghallgattatok.


Üdvözlettel:


Tomi

2010. ápr. 8. 22:06
A dübögő zene elviselhetetlen.Pár hete éjjel 1 után meguntam,kicaflattam az utcára,a szomszéd mokka ocsmányfejü kislány hótrészegen nekem akart jönni mikor szoltam hogy fejezzék be az ordibálást,az anyja a dagadt mokka asszony azt mondta menjek másodállásba dolgozni ha ennyire ki vagyok pihenve.És du-tól dübörög a zene a focicsarnikból,ami ugye reggel -reggelig dizsi,pedig 22-ig lehetne nyitva.
52. Cinci4
2010. márc. 25. 11:12

Sziasztok!


Sajnos, nekem is van bőven sztorim idióta szomszédokról, persze, ha szólunk, mi vagyunk a rohadékok. Na, megelégeltük, és volt már, hogy hajnali háromkor (hétköznap) rendőrt hívtunk, mert olyan elviselhetetlen zaj jött az egyik lakásból. Lett is csend azon nyomban.

Egyébként nálunk - nem tudom, hogy más kerületben, városban hogy van - létezik csendrendelet, és abban bizony szabályozzák, hogy melyik nap hátnytól hányig végezhet valaki hangos tevékenységet. Amúgy más is hívott már rendőrt a házban, nem csak mi, akkor azt mondták, hogy komoly pénzbüntetés lehet a vége.

Arra gondoltam, h a csendrendeletet kinyomtatom és minden lakónak bedobom a postaládájába:))

Amikor amúgy nem éjszaka vagy hétvége van, már én is szoktam néha direkt idegesíteni a baromarcú szomszédomat. Próbáljátok ki: Fal mellé hangfal, DVD lejátszóba Rubint Réka, akinek imádom a tornáit, de a hangja néha elég idegesítő:) Szóval egymás után többször le kell játszani full hangerőn:)))

51. Zsana84 (válaszként erre: 35. - 1b0d9e235c)
2010. márc. 25. 10:22
Mi egy olyan albérletet fogtunk ki ahol a falak papírvékonyak voltak, mindent hallottunk, még azt is ha telefonált a szomszéd normális hangnemben vkivel. Csak az volt a baj, hogy focimániás volt, ha meccset nézett üvöltött, döngette a falakat, borzalmas volt. Hangszigeteltük a falat, a tulaj kifizette, mostmár semmit sem hallunk hál istennek. Nagyon bevált! :)
50. Gabriellaxp (válaszként erre: 49. - Ramonesz)
2010. febr. 21. 19:47

Szia!

Ez borzasztó lehet!!!

2010. febr. 21. 17:08
Az én egyik szomszédom nem rég odaköltözött nem olyan színű mint én.Gondolom mikor eljött korábbi lakhelyéről az ottmaradók pezsgőt bontottak.Ezek főként nyáron majdnem minden nap, 'csodás'zenéket hallgattak,hajnalig,medenceparti,stb.Reggel 4-órakor már kicsit megunva,beszóltam hogy mennék dolgozni,erre káromkodás,egyebek,majd kis dalocska, a zsuzsi mutasd a p.... kezdetű.Hát nem mutattem meg!A mázsás asszonka,a kb 80kg-os kutyusával az utcán feltartott,a gyerekem meg ott sírt mellettem.Az uram külföldön van,de műbalhét nem csinál ezek miatt,amúgy is nyulak ezek,neki nem mernek dumálni ha hazajön.Van egy focicsarnok átellenben az utcába,totál fém,ezen szomszédnak nagyon barátai,ott meg dizsi van minden nap du-tól nyomatják a zenét,persze engedély nálkül,olykor reggel 5-ig.Azok is bátrak,hatalmasak,feljelentés hiába,rendőr feleslegesen van hívva,mert az utca elején meglátva azt ,elcsitul a zene,majd ismét tivornyázás.Ennek a két kutyája meg ugatja órákig az ittas csürhét.Nem vagyok öreg,sem irigy,ezekre minek,mire?Szeretem a zenét én is,kultúráltan.De miért kell nekem ezt eltűrni?Nyugtatót meg altatót dobjon a mamájának ha meri!Kénytelen voltam ügyvédet fogadni,s a A focituli.meg a neje a szép életvitelű fenyegetőzik,hogy kirúgatnak a melóhelyemről,meg rámküldik a gyámügyet,azóta őket várom.Amúgy többeket zavarja,a másik szomszédom a 3 gyerekét félti.Mindenki fél valakitől.Én kitől is?
2009. dec. 25. 13:08

Én még soha nem láttam a falszomszédunkat (az már másik lépcsőház), de szagról tuti, felismerném!

Jön át a konnektorokon a cigi és az undorító "öregasszony-szag", a hányingerkeltő parfümről nem is beszélve!

Ha valaki hangosan üvölteti a zenét, vagy dübörög folyamatosan, azért lehet szólni. De ezért?? Nem csöngethetek be hozzá, hogy "bocsi, én a szomszéd lakó vagyok, kérhetném, hogy NE LEGYEN BÜDÖS???"


:-@ :-S

47. vik00
2009. dec. 22. 15:17
huh...végre látom h nem vagyok egyedül a problémával...nekem egy két gyerekes család az alsószomszédom,és hát a gyerekek eléggé..mit is mondjak...elmebetegen ugrálnak,teli torokból üvöltenek,hétvégén is,reggel 7től....az anyjuk egy beteg liba,aki a gyerekeket arra ösztönzi,hogy ezeket tegyék...
2009. dec. 3. 09:39

Jaj, ne is mondjátok a hülye szomszédokat!!!

Épp az elöbb voltam fent. Mi lakóparkban lakunk, ahol nem túl vastagok a falak. Egész éjjel és hajnalban azt hallom, hogy buliznak, de minden nap. A két csaj meg állandóan túsarkúban lambadázik. Már egy csomószor voltam fent, de semmi változás. Ma is voltam reggel, hogy most már állítsa le magát, de még engem kezdett szídni.


Amúgy meg igenis fel lehet jelenteni. Már nincs ilyen, hogy csendháborítás. Ha te úgy ítéled meg, hogy zavar a szomszéd, akkor fel kell hívni a rendőrséget és akár napi többször is kijönnek.

2009. aug. 22. 19:04

Az én szomszédom meg állandóan hallgatózik. Lehet, hogy unatkozik. De más szerint is kibírhatatlan. Meg úgy beszél velünk, hogy... És csodálkozik, hogy utálom. Ha normális, emberi módon beszélne, nem utálnám. De ha próbálok neki valamit normálisan mondani, akkor ordít.

Meg mindenre megjegyzést tesz. Mi köze hozzá? Ő nagyon mondja, hogy a saját udvarán azt tesz, amit akar, de én nem tehetem azt. És mindennek elmond. De kifelé azt mutatja, hogy ő milyen egy kedves, aranyos néni, ha meg nem hallja senki más, kibújik az igazi énje.

44. Gabriellaxp (válaszként erre: 43. - Álommanó)
2009. ápr. 29. 13:35

Szia!

Pont egy ilyen szitu volt a rádióban. Az illető úgy tudta leállítani a szomszédok zenebömböltetését, hogy befizetett egy wellness hétvégére, a szomszéd felőli ablakba kitette a mélynyomót, teljes hangerőre tette és beállította hogy folyton csak egy számot játszom egész hétvégén át. Azóta csend van a szomszédba.

2009. ápr. 24. 09:05
Elegem van nekem is a szomszédból...nem panelba lakunk...és mégis úgy üvölt nála a zene, mintha a szomszéd szobába szólna nálunk. Nem tudom mit lehetne tenni, mert az a baj, hogy reggel 8-tól délután 4-5ig tart, és még ha jól tudom feljelenteni sem lehet csendháborításért. Valaki nem tudna segíteni, hova lehet fordulni?
42. 1b0d9e235c (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2008. dec. 15. 09:49
Hàt azt màr én is megfogadtam,hogy a legközelebbi otthonomban én se teremtek kapcsolatot senkivel,söt!
2008. dec. 14. 21:08
Eladó vagyok és alapból az életem része a folyamatos köszönönés nekem ez egy inger már!És ha naponta találkozom valakivel alap hpgy köszönök a neveltetésem is megköveteli!
40. spinneli (válaszként erre: 33. - 2b124faaf3)
2008. dec. 14. 15:30

én ezt nem is igénylem, miért kéne köszönni vadidegeneknek?

Két emberrel beszéltem a házból itt tartózkodásunk 3 éve alatt, nekik köszönök.

2008. dec. 14. 15:27
Mondanom sem kell, hogy csak mi szólunk nekik, mindenki más tűr csendben, csak épp konfliktus ne legyen...
2008. dec. 14. 15:25
Hát, mi is meg vagyunk áldva egy olyan alsó szomszéddal....Állandóan bömböl a tévé, néha a zene olyan hangerővel, hogy a falak rezegnek. Éjjel! És hiába szólunk, nekik áll feljebb. Tegnap éjjel fél 2kor vesztettük el végképp a türelmünket, mikor már nem is tudom hány napja nem hagynak aludni...Megdöngettük a csöveket, mert csengőjük, az nincs,kopogásra nem engednek be, na, akkor aztán pláne nekik állt feljebb, hogy ők pihenni akarnak. S mi nem?! Már egész háborúság lett belőle, s ők nem akarnak engedni, mondván hogy ők régebb laknak itt. Nem tudom ez mért jogosítja fel őket arra, hogy minket ne nézzenek embernek...Nem tudom, mi lesz a vége, kezdenek az őrületbe kergetni, mert nem alszunk semmit szinte...
2008. dec. 12. 20:12
Igen durva,de ezek még csak a kevésbé idegesitö dolgok....
36. Gabriellaxp (válaszként erre: 35. - 1b0d9e235c)
2008. dec. 12. 19:10
Juj ez nagyon durva!!
35. 1b0d9e235c (válaszként erre: 26. - Gabriellaxp)
2008. dec. 11. 08:40

Az a gond ,hogy ez csak albérlet,ha hangszigetelnék,az az én kiadàsom,egyrészt,màsrészt nem lehet a falat àtdekoràlni.

Sem festés,sem hangszigetelés.

Az elözö albérletembe meg az volt a szokàs hogy ha én jjel 1-kor éltem szexuàlis életet,és ugye elmentem tusolni,akkor jött az öreg néni bottal,és fenyegetözött hogy ha még egyszer csendhàboritàst végzek,feljelent.

Ezek szerint én is idegesitö voltam valakinek.

34. McKenzi (válaszként erre: 33. - 2b124faaf3)
2008. dec. 10. 21:03
:))) ez már csak így megy
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook