Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idegesítő szokása lett a fiamnak. Hogy szoktassam le róla?! fórum

Idegesítő szokása lett a fiamnak. Hogy szoktassam le róla?! (beszélgetős fórum)


14. Lencsy
2012. jan. 3. 16:57
A szomszédom kisfia pont ezt csinálta és ugyanebben a korban ! A gyermekorvos válasza : zavarja a pelenka ! Az elmített kisfiú olyan szinten dörzsölte , hogy már a bőr is fel repedt rajta ! A pelus hozzáért a kukihoz ez jó érzés volt neki és ezért csinálta . Amúgy hozzáteszem a gyerekek pont erre a korra jutnak el odáig,hogy elkezdik felfedezni a testüket és ez egy totál természetes folyamat ! Én úgy gondolom, hogy ha lekerül róla az "irritáló" pelenka nem fogja csinálni azt amit most , viszont a teste felfedezése még jó ideig eltarthat , sőt vissza - visszatér még évekig ! Elbeszélgethetsz vele, hogy ezt társaságban nem illik, de a korából adódóan ő ezt nem fogja még felfogni !
2012. jan. 3. 16:50
ebben a korban normális, majd leszokik róla, csak arra kell megkérni hogy mások előtt ne csinálja
12. 111e183830 (válaszként erre: 6. - Csibefalat2008)
2012. jan. 3. 15:25
már a meztelenkedő csecsemőknél is elő jöhet,csak ők még nem tudatosan,csak véletlenszerűen gyúlnak oda és jól esik nekik az érintés
11. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2012. jan. 3. 15:23
Egyáltalán nem természetes, hogy ilyen intenzitással csinálja. Mindenképpen valami hiányára utal. A többieknek abban igaza van, hogy sem bántani, sem megszidni nem szabad miatta, próbálj meg többet játszani vele, és dédelgesd. Elképzelhető, hogy tényleg csak a tesójára féltékeny.
10. csibefalat2008 (válaszként erre: 3. - 98ec496afb)
2012. jan. 3. 14:54
Lehet hogy úgyézti hogy kevés figyelmet kap? Van egy 11 hónapos kistesója, aztóta hisztisebb is bár lehet hogy ez természets.
2012. jan. 3. 14:44

Állítólag már az anyaméhben is foglalatoskodnak ilyen dolgokkal. Ezt egy szülőnek nagyon kellemetlen lehet látni, de akármennyire tabutéma, létezik a gyermekkori szexualitás.

Valószínűleg mi is matattunk a pelusban, csak nem emlékszünk rá.

2012. jan. 3. 14:40

abszolút egyetértek az előttem írókkal....azzal egészíteném ki, hogy csak terelgesd, és nehogy lelkiismeretfurdalása legyen miatta, vagy túl durván szólj neki, mert később komoly szexuális problémákat okozhat!


Amúgy az én 2,5évesem is szokott játszadozni :-)

2012. jan. 3. 14:40
Gyakran előfordul kisgyermekeknél. Ez is szükséges a szexuális éréshez, akármennyire félelmetesen hangzik. Elhiszem, hogy ijesztő látni, de teljesen természetes. Elfog múlni majd, de nem szabad erélyesen rászólni vagy leszidni érte, mert az traumaként élheti meg. Az jó, hogy próbálod elterelni a figyelmét. Mindig legyen kéznél valami érdekes játék, mese vagy bármi, ami felkelti az érdeklődését. Szerintem az óvónők is tudják, mi ez, és biztos találkoztak már vele, mert ilyen korban sokaknál előfordul. Ha eljön az ovis korszak, és még nem szokott le róla, lehet beszélni erről az óvónővel is szerintem.
2012. jan. 3. 14:39
Ilyen korán? Azt hittem csak a hiszti-korszak van 2 éves kor körül.
5. 111e183830 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2012. jan. 3. 14:33

ne parázz

teljesen természetes folyamat

ismerkedik a testével

időről időre elő fog jönni,de el is múlik

ne bántsd érte csak arra próbáld rá venni,hogy pl csak a szobájában csinálhatja

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2012. jan. 3. 14:33
Ez most biztos kellemetlen, de hamar le fog szokni róla, mármint arról, hogy más előtt csinálja. Szégyellni fogja magát. Türelem. Próbáld elterelni a figyelmét. Mást nem igazán tehetsz.
2012. jan. 3. 14:32
Egyetértek Fanatic-kal, de különösebb hűhót nem kell csapni körülötte, leszokik róla magától. Most még fölfedez, kellemes az érzés, azért csinálja, a gond csak akkor van, ha túlzásba viszi vagy kontrollmintának használja, vigasznak, s akkor el kell gondolkodni, hogy vajon mi hiányzik olyankor a gyermeknek, mi az, amit nem kap meg esetleg? Mert akkor is az okát kell megszüntetni, s nem azt, hogy maszturbál.
2012. jan. 3. 14:28

Naná!

El kell magyarázni neki, hogy ezt akkor csinálja, amikor egyedül van, és más nem látja.

2012. jan. 3. 14:20
Két és fél éves fiam az utóbbi hónapokban idegesitő szokást vett fel. Hason fekszik a földön keze a pelenkájában és vonaglik a földön. Nekem meg égnek áll a hajam ha vki látogatóba jön és akkor is csinálja-(akkor is ha csak én látom) Mi lesz az oviban is csinálja majd? Hogy szoktassam le? Más kisfiú is csinál hasonlót? Ha igen mit tettetek? Próbálok rászólni de nem érdekli,terelni a figyelmét vmi játékra de játék közben is képes csinálni, mondjuk mikor az autóit tologatja maga körül:-(Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook