Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húsvéti nyuszi fórum

Húsvéti nyuszi (beszélgetős fórum)


29. danama (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2010. jan. 13. 14:01
nagyon aranyos történet :-)
28. Yulcsy (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2009. ápr. 16. 11:24
Ez tényleg aranyos :))))
27. 6ebf587766 (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2009. ápr. 15. 09:23
Aztán lehet tényleg a husveti nyuszi küldte:)))
2009. ápr. 15. 09:19

Egy kedves történet:


Feladó: Húsvéti Nyuszi


2009.04.14. 16:03


A 9 éves kaposvári kislány levelet írt a Húsvéti Nyuszinak, hogy labdát és könyvet szeretne kapni tőle. Nagyon meglepődött a család, amikor megérkezett a csomag a postával, rajta nagy betűkkel: a Húsvéti Nyuszitól.


Az anyuka kereste meg szerkesztőségünket a nem mindennapi, vidám történettel. 9 éves kislányuk - életében először - levelet írt a Húsvéti Nyuszinak, kis kívánságaival. Könyvet, labdát és piros tojást kért tőle. A borítékra ráírta a nevét és a címét, majd bedobta a levélszekrénybe a posta előtt.

A szülei gondolták: majd a postán jót nevetnek, és kidobják a kislány levelét. Ám néhány nappal később megérkezett egy csomag, rajta nagy betűkkel: a Húsvéti Nyuszitól.


- Nagyon meglepődtünk, először nem tudtuk mire vélni a dolgot - meséli az anyuka. A kislányunk persze nagyon örült, főleg amikor kibontotta az ajándékot. Benne volt egy békás labda és egy kis plüssbéka, valamint néhány piros tojás is. Valószínűleg egy postai dolgozó küldhette, aki megtalálta a kislányunk levelét, és nem volt szíve kidobni. Ezúton szeretnénk neki megköszönni a nem mindennapi meglepetést, nagyon nagy boldogságot szerzett a kislányunknak.


A lányka egyébként a dobozt sem engedte kidobni, azt mondta: ez a bizonyíték, hogy a Húsvéti Nyuszitól kapta az ajándékokat.

25. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 24. - Binky)
2009. ápr. 11. 07:17
Azért engem sem kell félteni :) ...
24. Binky (válaszként erre: 23. - 5f3b9a27bc)
2009. ápr. 10. 20:26

Hát nagyon utána kéne...a nyulat ugyan tarthatod a kertben, de ha azt akarod, hogy szobatiszta legyen és ragaszkodjon hozzád, akkor ideálisabb a lakásban. Nem is szólván arról, hogy kell neki majd ketrec(akár benn, akár kinn, de ha kinn, akkor fedni lehessen, védeni a hidegtől, ha majd jön a tél...)

Na meg gondolom elég pici nyuszkót kaptál, akinek nem épp a zöldet kéne ennie, hanem még lucernaszénát és bébitápot, majd 4 ill. 4 és fél hónapos korától adagolhatnád neki a zöldet...de mindegy, a többit mondja el más illetve olvass utána

23. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 3. - Yulcsy)
2009. ápr. 10. 18:15
Én pont ma kaptam egy nyulat. Hely van neki a kertben, meg adtak hozzá kaját elvileg, de nem volt még soha nyuszim. Utána kell olvasni:)
22. Binky (válaszként erre: 21. - Yulcsy)
2009. ápr. 6. 14:44
olyan 1 hét múlva jelenik meg.
21. Yulcsy (válaszként erre: 20. - Binky)
2009. ápr. 6. 13:57
Nem vagyok.Megjelent már a cikk?Szívesen elolvasnám.
20. Binky (válaszként erre: 1. - Yulcsy)
2009. márc. 19. 19:08
Te gondolatolvasó vagy?:)) Most írtam róla, cikket, remélem hamarosan publikálják.
19. 6ebf587766 (válaszként erre: 18. - Yulcsy)
2009. márc. 11. 10:48

Az egyik poraz az vadasz gorenyre van,mert ez egyik nyuszikam olyan kis testu annak az jo,de a nyuszis amit vettunk utanna az is pont olyan-van rajta kis csengo is,olyan edes ahogy fut es csorog vele:)

Halosat meg nem lattam,de ez olyan mint a rendes poraz csak hatso labainal is van ami fogja,konnyu rajuk adni.Be kell alitani a hosszat aztan mar mar csak racsatolod es kesz is,lehet futni...

18. Yulcsy (válaszként erre: 17. - 6ebf587766)
2009. márc. 11. 09:17

Szegényke :-(

Nekünk nincs pórázunk, de gondolkoztunk már rajta.Tömblakásban lakunk és az utcára nem akarunk vele kimenni.Bár van egy kis udvar részünk oda talán.Szóval élvezik?Ha meggyógyul,lehet veszünk neki.

Neked milyen van?Én eddig 2 féle pórázt láttam.Az egyiknek hálós a hámja, a másik pedig bőr szíjas.Nem nehéz felrakni rá?

17. 6ebf587766 (válaszként erre: 16. - Yulcsy)
2009. márc. 11. 09:11

Van nyuszi samponom,de meg nem probaltam.A legelso Rozi nyuszimat megfurdettem,jaj olyan volt mint denever:),a vizet nem szerette de a hajszaritozast birta..olyan edes volt.

Van nyuszi fesum,az egyik nyuszim a Tappancs-szurke,kepeken rajta van- neki olyan a szore mint a vatta es ot neha fesulni kell.Van nyuszi porazod?nekem van 2 es ha jo ido van kiszokok menni veluk setalni,elvezik..igaz mind megy amerre lat de elvannak.

Amugy sajnalom a nyuszikadat,remelem meggyogyul.Az en nyuszimnak nemreg kellett sajnos levagni az egyik labat/hatsot/,baleset miatt.Jaj ugy sajnaltam szegenyt.De mar olyan gyors 3 labbal is:)

16. Yulcsy
2009. márc. 11. 09:07

Vagy nyálmirigy gyulladás, vagy ciszta.Egyenlőre hétfőn kapott egy antibiotikumos szurit,most úgy tűnik, hogy kisebb lett a csomó.Holnap visszük vissza.

Te szoktad fésülgetni vagy fürdetni a nyuszikat?

Nekem meg kellett fürdetnem, hát enyhe kifejezés rá, hogy utálta a vizet.De sokkal selymesebb lett a szőre.

15. 6ebf587766 (válaszként erre: 13. - Yulcsy)
2009. márc. 10. 10:33
koszi,mi a baja a nyuszidnak??:(
14. Yulcsy (válaszként erre: 10. - 6ebf587766)
2009. márc. 10. 10:09
Megnéztem őket, nagyon aranyosak!!
13. Yulcsy
2009. márc. 10. 10:09
Bocsi, egy kicsit eltűntem,mert beteg a nyuszim és inkább vele foglalkoztam.
12. 6ebf587766 (válaszként erre: 9. - Benvik)
2009. márc. 9. 13:52
cumit?ez edes:)Biztos par ev mulva is ilyen allatszereto lesz és akkor imádni fogja a nyuszikajat.Én is 4eve kaptam az elso nyuszimat,azota volt mar nagyon sok, vagyis picik,sok elpusztult szules utan,mindet meg is sirattam:(
11. Yulcsy (válaszként erre: 9. - Benvik)
2009. márc. 9. 13:51
Aranyos lehet a lányod!!:-)
10. 6ebf587766 (válaszként erre: 8. - Yulcsy)
2009. márc. 9. 13:49
nagyon helyes a Gusztid:)nekem is vannak fent kepek a nyuszijaimrol.
9. benvik (válaszként erre: 7. - 6ebf587766)
2009. márc. 9. 13:45
Abba bele sem gondol, hogy a gyereknek ez mekkora lelki törést okozna. Főleg a lányomnak, aki imádja az állatokat. Reggel is az az első, hogy hívja a cicákat. Bele sem merek gondolni, hogy szegény hogy keresné a nyuszit. Na ez mondjuk nem fordulna elő, mert abban a pillanatban a nyuszi a védelmem alatt állna egész életében. Csak jelenleg bőven elég nekem a két macska, halak, és szeptemberben születik a tesó. És a nyuszi is pár órás elfoglaltság naponta. Főleg, hogy még a kertben sem lakhatna nyáron, mert járkál errefelé róka is. Remélem idén is megértett engem... Bár az biztos, hogy előbb-utóbb csatlakozik hozzánk egy ilyen nagyfülű szörpamacs. De én még úgy 6 évet várnék vele ha rajtam múlik. Ha a lányom még akkor is ilyen gondoskodó lesz az állatokkal, és szeretne, akkor veszek neki. Jelenleg két éves, de sokan tanulhatnának tőle. Rendszeresen eteti a cicákat, szól ha takarítani kell az almot, cserélni kell a vizet, simogatja. És most már azt is érti, hogy a cicának nem kell cumi alváshoz:-) Eddig odarakott mindig egy cumit a cica mellé, ha aludt:-)
2009. márc. 9. 13:38
Igen, nekem is van egy törpe kosorrú.Az enyém nagyon félős, magának való nyuszi.Ha nincs kedve velem foglalkozni,akkor otthagy, vagy a hátát mutatja nekem.Nagyon cuki.
7. 6ebf587766 (válaszként erre: 6. - Benvik)
2009. márc. 9. 13:34
jaj ez felfogas hogy megveszuk aztan majd levagjuk....jaj:(szörnyü. Hát igen talan jobb lenne ha olyan gyerek melle kerulbe aki tud rola gondoskodni.
6. benvik (válaszként erre: 5. - 6ebf587766)
2009. márc. 9. 13:30
Pedig sokan így csinálják:-( Ezt nem érti meg anyósom sem, hogy nem ennyiből áll. És valahogy nincs ehhez kedvem mostanában.
5. 6ebf587766 (válaszként erre: 3. - Yulcsy)
2009. márc. 9. 13:25

Csak olyan vegyen aki aztan tudja is nevelni es foglalkozik vele.-nem bedugja egy ketrecbe aztan ha eszebe jut akkor dob ele vlmi kajat..

Neked is van nyuszid?

2009. márc. 9. 13:25
Én már jó előre közöltem anyósommal, ha nyuszit mer venni a gyereknek, akkor baromi mérges leszek. Ő úgy gondolja, hogy megveszi neki, aztán majd levágjuk. Na azt már nem. A gyerek nyusziját. Amúgy imádjuk az állatokat, van is két macskánk, tehát ha besikerülne egy nyuszi, akkor azt is gondoznám. De ha lehet, akkor inkább ne.... Majd ha nagyobb lesz a gyerek, és tud róla valamennyire gondoskodni. Bár utána is a szülő felelőssége, hogy ellenőrizze.
3. Yulcsy (válaszként erre: 2. - 6ebf587766)
2009. márc. 9. 13:24
Sajnos ez így van.Azért indítottam ezt a fórumot, hogy hátha betévednek ide olyanok, akik tervezik hogy nyuszit vesznek Húsvétkor.
2. 6ebf587766 (válaszként erre: 1. - Yulcsy)
2009. márc. 9. 13:19
Nekem van 5 nyuszim,es megszakad a szivem mikor azt hallom hogy ugy viselkednek az emberek a nyuszikkal mint egy karacsonyfaval.Addig jo mig husvet van,aztan kirakjak oket:(((
2009. márc. 9. 13:15

Hamarosan itt a húsvét.Biztosan sokan gondolkoztok rajta, hogy milyen aranyos lenne egyet venni a gyereknek.Nos én erről szeretnék minden jóérzésű embert lebeszélni.

A nyusziknak is lelke van és ne játszunk velük!

Egy törpenyuszi 10-12 évig is él.Gondolkodjatok el rajta, hogy ennyi ideig tudjátok-e tartani, gondoskodni róla.Várom az ezzel kapcsolatos véleményeket!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook