Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idegennel élek fórum

Idegennel élek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
126. fehérleander (válaszként erre: 125. - Flasch)
2010. jún. 17. 14:38

"abszolút az a normális, ha mindenki megteremti a saját kis kuckóját, de ettől még nem kell letojni a felmenők fejét... "

Ez teljesen így van!

125. flasch (válaszként erre: 124. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 14:33

néhány éve se volt természetes, csak akkor kevesebb lehetőség volt szétköltözni (hitelek, stb) mint manapság. és minél több generáció lakik egy fedél alatt annál több a konfliktusforrás lehetősége, hisz ua. a dolgot másképp gondolja egy 20 éves, egy 50 és egy 70 is...

abszolút az a normális, ha mindenki megteremti a saját kis kuckóját, de ettől még nem kell letojni a felmenők fejét...

de erre mondják, hogy "inkább távolról szépen, mint közelről csúnyán" :))

124. fehérleander (válaszként erre: 123. - 3521a947d3)
2010. jún. 17. 11:28

Néhány éve még az volt a tök természetes, ha a nagyszülő, szülő és a gyermek együtt élt, aztán jött ez a baromira tök jó újítás, hogy mindenkinek saját ház kell és ha belenyomorodunk is a hitelbe, nem érdekel, felépítjük/megvesszük!

Az meg hogy mi van azokkal, akik felneveltek, útnak indítottak, tökre nem érdekel, mert tök nem természetes. Na ez a baj! Nem tudom, hány éves vagy, de én szeretem tudni, jól vannak e a szüleim és igen, így voltam/vagyok a férjem szüleivel is, mert akármilyenek, egy nagy dolgot köszönhetek nekik: Őt!

És mikor a szülők a gyerek kezébe adták a diplomát, esetleg egy kis kezdőt, vagy nem ,de ez mindegy, és onnantól lesz...-juk, mert magunkat kell megvalósítani: na szerintem ez a tök nem természetes!

És egy szóval se mondtam, hogy ne lettünk volna jóban velük! nagyon is! Most ez így jött össze!

Kaptam negatív/pozitív hsz-t bőven, de a tieidben semmi építőjelleg nincs!

123. 3521a947d3 (válaszként erre: 122. - Fehérleander)
2010. jún. 17. 09:29
Minek mentek hetente többször?? Az tök nem egézséges,pláne ha nem vagytok jóba.
122. fehérleander (válaszként erre: 119. - 1eb84e4bad)
2010. jún. 17. 08:10

Apósom tudja mi történt! Még aznap este visszamentünk, megnézni, mi van a kcsival, megkérdezte: miért húztad be? Látszott rajta, egy percig se hiszi, hogy ő is benne van....

Megbeszélni vele nem lehet, ez tapasztalat. És a férjem nem is akarja, igazából látni se akarja! Mondtam neki, én nem kívánom, hogy ne menjen a szüleinél, de én egy darabig nem szeretnék menni. Azt választolta, hogy nemkiváncsi rájuk, mert igazából ők se kiváncsiak ránk. Ezt azért mondta, mert m minden hétvégén megyünk, van hogy hetente többször is, ők meg évente 1-2szer, a tesóival ugyanígy!

121. fehérleander (válaszként erre: 118. - 1eb84e4bad)
2010. jún. 17. 08:07
Igen. elmondtam neki, megbeszéltük. Azóta jobb egy kicsit. Nekem! De ő most sem tud napirendre térni, hogy tehette?! Próbálok segíteni, hiszen már tudom, a feszültség miatt nem tudta, mit csinál! Azóta alig mer vezetni, sajnálom érte, de szerintem jó, hogy érzi tette súját!
120. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - Fehérleander)
2010. jún. 16. 13:19
Gondolj bele, ő mit érezhetett. A leírásod alapján kettészakadt belül. Szíve szerint megvédett volna benneteket, de az esze , a neveltetése nem hagyta. Marta magát szerintem belülről, hogy nem tudott megfelelen viselkedni, és így jött ki rajta. Most az, hogy éppen egy ilyen hülyeséget csinált, a téma szempontjűból mellékes. Így jött ki rajta, biztosan nem gondolkodott előtte.
119. 1eb84e4bad (válaszként erre: 8. - Fehérleander)
2010. jún. 16. 13:17
ezért azért ne lépj ki. Álljatok oda ketten, gyerek nélkül az aps elé, és a párod mesélje el apósnak mi történt, és így utólag, álljon ki mellettetek!! segíthet! mindkettőtöknek.
118. 1eb84e4bad (válaszként erre: 5. - Fehérleander)
2010. jún. 16. 13:15

sosem fogod tudni elfelejteni, ezt nem lehet. A bizalmad megrendült, és mindig ott fog motoszkálni a fejedben, kár szépíteni. Alkalom adtán még fel is fogod hozni neki, hogy mit művelt!

Neki elmondtad már, mit érzel???

117. Tamianyu (válaszként erre: 111. - 8e163afeff)
2010. jún. 16. 12:48

Nem volt nekem semmiféle kirohanásom,egyszerűen leírtam a véleményem ahogy te is vagy bárki más.És változatlan most is.Ha figyelnél olvasnál,akkor látnád kb pont eltaláltam milyen ember a férj.Egyébként meg nem azt kérte a fórum indító,hogy találjon valaki neki elfogadható magyarázatot a férje tettére.Felnőtt férfinak igenis kell tudni gondolkodni,nem teheti kockára az egész családja léletét mert ő ideges.Talán ha valamelyik válaszadó maga is átéli,vagy rosszabb kimenetele van,akkor fel tudnák ezt egyesek fogni.

A gyerekkor nyomai mindenkin rajt vannak,de felnőttként ezt már tudni kell kezelni.Továbbra is azt mondom,hogy nem tartom férfinak aki képtelen megvédeni a családját bárkitől ha az szükséges.Ez pedig,hogy a saját gyereke mellett nem állt ki...én is így reagáltam volna a feleség helyében.

116. 3521a947d3 (válaszként erre: 109. - Fehérleander)
2010. jún. 15. 20:00

Akkor ki személyeskedik???????????????????????

Na mindegy. A negatív kritikát is el kell fogadni ha már kiteregeted a világ előtt a szennyest.

115. d55557d847 (válaszként erre: 113. - 8e163afeff)
2010. jún. 15. 19:28
az az igazsag ,hogy gyors gepeles miatt is van.mert ha hagyomanyos levelett irok mindenki csdalkozik mennyire helyesen irok 2 nyelven.ugye most nem dicsekedes hozzaszolasom masodik felle?
114. fehérleander (válaszként erre: 111. - 8e163afeff)
2010. jún. 15. 19:21
Korrekt vagy! :D
2010. jún. 15. 18:17
Ja, és a helyesírásról annyit, hogy (magyartanár vagyok) bizton állíthatom, a helyesírás nem intelligencia függvénye. Egyszerűen készség, mint az énekhang, nem lehet megtanulni. A világ legnagyobb írója, Marquez annyira nem tud helyesen írni, hogy a korrektorai tépik a hajukat:-) Ez az agy egyik területének készsége, tehát ha valaki nem tud helyesen írni, az nem jelent semmit az észbeli képességeit illetően. (Hány elkeseredett szülőnek kell ezt magyaráznom! A gyerek iq-bajnok, de ha megfeszül, se fog tudni megtanulni helyesen írni, csak úgy-ahogy).
112. 8e163afeff (válaszként erre: 111. - 8e163afeff)
2010. jún. 15. 18:15
Bocsánat, Tamianyu, a-val.
111. 8e163afeff (válaszként erre: 105. - 3521a947d3)
2010. jún. 15. 18:13
Ezzel egyetértek. Szerintem is az a jó tanács, amely tompítani próbálja a sérelmet, hiszen itt egyetlen rossz húzásról volt szó, nem megölési kísérletről. Sokan tényleg csak tompítani próbálják a konfliktust azzal, hogy leander "hisztijét" (nem tartom hisztinek) is oknak hozzák fel a kézifékes dologra, nem bántani akarják, csak kisebbíteni a férje hibáját. Tomianyu kirohanásai a férj személyisége ellen szólnak, ami meg azért nem egy megkövezendő dolog: ahogy ő mondja, "tutyimutyi", de hát emiatt még nem lesz elítélt bűnöző. Sok ilyen férfi van, és sok olyan nő, aki le nem állna egy ilyen férfivel. Pedig attól még, hogy ilyen (ki tudja, mi miatt lett ilyen), rengeteg értéke lehet. A férfias férfiak meg sokszor úgy irányítanak, mintha még mindig "asszonyállatok" lennénk. Szóval minden típusnak megvan a maga árnyoldala.
110. fehérleander (válaszként erre: 102. - 3521a947d3)
2010. jún. 15. 17:46
És ne személyeskedj, mert lehet valakinek 6 diplomája és hibátlan helyesírása, ha emberileg nulla, és zéró empátiával rendelkezik!
109. fehérleander (válaszként erre: 100. - 3521a947d3)
2010. jún. 15. 17:44
Szerintem pont a névtelenség ad biztonságot ebben a helyzetben. És nem tartom cikinek, de ha téged irritál, akkor javaslom válassz másik fórumot! Mondjuk azt, ahol képzelt barátaidról, a szellemekről beszélgethetsz, mert szerintem meg az a ciki!
108. d55557d847 (válaszként erre: 107. - D55557d847)
2010. jún. 15. 17:38
a szomszedokkal ugy szinten nem hinnem hogy ezt meglehet beszelni.Mennyire tuti biztos ,hogy a legjobb baratnod nem arul el?
107. d55557d847 (válaszként erre: 105. - 3521a947d3)
2010. jún. 15. 17:37
eppen ezert nem jo olyanokkal beszelni akik ismernek.viszont ha felgyul valahol segitseet kell kerni.hova menjjen szerinted ezt megbeszelni? az anyahoz? te elmennel edesanyadhoz elmondani ,hogy a csalodttal a ferjedb e ,hogy tonkre ment a hazasagod mig remenykedsz ,hogy helyre allnak a dolgok?
106. 3521a947d3 (válaszként erre: 104. - D55557d847)
2010. jún. 15. 17:36
te tudod,de ezt se nagyon értettem...na nekem végülis oly mindegy. pá!!!
2010. jún. 15. 17:34
Vannak itt olyanok akik egyfolytában a férje ellen beszélnek, ne felejtsük már el,hogy egy családról van szó. Gyerekekről.
2010. jún. 15. 17:34
elleg nekked az hogy nincs ekezettem? vagy mondjuk az hogy elleg reg csak neten irom a magyart ,es mondjuk kozbe egy masik nyelven valaszolok vallakinek?
2010. jún. 15. 17:33
Mégis milyen segítség az ha lehordják a férjét és hibáztatják,hogy húúú milyen gáz.
102. 3521a947d3 (válaszként erre: 101. - D55557d847)
2010. jún. 15. 17:31
Szerintem meg az a ciki,hogy olvashatatlanok a mondataid. Ezt már másik fórumban is észre vettem,hihetetlen mennyire nem tudsz helyesen irni. Vagy nem vagy Magyar? De ezt most komolyan kérdezem. Mert akkor nem gáz.
2010. jún. 15. 17:28
szerinttem meg nem.vanak dolgok amit csak vadidegenekke beszelhettunk meg.A forum indito nem mocskoltta a ferjet csak kionotte a szivet olyanoknak akik nem pletykalni fogjak,hanem tallan segitteni.szerinttem az ciki ,hogy igy eliteled . esazzon csodalkozom ,hogy egy no tesz ilyet
100. 3521a947d3 (válaszként erre: 98. - Fehérleander)
2010. jún. 15. 17:20
belegondoltál már,abba,hogy lehet,hogy igazuk van? Énnem akarlak bántani,de ez olyan ciki,hogy itt kürtölödvilággá,milyen egy aljas mocskos emberrel élsz,és ebben még partnereid is vadidegen emberek akik azt se tudják ki vagy. ez olyan ciki szerintem.
2010. jún. 15. 17:18
Azért én nem hagynám,hogy igy lehordják azt az embert akivel együtt élek,mégha ez egy fórum is. Pláne nem hoznám magam olyan megalázó helyzetbe,hogy én hordjam le a saját páromat.
98. fehérleander (válaszként erre: 97. - Tamianyu)
2010. jún. 15. 16:01
Eléggé kiakadtam én is azon a hozzászóláson, de mindenki másképp látja! Elég annyi, hogy a férjem családjából az egyik sógornőmön kívül (ő a férjem bátyjának a felesége) mindenki engem hibáztat, hogy miért fogom fel olyan tragikusan, a gyerek miért nem szólt vissza a nagyapjának, miért olyan túlérzékeny az a gyerek és milyen egy rossz hisztis p... vagyok én, hogy neki állok annak az áldott jó embernek, aki nem kocsmázik, nem iszik, csak értünk él és dolgozik! Mit akarok én, egyáltalán??????????
97. Tamianyu (válaszként erre: 96. - Haaeen)
2010. jún. 15. 15:28
Sajna lehet,hogy tényleg komolyan gondolja.A primitívség butaság netovábbja.....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook