Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idegesítő kolléga! fórum

Idegesítő kolléga! (beszélgetős fórum)


11. grizus
2013. jún. 1. 03:55
Szerintem imádkozz, hogy eltüntessék innen. Nehogy azt hidd, hogy viccből írtam, az imának igenis van hatása. Képzeld el őt egy másik munkahelyen, ami neki is sokkal jobb lenne, nektek pedig főleg. De ezt a módszert napi szinten is bevetheted, amikor éppen kekeckedik valamiért. Legyél vele türelmes, de ne hódolj be neki, legyél határozott, és így remélhetőleg előbb-utóbb békén fog hagyni. Sok sikert!
2013. máj. 25. 14:36
Nem foglalkozok vele,végzem tovább dolgomat---ha nem tudunk egymással normálisan kommunikálni.
2013. máj. 22. 21:59

Ááá, olyan szépen leírtam és elszállt...

Belevágok még egyszer:)

Én csókos vagyok, a cégvezető az ismerősöm, de van egy kolléganőm, aki pont olyan, mint akiről írsz. Hirtelen azt hittem volna, hogy a kolléganőm vagy, de rájöttem, hogy nem, mert ha az lennél, akkor azt is írtad volna, hogy ostoba, sötét, műveletlen. És persze az én kolléganőm régebben dolgozik a cégnél, mint mi többiek.

Tehát én csókos vagyok a cégnél és még egy kolléganőnk szintén, így ez a sötét liba rögtön megpróbálta bizonyítani, hogy milyen hülyék vagyunk a bibi az volt, hogy mi pillanatok alatt jobban tudtunk mindent, mint ő 10 év alatt. A következő az volt, hogy hazudozott rólunk, aminek sajnos sok-sok kellemetlen nap lett a vége. Majd azon problémázott, hogy mi túl jóban vagyunk egymással, másokkal és ráadásul az ügyfelekkel is. Kb. 1 évig csinálta a műsorát. Heten dolgozunk együtt, tök jó a csapat, ha ő nincs, és persze a kisfőnök is partner volt ebben és ráadásul az én/mi ismerősünket is ellenünk uszította.

Tehát gáz volt a köbön! De besokalltunk és szemrebbenés nélkül elmondtuk a kisfőnöknek a véleményünket, és persze kolleginának is, majd a kollégáknak is és valahogy eljutott a mi ismerősünkhöz a cégvezetőhöz, és ő utált minket, mert bántjuk a legjobb katonáját:)))

Munkás volt, de a kisfőnök átállt a mi oldalunkra, mert látta, hogy a mi munkánkat nem lehet összehasonlítani sem az ő munkájával, ééés csoda történt, mert eljutott mindenkihez.

Kollegina meghúzta magát ahogy kell. Ha próbálkozik rögtön helyre tesszük, nehogy ismét visszaessen.

Nem vagyunk büszkék magunkra, de ez van....

2013. máj. 22. 21:02
Én nem sírok, annyit nem ér, de dühít. Hiába sz.rom le, mert amúgy megteszem, mindenbe beleüti az orrát, mindenhez hozzászól, mindenbe belekavar. Egyszerűen nem arra vagyok berendezkedve, hogy folyton vele küzdjek, mert még abba is beleszól, hogy milyen munkafolyamatot végezzek el. Nincs nekem erre energiám, hogy állandóan vele vitatkozzam. A hallgatást viszont beleegyezésnek véli, és még jobban rákapcsol! Ráadásul minden munkafolyamatot ki akar venni a kezemből, meg annak a kolléganőnek a kezéből, aki velem együtt nem hallgaton, barom módjára hajtja igába a fejét, a másik két kollégának sajnos csak akkor nagy a szája, ha az illető kolléganő kiment az irodából, vele szemben Isten ments, hogy konfrontálódjanak! Na, hát így nem lehet semmit elérni. :/
2013. máj. 22. 20:17
Ne figyeljetek rá,úgyan úgy dolgozzatok mint amíg nem volt veletek és vagy beáll előbb utóbb a sorba, vagy lelép.
2013. máj. 22. 19:59
Ti is aztán jó tanácsokat adtok. Megy a másik kifúrása. Nekem is volt ilyen kollagám. Először sírtam. Aztán megerősítettem magam, és lesartam.Dolgozni jártam be, nem haverkodni. Azért kaptam a fizetést, nem másért. Érdekes, egyből abbahagyta a kedves kollegina a hülye viselkedését.A vége az lett,hogy megkedveltük egymást.
2013. máj. 22. 19:29

Összefogtok, mindnyájan bementek a profhoz, és elmondjátok a gondotokat. A fejétôl bûzlik a hal.

Több lúd disznót gyôz.

4. 6152d21e94 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. máj. 22. 15:44
Vagy megszoksz,vagy megszöksz!:D
3. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. máj. 22. 15:21

Erre két megoldás van:

1. Ki kell rúgni

2. Ki kell nevezni főnökké

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. máj. 22. 14:07

Nem sokat tudsz, ha nem fogtok össze. A kis főnököd meg nem alkalmas főnöknek, ha nem tud tekintélyt kivívni magának.

Próbálj a főnököddel és a kollégáiddal beszélni, hogy közösen mondjátok el ezt a profnak,csak kellemetlen lesz neki is, hogy olyan embert hozott akivel nem lehet dolgozni.

2013. máj. 22. 13:59

Kaptunk pár hónapja egy kollégát, pontosabban kolléganőt. Állami intézményről van szó, ő meg az egyik profnak az ismerőse, így került hozzánk, ergo csókos. Tavaly még főnök volt egy nagyvállalatnál, csak a munkanélküliség kényszerítette arra, hogy sima beosztottként irodában dolgozzon.


Valami elképesztő ez a nő, és ezt negatív előjellel írom! Mindent (de tényleg mindent) mindig jobban tud, ez alap, holott egyáltalán nem szakember, teljesen más területről jött, és állandóan irányítani akar mindenkit, még a saját főnökét is. (Aki egy nagyon rendes ember, de nemrégiben nevezték ki főnöknek, és ez a határozatlansága meglátszik rajta.) Ha hagynánk, simán beosztaná, hogy ki, mikor, mit hogyan és meddig csináljon. A stílusa nagyon ellenszenves, ugyanis kétféleképpen tud viszonyulni az emberekhez: vagy behódolsz neki (azt csinálod, amit ő mond) és akkor sziruposan kedves, vagy nem engedelmeskedsz neki (elvégre se nem szakember, se nem a főnököm, tehát nem fogok neki engedelmeskedni), viszont akkor te vagy az ellenség, akinek napi szinten többször be kell szólni valami rosszindulatúságot, akiről terjeszteni lehet mindenféle hazugságokat, aki elől el lehet hallgatni fontos információkat (sőt: dezinformálni lehet), akinek ki lehet forgatni a szavait úgy, hogy te magad se ismersz rá, és így tovább.


Abszolút nem csapatjátékos, holott a mi munkánk ezt megkövetelné, teljesen saját külön utakon jár, és eszében sincs beszámolni még a főnökünknek se semmiről. Sajnos ő meg, hangsúlyozom, nagyon rendes ember, de ő is tart ettől a nőtől, merthogy csókos. Persze párszor próbált már vele szót érteni, de a nő simán túllép rajta, és igaza van, mert megteheti, semmilyen retorzió nem éri semmiért.

Én már ott tartok, hogy legszívesebben addig ütném, amíg mozog, mert teljesen megmérgezi a munkahelyi légkört. Árad belőle a rosszindulat mindenki felé, aki nem hódol be neki, kötekszik és beszólogat, a többieknek meg nyal ezerrel. Itt az irodában egy kolléganő van, aki nem mond neki ellent és engedelmeskedik, szegény meg is szívja, mert ez a nő rátelepedik a teljes munkaidő alatt, a többieknek marad a rosszindulatú beszólogatás. Iszonyúan sértődékeny ráadásul, és ugye mint írtam, többször döbbentem már rá, hogy kiforgatta a szavaimat. Olyan dolgokért húzza fel az orrát, ami szerintem csak ürügy, mert normális ember nem akad ki pl. azon, hogy ha kérdez tőlem valamit, akkor arra azt a választ adom, hogy "nem tudom". Neki meg az volt a véleménye, hogy én tudom, csak direkt nem mondom el neki (!?!?) és megsértődött és számonkért. És mindennap történik valami hasonló, hosszan lehetne sorolni, de minek.


Szóval ez a nő egy katasztrófa, fogalmam sincs hogy egyébként bárki az életben hogyan képes vele kommunikálni, és nem is az én dolgom. De nem is vagyok képes heti 40+ órát azzal tölteni, hogy őnagysága szeszélyei szerint veszek még levegőt is, mert így nem lehet dolgozni! Hiába akarom figyelmen kívül hagyni, ő maga mászik bele mindenbe. Hangsúlyozom, nem csak én vagyok kiakadva tőle, hanem mindenki, még az a kolléganő is, aki nem mond neki ellent, nekünk panaszkodik róla. Mi a jóéletet csináljak? Értelmesen beszélni vele kb. lehetetlen, többször megpróbáltam/tuk, de teljesen eredménytelenül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook