Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Idegesítő nyávogás fórum

Idegesítő nyávogás (beszélgetős fórum)


1 2
39. b4c06bc553 (válaszként erre: 38. - 1c173974e8)
2011. szept. 10. 11:00

Soha nem hallottam, hogy egy macskára azt mondják, hogy szellemi fogyatékos. :(

Szegény cicuska, mennyi minden jön elő nála. De az biztos, hogy a szellemi fogyatékosságát már kicsi korában is észre kellett volna venned, és nem csak úgy kialakult 2 éve, amióta gondjaid vannak a cicával. Nem igazán értem... :(

2011. szept. 9. 21:31

Meg műtötték már jól van:D De sajnos meg megállapították, hogy szellemi fogyatékos:(

És még mindig beszédes kedvében van, de nem baj majd vannak készség fejlesztő játékok meg viszem majd egy cica szakértőhöz is. Tudom, hogy túlzásba viszem de ő is egy élet épp olyan mint egy emberi élet.

2011. szept. 6. 17:43
Küldök neki egy nagy adag simit :-D Átadni, mert megkérdezem ;-)
36. syria (válaszként erre: 32. - 1c173974e8)
2011. szept. 6. 17:39
Hogy van a cica? Sikerült a műtét?
35. syria (válaszként erre: 32. - 1c173974e8)
2011. szept. 5. 17:24

Jaj, szegény cica! Biztos nem örült a műtétnek.

Tudom milyen a bordatörés, neki sem lehetett könnyebb. :(

Most aztán kényeztetheted szegénykét.

34. Suesue
2011. szept. 4. 18:31

Műtét után legyél mellette, olyankor nagyon sebezhetőek az altató bódító hatása miatt.

Gyors gyógyulást kívánok.

33. b4c06bc553 (válaszként erre: 32. - 1c173974e8)
2011. szept. 4. 15:16

Most már fogod tudni, hogy nem véletlenül beszél neked a cicád!

Jobbulást kívánok neki!

Majd a műtét után a szemhéját ne feledd el néha lecsukni, hogy nedvesedjen (van olyan orvos, ahol a szemére tesznek egy kis nedves gézt - ha nem, akkor a kiszáradásra figyelj).

És hiába akar enni, menni, addig ne engedd, míg le nem telt az a bizonyos várakozási idő. Nehogy felszakadjon a sebe és nagyobb baj legyen, mint ami most van.

Volt már műtött cicád?

2011. szept. 4. 08:11

Voltam orvosnál tegnap nagyon aranyos volt a Zöldi doki sokáig vizsgálgatta,volt egy rejtett betegsége amit nehezen derített ki. Valamikor eltörhetett a bordája és rosszul nőtt neki össze és szúr neki az össze növés. Most mai nap meg műtik és rendbe lesz a kicsi Mini cicám:) Gyorsan el is megyünk a párommal venni neki új cica házat:D

Azt nem értem, hogy hogyan törhette el a bordáját? Mondjuk valamikor sete sutáskodik meg szeleburdi:D

Most már meg nyugodtam:) Köszönöm a sok jó ember válaszát akik segíteni akartam nekem!!!!

Azok akik meg csúnya dolgokat írtak ezt inkább hagyjuk.

Puszi mindenkinek:)

31. syria (válaszként erre: 18. - Arianne113)
2011. szept. 4. 08:10

Bizony hogy hű társ tud lenni! Sokszor mondom az enyémre: előző életében biztosan kutya volt. :D

Ha megérkezésemkor nincsenek a kapuban, már a frász kerülget: csak nem vesztek el?

30. Csigusz 79 (válaszként erre: 28. - 1c173974e8)
2011. szept. 3. 18:12

Én is végigolvastam,adtak azért jó tanácsokat is.

Nekem is nyávog elég sokat a nagyobb macsek,mindig más okból és jóóó hangosan,a szomszédok is hallják :)ilyenkor ki kell találni mit akar vagy tényleg vidd orvoshoz hátha fáj valami neki.

2011. szept. 3. 18:10
Én is szívesen kibeleznélek :)
2011. szept. 3. 18:04

Végig olvasva kicsit felháborodtam!

Én segítséget kértem és mindenféle hülyeség lett ide írva, ivartalanítsam, meg akit idegesít ne tartson macskát. Hú de gonosz emberek vagytok. Nem fogom kínozni szegény Mini cicámat!!!

27. 1c173974e8 (válaszként erre: 8. - *virág)
2011. szept. 3. 17:56
hát nem csak száraz eledelt kap, minden nap főzök neki répát borsót meg csirke mellet. Meg álladóan játszok vele. De most elviszem a dokihoz és két óra múlva vissza írok.
26. 1c173974e8 (válaszként erre: 5. - 37403e3af4)
2011. szept. 3. 17:53

ez egy hülyeség ha a kutya ugat akkor műtsem meg hogy ne legyen hangszalagja?

Az én cicámat nem fogom kínozni egy emberi butaság végett!

Nem fogom a kis nőstényi büszkeségét megcsonkítani, tudom, hogy nem babzik. Mert akkor itthon sincs ha meg jön neki.

25. 4ab67f870d (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2011. szept. 3. 13:36
Na, az olyannak vágnám el a nyakát, vagy az ő hangszálait. Aki csendes macskát akar, az vegyen plüsst, vagy olyat, amelyik fajta keveset "beszél". A sziámi köztudottan dumás, aki ilyet választ, az tudatosan teszi. Ha ennek ellenére elvágatja a hangszálait, az állatkínzás.
24. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 11:34

:)

Ez a cicanem hallott még a fajtársairól, akik cirkuszban lépnek fel:)

De általánosságban igaz, és pont ilyennek szeretem a cicákat, amilyennek a tollba mondód bemutatta magát:))

23. kiraroli (válaszként erre: 5. - 37403e3af4)
2011. szept. 3. 11:25
:D
22. andi6020 (válaszként erre: 1. - 1c173974e8)
2011. szept. 3. 10:54

2 év alatt megszokhattad volna.

A macska már csak ilyen, képes, és nyávog.

Mondjuk el lehet vágatni a hangszálát. Sziámi macskák esetében ez nem is ritka.

21. 4ab67f870d (válaszként erre: 18. - Arianne113)
2011. szept. 3. 10:11
Ezzel csak egyetérteni tudok! Igenis nagyon okosak. Enyémke szóval, szeretettel "nevelhető" - az igazság az, hogy nem is kellett nevelni -, és ő is olyan, hogy ha beteg vagyok, rossz kedvem van, szinte rám fekszik és hangosan dorombol. Műtéteim után a közelsége volt az egyetlen, ami elviselhetővé tette a mindennapok fájdalmát és kínjait.
2011. szept. 3. 10:08

Szememre vetik, hogy költözködés után visszaszököm a régi lakásba, hogy nem az emberekhez vagyok hű, hanem a helyhez. De el kell ismernem, hogy az új környezetet nehezen szokom meg. Néhány zajos, fecsegő ember társasága nem kárpótol a régi falak, fák és tejesk*csögök elvesztéséért. De nem becsmérlést, hanem elismerést érdemlek, amiért elsősorban intézményekhez ragaszkodom, és nem egyénekhez.


Kegyetlenül bánok az egerekkel?


Beismerem. De megfigyeltétek-e már alaposan az egérjátékot?


Nem vettétek észre, hogy pontosan úgy játszom az egerekkel, mint a fiaimmal? Elkapom, és újra elengedem őket, hadd tanuljanak rugalmasságot, erőt, kitartást, merészséget. Megkísérlem a lehetetlent: macskát szeretnék nevelni belőlük. De mindig csalódom. Nem értik meg a szándékomat, nem akarnak túlnőni nyomorult kis egyéniségükön. Ragaszkodnak a dohos, puha egérlyukhoz, az örök rágcsáláshoz, a serény kis nyüzsgéshez.


Elveik vannak, pocakot eresztenek, nagyképűek, gyávák, unalmasak, és azt hiszik, hogy a szürke a legszebb szín a világon. Mindenhová eljutnak, mindent kiszimatolnak, mindent kirágnak, és erre rettenetesen büszkék. Hiába minden kísérletem, reménytelenül egerek maradnak. Mit tehetek hát? Elszomorodom és megeszem őket.


Ha lenéző véleményt mondanak rólam, ha félreértenek, ha támadnak ,nem felelhetek mást, mint egyik ősöm, a Fekete Macska, mikor színe miatt ócsárolták: "Lehet, hogy sötét vagyok, de mégis az én szemem világít a sötétben."

19. Arianne113 (válaszként erre: 15. - 4ab67f870d)
2011. szept. 3. 10:07
Egy rokonom cicája is mindíg nyávog. Múltkor például azért keltette fel rokonomat hajnalban, mert nem ért el egy pókot :D
2011. szept. 3. 09:59

Nemtudom ti hogy vagytok vele, de a macska egy hű társ. Tudom hogy ezt a kutyákra szokták mondani, de ha nincs elhanyagolva egy cica, akkor értelmes macskát is tudunk belőle nevelni. Én ha azt mondom a cicámnak hogy Rosszfiú nemszabad! akkor ő tudja hogy azt amit épp csinálna ( pl kukamászás ) rossz és nemszabad csinálnia.


Értelmes, és hű hozzánk, a páromat egyenesen imádja, nemtudom miért amúgy. Mindketten ugyanúgy szeretjük féltjük és vigyázunk rá.


Néha mintha a kis 4lábon járó fiam lenne.

Amikor rossz kedvem van megérzi. És nem hagy békén egyre csak hízeleg.


Árva cica, meghalt az anyukája a testvére is sajnos. 1 lány testvére maradt, Anita, akire ahogyan én láttam nagyon vigyáz! Sokszor szoktam hozzá beszélgetni, oktatni hogy tessék vigyázni a kistestvéredre :) És valóban vigyáz rá.

Nemtud beszélni, de értelmesebb mint néhány ember...

17. 4ab67f870d (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 09:59
:-D
2011. szept. 3. 09:55

Tudom, hogy népszerűtlen vagyok. Miért? Nem haragszom senkire, mégis vannak haragosaim. Kedves vagyok és csendes - talán ezt nem tudják megbocsátani, egy dühös és zajos korban.


Ezért aztán folyton más állatokhoz hasonlítanak, és a hasonlat az én rovásomra dől el. A kutya fürgébb és szolgálatkészebb, mint én, a baromfi szaporább, a birka szelídebb, és a disznó kiadósabb. Még a hangyát is többre becsülik, mert ha másnak nem is hajt hasznot, legalább magának gyűjt vagyont, és az ilyesmi elragadtatást kelt az emberekben.


Az én bűnöm, hogy nem keresem a sikert. Nem versengek sem a kutyával, sem a hangyával. A derék eb humanizmusát némi szánalommal szemlélem. Mindenkihez jó, mindenkinek segít, minden munkát elvégez. Mindig azt ugatja meg, akire a gazdája haragszik, mindig ott van, ahol lennie kell, minden rúgást eltűr, és minden falatot hálásan megköszön. Mint általában a humanisták, minden érdeket tisztel, kivéve a magáét. Nem irigylem.


De nem irigylem a hangyát sem, ezt az agresszív és nyárspolgári tömeglényt, mely rovarokat, csigákat, lepkéket és növényeket pusztítva menetel, zárt sorokban, a vagyon felé. Fullánkja mindig célba talál, raktárai mindig dúsak. Dorombolni viszont csak én tudok.


Nekem nincsenek nagy ambícióim. Nyugodtan ülök a küszöbön, és derűsen szemlélem a nyüzsgő világot. Csak annyi kell nekem, amennyit fáradtság és megalázkodás nélkül tudok megszerezni. Ezért érem be olyan kevéssel. De egyhez ragaszkodom: a függetlenséghez. Én vagyok az egyetlen állat, amelyet még nem sikerült idomítani. Nem végzek mutatványokat, nem "szolgálok", és nem adok kezet. Ezért sokan butának tartanak. A tárgyilagos közvélemény döntésére bízom, hogy ki a buta.

15. 4ab67f870d (válaszként erre: 11. - Arianne113)
2011. szept. 3. 09:54
Enyémke nyávog, ha: nem találja tökéletesen tisztának az almos dobozát vagy a lakást (a macskák nagyon tiszta lények, trehány ember ne tartson macskát), ha éhes, ha valamire fel akarja hívni a figyelmemet, ha fáj valamije (a fogaival és az ínyével van némi gond, időnként kezelni kell), ha játszani akar, ha örül valaminek - bár olyankor inkább kurrog, amit imádok :-D -, ha megköszön valamit, ha kér, köszön, ha belépek az ajtón... Így hirtelen :-D Én mindig azt kívánom ilyenkor, hogy még sok évig hallhassam a hangját.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - 4ab67f870d)
2011. szept. 3. 09:52
Nem tudom, így találtam az iwiwen évekkel ezelőtt és én is ezt mondtam! Nagyon szeretem a cicát különben...
13. Arianne113 (válaszként erre: 11. - Arianne113)
2011. szept. 3. 09:50
Mást azért nem tudok elképzelni, mert nekem eddig nem nagyon volt olyan cicám aki sokat nyávogott volna. Nyávogtak, de csak általában akkor ha kellett nekik valami, vagy szeretethiányuk volt. Egyébként nyugodt macskáim voltak. A kaja témával amúgy egyetértek, az én macskám olyan mint egy malac... mindent megeszik! Ha marad főtt kaja, vagy néha a frissből is adok neki ha nincs más éppen, és mindent megeszik szerencsére nem válogat. :)
12. 4ab67f870d (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 09:50

Szia, Zsóka!


Ez könyv? Azonnal kell nekem! Gyönyörű az idézet, amit kimásoltál, ma már ezért érdemes volt felkelnem :-)


Puszi: Alie

2011. szept. 3. 09:47

Milyen jó hogy fiúcicám van...:D Na de viccet félretéve lehet tényleg meg kellene vizsgáltatnod, hátha azért nyávog mert valami baja van és szeretné ezt veled tudatni.

Mást nemnagyon tudok elképzelni.


Mint írtam nekem fiúcicám van, csak akkor nyávog ha éhes nagyon. Meg ha be akar jönni :D Egyébként soha, egy kis rosszaság egészséges szép kancica, imádom. :) Fel a fejjel, a megoldáshoz pedig sok szerencsét :)

2011. szept. 3. 09:47

Minden cica külön egyéniség. Nem véletlenül mondják azt, hogy a macska neveli a gazdát! Ő "beszélgetősebb" típus. Bemásolom a kedvenc idézetemet


Bálint György: A macska naplójából:

Nem igaz, hogy nem szeretem a háznépét. Én is tudok szeretni, mint minden élőlény, de nem kritika nélkül. Csak azt szeretem, aki szeretetre méltó. Érzelmeimnek nem adok hangos, látványos kifejezést. Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá. Aki nem tud sokáig hallgatagon egy helyben ülni, az nem érdemli meg a társaságomat. Akinek mindig csak bravúros mutatvány kell, aki nem éri be a természetes mozdulatok egyszerű szépségével, az sohasem szerezheti meg a macska rokonszenvét. Aki mindig valami újat követel, aki folyton a változatosságot, az izgalmat hajszolja, aki nem kedveli a békét, az egyensúlyt, az állandóságot, aki azt hiszi, hogy mindig cselekedetekkel kell bebizonyítania létjogosultságát, aki nem ismeri a tűnődés szépségét, annak sohasem lesz hű macskája. Aki az élet felületes örömeit kergeti, annak a macska hátat fordít. Akit a macskák szeretnek, silány ember nem lehet.”

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook