Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsvéti hagyományok fórum

Húsvéti hagyományok (beszélgetős fórum)


23. hamyka (válaszként erre: 21. - Mese habbal)
2013. ápr. 5. 16:06

én se mondtam verset :D


csak löty és kész, esetleg süti meg beszélgetés :) vagy lové :D

22. megi04 (válaszként erre: 21. - Mese habbal)
2013. ápr. 1. 20:16
Kevés bizony.Az enyémeknek sincs kedvük locsolni..:( Soha nem ezt tanítottam nekik,de az apjuk sem akar menni....:( Lassan nálunk is csak a sütiről szól az egész...:( Pedig én nagyon szeretem a hagyományokat..:( De így igaz,ahogyan mondod..Egyedül kevés vagyok én is..:(
21. mese habbal (válaszként erre: 20. - Megi04)
2013. ápr. 1. 18:10

hogy illik-e azt nem tudom, de basszus, mi most úgy "könyörögtünk" a családtagoknak, hogy locsoljanak már meg, és hogy ne csak úgy rámlöttyintse, hanem mondjon hozzá verset is... hihetetlen...

persze nem magam miatt csinálom, hanem a gyerek miatt.. festettünk tojásokat, és lenne ennek egy feelingje egy kisgyerek számára, erre basszus nekem kell szólni a látogatóknak, hogy ugyan locsoljanak már, és verset is mondjanak...

csak olyan "locsolók" nem jönnek hozzánk soha, de apukám, öcsém, tesóm férje, a gyerek apja, apai nagyapja stb... mind ilyen... így adjak át hagyományokat vagy bármit a gyereknek.. egyedül kevés vagyok ehhez... :(

20. megi04 (válaszként erre: 15. - Hamyka)
2013. márc. 30. 20:36

Tegnap hallottam egy éjjeli műsorba,hogy:1.) A felnőttnek nem illik locsoló verset mondani,csak áldást!(Kellemes ünnepeket,stb kívánni!)

2.)Pénzt CSAK ROKON GYEREKNEK kell adni,a többinek NEM!

Valamint,hogy mintha kihalóban volna a pénzért locsolás...

Szívesen betelefonáltam volna,hogy:HOL?? Mert itt én nem vettem észre,a környezetemben..

19. hamyka (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2013. márc. 30. 19:12
:)
18. andi6020 (válaszként erre: 7. - Hamyka)
2013. márc. 30. 18:12
Hozzám jöhetnél, meg is locsolhatnál, én szívesen látnálak :)
17. selena78 (válaszként erre: 4. - Mese habbal)
2013. márc. 30. 14:42

Én nem utálom!

Sem a húsvétot, sem a karácsonyt.


A locsolkodást sem. A húsvét hétfő arról szól, hogy fogadom a locsolókat. Délelött a gyerekek jönnek, délután a felnőttek. Estére remek társaság jön össze.


És minden évben festek tojást.

2013. márc. 30. 09:12

Valóban haldokolnak,pedig én is szeretem,főleg a tojásfestést.

Gyerekkoromban rühelltem,mikor az enyhén-erősen ittas szomszéd "

nagyfiúk",felnőttek jöttek rám lehellni,és a kölnik is eszelős szagúak voltak..de még az oké lett volna,ha nem félrészegen nyöszörög vmi versfélét úgy,h a másik kezével a gatyáját tartja:( volt,hogy elbújtam előlük a nyúlólba:D

Amúgy nem szoktam pénzt adni,hanem egy festett tojást(ami magas esztétikai színvonalat képvisel:D,és ezt szinte minden gyerek megbámulja,és örül neki),meg csokinyulat,annak is szoktak örülni.

15. hamyka (válaszként erre: 14. - Megi04)
2013. márc. 29. 23:28

dehogy koldulás !!


Mindenki ezt csinálja, igaz nem sok lovét gyűjtöttem össze anno, kis gyereknek tudod minden van :)

14. megi04 (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. márc. 29. 22:57
Ez szomorú..:( Én nem engedem,hogy a fiam pénzért locsoljon...Az olyan,mintha koldulna...:(
13. hamyka (válaszként erre: 11. - Megi04)
2013. márc. 29. 22:43
jajj hát ez itt is így van ahol lakom , nálam is így volt anno :)
12. e28c748947 (válaszként erre: 9. - F1e23b97ee)
2013. márc. 29. 22:33
:DDDD
11. megi04 (válaszként erre: 7. - Hamyka)
2013. márc. 29. 22:31
Legtöbben azért bújnak el,mert az embereknek nincs pénze,és a régi szép locsoló versek helyett,a maiaknak az a vége,hogy:Ide az ezrest!(vagy 5-10ezrest)Már nem festett tojásért locsolnak...És meg is sértődnek,ha "kiszúrod a szemük" festett tojással...Itt,az utcánkban,hallottam,már a múlt héten,hogy a gyerekek arról beszélgetnek,hogy ki,mit vesz a locsoló pénzén...:( De ha megkérdezném,tudják-e mi a húsvét? Az IGAZI jelentése? Halvány gőzük nincs róla!:(
10. megi04 (válaszként erre: 4. - Mese habbal)
2013. márc. 29. 22:28
Így van...:( Sajnos..:(
9. f1e23b97ee (válaszként erre: 8. - E28c748947)
2013. márc. 29. 22:06
A jelenlegi hagyományokról egy Korál szám jut eszembe: Nézd, lassan itt az éjszaka, és végre eljutok haza.
8. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Megi04)
2013. márc. 29. 21:59

Húsvéti hagyományok??

Kihalnak lassan, de biztosan...

Jelenlegi hagyományok: Wellness-hétvége, ki tud többet pakolni a bevásárlókocsijába,esetleg a közeli rokonok felkutatása...

7. hamyka (válaszként erre: 3. - Megi04)
2013. márc. 29. 21:53

meg az a igazság hogy felnöttem és nem igazán fogadnak már engem sehol hogy locsolkodjak, szal itthon maradok valószínű húsvétkor is .....


Anno szomszédot is meg locsoltam de 1 ideje meg csinálja azt hogy lelép mire itt a húsvét és van hogy mondja ( ha mondja) hogy nem jöttél locsolni...


meg hát szegények lettek az emberek és inkább lelépnek, valahol meg is értem....

6. forgatos (válaszként erre: 5. - Forgatos)
2013. márc. 29. 21:44
Na meg a strikkezés is szokott még menni, azt láttam, hogy kocsma előtt űzik. :)
5. forgatos (válaszként erre: 1. - Megi04)
2013. márc. 29. 21:42
Mi még őrizzük a vízzel locsolás hagyományát, fiúk népviseletben, vödörrel jönnek. Kapnak piros tojást, na meg pálinkát.
4. mese habbal (válaszként erre: 3. - Megi04)
2013. márc. 29. 21:40

sajnos ez egy ilyen világ.. minden haldoklik... ez csak a krémje, hogy a karácsony csak a vásárlásról szól, és bárkit megkérdezel, tulajdonképpen utálja, meg a húsvétot s mindenki utálja, mert locsolkodni kell.. az emberek menekülnek az ünnepektől... mert az ünnepek visszavezetnek minket a gyökereinkhez... amit manapság senki sem szeret, mert az érzelmekkel jár, más lelki állapottal... más tempóval... meghittséggel... nem egyeztethető össze a rohanó világgal, ahol az emberi kapcsolatokra is elég a facebook...


gyerekkorom óta nem láttam igazi festett tojást.. most kifújtam és festettem vagy 15-öt... nem lesz ennyi locsolónk, nem amiatt.. magam kedvéért.. persze a 3 éves gyerekem miatt csináltam, hogy ilyet is lásson, és ez egy jó program... de őt kb 10 percig érdekelte a dolog, és maikor lefeküdt este, én folytattam egyedül...


és a világ erre azt mondja, "te hülye vagy"...

3. megi04 (válaszként erre: 2. - Hamyka)
2013. márc. 29. 21:22

Nem.Olyasmire,ami régen hagyomány volt(igen a locsolás is)de nagyon sok VOLT.Amit már senki nem követ,vagy nem is emlékszik rá.Csak kíváncsi vagyok,vajon miért haltak ki a hagyományok,amikor tulajdonképpen azok tették ünneppé,az ünnepet...Olyan szépek voltak...

Én sem járok templomba pl. megszentelteni a sonkát,tojást,stb.De arra nem emlékszem,miért is nem? Mert mikor kicsi voltam,nagyanyamékkal elmentem,ha náluk töltöttük az ünnepet.Mára kihaltak a hagyományok,és az ünnep is haldoklik...:( Vajon 20 év múlva emlékeznek-e rá,hogy "ilyenkor" ünnep VOLT?

2. hamyka (válaszként erre: 1. - Megi04)
2013. márc. 29. 21:02
locsolásra célzol ? már nem igazán csinálom
2013. márc. 29. 20:46

Élnek még valaki/valakiknél a RÉGI húsvéti hagyományok?

Vagy már mindenki elfelejtette őket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook