Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hysteroscopos műtét fórum

Hysteroscopos műtét (tudásbázis kérdés)

2012. máj. 30. 16:05
Kedves LantosKriszti! Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan alakult a műtéted, ugyanis hasonló helyzetben vagyok mint te egy éve, nekem is bedomborítja a méhüregemet a mióma, és nem tud létre jönni a terhesség. Nekem is lesz műtétem, hysteroscopia, resectoscopia. Remélem, tudsz nekem válaszolni. Köszönöm.
2011. máj. 14. 11:20
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!NEKEM NEMSOKÁ LESZ A MŰTÉT.UGYANIS NEKEM A MÉH ÜREGEMET DOMBORÍTJA BE.ÉS SAJNOS NEM JÖN LÉTRE A TERHESSÉG,ÉS TÖBB LOMBIKON IS MÁR TÚL VAGYUNK.
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - LantosKriszti)
2011. máj. 14. 11:13

ebben az esetben jó a hsg:


Ha a mióma nem túl nagy és a közvetlenül a nyálkahártya alatt helyezkedik el, abban az esetben a göb eltávolítására is lehet használni a hysteroszkópot.

5. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - LantosKriszti)
2011. máj. 14. 11:09
Mióma műtétet sztem inkább laparoszkópiával végeznek ha ismereteim nem csalnak.
2011. máj. 14. 11:06
SZIASZTOK!SZERETNÉM KÉRDEZNI,HOGY AKINEK VOLT MÁR HYSTEROSCOPOS MŰTÉTJE MYÓMA MIATT MENNYI IDŐ ALATT GYÓGYULT BE.ÉS MENNYI IDŐ UTÁN LEHETSÉGES TEHERBE ESNI?KÖSZÖNÖM!!!
2011. máj. 12. 20:51

4. Méhtükrözéses petevezető átjárhatósági vizsgálat: hysteroscopia (HSK)


A hysteroscopia szó görög eredetű és méhtükrözést jelent. A méhtükrözés a méhnyakon át felvezetett száloptikás endoszkópos eszközt jelenti. A méhüreget folyadékkal töltjük fel, hogy a méhüreg kitáguljon és láthatóvá váljék a méhüreg és a petevezetők belső szájadéka. A HSK-nak három formája van:


Diagnosztikus hysteroscopia hagyományos hysteroscoppal – feltárást és méhnyaktágítást igényel, altatásban végezzük

„No touch” vagy office hysteroscopia – vékony optikával, feltárás nélkül bejuttatható a méhüregbe, gyakorlatilag érintés nélkül (=no touch), altatás nélkül

operatív hysteroscopia vagy resectoscopia – méhen belüli beavatkozásokhoz (pl. polyp vagy myoma eltávolítás) készített operációs eszközzel végezett hysteroscopia



A petevezetők átjárhatóságának vizsgálata ilyen módszerrel lehet indirekt – a petevezetők a folyadék hatására megnyílnak, vagy festékkel áramlás mutatható ki a petevezetők irányában – vagy lehet direkt laparoscopiával kombinálva. A méhtükrözés kapcsán a méhüreg felől lehetőség van a méhkürtök alulról való katéterezésére, mely az elzáródott petevezetők megnyitására alkalmas módszer.

2011. máj. 12. 20:37
Mi a kérdés?
2011. máj. 12. 20:29
Hysteroscopos műtét

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook