Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsvétra nyulat a gyereknek? fórum

Húsvétra nyulat a gyereknek? (beszélgetős fórum)

2014. ápr. 22. 23:38
Nálunk nyúlpöri volt. A gyerekek imádták. :)
23. ronka
2014. ápr. 22. 23:37
Én nem vennék.
2014. ápr. 14. 08:48
persze
21. timycat (válaszként erre: 1. - Verga doro)
2014. ápr. 13. 22:23

Káposztát nem adnék a nyuszinak, mert felpuffasztja őket (ahogy a karalábé, karfiol, brokkoli, retek stb is) és a kényesebb nyuszik simán feldobják a tappancsot tőle.

A nyúl fő tápláléka a széna, amit ki lehet egészíteni salátával, almával, dióval, sárgarépával -bár érdekes hogy sokkal előrébb tartják a nyuszik a sárgarépánál- a zöldséget, banánt (nagyon-nagyon keveset, tényleg csak az "ízié" adjuk), fűszernövényeket, imádják a tyúkhúrt, pásztortáskát (de utóbbiakat is csak óvatosan adagoljuk). Manapság abszolút teljes értékű prémium nyúltakarmányokat lehet kapni, de a legfontosabb a jó minőségű széna.

2014. ápr. 13. 22:14
Tizenéve van törpenyulam. Egy nyuszi -is- óriási felelősség, nézzük csak azt hogy 8-10 évig simán eléldegélnek, 8-10 évig napi szinten gondoskodni kell róluk és a nyuszi nem cica-/kutyakategória. Az aranyos kis füles szőrmókok tudnak nagyon dilisek, vadak, agresszívak és hihetetlen kártékonyak lenni. Az első nyuszim pl mikor megunta a nyaggatást leharapta a cicánk farkát, ezt egy gyerek ujjával is simán megtette volna, ha megunja a simogatást. Ezért lefektettem a gyereknél azt a szabályt, hogy ketrecbe nem nyúlunk, nyuszit akkor simogatunk ha odajön, odabújik, ha megelégeli és odébbáll akkor nem zaklatjuk tovább.
2014. ápr. 13. 21:42
Lehet húsvét körül nyuszit "bérelni", tehát visszaveszik a nyuszit ünnepek után, bár én ezt sem az állattal sem pedig a gyerekkel nem tenném meg, de van, akinek ez is egy opció lehet.
2014. ápr. 13. 21:18
Legyen :)
17. 3e82f49e78 (válaszként erre: 16. - Ronka)
2010. ápr. 1. 21:51

na és ,hogy ne legyen hisztike ezért megkapják...

a mi szüleink még tudták azt mondani ,hogy "NEM"

16. ronka
2010. ápr. 1. 18:42
Csak azért mert húsvét van ,nem!!!!!!
15. 3e82f49e78 (válaszként erre: 14. - 0a6ce1d48d)
2010. ápr. 1. 15:41
:DDDDDDDDD
2010. ápr. 1. 15:40
NEEEEEEEEE.
2010. ápr. 1. 15:36

szerintem se jó ötlet...öcsémnek vettem évekkel ezelött....voltak gondok..rágodt mindent..:S

meg az sok nyuszibogyozás...áááá nem jó az...aranyos 2 napra,de utána....

2010. ápr. 1. 13:33

Én is max csak kölcsönöznék egy-két napra...


De hosszútávon nem tartanék nyulat!

11. verga doro (válaszként erre: 1. - Verga doro)
2010. ápr. 1. 13:04

Igaz ez a történet sarkítva mutat be dolgokat,de sajnos van benne igazság

Ha már valaki tényleg rászánja magát,hogy nyulat vesz (a félkegyelmű utódot azért túlzásnak tartom :D),akkor gondozza normálisan

2010. ápr. 1. 12:57
ill neveltetéssel
2010. ápr. 1. 12:57

Igen szerintem is a fő gond a neveletetéssel van.

Nekem ha azt mondták a szüleim,hogy azt nem szabad,fáj neki,nem szereti stb. akkor megértettem.

Vannak akik nem veszik a fáradságot,hogy elmagyarázzák miért nem szabad,ha nem érti meg elsőre(már ha egyáltalán egyszer is elmondják neki,hogy hogy kell bánni az állatokkal)

Örülnek,hogy addig sem nekik kell foglalkozni a gyerekkel,legalább addig sem őket nyaggatja

2010. ápr. 1. 08:16
Bocsi: Húsvétkor
7. Fenife (válaszként erre: 3. - Weberkitti)
2010. ápr. 1. 08:15

Azokban a városokban ahol vn állatkert vagy vadasprk, ott minden évben van nyuszi- ill. kisállat simogató. ( igaz nem csak hósvétkor)


Kövezzetek meg, de nem értem, hogy egy gyereknek miért nem lehet elmondani, hogy az az élet rendje, hogy a haszonállatokat az emberek megeszik. Nekem két kisgyerekem van, ők abban nőttek fel, hogy vannak csirkék, kacsák, nyulak, kecskék...a ház körül. Bármikor játszhatnak vele, de mikor eljön az ideje bizony együtt kopasztunk, együtt nyúzunk. Egyedül a konkrét halálesetnél nincsenek ott, minden egyéb ami ezután történik már csak biológia. Rengeteget beszélgetünk közben a főzésről, a természet rendjéről, a szervekről. Tanulnak biológiát, gasztronómiát..mi ezzel a gond?


Persze egyiküknek sem jutna eszébe kegyetlenkedni vagy bántani valamelyik állatot, de szerintem ez csak neveltetés kérdése. Igaz nem is üllnek a számítógépes játékok előtt órákig....

2010. ápr. 1. 03:27
Az én ikerunokáim sem kapnak élő nyulat. Eszükbe sem jut, hogy lehetne, a család meg nem hozakodik elő ilyen ötlettel.
5. Eperke9 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2010. ápr. 1. 00:33
Egyet értek Veled:-)
2010. márc. 31. 23:32

Örülök a témának, én is gondolkoztam rajta, hogy kiírom. Én is rémesnek tartom, ha valaki élőlénnyel való kegyetlenkedéssel szórakoztatja a gyereket. És hazugsággal, hisz nyilván hazudni fog neki arról, hogy mi lett a nyuszikával. Nekem is kisgyerekeim vannak, és azt gondolom, hogy a láthatatlan húsvéti nyuszival is ugyanolyan teljes lehet a móka, mint egy halálra rémült, pörköltbe szánt tapsifülessel (aki mellesleg a gyerekek számára is teljesen nyilvánvalóan képtelen értékelni a nótákat, mondókákat, dédelgetést).

Egy történek a játszótérről: anyuka büszkén közli, hogy ők hoznak nyuszit, hogy legyen mivel játszani a gyereknek, aztán majd pörkölt lesz belőle, amire azt fogják hazudni, hogy fácán. Mire jó ez?


Ha már itt tartunk, én nem szeretem a házhoz jövő mikulást sem. jobb, ha ezek a dolgok megmaradnak a képzelet csodás birodalmában, nem szerencsés szerintem készpénzre, kiábrándító valóságra váltani.

2010. márc. 31. 22:53

Nálunk lesz nyuszi, de csak vasárnaptól keddig. Ingyen. Mi nem tudnánk sehol normális keretek között tartani, felnevelni.


Viszont! Mindig volt otthon, mikor még kicsik voltunk a húgaimmal, és mindig eltűntek. (nagymamám levágta, amikor vágósúlyba ért)

Nem tudom ez mennyivel rosszabb, mint pl. egy csirkenevelde, ahol a napot se látják azok a szerencsétlenek. Ha nem erre gondoltál akkor bocs.


De igazad van, nagyon klassz lenne mindenhol egy nyuszi simogató pl. a belvárosokban, ahol a gyerekek megsimogathatják, ingyér!! Nem értem ezért miért kéne bárkinek is fizetnie! A városoknak kéne ezt kitalálni, finanszírozni... de hát melyik önkormányzatnak van erre félretéve?? Előbb teszik zsebre azt a pénzt, mint a nyuszik simogatására.

2010. márc. 31. 22:50
esteleg , csak is olyan helyről ahol vissza is veszik ha bele untok
2010. márc. 31. 22:28

Megmondom őszintén, én egyáltalán nem tartom jó ötletnek,hogy a gyerekeknek húsvétra nyulat vegyenek.

Sokan bele sem gondolnak,hogy mivel is jár azon kívül,hogy vasárnap reggel ott ugrál a tojások körül.

Akik szeretnének a gyerkőcök kedvében járni,azok vegyék a fáradságot és vigyék el nyuszi simogatóba,próbáljanak keresni valakit aki bérbe adja őket húsvétra(mert vannak ilyenek) vagy vegyenek plüssnyuszit.

Ennek a húsvéti nyúlvásárlási mizériának valahogy gátat kellene szabni,és meg kellene értetni az emberekkel,hogy egy állat vásárlásának felelősségteljes döntésen kellene alapulnia.


Itt egy nyuszis történet Nógrádi Gábor Segítség,ember c. művéből:

Nyúl


Ez igaz? Már megint húsvét lesz? Ugye, nem?

Mért kell minden évben húsvétot tartani? Mért nem lehet csak minden második vagy harmadik évben? Vagy még ritkábban! Mondjuk, soha!

Már előre félek. A húsvét feketével van a nyuszik naptárába felírva.

Még hogy: "Nyuszi ül a fűben, fűben szundikálva..."! Ül a fenét! El akar bújni a sok elkényeztetett kölyök elől, akik már márciusban azért rágják a mami meg a papi fülét, hogy nekik nyuszikát vegyenek húsvétra!

Nagy ötlet! A csokinyuszi nem elég?

Mert mit csinál a bugyuta gyerek az ő kis tapsifülesével? Gondozza? Ellátja? Nevelgeti? Persze! Mint a pattanásait! Nekimegy, mint borjú az anyjának!

Én megmondom, mit csinálnak velünk a gyerekek! Nyomorgatnak! Én is hiába makogom a gazdámnak, Bécikének, hogy: "Öreg! Térj magadhoz! Ne gyömöszölj! Nem én vagyok Zsuzsika a szomszédból!" Ő csak fogdos, meg puszilgat, meg cipel magával, mint a táskáját meg a nátháját.

Aztán azt hiszi, hogy ha berak egy papírdobozba, a papundeklihez verdesem a füleimet az örömtől. Még csodálkozik az a lágytojásagyú, hogy néhány nap múlva olyan büdös leszek, mint ő, ha rájön a vízundor. Ha már valaki nyulat vesz annak a félkegyelmű utódának, nem vehetne hozzá egy kis műanyag aljú ketrecet, amit minden nap ki lehet tisztítani? Az ember is kiköltözött a barlangból a lakótelepre, hogy ne kelljen a mocsokba feküdni. Mért gondolják, hogy én eldobom magam a boldogságtól, mert a saját vizeletemben heverészhetek? Én is félek a betegségektől. Én is jobban szeretek bolha és tetű helyett káposztát kapni húsvétra, ha már nem tudom az emberiséget lebeszélni erről az ünnepről.

És ha már az evésről van szó!

Aki az ebéd maradékát megeszi, picinyeim, az nem én vagyok, hanem a nagymama! Hoppá! Most újat mondtam, ugye? Nekem káposzta kell, meg saláta, sárgarépa, fehérrépa, gyümölcs vagy fű és lóhere, ha már az a megtiszteltetés ért, hogy én lettem a húsvéti nyuszi. Egy kis búza, kukorica vagy zab sem árt. Persze megdarálva! Ezzel nem fogom kienni a családot a vagyonából.

És persze a legfontosabb: a tiszta ivóvíz. Amit szívből ajánlok húsvét hétfőjén pálinka helyett minden Vedelő Vendelnek. Azzal aztán tényleg koccinthatnak, hogy: egészségünkre!

Végül be kell vallanom, a legnagyobb gondunk nem is a gyömöszölés meg a nem nekünk való hamihami, hanem a kérdés, hogy mit csinálnak velünk húsvét után. Mert ha az ünnepnek vége, mi mehetünk az utcára vagy a tálba! És ezt nevezik ők humanizmusnak. Hát mikor rántottunk mi ki ebédre emberpopsit nyulamizmusból?

Javaslom az ENSZ-nek és a felsőbb hatalmaknak, hogy ezennel hivatalosan töröljék a húsvéti ünnepet a naptárból. Ha pedig ez lehetetlen, akkor nyuszi helyett vegyenek húsvétra a gyerekeknek kistestvért. Igen, igen! Azt is nagyon jól lehet gyömöszölni, annak nem kell ketrec, és egy idő után még az ebédmaradékot is megeszi a nagymama elől!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook