Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hűtlenség után együtt.Sikerülhet? fórum

Hűtlenség után együtt.Sikerülhet? (beszélgetős fórum)


182. Ráhel (válaszként erre: 181. - Nyuszó68)
2008. jún. 25. 13:23
Írtam privibe.
2008. jún. 24. 22:03
Segítsetek! Biztos sokan ismeritek már a történetemet. Akik nem,azoknak röviden: igen,engem is megcsalt a férjem. Sokat gondolkodtam a hogyan tovább kérdésén,még végül a válás mellett döntöttem. Elveszett belőlem a számomra legfontosabb dolog, a bizalom. Már pár hónapja külön élünk, jól érzem magam egyedül, de a férjem nem akar válni, könyörög hogy próbáljuk meg újra. Igen ám,csak „egy” gondom van. Abból,hogy ő egy másik nőhöz járt és szinte napi szinten a szemembe hazudott nekem,semmit nem vettem észre. A kérdésem,mi lesz ha azt mondom neki hogy oké,próbáljuk meg újra,és lehet hogy pár hónap ill. év után újra megteszi,miből fogom észrevenni? Sokan mondják figyeljek jobban. De mire? Honnan tudom hogy vajon igazat mond-e? Szükségem lenne pár okos tanácsra.
180. margaretasziv (válaszként erre: 167. - F75660bad9)
2008. máj. 2. 14:47

Nem szeretnék itt --- de ne foglalkozz senkivel...főleg ne a többséggel....ha akarjátok sikerül...és még jobb lesz mint előtte::)))

Hidd el mindannyian változunk...

179. Orchidea25 (válaszként erre: 178. - Klara70)
2008. máj. 1. 20:21

Hát én nem tudom...akkor csak nekem van érzékem hozzá, hogy megtaláljam a leggyökerebb fajtákat:(

Vagy én vagyok túl odaadó, őszinte, és hűséges....lehet ezzel van a baj:(

A mai világban úgy vettem észre a pasik nem becsülik az igazi értékű nőket...mint a hűséget, becsületet, őszinteséget, odaadó-önzetlen szeretetet:(

178. klara70 (válaszként erre: 176. - Orchidea25)
2008. ápr. 30. 23:17

Nem minden pasi egyforma ezt te is tudod.Ha így lenne esélyünk sem lenne újra kezdeni...pedig van!

Találsz majd egy olyan férfit aki értékel és úgy szeret ahogyan megérdemled...

Az hogy minden rendben van nem valószínű legfeljebb mi nők hisszük azt, a pasi meg nem mondja el hogy mi a problémája, ezért csak akkor szembesülünk vele amikor már kész a baj.Vannak olyan emberek akik nem tudnak hűek maradni, gyűjtögetnek, röpködnek tovább....amikor ezek akár nők, akár pasik, megpróbálnak egy párkapcsolatban élni, mindig az a vége, hogy csalnak, hazudnak, mert bár szeretik a párjukat is, nem tudnak monogámak maradnak....na az ilyen párral nem érdemes együtt maradna mert biztos hogy előbb-utóbb megbánt még ha nem is szándékosan!

177. klara70 (válaszként erre: 172. - Orchidea25)
2008. ápr. 30. 23:07

"de ne aggódjatok olyan soha nem lesz a kapcsolat amilyen volt...."

Szerintem nem is a szabad hogy olyan legyen mint előtte volt....mert valami ok mindig van amit meg kell találni ahhoz hogy tovább lehessen lépni, vagy a pároddal vagy nélküle. Azok tépelődnek a legjobban akik nem találnak okokat vagy nem tudják elfogadni azokat. Nehéz azt modani hogy valóban tévedtem ebben és ebben, többek között ez is vezetett oda hogy a férjem félre lépett.

Vagy hogy én úgy érzem ami tőlem tellett mindent megtettem mind feleségként, mind szexuális téren, tehát a páromnak voltaképp nem volt oka és indoka (ja és ő sem látja másként ugye) mégis hajtotta az ismeretlen kaland. Előbbi esetben nem vennék rá mérget hogy ha sikerül megbeszélniük a dolgokat előfordul mégegyszer a dolog, utóbbiban valószínűleg tehetek bármit akkor is az új élmények felé fog fordulni adott esetben a férfi, tehát nem biztos hogy érdemes hozzá ragaszkodni.

Engem majd egy év után a féltékenység már nem gyötör, őszintén mondom, sokszor van távol a párom éppen úgy de nem gondolom hogy megcsal, mert úgy érzem minden téren bőven meg kap mindent amire vágyik. Sokkal inkább agyalok azon hogy az alap problémákat sikerüljön áthidalni és megoldani, hogy ne vitázzunk olyan dolgokon amiken nem kellenne, és harmónikusabb legyen az egész családom élete.Nekem nem egy nyugodt percem van mellette hanem sok....sőt boldog percem....nem bánom hogy vele maradtam...de nem gondolom hogy mindig így lesz, de amíg jó...

176. Orchidea25 (válaszként erre: 175. - 11111)
2008. ápr. 30. 22:53
Az én exemnek mai napig velem a legjobb a szex...ezt hangoztatja is, a félrelépésének az oka meg az volt állítólag, hogy nem fogytam le, illetve a tiltott gyümölcs....abba meg már nem hiszek, hogy a pasik csak akkor lépnek félre ha valami nem ok a kapcsban, sajnos már számtalan példa van körülöttem hogy a pasinak a barátnőjével minden okés a kapcsiban, mind a szex, mind más mégis félrelép mert tiltott dolog....ami vonzó számukra...tehát mostmár egyre jobban úgy vagyok vele, hogy minden pasi egyforma csak máshogy hívják őket....
175. 11111
2008. ápr. 30. 22:43

Sziasztok!

Nem olvastam végig a hozzászólásokat csak a saját véleményemet tudom leirni.Biztos hogy minden rendben volt abban a kapcsolatban?Mert,ha valaki félre lép az nem kap meg valamit otthon /tapasztalatból tudom/azóta is eggyütt vagyunk.

174. Orchidea25 (válaszként erre: 173. - Nyuszó68)
2008. ápr. 30. 22:15
Akivel megtörtént a megcsalás, aki ezt a fájdalmat és keserűséget átérezte az tudja mit éreztem én is....soha nem gondoltam volna hogy ez ennyire tud fájni....pokoli, akkor mikor megtudtam azt hittem, hogy a szívem szakad szét....hogy belenyúltak a mellkasomba és kitépték a szívemet....nem kívánom senkinek se....
173. Nyuszó68 (válaszként erre: 172. - Orchidea25)
2008. ápr. 30. 22:05

Ez így van!

SOHA!

172. Orchidea25 (válaszként erre: 171. - Nyuszó68)
2008. ápr. 30. 22:01
Így van nem lehet általánosítani...a kivételek erősítik a szabályt....de ne aggódjatok olyan soha nem lesz a kapcsolat amilyen volt....SOHA....bármennyire szeretné az ember, az a seb megmarad és ha már esetleg tényleg okod sem lesz a féltékenységre akkor is fogsz rá okot találni, benned lesz, hogy a kisördög soha sem alszik....és lehet a párodnak már esze ágában sem lenne megcsalni téged, te akkor is már gondolatban is össze fogod kötni még a sarki közértes kisasszonnyal is....és ez által nem lesz egy nyugodt perced sem....mellette nem....
171. Nyuszó68 (válaszként erre: 169. - Orchidea25)
2008. ápr. 30. 21:53
Igazad van,de több olyan hozzászólást olvastam,hogy sikerült a férfinak visszakönyörögnie magát,megbánta,vezekelt,és pár hónap/év után amikor már úgy nézett ki a dolog hogy minden oké,akkor újra megtörtént,vagy éppen ez idő alatt is megvolt a szerető,csak éppen jól tudták titkolni.Ekkor beszélhetünk időpocsékolásról.Persze ezt nem lehet általánosítani.
170. Nyuszó68 (válaszként erre: 168. - Nyuszó68)
2008. ápr. 30. 21:47

Az én férjem szinte ugyanígy sírt és könyörgött,de...

Ha ennyi elég lenne egy megbocsátáshoz....

De nagyon sok férfinak bejön ez a taktika.

Csak pár percig kell tudni erősnek lenni...amíg kimondjuk,hogy sajnáljuk,de nem megy.

De ez a pár perc az ami baromi nehéz.

2008. ápr. 30. 21:43
Én még mindig tartom azt a véleményem, hogy esély kevés rá....maximum csak akkor sikerülhet ha a hűtlen fél úgy áll a kapcsolathoz a hűtlensége után, tehát teljes megbánással éli a napjait érezteti párjával, hogy mélyen megbánta tettét, vezekel érte és próbálja a helyzetet maximálisan helyre hozni....akkor sikerülhet, de az esetek többségében ez nem történik meg....innentől kezdve időpocsékolás az egész....
2008. ápr. 30. 21:28

Elég ritkán szoktam megnézni a Barátok közt-t,ma valahogy leragadtam.Igaz ez csak egy film,de a Tilda-Pali esete mintha csak az én történetem másolata lenne,csak fordított állásban.A lényeg ugyanaz.BIZALOM!Hiába szereti még Pali Tildát,ha nincs meg számára a legfontosabb,a Bizalom.Anélkül pedig ahogy ő is mondta semmit sem ér az egész,csak időhúzás.Nehéz,nagyon nehéz elválni.Vagy ahogy Vili bácsi is mondta:a sima szeretet kevés egy házassághoz.Még a végén én is Barátok közt függő leszek.


Hűtlenség után együtt.Sikerülhet?.............

167. f75660bad9 (válaszként erre: 161. - Margaretasziv)
2008. ápr. 30. 08:36

Írnál bővebben a ti esetetekről? Miért éltetek mással? Hogy indult el a dolog? Az addigi házasságotok milyen volt? Engem húsz év után csalt meg a férjem, pedig semmilyen konfliktus nem volt köztünk, és tudjuk, hogy együtt maradunk, de nagyon nehezen emésztem meg a hűtlenségét, pont azért, mert annyira jól éltünk azelőtt, és olyat tett, ami teljesen ellentétes az elveivel.

Pozitív példákat szeretnék hallani, mert elkeserít, hogy a többség szerint soha nem lesz már igazi a kapcsolat. Pedig én hiszem, hogy mindig is szeretett, mert ha nem így lett volna, akkor nem küzdene már 4 hónapja ő is az én démonaimmal.

166. fe6fe7671f (válaszként erre: 164. - Margaretasziv)
2008. ápr. 30. 08:35

"Annak örül ha te összeomlasz, ha neked rosszz....ne add meg neki ezt az örömöt..mosolyogj"


Elmondanám, hogy én tudtam arról a kapcsolatról, ami miatt elhagyott.

Aztán őt is elhagyta, és a nő nagyon-nagyon maga alá került.

Igen, először jó érzés volt, hogy akit elvett tőlem, őt is elhagyta. De aztán a lelkiismeretem előjött, és sajnálom őt! Tudom, sokan megvetnek, de nem tudok rá haragudni, erősebb bennem a női együttérzés. Én ilyen vagyok.

165. Orchidea25 (válaszként erre: 164. - Margaretasziv)
2008. ápr. 29. 21:07
Ez így van igazat adok....ha végleg nem bírod akkor sírj ha senki sem lát...az idő minden sebet begyógyit, nehéz időszak de túl kell élni és utánna már sokkal-sokkal könnyebb lesz!
164. margaretasziv (válaszként erre: 162. - Ördike)
2008. ápr. 29. 20:56

Ki kell törölni az "agyadból", nevedd észre, emeld fel a fejed....ennyi...ne lásd meg, ne végy róla tudomást....hidd el annak a k....-nak az a nagyobb ütés:)

Annak örül ha te összeomlasz, ha neked rosszz....ne add meg neki ezt az örömöt..mosolyogj

163. Orchidea25 (válaszként erre: 162. - Ördike)
2008. ápr. 29. 19:13
Na ez az...ismerős....de rájöttem nincs értelme görcsölni....én is már nagyon belefáradtam abba, hogy várjak rá....elfáradtam....egyszer elfogy az ember türelme, de nagyon....
162. ördike (válaszként erre: 161. - Margaretasziv)
2008. ápr. 29. 10:00
De hogy lehet félre tenni minden rosszat????? Ez a nagy kérdés számomra, mert én akárhol meglátom azt a k.....-át akivel volt egyszerűen meghalnék a fájdalomtól!!!!!!!!!!!!!
161. margaretasziv (válaszként erre: 152. - Tyúkocska)
2008. ápr. 28. 20:55
Teljesen egyetértek veled tyúkocska! Mi 1 évig voltunk külön férjemmel (24 évi házasság után!)- mindketten mással..és ez bebizonyította, mi egymásnak vagyunk teremtve...egyikünknek sem ment mással. Félretettünk minden rossz érzést, tanultunk a hibáinkból...és jobb együtt mint valaha már több mint egy éve. IGAZI CSALÁDUNK LETT!!!!!!
160. fe6fe7671f (válaszként erre: 157. - Orchidea25)
2008. ápr. 28. 20:39

Csak annyit tudok tanácsolni, amit én is teszek, hogy kidobtam mindent, ami rá emlékeztetett, nem veszem a telefonját (ha ismeretlen számról hív, akkor amikor meghallom a hangját, leteszem). Nem beszélek senkivel, aki a közös barátunk volt. Egyszerűen úgy teszek, mintha nem lett volna.

Rohadt nehéz, de az eszemnek kell győzni. Nem teszem tönkre magam egy olyannal, aki folyamatosan megcsal, átver, hazudik...(és a többi, amit most nem írok).


Az, hogy elkezdtem egy naplóban leírni az ismeretségünket, nagyon jót tett, mert rájöttem, hogy hol rontottam el. Most már csak azok kedvéért folytatom, akik naponta írnak, hogy várják a folytatást. Most már idegenként gondolok rá, igaz, hogy felmegy a vérnyomásom, amikor írom, mert nehéz emlékezni - ekkor pár nap szünet, és folytatom az írást.

Jó, hogy kiírhatom magamból. Rájöttem, hogy mit nem kellett volna megengedni neki. Próbáld meg.

159. Nyuszó68 (válaszként erre: 157. - Orchidea25)
2008. ápr. 28. 20:29
BIZALOM! Számomra is ez a bűvös szó.Én is próbálkoztam újrakezdeni,de be kellett látnom hogy nem megy.Azért néhány jó tanács nekem is jól jönne.
158. Nyuszó68 (válaszként erre: 155. - Orchidea25)
2008. ápr. 28. 20:25
Mintha csak magamat hallanám!
2008. ápr. 28. 09:34
számomra is meghallt a bizalom....szar így az egész....azt hiszem én is feladom....megszakítom a kapcsolatot vele végleg, szendvedek egy darabig de lezárom, és majd idővel jobb lesz mint így, hogy szenvedek napról napra...pokoli érzés....megpróbálok mindent kitörölni az életemből ami vele kapcsolatos....remélem végre sikerülni fog....adhatnátok néhány jó tanácsot hogyan sikerülhetne....csak az a baj, hogy szex neki is velem a legjobb meg eddig nekem is vele volt a legjobb....és ha nem keresem egy idő után lehet keresne, hogy lehetne ezt kivédeni? Rájöttem keresnem kell mást aki végre tényleg igazán szeret és csak én vagyok neki senki más :(
156. ördike
2008. ápr. 28. 08:36
Igen, sajnos én is kaptam az életnek ebből a pofonjából.....Engem is megcsdalt a párom, hozzá kell tennem a mai napig együtt vagyunk- én is ismertem az illető k----át és minda mai napig, akkár utcán, akár autóban látom/természetesen már köszönőviszonyban sincsennek,évekkel ezelőtt történt, de ha máglátom őrült fájdalom és csalódás fog el és nem bírom ki,hogy szó nélkül lenyeljem,tudatosan a párommal veszekedek,mert a fájdalom kibírhatatlan! Megbízni ezekután benne? SOHA nem tudnék,hisz a bizalom ami megvolt azt eljátszotta egy örök életre! És nagyon nehéz így valaki mellett lenni,hogy nem bízol benne-úgyhogy mégha meg is bocsájtunk,mert én is ezt tettem, a bizalom már meghalt!!!!!
2008. ápr. 27. 20:23
Sajnos engem is megcsaltak egy éve:( Pokoli érzés volt! Akkor összeomlott bennem minden, de a párom könyörgött, sírt hogy bocsássak meg neki, megbánta és soha többet nem tesz ilyet....persze megbocsátottam mert szerettem halálosan, de a bizalmam felé örökre elveszett...kibékültünk, de soha nem tudtam bízni benne, mindig féltékeny voltam utánna és még legszívesebben a wc-re is utánna mentem volna....a hajam kihullott a sok idegeskedéstől, ha nem volt velem már pánkiba voltam esve hol lehet mit csinálhat...a békülésünk utáni jó pár szexuális együttlét sírásba fulladt...végig az lebegett a szemem előtt ahogy a másik nővel van (főleg hogy ismertem az illetőt), azóta szakítottunk, bár még most is összejárunk, de aszem igazi kapcsolat ebből már soha sem lesz:( Szeretem még mindig, nagyon! Vissza nem adtam neki, nem csaltam meg soha, de azt hiszem ha a párod félrelép soha nem tudod elfejeteni és a bizalom soha nem lesz a régi, ami egy idő után tényleg megöli az egészet, tehát csak időpocsékolás az utánna lévő együtt töltött idő:(
2008. ápr. 15. 14:34

Sokat gondolkodom ezen a dolgon,mert én is hasonló cipőben járok,jártam.Mi együtt vagyunk és minden más,de hát a dolgok mindig megváltoznak!Azóta a dolog óta született egy kisfiunk,aki már egy éves.

Nagyon nehéz,de ha jól végiggondolom az "egómmal" nem megy.

Meg lehet bocsájtani,mert mindannyian követünk el hibákat egy párkapcsolatban,csak most ez az egy dolog van kiemelve,de van ezer más gond is.

Az egónkkal azonban nagyon nehéz!Hogy képzeli?-gondoljuk,meg ilyesmi...

De hát azt kell megértenünk,hogy nem azért történt mert mi kevesebbet érünk,vagy csúnyábbak vagyunk,vagy ilyesmi,mert hát az "egónk"ezt akarja elhitetni velünk,hogy minnél nyomorultabbul érezzük magyunkat!DE NEM ÍGY VAN!

Tehát sikerülhet!Hogyne sikerülhetne,ha szeretsz valakit úgy igazán.Hiszen az nem múlik el úgy egyszerűen!Csak ne gyötörjük a másik felet és győzzük le az egónkat!Ez a legfontosabb!

Aki pedig külön éli tovább az életét,az soha többé ne nézzen hátra,de jó ha az is így tesz,aki megbocsátott!

Én ezeket szoktam mondogatni magamnak,de máig is vannak nehéz pillanataim,álmatlan éjszakáim!

Sok-sok erőt mindenkinek!

Ja és az elején olvastam,azt hiszem Buxa(bocs ha rosszul írom)hozzászólását.Hát neki üzenem,hogy hála isten nem vagyok egyedül,pedig negyven éves vagyok és sikerülhet,csak hinni kell benne.Minden férfiban van valami jó és minden nőben is,ezt meg kell találni!Sok sikert!Nagyon negatív volt a hozzászólásod,nagy bánat érhetett!

153. kerszem
2008. ápr. 15. 10:45
Az én férjem 6 hónapon keresztül csalt meg. Közben terhes lettem tőle, amit nem volt hajlandó elfogadni (már van 2 gyermekünk), és el kellett vetetnem. Akkor szakadt meg igazán a szívem. Azóta is együtt vagyunk, a csajjal rögtön másnap szakított, ahogy én rájöttem a dologra. Tökéletes már soha nem lesz. A gyerekek imádják, ettől nem foszthattam meg őket. Kimondatlanul kölcsönösen bizalmatlanok vagyunk egymással szemben. Én azért, mert ő már megtette, ő azért, mert azt hiszi, én is meg fogom tenni. De szerintem ez a nőknél másképp működik. Ha valaki egyszer már megégette magát, akkor .... Szóval sikerülhet, de tökéletes soha-soha nem lesz!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook