Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságban magányosan, mit tegyek? fórum

Házasságban magányosan, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


20. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 12. 21:34
Semmi kedvtelés, szórakozás, hobby ?
19. Élodie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 12. 21:04
Szerintem a házasságok max. 2 %-ban marad meg, amit hiányolsz. Bár én még nem találkoztam olyan párokkal, akik hosszú évek elmondhatják, hogy varázslatos napjaik vannak, hogy ég a tűz és lobog a szenvedély...
18. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Semleges)
2020. okt. 11. 14:55

Az biztos!

De ha egy házasság már annyira beszürkült, hogy a feleség magányosnak érzi magát, akkor (szerintem) ott a férj valószínű, hogy este vacsora után belesüpped a fotelba egy üveg sörrel a kezébe, nézi a tv-t, és annyira jól el van, hogy észre sem veszi, hogy a házasélete mennyire sivár lett.

Az ilyen már egy szál művirágtól is kiakad, hogy "mi a fenét keres ez itt az asztalon"! vagy egy új terítőt meglát: "mi van, a régit kidobtad?" és hasonló reakciók az elején.

Az FI-nek itt szerintem nem elsősorban a hálószobában van gondja, hanem a közös programok hiányával, az együtt, közösen eltöltött idő hiányával, a közös programokkal... nem lehet ajtóstól rontani a házba, mert abban a percben kulcsra-zár, félti a kis kényelmes fotelját és a söröcskéjét. :))

17. semleges (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2020. okt. 10. 18:31

Hát ezen jót mosolyogtam. Én speciel nem jönnék tűzbe egy művirágtól és szalvétától, bocs:)Persze értem amit mondasz.

Szerintem sokan összetévesztik a csendes, nyugalmas, biztonságos, kiszámítható életüket az unalommal. Aztán majd ha az egyikük félrekacsint lesz izgalom rendesen. Visszasírják a régi életüket.

16. ariana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 18:24
Csináljatok programot.pl. menjetek el kettesben vacsorázni,és öltözz fel szexisen.
15. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 16:57
Hűha. Szerintem rengeteg nő sorsa, hogy munka-gyerek-házimunka az élete. Több megoldás is van. Házimunka: szólj a férjednek, hogy vegyen fel egy öreg házvezetőnőt. Gyerek: beadhatod őket bentlakásos iskolába v.mostanában több ismerősöm megtette, hogy otthagyta a gyerekeket és lelépett. Munka:emberek tömegei élnek munkanélküliként és eszükben sincs dolgozni menni. Mond fel!
2020. okt. 10. 15:49

Nem vagyunk egyformák, milyen igaz! De, mint tudjuk, bizonyára ettől szép a világ!

Most, a fogyasztó társadalom idején már nem javítatjuk meg a tárgyainkat. Ha elromlott/megromlott akkor eldobjuk és veszük egy másikat. És ebben a fogyasztói társadalom egymást is fogyasztjuk szépen! :(

Nem "javítjuk meg" a régit! Eldobjuk! Mert így könnyebb, és "veszünk" egy újat mert az jobb??!!

(És ezzel lezárult a múlt. A maga szlogenével együtt. Hogy " mit szól a falu a cseréhez" ?!)

13. 184481d874 (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
2020. okt. 10. 15:05
Szerencsésen választottatok mind a ketten és lám jó házasság lett belőle.
2020. okt. 10. 14:53

Nagyon köszönöm a tanàcsaitokat.Kilèpni nem szeretnèk,èn is azt èrzem próblèmànak,hogy ellaposodott a kapcsolatunk.Lènyegèben nem is vagyunk kettesben soha.

Igen,le kell ülni,ès ezt àtbeszèlni,mert azt èrzem,ha ezen nem javítunk,idővel mèg nagyobb lesz a tàvolsàg közöttünk.

2020. okt. 10. 14:29

Az biztos h nem vagyunk egyformák szerencsére.

Rengeteg probléma van a mostani házasságokkal.

Azt tudom mondani, h én nagyon jó házasságban élten közel 45-évet mielőtt a feleségem özvegyen hagyott.

Értse mindenki úgy akarja, ami biztos, h a házas élthez mindkét félnek az alkalmazkodásához van szükség.

Nincs itt szükség semmiféle külön magyarázkodásra külön mindenkinek.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 14:24

Mert belesüppedtetek a hétköznapi élet szürkeségébe, csak lépegettek a napi taposó malomba, nincs más napi program, mint a kötelesség a családban és a munkahelyen.

Találj ki apróságokat, ami a hétköznapi estéken valami újat hoz az eddigi ritmusba, valami kis színt visz az eddigiekbe.

Nem kell nagyban kezdeni, az mindig hatalmas ellenállást fejt ki (a férj részéről főleg). Talán először egy új asztalterítő a vacsorához, egy szál (mű)virág az asztalra, vagy ha pl. eddig nem szokás szalvétát tenni a tányér mellé, akkor most legyen az is...

A gyerekekkel ülj le, beszélj velük, mi lenne az iskola szünetben együtt mennétek el egy hosszú hétvégére (pl. október 23.-a kezdésnek) valahova családi kimozdulás. Nem kell nagy dologra, amire még párodat is (főleg a gyerekek) rá tudjátok venni. Apránként kell elkezdeni a változtatást, és majd alakul az.

9. 184481d874 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2020. okt. 10. 14:23
Azután a következő sem az "igazi"...tovább..majd a következő ..és igy tovább...Erre van egy szó...de nem irom ide,mert nincs szándékomban senkit megsérteni.De a gyerekekről nem esett szó!
8. 184481d874 (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2020. okt. 10. 14:20
Még csak ne is kiséreljék meg? Ez a maiakkal a probléma...pár év után egyből feladják.Tenni is kell a házasságért.Ha meg sem probálják ..hogy néznek a gyermekeik szemébe? Igaz vannak kivételek...amikor eldurvul a dolog...akkor lépni kell.
7. d180e33e13 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2020. okt. 10. 14:18
Neked lehet. De az ilyesmiből még több gond van.
6. vigyefene (válaszként erre: 4. - D180e33e13)
2020. okt. 10. 14:16

Nekem igen.

Csak ez az egy életünk van.

Ráadásul nem is valami hosszú.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 14:16

Ez kettőtökön múlik. Te mit teszel bele a kapcsolatba, hogy ne legyen unalmas?

Azon gondolkodj el mi a jó abban, hogy együtt vagytok, mint férj, feleség szülők? És abba is gondolj bele, ha mással jönnél össze, biztos az jobb lenne-e? Tudna-e a gyerekeidnek annyit adni érzelmileg, anyagilag, mint a férjed? Biztos ez hosszútávon működne-e?

Puding próbája az evés, de ha nem működik mással, nagy a kockázat a gyerekek miatt.

Amikor gyereket vállalunk, amíg szárnyakat nem növesztenek, felelősek vagyunk értük.

Más egy bántalmazó kapcsolat, vagy egy unalmas. Nagyon nem mindegy.

4. d180e33e13 (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2020. okt. 10. 14:14
Nem jó tanács!
2020. okt. 10. 14:02

Nem természetes, meguntátok egymást, ideje új házastársat/szeretőt keresni.

Már csak lakótársak vagytok.

2. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 14:00
Csak közösen menthetitek meg a házasságotokat.
2020. okt. 10. 13:56

14 ève vagyunk hàzasok, kèt sulis gyerekünk van.Elèg sokszor magànyosnak èrzem magam a fèrjem mellett,az èletem a munkàmbòl,a gyereknevelèsből, ès a hàzimunkàból àll.

Olyan megszokott a fèrjemmel a kapcsolatunk,mondhatni unalmas....Ez termèszetes ennyi èv utàn? Nincs varàzs,tűz,szenvedèly...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook