Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idegen kutya harapott meg, nem mentem orvoshoz... fórum

Idegen kutya harapott meg, nem mentem orvoshoz... (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Kmeli)
2017. ápr. 12. 10:15

Ez tök tipikus... amikor 2 kutya van együtt egy gazdival, sosem szabad megsimogatni őket egyenként (sőt, legjobb egyiket sem), mert mindig van köztük egy dominánsabb, amelyik tulajdonának tekinti a "tesóját", és ahhoz tilos hozzányúlni, mert féltékeny. Ezért kapott oda a kutya. Nyilván neked az volt a fejedben, hogy az aranyosat simized meg, nem kellett volna.


Nekem is van 2 kutyám, az egyik harapós, a másik nem. De nem hagyom őket megsimogatni idegeneknek, csakis a családtagok. Mert a harapósat nem szabad, mert idegent megharapna. De a mâsik "cukikát" meg azért nem szabad, mert a harapós kutyám akkor is megharapná az illetőt, hogy mit taperolja már az ő pajtiját. Mivel mindig tisztes tàvolban maradunk és mindig előre szólok, hogy nem szabad simogatni egyiket sem, így soha nem történt baj.


Remélem, hogy hamar megkapod a tetanuszt és ez a szitu leckeként szolgál majd a jövőben, de ha pitbullom lenne, arra szájkosár is kell, ha jól tudom, szóval a gazdi is hibázott, ha nem tett rà. Meg hogy nem szólt,hogy ne simogasd a másik kutyát féltékenység elkerülése végett.

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Kmeli)
2017. ápr. 12. 10:03

Ha rákerestél a tetanuszra, akkor tudod azt is, hogy mik a tünetei.


Elmehetsz éppen a háziorvoshoz, meg a fogorvoshoz is.

Mondhatod, hogy egy hete megharapott egy idegen kutya.

Remélhetően a kutyát nem viszik el a gazdájától, bár nem tudom, mi a következménye annak, hogy 2 éve nem oltatta be veszettség ellen.

Hogy miért simogatsz egy idegen kutyát, azt most se értem.

Vén csaj vagyok, kamaszkorom óta van kutyám, és sokáig voltam városi kutyás is. De bizisten nem simogattuk egymás kutyáját. A járókelő ha megkérdezte, lehet-e simogatni, akkor lehetett, persze, ha a sajátomon kívül nem volt más a közelben, stb.

34. Kmeli (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2017. ápr. 12. 09:52
Az én gépem is ilyen önálló néha :) A veszettséget én sem hiszem,sose láttam elengedve még a kutyát. De akkor mitől vagyok lázas azóta? Jó,éppen lehet hogy bármi mástól is lehetek az ( a fogam be van egyébként gyulladva,az is fáj,lehet a láz ettől is ). De a tetanuszfertőzés lappangási ideje egyébként 5 naptól 15 hétig is terjedhet!
33. Kmeli (válaszként erre: 11. - Papája)
2017. ápr. 12. 09:48
Ja tehát egy tetanuszt mindenképp kapok,és ezután figyelik meg a kutyát,majd ha kiderül hogy bajos az eb,akkor kapom a további oltásokat,értem már. És a harapástól számitott hány napon belül mehetek el? ( tudom hogy már el kellett volna....) ez múlt hét csütörtökön volt.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Kmeli)
2017. ápr. 12. 09:47

Bocs, ez a gép néha önállósítja magát. Elküldődött a hsz, és közben más valaki is írt.

Szóval ennyi idő után (gyógyuló sebbel) már aligha van értelme a sürgősségire menni.

Ha lenne rá esély, hogy a kutya veszett, akkor az még lehet veszélyes, de pórázon tartott városi kutya aligha fertőződik veszettséggel.

Tetanuszt kaphattál volna elvileg, vagy bakteriális fertőzést, de azt úgy tűnik, megúsztad.

31. Kmeli (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2017. ápr. 12. 09:41
Mi lenne mindegy és miért? kabátban pedig azért voltam mert nálunk éppen hideg volt és szakadt az eső.
2017. ápr. 12. 09:38

az eset után már mindegy. Kabát már egy idő óta nem kell, pedig az védett meg a nagyobb sérüléstől.


Más kutyáját nem simogatjuk. Pláne, ha ott a "nagy haverja" is.

29. Kmeli (válaszként erre: 25. - Papája)
2017. ápr. 12. 09:37
Köszönöm. És a háziorvosomhoz menjek? Mert mindenki azt mondja hogy azonnal a sürgősségire kellett volna mennem egy tetanuszra. Most ha először is megfigyelik a kutyát,és csak akkor kapok oltást ha valami baja van, ahogy irod,akkor viszont nem hinném hogy a sürgősségire kellene mennem ezért. Ebben tudsz tanácsot adni?
2017. ápr. 12. 09:36

Ha veszettség ellen beoltott kutya harap meg, másfajta fertőzést simán elkaphatsz.


Igaz, ennyi idővel az eset ut

27. kisj (válaszként erre: 14. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 21:32

Menj dokihoz és jelentsd be!

A pasi kutyáját meg karanténba vágják, tök jogosan.

26. kisj (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 21:28

...akkor menj el...

Csúnya dolog a veszettség.

Ráadásul még halálos is.

25. papája (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 20:38

Leírtam a 11-es hozzászólásban a teendőket.

Szakember vagyok, tehát a körülményeket figyelembe újra leírom mit kell tenned:

- Orvos

- Orvos értesíti az állatorvost, az megfigyeli a kutyát, ha egészséges, akkor megúsztad az oltást.

A kutya nagy valószínűséggel egészséges, mert nem betegség, hanem provokáció miatt harapott.

Máskor ne piszkáld más kutyáját és ha tanácsot kérsz, akkor olvasd el a segítő sorokat is !

2017. ápr. 11. 18:44
Szerintem kutya bajod.
23. 2d052648f4 (válaszként erre: 21. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 18:31

Egyszer olvastam egy cikket, hogy a kutyàkat valójában elèg lenne 2-3 èvente újraoltani veszettség ellen. Szóval nem hiszem, hogy veszett lenne. De más fertőzést elkaphattál. Mondjuk a leírásod alapján nem csak odakapott inkább.


Azt nem tudom, hogy hàny nap elteltével jelentkeznének a fertőzéses tünetek.

22. ina87
2017. ápr. 11. 18:15
állatába az az eljárás h mihán meg harap egy kutya irány az orvos aztán lehet a többi dolgot intézni...
21. Kmeli
2017. ápr. 11. 17:41
De nincs beoltva,ő pedig váltig állitotta!Ezért tenném meg a feljelentést.Ráadásul még a részeg felesége cirkuszolt mikor odamentünk hozzájuk az oltási könyvért...és letagadta hogy az nem az ő kutyájuk volt. Mikor ott se volt az esetnél.......
20. Kmeli
2017. ápr. 11. 17:39
Hát küldenék róla képet de ide sajnos nem lehet,mert lefényképeztem....... hát most mit mondjak,nem olyan hű de vészes,egy kb 2 cm-es seb,amit mostmár körbevesz egy nagyobb lilás folt,és már sárgul is,tehát gyógyul.Vérzett,de nem ömlött belőle a vér,és ahogy hazaértem,azonnal fertőtlenitettem. Bár ez nem mérvadó hogy kis seb,elég egy kis marás is,ha a kutyának van valami baja,és belekerül a vérbe a cucc.
19. massalhangzo (válaszként erre: 18. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 16:58

hat nem tudom, erdemes-e feljelentened, ha a nagyobb porazon volt, es te mentel oda, nem a kutya szabadult el vagy rangatta el a palit


mennyire kapta meg egyaltalan a kezedet vastag kabatban?

18. Kmeli (válaszként erre: 17. - Massalhangzo)
2017. ápr. 11. 16:52
Konkrétan úgy történt,hogy jött a pasi velem szembe a kutyáival,(mert 2 van neki,ez a pitbull,meg egy kistestű szőrgombóc) meg jött vele együtt egy ismerősöm is,igy mind a hárman megálltunk,és elkezdtünk beszélgetni. Én lahajoltam,hogy a kicsi kutyát megsimogatom,erre a nagyobbik már ugrott is neki a karomnak. Az volt a szerencse hogy pórázon volt,rajtam pedig vastag kabát.
17. massalhangzo (válaszként erre: 14. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 16:24

feljelentheted a gazdat, ha megharapott a kutya, bar nem irtad le, hogy milyen korulmenyek kozott


szerintem kerdezgetes helyett menj a haziorvosodhoz, mondd el, hogy mi tortent, o majd intezkedik, hogy kell-e oltas vagy sem

16. Kmeli
2017. ápr. 11. 16:22
Egyébként egy állandóan pórázon tartott kutyáról van szó,elengedve soha nem láttam még,mivel valami pitbull-féleség.Tehát veszettnek tuti hogy nem veszett.
15. Kmeli (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. ápr. 11. 16:19
Semmit,feltettem néhány kérdést,hiszen ez a Tudásbázis :) Csak közben lefagyott a gépem,ezért volt egy kis adásszünet.
14. Kmeli
2017. ápr. 11. 16:15

Bocsánat már megirtam a kérdést csak pont mire a végére értem volna lefagyott a gépem :(


Tehát a következő a történet: A környékünkön lakik egy fickó,akinek a nagytestű kutyája múlt hét csütörtökön megkapta a bal karomat. Azonnal kértem a gazdától,mutassa be az oltási könyvet. Nem is tudom már hogy milyen kifogásal állt elő,hogy majd holnap lehozza. ( Mivel egy környéken lakunk,gyakran össze szoktunk futni ). Másnap össze is találkoztunk,kértem a könyvet,megint "jaj majd holnap",na ez az igérgetés 4 napig folyt,ez nekem már gyanús lett,ezért a párommal elmentünk és felkutattuk a lakhelyét,ahol meg is találtuk. Az oltási könyv valahogy nem akart előkerülni (!),majd már csak akkor lett meg hirtelen,mikor kijelentettem hogy jó, akkor én most megyek feljelentést tenni,a kutyát pedig viszik karanténba. Na erre egyből előkerült a könyv,és a gyanúm pedig beigazolódott: a kutya 2015-ben kapott utoljára oltást. A gazdi váltig állitja,hogy a kutyájának semmi baja,még a saját lábát is mutogatta nekem hogy nézzem meg,ő is a múltkor játszott a kutyával,milyen sebes a lába,és mégsincs semmi baja tehát a kutya tuti hogy egészséges. Én orvosnál nem voltam,de azért eléggé félek. Ha az oltással kapcsolatban igy hazudott a pasi,akkor mitől legyek én abban biztos,hogy a kutyája egészséges,ahogy állitja???

A kérdésem az lenne,hogy a kutyaharapástól számitott hány napon belül kaphatok én oltást,tehát magyarul nincs még késő,ha esetleg neadj isten valami nyavajája mégis van a kutyának,és most megyek el csak a dokihoz? Utánanéztem a neten a veszettség tüneteinekaz emberre nézve,- hát nagyon rémisztő ....... Bár veszettnek nem hiszem hogy veszett lenne a kutya,de attól pl még tetanuszfertőzést kaphattam tőle. 2 napja úgy érzem mintha hőemelkedésem lenne ( bár megmértem a lázam és nem mutat hőemelkedést....),nincs étvágyam és aluszékony vagyok. Lehet hogy csak bemesélem magamnak mert parázok,de ki tudja??? A másik kérdésem pedig az lenne,hogy milyen következményei lehetnek a gazdára nézve ennek az esetnek,tehát tehetek én feljelentést ez ügyben?

2017. ápr. 11. 16:01
Tényleg, mi a kérdés???
12. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 15:58
Hát akkor menj. Én nem játszanék orosz rulettet.
11. papája (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 15:56

Az alábbi a teendő !

- Orvoshoz kell menni, aki ellátja a sebet és Tetanusz ellen beolt, ha nem voltál 5 éven belül oltva.

- Utána felvesz egy jegyzőkönyvet, aminek a kérdései, illetve válaszai alapján dönt a teendőkről. A jegyzőkönyvet meg küldi az illetékes Ántsz-nek.

- Amennyiben a kutya megvan és bizonyítottan oltott volt, akkor rendben vagy, nem kapsz veszettség ellen oltást.

- Amennyiben megvan a kutya, de nem volt oltva, akkor értesítik az állatorvost aki 2 hétig megfigyeli a kutyát, ha egészséges akkor nem kapsz oltást, ha mutatkoznak a kutyán a veszettség tünetei, akkor 5 db. oltásból álló veszettség elleni oltási sorozatot adnak.Oltóanyagot ingyen az ÁNTSZ adja.

- Ha nincs meg a kutya, akkor oltanak.

- Ha megvan a kutya, megfigyelhető, de a mart seb közel van a fejhez, vagy nagyon súlyos elkezdik az oltást, de a megfigyelési idő után negatív esetben abba hagyják.

- Az 5 oltást 4 hét alatt kapja meg a sérült.

2017. ápr. 11. 15:44
Amikor a kisfiamat megharapta egy idegen kutya, akkor első körben tetanuszt kapott,majd a 3.,7.,14.,30. napon oltást.
9. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. ápr. 11. 15:36
Ha csak nem vagy orvos vagy szakképzett ápoló, azt javaslom mielőbb menj orvoshoz.
2017. ápr. 11. 15:15
Minél előbb menj el orvoshoz! Nem tudod betájolni egyáltalán, hol lehet megtalálni a kutyát? A veszettség nem vicc. Ha nincs beoltva, és pl. találkozott egy veszett rókával (amikből egyre több kódorog a városok határában), akkor téged is megfertőzhetett. Minél előbb menj el orvoshoz és kérdezd meg, mi a teendő! Ez nem felesleges aggódás, hanem az egyetlen értelmes dolog, amit tehetsz! (A legértelmesebb az lett volna, ha rögtön orvoshoz fordulsz, de azt most már hiába mondom).
2017. ápr. 11. 15:11
Azon gondolkodom, tőlünk vajon mit vársz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook