Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idegen kutya harapott meg, nem mentem orvoshoz... fórum

Idegen kutya harapott meg, nem mentem orvoshoz... (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Selena78)
2018. szept. 15. 20:00

Évente a rókáknak is tesznek ki csaliba kevert oltóanyagot, ilyenkor ebzárlatot hirdetnek ki.


Hogy gyakorlatilag rágóta nem fordult elő, az csak szerencse.

65. selena78 (válaszként erre: 64. - Agotor)
2018. szept. 15. 19:59

Pont annyira van, mint Magyarországon. Ritka, de létezik.


Szerinted miért oltják a kijáró macskákat a mai napig veszettség ellen? És a kutyákat? Magyarországon.

64. agotor (válaszként erre: 63. - Selena78)
2018. szept. 15. 19:30

A veszettség ellenit vetted fel?

Abban az országban aHol élsz,van még veszettség?

63. selena78 (válaszként erre: 61. - Agotor)
2018. szept. 15. 19:18

"Akkor ez is erősen orvosfüggő dolog lehet.Van doki nyilván,aki a biztonság kedvéért is olt,van amelyik csak okkal ha pl elfertőződik."


Én nem Magyarországon élek. Itt, ha kutyaharapással jelentkezel az orvosnál, bekerülsz a rendszerbe. És nem uszod meg a veszettség ellenit, csak ha bemutatod a kutya oltási könyvét.


A családorvosnak, vagy a sürgösségi dokinak kutya kötelessége tovább jelenteni, az állásával játszik. Ha nem mész be oltatni, kijönnek utánad.


Végigcsináltam, nem kívánom senkinek.

62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Agotor)
2018. szept. 15. 19:14

Szegény kis jószágok.

Nálam is mindig mentett az egyik. Kettőt lehet tartani.

Az egyik komondor, de nem valódi tenyészetből való, nem is törzskönyvezett. Nehéz lenne komondor nélkül, de mellette egy kis keverék most is van, aki annyira kis árva, hogy még menhelybe sem jutott be.

Autóból tehették ott ki, egy ismerős menhelye előtt, mert a környéki tanyavilágban is,eretlen volt a kiskutya.

Viszont az specializált menhely, oda nem mehetett, csak rendszeresen etették a kapu előtt, míg SOS gazdája nem került. (Mármint én.) Az időjárás is kegyes volt, eső akkor nem esett.

Most meg itt alszik az ágyam körül ő is. :D

61. agotor
2018. szept. 15. 18:54

Selena78:Akkor ez is erősen orvosfüggő dolog lehet.Van doki nyilván,aki a biztonság kedvéért is olt,van amelyik csak okkal ha pl elfertőződik.

Guruljka:Már nyugodtabb is vagyok,ahogy múlik az idő és nem feketedik stb a aeb.

Én többször fogadtam már be kóbor kutyát .Idén hoztunk haza egyet ismét mikor idős kutyusunk meghalt.Az önjelölt kutyamentő idős házaspár (tanyán)befogja a kóbor ebeket,rengeteg van náluk és gazdit keres nekik,de beoltani ennyi kutyát nincs pénzük.A neten hirdettek úgy talált tesóm rájuk.Oltás nuku,féregtelenítés nuku,ivartalanítás nuku,ennek ellenére makk egészséges és eleven volt ez a kuzyus is (Egy óriási falka él náluk,SZAPORODNAK keresztül-kasul,mondjuk ezt sem helyeslem).Egyből hívtuk az állatdokit oltani,mert a kölyökkori oltásokat is pótolnia kellett a kutyinál,meg féregteleníteni stb.

Szóval ugrált sokat eleinte,nehéz volt leszoktatni róla,sokszor össze lettünk karmolva és nem fertőződött el szerencsére egyszer sem.

Az jutott eszembe,akár egy ilyen helyről is szökhetett a kutyus.Elég sok kóborkutyus van a városban,sok ember eteti is őket,de max hármat láttam eddig együtt csatangolni,szóval azért gondolom hogy az a falka amit láttak valahonnan együtt szökhetett el.

60. Guruljka (válaszként erre: 59. - Agotor)
2018. szept. 15. 18:40

Hát egy hét elteltével mentél orvoshoz, addigra már a tetanusz teljesen felesleges lett volna.


Én most sem hiszem, hogy a kóbor kutya dögevő, inkább vadászik vagy kukákat borogat, főleg falkában.

Nem éppen steril a nyáluk, de most is azt mondom, más miatt fájhat a fejed.

Szerintem a seb normálisan gyógyul. Ahogy leírod, teljesen úgy tűnik.

59. agotor (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2018. szept. 15. 18:21

Városi,az eset kertvárosi részen történt.Megkérdeztem néhány lakót az utcában,egyik házban sem lakik az a kutya.Viszont egy 6 tagból álló falkát láttak 1-2 napig a környéken,valszeg hozzájuk tartozott.

Tetanuszt eszembe sem jutott felvenni,meg doki sem említette.Tavaly egy szöghbe léptem,akkor sem vettem fel tetanuszt,igaz,ez csúnyább seb persze.A város mellett van 2 erdő is,rókák vannak benne,melyből 1-2 példányt sikerült már a városban is látni.(pl 10 emeletes lakótelepnél a konténereknél kukáztak)

A seb gyógyul,viszket is rendesen,a fognyomokon barna varrasodás kivéve a 2 mélyebbet,körben hegesedés.A láz már múlik szerencsére,fejfájás még sajnos van.

58. globus
2018. szept. 15. 15:22
Egyszer engem is megharapott. Kilyukadt a nadrágom, bürkémen szép fogsornyom :D Nem mentem orvoshoz, csak megemlítettem ennek-annak, legalább tudjon valaki róla, ha felfordulnék... megúsztam, mint látjátok.
57. Guruljka (válaszként erre: 55. - 124637ff9b)
2018. szept. 15. 14:49

Valószínűleg jóval kevésbé félek a fertőzésektől, mint az átlag.

A kutya nyel is, tehát ha a kórokozó makacsul kórokozni akar, azt is lenyeli... de ez már tényleg maradjon elmélet.


Engem harapott már meg kutya, de soha nem abszolút kóbor. Egy esetben sem mentem orvoshoz, mert nem akartam a gazdának kellemetlenséget.

Nem gyulladt be soha még a mélyebb seb sem, pedig nem minden esetben tudtam azonnal fertőtleníteni.

56. selena78 (válaszként erre: 44. - Agotor)
2018. szept. 15. 13:55

Hát én ettől kissé meglepődtem. Mifelénk a kutyaharapást sokkal komolyabban veszik. Nemrég harapta meg egy barátomat egy ismerőse kutyája. Nem kóbor kutty. Elment az orvoshoz, a tetanusz volt az első.


Az ismerősnek be kellett mutatnia az oltási könyvet, hogy megússza a veszettség ellenit.

55. 124637ff9b (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2018. szept. 14. 13:12

Jaj, oly sok mindent nehéz elképzelned, amik pedig létező dolgok.

A rágcsálók pl. ott pusztulnak, ahol épp a végüket érik, nem ott, ahol meghóni kívánnak. Meg olyan is lehet, hogy az őket cincálgatók hurcibálják tova.

De elhullott békát is láttam nem keveset, akik nem a nádasba mentek kimúlni, egyszerűen az út szélén voltak.

Az a lényeg, hogy ami nem él, az oszlik, bomlik, legyen az bármi, és ezzel egyenes arányban fertőz is.

Még a kukába dobott romlott csirkecombom is.


Mondjuk én is hajlok arra, hogy nem igazi kóbor kutya volt az, csak kilógott, de attól még a jelenség létezik, a kóbor állatok és azok dögevésének jelensége, minek utána tele lesz a szájuk-nyáluk fertőző kórokozóval.

Ettől másabb a kóbor állatok harapása.

54. Guruljka (válaszként erre: 53. - 124637ff9b)
2018. szept. 14. 12:55

Nehéz elképzelni, hogy bármely rágcsáló kimenne a nyílt helyre elpusztulni.


A kóbornak emberek között több esélye van ételhez jutni, az utcai szemetesek és maga a közterület is jó kajaforrás.


De végeredményben mindegy, egyébként sem hiszem, hogy a kóbor állat sokáig él, az átmeneti kóborság (van gazdája, de kilógott) gyakoribb. Hogy a kóbor állat harapása fertőzőbb-e, mint a nem kóboré... hát nem tudom.

Egy hét elteltével már nagyjából mindegy is.


Ha maga a seb "nyugodt", ahogy mondani szokták, akkor a hőemelkedésnek nyilván más oka van.

53. 124637ff9b (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2018. szept. 14. 12:47

Egér/patkány tetem mindenhol hever, falun is, városon is.

Erdő melletti helyen pedig egyéb rágcsálók tetemei.

A kóbor éhes állat pedig mindent megeszik, mert kénytelen megenni.

2018. szept. 14. 12:41
A kötőjel leszerkesztődött véletlenül, bocsánat.
51. Guruljka (válaszként erre: 49. - 124637ff9b)
2018. szept. 14. 12:41

Persze meg kellett volna kérdeznem, a helyszín városi vagy falusi e.


Elképzelni sem tudom, a falunkban néha feltűnő egy-egy kóbor eb hol talál tetemet, inkább kukáznak és/vagy koldulnak, de szerintem másutt sem hever tetem sehol.

50. ab61752c45 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2018. szept. 14. 12:29
én tetanuszt kaptam ,csak egyet.
49. 124637ff9b (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2018. szept. 14. 12:27
Jó eséllyel a kóbor állatok elhullott tetemekkel is táplálkoznak, ezzel számos kórokozót tovább adva a szájüregükből.
48. agotor
2018. szept. 14. 11:43
Köszi a válaszokat.Hát egy labor tényleg nem rossz ötlet.
47. Guruljka (válaszként erre: 44. - Agotor)
2018. szept. 13. 22:58

Mit lehet elkapni egy kóbor eb harapásától, amit más eb harapásától nem lehet?


Ne viccelj már.


A veszettség egyébként vérvétellel nem mutatható ki.


A tetanusz eseetleg nem jött volna rosszul 3 napon belül, de most már mindegy, egyébként az első tünetei jellemzően nem a hőemelkedés. Fejfájás lehet, de inkább az egyéb tünetek a jellegzetesek.

[link]

46. Guruljka (válaszként erre: 44. - Agotor)
2018. szept. 13. 22:49
Semmit a világon.
45. Flóra76 (válaszként erre: 44. - Agotor)
2018. szept. 13. 22:02
Egy mindenre kiterjedő laborvizsgálatot csináltatnék.
44. agotor
2018. szept. 13. 21:59

Sziasztok.

Pont egy hete megharapott az utcán egy kistestű kóbor kutya.Egy ideje már slattyogott utánam,nem törődtem vele és egyszer csak megkapta hátulról a lábszáramat.

Néhány fognyom erősebben vérzett,a többi csak alig.

Vettem fertőtlenítős törlőkendőt azzal töröltem le.

Pár nap múlva "szépen" bevérzett a seb környéke.Most hétfőn elmentem a házidokihoz,elmondtam mi történt,kérdeztem mi a teendő.

Azt mondta SEMMI,mert szépen gyógyul és a véraláfutás is szívódik fel.

Ma egy hetes a seb.Két fognyom még erősen látszik,a többi helyén fehéres-rózsaszín forradás van.

Megkérdeztem ma az egyik helyi állatorvost/:)/volt -e mostanában veszettség,esetleg utána mennék és beoltatnám magam...

Azt mondta,felesleges,mert már nem fordult elő évek óta hazánkban.Viszont az egyéb fertőzésektől azért tartok,hiszen sok mást is el lehet kapni a kóbor ebek harapásától.2 napja van hőemelkedésem és erősen fáj a fejem.Nem akarok hipohonder lenni,ez lehet független a harapástól is,hiszen nem 1-2 napon belül jött elő.

Ti mit tennétek a helyemben?

43. ab61752c45 (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2017. ápr. 12. 12:16
én biztos nem.
42. Kmeli (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2017. ápr. 12. 12:08
Én nem ő vagyok,nekem csak egy felhasználói nevem van itt
41. andi6020 (válaszként erre: 37. - Ab61752c45)
2017. ápr. 12. 11:05
Te vagy Kmeli is?
40. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Kmeli)
2017. ápr. 12. 10:55

Az teljesen mindegy,hogy te ismered a gazdiját, ettől még nem válsz a kutya számára családtaggá, sőt, ha az lennél, még akkor is tesz valahova téged a kutya egy hierarchikus rendszerben, pl az említett simogatást még a gyerekeimnek sem szabad úgy, hogy nem vagyok ott, ők is csak akkor simogathatják meg a szuka kutyánkat, ha közben én foglalkozom a kannal mert különben baj, ráadásul az enyémek NEM vérebek hanem kotorékebek és a rassz is gyerekbarát, mégis a kanunk ilyen típus, én meg senkit nem szeretnék kitenni ennek, a kutyáimat meg nem szeretném idegenek miatt kitenni felesleges idegeskedésnek, vagy hogy ha megharap valakit, akkor még a kutyám legyen megbélyegezve. A pitbull pedig nem ereszti, amit megharap, hanem tépi, úgyhogy ha csak odakapott, akkor tőle tényleg csak egy figyelmeztetés volt, nem is akart téged megharapni, különben most nem lenne karod.


De továbbra is azt gondolom, hogy a gazdija kiteszi a kutyát ilyen utólagos meghurcoltatásoknak, meg megfigyeléseknek, holott elég lett volna szájkosarat tenni, ha sétálni viszi.

39. Kmeli (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2017. ápr. 12. 10:33
Hát igen ez valószinű igy van ahogy irod,ebbe hirtelen akkor bele sem gondoltam. De amúgy nem idegen,mert ismerem a fickót meg a kutyát is simogattam már,az " idegen kutyát " a cimben úgy értettem,hogy másé tehát nem saját kutyám. Bár mindig úgy simiztem meg a kisebbiket mikor a nagy nem volt ott. És valószinű hogy tényleg féltékenység és dominancia miatt ugrott nekem az eb.
38. Guruljka (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2017. ápr. 12. 10:25

Nem tudom, mennyire történt esetleg váratlanul a simogatási kísérlet.

Az tény, hogy alapesetben a hivatal nem veszi figyelembe a járókelő óvatlanságát.

A sétáltatási szabályok változóak is lehetnek a lakóhely helyi rendeletei szerint, habár valószínű a szájkosár-kötelezettség, amennyiben a kutya valóban pitbull vagy annak keveréke.


Számomra emlékezetes a jó néhány éve történt eset, amikor a gazda távollétében egy ház udvarába úgy ment be egy a környéken közismert tolvaj, hogy benyúlt és átfordította a belülről rázárt kulcsot. A házőrző kutya megtámadta, ezért kilőtték. Fel sem merült, hogy altató lövedéket használjanak.

37. ab61752c45 (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2017. ápr. 12. 10:18
akarta a nyavalya őket megsimogatni,az utcán haraptak meg.nekem aztán mondhatja bárki,hogy az ő kutyája nem harap.őt biztos nem.én kaptam tetanuszt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook