Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygyulladás... ötlet? Tanács? fórum

Hüvelygyulladás... ötlet? Tanács? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 30. 22:23

nincs esetleg spirálod?Vagy nem dolgozol nyirkos esetleg erősen klimás helyen?Nekem ezeknek a hatására és egy kemény felfázás után jön szinte 3-4 hónaponként elő ugyanez a probléma.Mint ahogyan te is én is végigjártam nőgyógyászt,urológiát,vese,medence uh-t és semmit nem találnak,össze vissza küldözgettek és belefáradtam.hetekig tartó gyógyszeres,kupos kurákat írnak fel egyik méhösszehuzót,másik antibiotikumot,harmadik megint más gyógyszert és hiába szedtem be a problémát csak időszakosan oldja meg.Gyors,hatásos segítségként Monurált használok ez 5 óra alatt kipucol viszont már odáig fajult hogy érzem a vesetájéki fájdalmat,majd sürü vizelési ingert és kb 7-10 óra mulva már véres a vizeletem...

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok mindenkinek.

2013. júl. 30. 21:45
Én az Alkagin hüvelykúpot ajánlom, nem gyógyszeres készítmény, vény nélkül kapható.. Körömvirág kivonat van benne, sokat utánaolvastam, és ezt kombóztam körömvirág teás ülőfürdővel. 2-3 nap és jelentős a javulás :) remélem segítettem:))
24. töprengő (válaszként erre: 23. - Sookye)
2013. jún. 24. 06:33

Elég drágák ezek a dolgok, régebben néztem mert akartam venni. Ráadásul az illatos wc papír, tampon és társai arra vannak kitalálva, hogy gondot okozzon, és dokihoz menyjünk.

Egyik ilyen probléma miatt a dokimnak említettem ezt a papírt.. Hárított.

Síkosító, foggamzástgátlo tabletták is okoznak ilyent.. ( nekem attól is volt tőle)

Mennyire sterilebb? Nem tudom, biztosan az, ezeket nem próbáltam.

Maradok a házi szereimnél. Egyenlóre.

23. sookye (válaszként erre: 22. - Töprengő)
2013. jún. 23. 22:25
Akkor már egyszerűbb (és sterilebb), ha az irrigálóhoz pezsgőtablettát is vesz, lehet kapni tejsavasat, nagyon jó!
22. töprengő (válaszként erre: 15. - 6d73a2f3d2)
2013. jún. 23. 22:11

Semmi különös. Csak belemártani a joghurtba, és páróra, 2, re felhelyezni.

Teafaolajat is ugyanígy.

Irrigáló pumpát patikába vehető, vagy a drogériákba.

Liternyi vízbe fél max 1 dl kaukázusi kefírt tenni és addig " mosogatni" pumpálni míg a keverék elfogy. Ki kell nevezni egy flaskát, valamilyen edényt...

21. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 6d73a2f3d2)
2013. jún. 22. 12:17
írtam privit
20. eva7171 (válaszként erre: 1. - 6d73a2f3d2)
2013. jún. 22. 09:19

Amíg orvosokhoz jártam ilyen próblémákkal,és a létező összes krémet,kúpot,gyógyszert beszedették velem állandó betegük voltam.

Másfél éve nem láttam őket,és rendbe vagyok.

Gondolom itt is a coli lehett a bűnös,ha van partnered akkor az óvszer nagyon fontos.

19. eva7171 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2013. jún. 22. 09:11

Ezt én úgy oldom meg,hogy rengeteg törölközőtt mosok,és minden tusolásnál másikat használok.

Persze ezért a kisebbeket részesítem előnyben.

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 22. 08:54

A tampon szükséges, mert anélkül egy csomó mindenről le kellene mondani. Pl. sport.

A tisztasági betét örök használata már nem egészséges. A tangabugyi pedig teljesen egészségtelen, hiszen a pánt hordja ide-oda a bacikat.

2013. jún. 22. 08:48
A tampont is el kellene felejteni a tisztasagi betettel es a tangabugyival egyutt.
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Sookye)
2013. jún. 22. 08:36
Szerintem meg inkább törölköző. A papírtörlőről óhatatlanul maradhat ott papírdarab, ami szintén kellemetlenségeket okoz. Az illatosított cuccok nem jók valóban.
2013. jún. 22. 05:50
A sorrend be van tartva! Akkor az illatosított dolgokról lemondok, amúgy még a tamponom is az... erről a joghurtos témáról hallottam már,de félek tőle! Leírnátok hogy kell azt csinálni pontosan!? Meg ezt irrigálást is? És abba mit tegyek?
2013. jún. 22. 04:56
azt is észrevettem, amikor nincs panasz, hideg a hasamon a bőr.a méh környezeténél
13. töprengő (válaszként erre: 11. - Sookye)
2013. jún. 21. 21:31

Illatosított nyalánkságokat felejtse el mindenki. Engem is megbuggyantott. Fürdés utáni törölközést a papírtörölközővel, ez nem igazán jutott eszembe.

Valakinek a jugurtos tampon egy alkalommak kb 2 órán keresztül felhelyezve rendbe tett.

Van akit az irrigálás. Nem bolti ilatosított intim gél, stb.. Kaukázusi kefíres víz.

Vagy a tamponra teafaolajat cseppenteni, 2 - 3 nál nem többel.

Kiürült ilyen cseppes üvegcsébe felhígítottam. És bizony néha bekenem ezzel az olajossal. Főleg a melegbe nem túl nehéz gombázni, és akár pasi se kell hozzá.

Sót a tusfüedőmbe is csepegtettem vagy 20 cseppet.

Fertötlenítő, baktérium ölö valami...

12. Csicsi25 (válaszként erre: 11. - Sookye)
2013. jún. 21. 21:10

Ezzel egyetértek! Én sem használom a törölközőt, fürdés után p.zs-vel törlöm meg magam.


Itt a Hoxán olvastam még a teafaolaj jótékony hatásáról. Kipróbáltam és azóta mindig van itthon. Fürdésnél is jó, szeretkezésnél pedig érdemes síkosítót használni, amibe néhány csepp teafaolajat csepegtetünk. Utána pedig teafaolajjal lemosni az intim területet - természetesen vízzel higítani kell!

11. sookye
2013. jún. 21. 21:03

Én még annyit tennék hozzá az előttem szólók tanácsaihoz, hogy OTT ne használj törülközőt, csakis papírtörlőt vagy wc papírt fürdés utáni törülközéshez. Plusz semmi illatosított cucc (wc papír, tisztasági vagy intim betét) mert engem az 1 nap alatt gallyra vág :p

Együttlét után pedig villámgyorsan zuhanyzás... (előtte közvetlenül ne, mert kiszárítja a hüvelyt, ami hámsérülésekhez vezethez, ahol megtelepedhetnek a bacik :p)

10. töprengő (válaszként erre: 5. - 84c6df2a20)
2013. jún. 21. 20:50

Wc zés után hogyan töröljük meg, előről hátrafele??

Van abba is valami.

2013. jún. 21. 20:11
Ja és a vicc, mire végre vízeletet tenyésztésre küldték volna, addigra többet nem jött úgy elő, de hosszú évekig csak gyorsan pisiljek egyet egy kémcsőbe, vagy a gyulladt pisilőmbe dugdostak katétert őrült fájdalom volt, s max gennyet találtak...kaptam az antibiotikumot. A nőgyógyászt meg hagyjuk....egyszer sem találtak semmit a kenetben (már amikor mézték) amúgy ,eg kaptam az antibiotikumot. Érdekes, hogy egy olyan cucc tett helyre ami a felborult hüvelyflórára való...
8. megi04 (válaszként erre: 5. - 84c6df2a20)
2013. jún. 21. 20:10
Tényleg fontos!
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - 84c6df2a20)
2013. jún. 21. 20:09
Na igen...
6. napocskaszemű (válaszként erre: 1. - 6d73a2f3d2)
2013. jún. 21. 20:07
Velem is évekig csinálták ezt a cirkuszt, ping-pongoztak az sztk-ban a dokik, hol is a helyem... Csípett, fájt a hüvelyem, állandó vízelési ingerem is volt, vese fájdalom, egyszer-egyszer még véres pisi is. Na az lett az egészből, hogy mikor előjött folyton gyógynövényes ülőfürdőben ültem, utána meg felhelyeztem egy protexin gynophilus hüvelykúpot ez segített a legtöbbet. 1-2 max 3 nap alatt rendbetett. Az utóbbi egy évben kétszer ha éreztem gyengén ha előjött a fájdalom egy kúp már rendbe is tett. :) kívánom, hogy neked is pikk pakk rendbejöjjön már ez a probléma, mert borzasztóan megszenveszt....sajnos tudom. :(
2013. jún. 21. 20:01

Most bizonyára meg leszek szólva megint,de nekem még az jutott eszembe erről,hogy fontos a helyes sorrend betartása is.

Úgymint:fent-lent-hátul

2013. jún. 21. 19:57

Történt valami tenyésztés? Tudod mi okozza? Velem is ez van már féléve, de csak urológus küldött tenyésztésre, ott e coli okozza a hólyaghurutot, de a nőgyógyászok csak írják fel a különböző kenciéiket, kúpjaikat anélkül, hogy tudnák mi a helyzet így én jövőhéten magánrendelésre megyek, hátha végre ellátnak.

Fontos, hogy a párodat is kivizsgálják.

2013. jún. 21. 19:52

Hát..mivel nem ismerem az életviteledet..nekem nincs..:(

Mikor téged kezelnek...a partneredet is kezelik? Mert ha nem,ő visszafertőzhet mindig...

2013. jún. 21. 19:29
Jah még annyit h a nőgyógyász urológushoz küld az urológus nőgyógyászhoz! Júliusra kaptam urológiára időpontot, kíváncsi leszek ez az orvos mit mond mert voltam már egynél.
2013. jún. 21. 19:27
Sziasztok! Egy ideje visszatérő hüvelygyulladásom van és ehhez társul vesefájdalom, 3 éve vesemedence gyulladásom volt 8 orvosnál voltam egyik sem tudta mi okozza! Most, 2 nőgyógyásznál voltam! Kúpot,krémet, antibiotikumot szedtem! 3 nap múlva visszajött! Valami ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook