Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hyperaktív, nehezen kezelhető gyerekek fórum

Hyperaktív, nehezen kezelhető gyerekek (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 19. 05:53
ne adjal neki edesseget es uditoitalt,mert a mesterseges idesito amit Cukor helyett hasznalnak okozza/olvastam es vki meselte is/.
2010. jún. 20. 21:03
Nekem nem hiperaktív a lányom de nagyon eleven, más is mondta "kétemberes!". Okos, nagyon aktív. A védőnő azt mondja a nagy észnek ez az ára :), mármint a nyugodtabb gyerekek másban sem aktívak pl. a tanulásban. Ha őszinte vagyok akkor azt mondom, hogy amikor teljesen nyugodtan és következetesen viselkedek, illetve levezetem az energiáit mozgással, mondókákkal, énekkel akkor nagyon aranyos. A probléma akkor van ha én is fáradt vagyok... Úgyhogy én egyetértek szepvirag hozzászólásával. Bár kicsit nyers, de igaz. Szerintem nagy hiba leírni ezeket a gyerekeket -és begyógyszerezni amire a mai pszichológia képes.
2010. jún. 17. 08:31
én annak örülök hogy elevenek:) olyan elfoglaltság kell ami lefoglalja pl uszás,sport(karate,taekwon do-ami fegyelemre oktatja és közbe le is foglalja,kifárasztja.)
6. 00495ec28d (válaszként erre: 3. - Szepvirag)
2010. jún. 17. 08:27

Ez nem így van....sajnos létező fogalom a hiperaktivitás....az igaz,hogy a határok megszabása nagyon fontos egy ilyen gyereknél,de ez nem nevelési hiba,hanem egy állapot!

Hacsak a nevelésen múlna........!!!

5. 00495ec28d (válaszként erre: 4. - Klenca)
2010. jún. 17. 08:26
Valamennyi időt már tudni kell ülnie ,de azért még iskoláig sok idő van....:-)))
4. klenca (válaszként erre: 3. - Meme70)
2010. jún. 17. 08:24
Nem biztos, hogy egy 5 éves gyermeknek ülnie kell...
3. klenca (válaszként erre: 3. - Szepvirag)
2010. jún. 17. 08:23

Ha lenne hiperaktív gyermeked, akkor szégyellnéd ezt a butaságot, amit leírtál.


Sajnos ezek nem úgy nevelhetőek.

Két fegyver van ellenük: a türelem és a mindent eltűrő szeretet.

2009. okt. 20. 19:56

Szerintem próbáld meg! Nem veszítesz vele, inkább nyersz. Itt a hoxán van már ilyen téma..

[link]

[link]

A googleba beírod " hiperaktív gyermek ", rengeteg téma van..

2009. okt. 20. 14:19

Sziasztok!

Segítséget kérnék olyan szülőktől, akik hasonló gondban vannak. Négy éves a kisfiam, a legokosabb a csoportjában, ám a magatartása aggasztó! Borzasztó eleven, 100x rá kell szólni, mégis azt csinálja amit nem szabad, teljesen kiakaszt bennünket is itthon. Próbáltam szépen megbeszélni vele, nem ért semmit. Próbáltam büntetni, csak rosszabb lett. Teljesen tanácstalan vagyok, azt mondják, mikor csecsemő volt a mozgásfejlődése nem megfelelően történt, ez hat ki rá most. Kaptunk TSMT gyakorlatokat, állítólag ezzek végzésével "visszamegyünk az időben", és fejlesszük az idegrendszerét... Hát nem tudom! Segítsetek, ha van hasonló tapasztalatotok, mert nem szeretném hogy az okos kisfiam elkallódjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook