Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygyűrű vagy tabletta? Ki tudja, melyikben van több hormon? fórum

Hüvelygyűrű vagy tabletta? Ki tudja, melyikben van több hormon? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 27. 15:28

Sziasztok!

sajnos Trombózisra vagyok hajlamos, és az orvos azt mondta, inkább mellőzzem a tabletta szezését.

Kiváncsi vagyok, hogy a hüvelygyűrű mennyivel jobbb?

Válaszotokat előre is köszönöm.

8. cicababika (válaszként erre: 6. - Madarasfa)
2009. máj. 19. 14:08

szia


ez szerintem egyzseü, hiszen egy györö 21napig tart, tehát el kell osztani 21-gyel, a tablettát meg naponta veszed be.

7. MelisUK (válaszként erre: 6. - Madarasfa)
2009. febr. 21. 19:34
Ez tényleg jó kérdés.
2009. febr. 20. 18:18

Köszi a választ, hallottam erről a módszerről is...

De én kifejezetten arra vagyok kíváncsi, hogy lehet ekkora eltérés a hűvelygyűrű "kevés" hormonja, és a tabletta hormonadagja között.

2009. febr. 20. 18:03

Vagy nézd meg ezt a fórumot:

Hallottatok már a három éves fogamzásgátló módszerről? Neve: Implanon.

2009. febr. 20. 18:01

Igaz, ezt egyben kell kifizetni, így soknak tűnik egyszerre az a 30ezer forint, amibe kerül, de ha utánaszámolsz, akkor harmada annyiba kerül, mint a tabletta és kilenced annyiba, mint a hüvelygyűrű.

Sőt, azt olvastam egy fórumon, hogy a gyűrű valakinek kényelmetlen szex közben.

Ja, és az Implanonról még annyit, hogy ettől egy évben kb 3-4 alkalommal mensizel és csak néhány cseppet és egyáltalán nem fáj a hasad. Nem lesz vashiányod ennek használatával.

Bővebb infó:

[link]

2009. febr. 20. 17:57
Inkább ajánlok egy harmadik módot, az Implanont, ami egy kis rugalmas pálcika, amit betesznek egy injekciós tűvel az egyik alkarodba, nyoma nem marad, látni nem látszik, fájni nem fáj, de három évig nem fogsz teherbe esni tőle és csak egyszer kell betetetni az orvossal. (pár perc a betetetése). Olcsóbb a többi módszertől, biztonságosabb és olyan is használhatja, aki tabit nem. Ha mégis babát szeretne valaki, akkor kiveteti a dokival (1mm-es vágást ejtenek) és a következő mensi után próbálkozhat is a babával.
2009. febr. 20. 17:52

A hűvelygyűrűt azért is ajánlják, mert minden egyéb fogamzásgátlónál kevesebb hormont tartalmaz, mivel helyben fejti ki a hatását. Ennek ellenére, a neten mást találtam:

Hűvelygyűrű: Hatóanyag: 11,7 mg etonogesztrel mikronizált, 2,70 mg etinilösztradiol mikronizált gyűrűnként.

Tabletta:

I. rózsaszínű drazsé: 0,03 mg etinilösztradiol, 0,05 mg levonorgesztrel.

II. fehér színű drazsé: 0,04 mg etinilösztradiol, 0,075 mg levonorgesztrel.

III. okkersárga színű drazsé: 0,03 mg etinilösztradiol, 0,125 mg levonorgesztrel.


Tudna valaki hozzáértő segíteni, hogy is van ez?

2009. febr. 20. 17:49
Hűvelygyűrű vagy tabletta? Ki tudja, melyikben van több hormon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook