Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelykujj-rögzítő fórum

Hüvelykujj-rögzítő (beszélgetős fórum)


1 2
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Syria)
2015. júl. 30. 13:44

AZ én lábam, talán éppen a deformitás miatt, sose bírta az igazi tűsarkút.

Nem is nagyon erőltettem. :D Mindig fontosabb volt, hogy elindulhassak futni egy busz után. :D

45. syria (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2015. júl. 29. 16:41
Na igen, a műtéti technika. Egyrészt. Másrészt azzal is riogattak engem, hogy visszanőhet. Csakhogy nem 2-3 hét alatt alakult ki, hanem 20-30 év alatt, úgyhogy nyugodtan növögessen. Nekem már nincs 20-30 évem. Vagy ha mégis, akkor vidáman fogok közel a 100 évhez tűsarkúzni. :D
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Syria)
2015. júl. 28. 19:36

Természetesen!


Anyukám barátnője volt az intő példa. Nehezen szánta rá magát a műtétre, de az állandó fájdalom miatt végül mégis megműttette, de ugyanúgy nem tudott járni végül, és a fájdalom sem szűnt.

Csak azt kell mindig beleszámolni, hogy azóta eltelt már pár tíz év, és azóta hatalmasat fejlődött a műtéti technika.

43. syria (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2015. júl. 28. 19:19

Köszönöm. :)


Ez a bütyök dolog állítólag genetika. Van, aki állandóan lapos lábbeliben járt, mégis utolérte. (Pl. anyukámat.) Van, aki folyton tűsarkúzik és 60-70 évesen sincs semmi baja.

Egy dolgot bizton állíthatok: senki ne vállalja ezt a műtétet pusztán hiúsági, esztétikai okból. Ha gyakran begyullad és fáj (ahogy velem is történt), az már egy másik kategória.

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Syria)
2015. júl. 28. 16:30

Nyugodt, egyenletes és teljes gyógyulást kívánok!


Ne haragudj a kérdezősködésért. Egyelőre nem érint még a probléma, azaz még nem fáj.

Gyerekkoromban deformálódott már a lábfejem egy rossz cipő miatt. Azóta valamelyest rendbe jött, de most a kor előrehaladtával megint jobban látható a nagy lábujj fura helyzete. Magas sarkú cipőt nem hordtam soha, közepesen magasat (4-5 cm-set) is csak rövid ideig. Remélem, nem lesz szükség műtétre, de sosem lehet tudni.

41. syria (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2015. júl. 27. 15:54
A bal lábamat 2015 április elsején műtötték. (Akkor volt a pánik. :D) A másikat június 17-én. Minimum 6 hét bicebócázás. De szerintem lesz az 8 hét is. :D
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Syria)
2015. júl. 26. 10:19
Akkor nemrégen estél át rajta? A kezelőcipő miatt kérdezem.
39. syria (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2015. júl. 26. 10:10

Tudok járni, ha nagyon akarok (kezelőcipővel). A fájdalom nokedli. :D Kb. annyi, mintha beütjük valamelyik testrészünket és az sajog.


Mondjuk közvetlenül a műtét után jajgattam rendesen, de azt a pár órát ki lehetett bírni. Messze elmarad a szülési fájdalomtól, legalábbis nálam. :)

38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Syria)
2015. júl. 25. 08:19
És végül is, összességében mi a műtétek eredménye? Tudsz járni? És a fájdalom?
37. syria (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2015. júl. 25. 07:23
Engem már többször altattak, soha nem fordult meg a fejemben félelem, csak most. A második lábműtét előtt viszont már nem voltak rossz érzéseim. :)
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Júliusi)
2015. júl. 24. 14:30

Ezt úgy tudom, meg is kérdezik műtét előtt. Már hogy voltál-e már altatva.


Nagyon-nagyon ritka a komplikáció, félni ezért nem érdemes. (Úgysem tudod meg, ha nem sikerült...)

Én is csak óvatos voltam. És féltettem a későbbi férjemet a családtól.

35. júliusi (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2015. júl. 24. 12:57
Hat azt en se tudom,mert meg erzestelenitot is csak foghuzaskor kaptam,altatva nem voltam...
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Syria)
2015. júl. 24. 07:44

Jogász lánya vagyok.


Ésszerűnek tűnt, mert még nem voltunk házasok a férjemmel.

Ha a nővér üríti ki a fiókomat, akkor jó, ha ott van.

Ha nem lesz baj, akkor én dobom ki, mert felesleges volt.


Az érvényes formátumot tudtam. Nem szóltam róla senkinek, nem volt melodráma, csak óvatosság. :D

33. syria (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2015. júl. 24. 07:22
Na ugye, hogy ugye? :D Az első lábműtétem altatása miatt én is fontolgattam a végrendeletet. Aztán győzött az optimizmus, és az időhiány. :)
32. júliusi (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2015. júl. 23. 17:36

Hát igen,annak idején mi is szedtünk ki varratot, nem kellett hozzá orvos.


Elhiszem, megnéztem egy videot a műtétről, csodálkoztam, hogy szinte alig volt vér...

31. Guruljka (válaszként erre: 29. - Júliusi)
2015. júl. 23. 17:33

Nem kell minden marhaságot megnézni.


Eszembe sem jutott, hogy nem hat az altató, inkább az volt az aggályom, hogy mivel még nem volta altatva, nem tudhattam, nem vagyok-e túlérzékeny valamire. Ez ha ritkán is, de előfordulhat, és nem filmben láttam. :D


A izombénító szert csak nagy műtéteknél használják, a kacsódnál biztosan nem. :D

30. júliusi (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2015. júl. 23. 17:31

Lehet, hogy tényleg nem nagy dolog.

De ma betelefonáltam, hogy lemondjam az időpontot, nem firtatták miért,kérhetek majd másikat, telefonon.


Meglátom, mit csinál a reumatológus, és ha minden kötél szakad, egye fene...:(

29. júliusi (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2015. júl. 23. 17:29

:))

Akkor nem is mondom, hogy nemrég láttam egy filmet Éberség volt a címe...

A srácnak szívátültetése volt,de nem hatott az altatás,és mindent érzett ,hallott, de jelezni nem tudott.A dokik úgy látták, alszik....

2015. júl. 23. 11:32

Én valahogy nem félek, habár amikor életemben először altattak, egy rövid kézírásos végrendeletet hagytam az éjjeliszekrény fiókjában.

Nem volt semmi baj, én vettem ki utána. :D

27. syria (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2015. júl. 23. 07:57

8-10 éve kokettáltam a bütyökműtéttel, nem utolsó sorban az elrettentő vélemények miatt. A végére folyamatos fájdalmaim voltak, még papucsban is, nem csak normális cipőben. Tehát nem volt sok veszíteni valóm. Ezzel adtam magamnak egy esélyt, hogy nem mindig fog fájni a lábam, hanem esetleg csak frontok miatt. :)(Mivel ugyebár ezek csontműtétek voltak.)


Nem csoda, ha Júliusi szorong a műtéttől, sokan vannak ezzel így. De tényleg az ő döntése lesz.

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Syria)
2015. júl. 22. 21:21

Ebben az esetben már megvan a diagnózis, ha jól értettem.


Én a bütyökműtéttől tartanék nagyon, volt egy ismerős, aki utána már nem járt fájdalom nélkül.


Majd Júliusi eldönti, de szerintem elég nagy a szorongás benne, az viszont felesleges.

25. syria (válaszként erre: 21. - Júliusi)
2015. júl. 22. 20:00

Nagyon megértelek. És Guruljkát is. Viszont nincs két egyforma eset.

Már én is könnyen beszélek, miután túl vagyok két bütyökműtéten. :)

Még egyszer: először minden egyéb alternatíva, s ha azok után bebizonyosodik, hogy nincs más megoldás, bizony jöjjön a kés. Főleg, ha több orvos is javasolja.

2015. júl. 22. 06:35

Ne viccelj, nem egy több órás hasi műtétről beszélünk!

A hüvelykujj ízületénél még izom sincs olyan rengeteg. Alig bolygatnak meg bármit is.

Nekem is, többeknek is baj nélkül gyógyult, hiszen csak a bőrnek kell összeforrnia. Nincs izomvarrat.

Ezt azért tudom ennyire biztosan, mert miután hiába utaztam be varratszedésre (nem tudtam, hogy csak az operáló orvos szedheti ki, és csak reggel volt bent) magam vágtam le a varratról a csomót, a többi kijött magától, mert húzni azért nem mertem. A hóhér se költ annyit buszra, ha nem muszáj. :D

23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Júliusi)
2015. júl. 22. 06:30

Nekem olyan természetesnek tűnt, hogy elfogadjam a műtét lehetőségét.

Egyre jobban fájt, már terhelés nélkül is, és semmi nem vallott gyulladásra.

A reumatológiáról sem láttam még senkit teljesen gyógyultan kijönni.


Ha jó nekem, akkor azért jó, mert nem szöszöltem a döntéssel.

22. júliusi (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2015. júl. 22. 06:24

....:)Guruljka, könnyen beszélsz!:)

Te már túl vagy rajta,jó neked!!!..:)


Lehet ,hogy nekem is az lesz belőle előbb utóbb..:(

21. júliusi (válaszként erre: 19. - Syria)
2015. júl. 22. 06:22

Hát igen.

Tudom, nem a biciklizés okozta,de utána kezdett fájni az ízület...


Előtte semmi baja nem volt, észre se vettem, hogy van hüvelykujjam...:)



Közeledik a kiírt műtét időpontja....de le lehet mondani.Én is hajlok rá, hogy először láss reumatológus is.

Ha gyulladás okozza az ínhüvely megvastagodását,amiből kialakul a pattanó ujj,akkor logikus lenne, ha először a gyulladást javasolnák csökkenteni,vagy mást...

De rögtön a műtét...:(

2015. júl. 22. 04:11

Pünkösd óta egy gyulladás még legalább is enyhült volna, még a makacsabbja is.

Ha a diagnózis megvan, akkor kár kísérletezni, kár az önkínzásért. Műtét.


Nem nagy beavatkozás.

19. syria (válaszként erre: 13. - Júliusi)
2015. júl. 21. 21:06

Biztos, hogy nem a biciklizés okozta, az csak az utolsó csepp lehetett a pohárban. Megerőltetted, vagy ismétlődő mozgásokat végeztél, azért alakult ki a fájdalom.

Nem vagy könnyű helyzetben, én (a mai eszemmel) a kés előtt megpróbálnék minden egyéb alternatívát, különösen a gyulladás csökkentését. De ha valóban pattanó ujjad lett, akkor aligha tudod megúszni a műtétet.

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Júliusi)
2015. júl. 21. 06:44
É háziorvoshoz mentem először, ő azonnal írta a beutalót a sebészetre. Azaz megkérdezte, hogy mivel ez nagy valószínűséggel pattanó ujj, és műtét lesz, kérem-e a beutalót? Akkor már nagyon is kértem.
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Júliusi)
2015. júl. 21. 06:42

Akkor túl szoros a fásli! Azért a vérkeringést nem szabad elszorítani vele.


Szerintem addig is volt már kezdődő probléma, és a biciklikormányt fogó tartás betette neki a végsőt.

Én síkon bringáztam, de a szokottnál több időt, mert többször is be kellett bicikliznem a faluba.


Én ha jobbal megemelek valamit, a ballal segítek... és akkor még nagyobb adagokat főztem, többet emelgettem az edényeket is.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook